Nowy edytor
Autor
Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-12-2013 15:10
Witajcie,

pod tym linkiem znajduje się nowa wersja edytora do zgłaszania tekstów:
[link usunięty, nieaktywne]

Prosimy o wnikliwe testy, czyli wklejanie tekstów z worda, openoffice itd. Po prostu chodzi o robienie symulacji wrzucania tekstu i sprawdzenia czy wszystko działa jak należy. Chcemy edytor dopracować zanim wpuścimy go oficjalnie na PP. Przy raportowaniu błędów proszę dokładnie opisywać proces, czyli

Jakie kroki zostały podjęte (czy tekst był wklejony itd)

Prosimy nie zapominać o przycisku "podgląd", po naciśnięciu na ten przycisk pokazuje się realnie sformatowany tekst, czyli tak jakby wyglądał po publikacji na Portalu.

Pozdrawiamy,
Wiktor i Max


* Po zakończeniu testów edytor tekstowy zostanie wyłączony, jest to związane z unifikowaniem standardów.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-12-2013 15:40
Wklejałem jak zwykle z Worda i wszystko jest ok :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-12-2013 15:44
Świetnie :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 20-12-2013 17:29
Też wkleiłam z Worda i nie narzekam. :)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2013 19:19
Wkleiłam. Podejrzałam. Jest fantastycznie.
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
kresowiak Użytkownik
  • Postów: 351
  • Skąd: Gdzieś na Kresach
Dodane dnia 20-12-2013 20:07
Z worda i open office'a jest ok, ale przy wklejaniu z notatnika tekst zlewa się w jedną całość, mimo iż został podzielony na wersy. Po podglądzie sytuacja wygląda tak samo - w obecnym edytorze nie ma tego problemu (sprawdzone).
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-12-2013 20:36
Rozumiem, że chodzi o testowanie samego wklejania?
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
araksol Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2013 21:38
wkleiłam i jest dobrze...
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2013 00:44
Wszystko jest ok :)
zo
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 21-12-2013 02:04
nie mam w domu kleju i niczego nie wkleiłam ;) samoprzylepna nie działa ;)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 21-12-2013 17:13
Z komputera Apple, przeglądarki Safari i programu Pages (Word, tylko aplowski) nie idzie nic wstawić. Nie udaje się funkcja 'paste", której zawsze używam do kopiowania tekstów na PP.

Próba nieudana :-( Próbowałem kilkukrotnie.

Nie działa


Pages: https://www.apple.com/pl/.../pages/

W obecnie działającym edytorze robi się to bez problemu z poziomu Apple, choć znikają nagminnie myślniki, w zamian pojawiając takie duże, czarne kropki.

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 21-12-2013 19:06
Hej, potwierdzam, że z Maca nie da się w ogóle niczego wkleić. Próbowałem z MS Worda, Pagesa, iAWritera. Nawet czystego tekstu bez formatowania nie da się wkleić, bo wyskakuje po prostu znaczek "v".

PS. Dobra Cobra, żeby w obecnym edytorze nie znikały myślniki, musisz w oryginalnym tekście stosować pauzy, zamiast znaku minusa. Na macu to będzie: alt+shift+(klawisz_minusa) Klik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pauza_(znak_typograficzny)
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-12-2013 21:33
Dobra Cobra i Andre - sprawdźcie czy tutaj też nie możecie wkleić tekstu:

http://www.tinymce.com/tryit/basic.php
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 21-12-2013 21:39
Tutaj też się nie da, z żadnego edytora ;/
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Bozena B Redaktor
  • Postów: 764
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2013 21:45
Tekst wklejony z notatnika jest ok, natomiast wklejony z worda ma dodatkową interlinię, podobnie jak jest w obecnym edytorze. Ta interlinia jest irytująca ;)
Uprasza się o niedokarmianie trolli.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Troll_internetowy
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-12-2013 22:25
Dziwne. U mnie na poprzednim edytorze interlinia szaleje, na tym tekst wkleja się poprawnie. Sprawdź to jeszcze raz i jak dalej będzie interlinia to podeślij mi ten plik na pocztę.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
puma81 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 08:09
Wkleiłam z open office'a i jest cacy :)
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 09:52
Andre, DC, sprawdźcie jak sprawa wygląda na innej przeglądarce niż Safari, bo podobno to ona sprawia najwięcej problemów przy tym edytorze. Podajcie mi też wersję przeglądarki. Próbowałem odtworzyć błąd na Widnowsie, ale najnowsza wersja Safari na windę nie sprawia problemów przy kopiowaniu.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-12-2013 10:39
Apple OS - Wersja 10.8.5
Safari - Wersja 6.1 (8537.71)

Chyba wszystko najnowsze, z tego, co melduje Mac.


[Dodano 22-12-2013 10:40]
Cytat:
Dobra Cobra i Andre - sprawdźcie czy tutaj też nie możecie wkleić tekstu:

http://www.tinymce.com/tryit/basic.php


Tam też się nie udaje.

[Dodano 22-12-2013 10:46]
-----

Z najnowszej wersji Chrome na Maca (Wersja 31.0.1650.63. Google Chrome jest aktualny.) klei cały tekst jako jeden blok, nie zważając na spacje i odstępy.


Przykład:

Witaj, bracie Nawodny! - słyszę za sobą. Szybko wstaję. Przede mną stoi kostyczny dziadek, ubrany w niemodne ciuchy. Ma wysoki, donośny głos. Nie lękaj się! - uspokaja, gładząc niezdarnie swoją białą brodę. „Kiedy ranne wstają zorze, Tobie ziemia, Tobie morze...” - słyszę wyraźny śpiew wielu gardeł z oddali, odbity naturalnym jaskiniowym pogłosem. Nie mam pudrowanych jaj i jestem raczej twardym zawodnikiem, ale w tej chwili normalnie wymiękam. Zaskoczony spoglądam na starca, który widzi moje przerażenie. Uśmiecha się do mnie: - Żyjemy pod wodą już ponad sto lat - mówi. - Po tragicznej katastrofie naszego statku jakimś nadnaturalnym zrządzeniem losu znaleźliśmy się w tutaj. Okazało się, że to dobre miejsce: mamy powietrze, słodka woda tryska ze skalnego źródła, mnóstwo ryb wokoło... Niesłychane... - szepczę pod nosem. Oho, widzę, że mówisz naszym językiem! - cieszy się starzec. - Dobry Bóg daje nam tu wszystko, co jest potrzebne do życia. Cenimy sobie spokój, wciąż pełni wiary naszych ojców. Czy pozwolisz, że będę nazywał cię bratem Nawodnym? Kiwam głową na znak zgody. Starzec powoli kieruje swe kroki wgłąb jaskini. Ruszam za nim. Jestem patriarchą tych ludzi - mówi, gdy dochodzimy do nawisu skalnego. Pod nawisem kłębi się różnokolorowy tłum. Panuje ruch, jak w jakimś małym miasteczku. Widzę tam jednak tylko samych mutantów z jednym lub trzema oczami, wieloma kończynami, garbusów, karłów... Wywołuje to we mnie coraz większe wewnętrzne zdziwienie. Usiądź tu ze mną - zaprasza starzec, ciągnąc mnie do kamiennego stołu, na którym zaraz pojawia się jedzenie. Nie dziw się wyglądowi tych ludzi. Nie udało się tego uniknąć. Jest nas zbyt mało, aby nie wieść stosunków wzbronionych przez naturę. Gdy byłem młodszy i silniejszy, próbowałem to kontrolować, jednak później... lud poszedł za głosem ciała - kończy ze smutkiem. Z zainteresowaniem oglądam ludzi zamieszkujących to miejsce. Spróbuj naszego jedzenia - zachęca starzec. Biorę do ust produkt podobny do białego sera, jednak szybko to odkładam, gdyż swym silnym zapachem przypomina mi coś... nie do jedzenia. Ale co? Nie mogę szybko zebrać myśli, a starzec kontynuuje swoją opowieść: Płynęliśmy, aby wykonać Boży zamysł i zakładać Jego zbory na innych kontynentach, gdy przydarzyła się nam ta katastrofa. Już ponad wiek minął od tamtych wydarzeń... - zamyśla się patriarcha.

DoCo

[Dodano 22-12-2013 10:48]
Być może ten nowy edytor PP ma jakieś ograniczenia w programie, które nie pozwalają na współpracę z urządzeniami innymi, np. Apple?

Ale obecny daje radę przecież. A poprzednia wersja edytora była jeszcze lepsza nawet w tym względzie, bo nic nie gubił ani nie przestawiał.

:(
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 11:01
Coś się stało, bo i ja mam teraz dodatkową interlinię, jak wklejam z Worda, wygląda to paskudnie.
Korzystam za Firefoxa.

Przed chwilą zrobiłem kolejną symulację i wyszło, że raz dodatkowa interlinia jest, a raz jej nie ma.

Przykład:

Gdzieś w środku października M. poczuł się strasznie samotny.

Nagle odniósł wrażenie, jakby zobaczył rzeczy od środka - maska opadła.

Nie miał pojęcia, że krępowała go od lat, stając się z biegiem czasu twarzą..

Przestał się odzywać do niedorzecznego świata, który, gdzieś za oknem, dalej istniał.

Na stoliku, przy łóżku miał kilka starych czasopism, jakąś zapomnianą książkę, długopis i zapałki. Czasem siadał na moment, jakby odpoczywając po długich marszach po mieszkaniu, kiedy to palił papierosa za papierosem i bezwiednie rysował na gazetach. Były to mało ważne gryzmoły, figury geometryczne, twarze, kłębowiska linii i kresek.

Pewnego razu już chciał zmiędlić zabazgrane czasopismo, lecz coś go nagle tknęło - nie zrobił tego. Jego spojrzenie powędrowało na zapisane strony. Z niemałym zdziwieniem dostrzegł wśród morza bazgrołów cyfry, ciemne jak zagadka, napisane z ogromnym naciskiem.

Był to numer telefonu.

Zadrżał przejęty dziwnym uczuciem.

— Co to? — szepnął. — Czemu to zrobiłem?

Natychmiast zaczął sprawdzać w swoim spisie ów numer, lecz bezskutecznie. Nie było go tam. Czyj więc był?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]