O tym, jak mówić i pisać - internetowe źródła
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
O tym, jak mówić i pisać - internetowe źródła
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 16-11-2013 14:29
Szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, w której części forum zamieścić ten temat.


Nie oszukujmy się: szkoła nie przygotowuje nas do poprawnego używania języka. W Internecie za to coraz więcej jest ciekawych poradników, które uczą nas, jak mówić i pisać poprawnie. Pomyślałam, że ten temat może nam służyć za ich zbiór. Zamieszczamy tu więc to, co ciekawego znaleźliśmy, krótko charakteryzując link. Mile widziane są również dyskusje na ich temat.



Moją pierwszą propozycją jest youtube'owy kanał jednej z absolwentek filologii polskiej, mojej imienniczki zresztą: http://www.youtube.com/user/PamikuPL
Mówiąc inaczej to ciekawie, z nutką ironii podana wiedza, która przyda się każdemu. Może i Was czymś zaskoczy.


Zapraszam do podawania swoich typów.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: O tym, jak mówić i pisać - internetowe źródła
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2013 17:25
Rzadko korzystam z internetowych stron, choć zdarza się, nie powiem, bo człek nie wszystko w domu posiada, a też i na siedzenie w bibliotece czasu coraz mniej. Zatem - jak mam jakaś zagwozdkę i potrzebuję szybkiej w miarę odpowiedzi (albo po prostu chcę się czegoś dowiedzieć, lecz nie posiadam odpowiedniej książki), to zaglądam np.
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/
http://www.jezykowedylematy.pl/

To tak na szybko, co mi przyszło do głowy.
Może komuś kiedyś się przyda.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.