Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2014 08:47
Witajcie, Dreszczykowi Fani.

Nadeszła pora na wyróżnienie najbardziej uznanych przez Was Komentatorów spod gwiezdnych opowieści z dreszczykiem.

I, jak to zwykle bywa, trzeba się nieco poddać regulaminowi. A zatem:

1. Wybieramy komentatora prozy, którego chcemy wyróżnić za komentatorską działalność w ostatnich tygodniach – pod tekstami z dreszczem i gwiazdą (Dreszczyk z gwiazdą w tle).
2. Zgłaszać komentatora może każdy zarejestrowany Użytkownik, typując sześciu kandydatów (lub mniej), którzy zaszczycili wspomniane miniatury przynajmniej sześcioma komentarzami (mamy na myśli komentarze spod różnych tekstów), przy czym pod uwagę należy brać komentarze cechujące się wartościami merytorycznymi (wskazówki językowe, kompozycyjne, refleksyjne dociekania, opinie wszelakiego rodzaju itd.).
Zgłoszenia podajemy w tym wątku.
3. Przyjemnie będzie widzieć typy (niekoniecznie spod ciemnej gwiazdy, bo gwiazd mamy bez liku ostatnio na PP) z uzasadnieniem wyboru.
W przypadku uwag lub wątpliwości redakcja może poprosić Użytkownika o uzasadnienie wyboru komentatora i wskazanie wartościowych komentarzy. Zastrzegamy sobie też prawo do niezaliczenia głosu, jeśli nie znajdziemy dla niego potwierdzenia pod tekstami.
4. Komentatorów zgłaszać można od 16.01 do 23.01. 2014 r. (jeśli zaistnieje potrzeba, termin przedłużymy).
5. Po podliczeniu głosów podamy ranking wyróżnionych komentatorów.
6. Trzy osoby z największą liczbą głosów otrzymają unikalny niebieski kolor. Wyróżnienie będzie trwać około dwóch miesięcy.
7. Osobę, która zajmie pierwsze miejsce, obdarujemy upominkiem książkowym z portalowej biblioteczki. Ponadto otrzyma wyjątkowy prezent – torbę stworzoną i ufundowaną przez naszego portalowego Kolegę – Dobrą Cobrę. Ale to nie wszystko – komentatorzy z miejsca drugiego i trzeciego również staną się właścicielami tego niepowtarzalnego podarunku.


I to na tyle. Teraz wszystko w Waszych rękach.
Do dzieła.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 16-01-2014 14:40
Samą prawdę napisalas :) Będzie mi miło wręczyć trzy nagrody na polu komenta.

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 16-01-2014 16:59
To może ja pierwszy? Tak nieśmiało zaproponuję? :) Wiem, kto zwycięży, ale zachowam to dla siebie :)
Halo, łączymy się z Poznaniem! Halo, Poznań, czekamy na głosy :)

Tu Poznań, tu pablovsky, miło mi, przechodzę do meritum! Uwaga: Kolejność kandydatur przypadkowa!

mike17! (owacje!) - za to, że zawsze był, i... w nawet słabszym znalazł mocniejsze! Brawo :)
al-szamanka (owacje!) - za umiejętność wlewania w serca zawodników nadziei, że każdy ma szansę wygrać. Brawo :)
almari (owacje!) - za to, że potrafiła wyciągać konstruktywne wnioski z tekstów, to trudne! Brawo :)
marukja (owacje!) - za to, że jako zatwardziała poetka, umiała się znaleźć pod tekstami prozatorskimi! Brawo :)
kresowiak (owacje!) - za wyważone, pełne ciekawych opinii komentarze, brawo! :)
a59o (owacje!) - za rozmaite, niespodziewane refleksje, którymi się dzieliła z uczestnikami. Brawo! :)

Dziękujemy, Pablovsky, pozdrawiamy Poznań! :) :)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 16-01-2014 18:19
To ja może jako druga się wypowiem :) Wymienię moich kandydatów i cechy, jakie biją od ich komentarzy:

Al-szamanka - ciepło, wyrozumiałość, serdeczność
Pablovsky - dowcip, dystans, zadziorność
Almari - chęć pomocy (np. technicznej), pełen entuzjazm, żar
Mike 17 - przenikliwość, inteligencja, analiza rozbiórkowa uwzględniająca czynniki pierwsze

To tyle. Rozłączam się na czas jakiś :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
darek i mania Użytkownik
  • Postów: 68
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2014 18:49
Baju, baju - komentować, to komentują tutaj wszyscy i ja też (ba, ja to potrafię się nawet pogniewać i nie zaglądać do autora,) . Jedni autorów, inni komentujących, są i tacy co widzą treść poprzez własne zdanie, a inni patrzą poprzez odczucia. Są! I to lepiej, niż by ich nie było :)

Zgłaszam dwie komentatorki, które moim zdaniem przyczyniają się do wartości prac oraz obiektywnie patrzą na ich treść, wytykają błędy, naprowadzają na lepszą drogę. Redaktorów nie biorę pod uwagę bo mają swój zielony kolor ("są zieloni" i na niebiesko raczej się nie przefarbują). A morfina to w ogóle nie patrzy na to, czy to komuś się podoba, czy nie. Ważne by na dobre wyszło dla tego co napisane, choć nie zawsze to idzie w parze ze zrozumieniem autora.

1. morfina
2. Almari
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-01-2014 20:58
Daruję sobie przedłużające wstępy, każdy wie, że kolejność wymienionych jest przypadkowa. Zatem:
Morfina - bo jest merytorycznie w komentarzach tak celna, dowcipna i inteligentna, że mogłaby robić za House'a. Ale wtedy musiałaby się nazywać Vicodin, a nie Morfina.
Almari - bo ma przedziwny dar widzenia wszystkiego tego, czego nie widać, a jednak to coś tam jest. I po zapoznaniu się z jej komentarzem też się to widzi.
a59o - bo komentuje mądrze i oszczędnie, ale za to uczciwie i do rzeczy.
Al-Szamanka - bo przeważnie nie zgadzam się z jej osądami. Ale - przynajmniej - jest się z czym merytorycznie nie zgadzać, a dyskusje są inspirujące.
Marukja - bo pięknie poszukuje.
Mike17 - bo jest pod każdym tekstem, dużo czyta, zawsze trafia w sedno i nawet jak tekst trzeba potępić, to umie dać komentarz, który zawsze jest jak dyplomacja. Pamiętacie, co to jest dyplomacja? To powiedzieć komuś spierdalaj tak, że poczuje ekscytację na myśl o dalekiej podróży.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
puma81 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2014 10:09
Mam nadzieje, że jeszcze mój głos będzie się liczył.

mike17, za obszerne, wyczerpujące komentarze analizujące tekst we wszystkich możliwych kierunkach, zawsze słusznych.
al-szamanka, za serce i ciepło włożone w każde słowo.
morfina, za cięty jęzor celnie punktujący literacki niedociągnięcia, ale też "dociągnięcia".
almari, za piękne docieranie do sedna.
marukja, za wyważony feeling, sama słodycz.
pablovsky, za rozbrajającą szczerość i podzielenie się wszystkim co na wątrobie leży.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
kolbertyna Użytkownik
  • Postów: 118
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-01-2014 10:37
No to lecimy z tym koksem:

Al-Szamanka – za to, że widzi „trzecim okiem” to, czego nie dostrzegam. Jest ona mi przewodnikiem duchowym po tekstach.

Mike17 – z to, że zawsze komentuje z wiarą w dobrą naturę (i pióro) człowieka. Pochwał nie szczędzi, krytykę dawkuje w zjadliwych porcjach. Czytanie jego recenzji nie grozi depresją.

Almari – za profesjonalne zagłębianie się w tekst i inspirujące uwagi.

Morfina – za ciekawy ogląd świata przedstawionego i to, że czytanie jej komentarzy to frajda taka sama, jak czytanie tekstów.

a59o – bo zawsze „na temat”, choć często z niespodziewanej strony.
wśród szeptów i szampana, i gwiazd
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 17-01-2014 10:39
Mike17 - jego komentarze konkurują z tekstem komentowanym,
jednakże pozwalają mu zagrać pierwsze skrzypce;)
a590a - pisze, co czuje. Spokojnie, rzeczowo i bez kumoterstwa;)
Morfina - twardo wytknie każdy błąd... i dobrze:)
Pablovsky - komentuje dowcipnie i lekko, aczkolwiek konkretnie... jak to gangster.
Almari - komenty wyważone, profesjonalne.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2014 14:41
Konkret i obiektywizm, którego ze świeczką szukać:
- shinobi
- henrykinho
- Tjereszkowa
- Kaero
- zawsze

J.w., plus pomoc techniczna, której szukać z dwoma świeczkami:
- Almari

Skończyły mi się świeczki.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
blaszka Użytkownik
  • Postów: 32
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 17-01-2014 14:42
Almari - profesjonalizm
Al-szamanka - wrażliwość
a590a - wnikliwość
mike 17 - otwartość
Morfina - bezkompromisowość
Pablovsky - szczerość

Drodzy kandydaci na najlepszego komentatora!
wymieniam Wasze nicki w kolejności alfabetycznej, biorąc pod uwagę komentarze nie tylko pod moimi dziełami (których już dziś nie ma), ale całokształt Waszej pracy komentatorskiej. Każdemu przypisuję jedną, najbardziej charakterystyczną, moim zdaniem, dla danej osoby cechę.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 17-01-2014 16:07
Nic to, blaszko, w szkolnym dzienniku też byłem prawie na końcu :) A morfina wskazała redaktorów, nie wiedziałem, że też można? Może wtedy przeglądałbym też komentarze zielonych osób, a tak odpuściłem. Nie wiem skąd mi się to wzięło, że redaktorzy nie biorą udziału? :)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2014 18:16
pablovsky napisał:
Nie wiem skąd mi się to wzięło, że redaktorzy nie biorą udziału?

No ja też nie wiem. :)


Dziękujemy za głosy, prosimy o więcej. ;)
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 17-01-2014 19:11
pablovsky napisał:
Nic to, blaszko, w szkolnym dzienniku też byłem prawie na końcu :) A morfina wskazała redaktorów, nie wiedziałem, że też można? Może wtedy przeglądałbym też komentarze zielonych osób, a tak odpuściłem. Nie wiem skąd mi się to wzięło, że redaktorzy nie biorą udziału? :)

Pablo, sam zacząłeś trend głosowania na redaktorów :smilewinkgrin: :upset:
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 17-01-2014 19:16
Aj! Kresowiak, prawda? :) W porządku, każdy może się zakręcić ;)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
mede_a Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Mazury
Dodane dnia 17-01-2014 20:32
Tym razem zgłoszę tylko jednego komentatora, mimo że doceniam wysiłek: amsy, Al - szamanki, łabędzia, Pablowskiego, Blaszki, Almari, akacjowej agnes i wielu innych niewymienionych- niech mi wybaczą. To mike17- autor ponad 4000 komentarzy na tym portalu. Wie, na czym w prozie winien skupić się komentujący - pomysł i jego rozwinięcie, ORYGINALNOŚĆ, zalety języka. I to robi. Nie jest nieustraszonym pogromcą przecinków, kropek, spacji, wpadań zakończeń czasowników na siebie czy nadreprezentatywności "się". Bo mike to nie zwykły korektor, a recenzent, którego komentarze mają dodatkowo wartość literacką. Pełen kultury i taktu. Nie sztuka podcinać skrzydła, sztuka pomagać je rozwijać, jak on, znajdując w najsłabszych tekstach wartości. Nawet gdy wskazuje błędy, czyni to w sposób, który nie rani pisarskiego ego. Gratuluję, mike17, i życzę kolejnych tysięcy cennych, jak zwykle, komentarzy.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-01-2014 21:03
To ja może rozdam lizaczki:

Wasinka - Bo potrafi dotrzeć do najgłębszych zakamarków tekstu, wyciągnąć emocje na wierzch i tak poruszyć słowem, że aż głupio się odezwać. W skrócie za niezwykłą wrażliwość i czucie tekstu. (Dodatkowo bonus techniczny)
morfina - Bo odwala mrówczą robotę przy tekstach. Każdego potraktuje tak, jak sobie na to zasłużył słowem.
a59o - Bo w kilku zdaniach potrafi ująć sedno, a jej przemyślenia są zawsze inspirujące.
al-szamanka - Bo z jej komentarzy bije ciepło, mądrość i zrozumienie dla tekstu oraz autora.
kresowiak - Bo potrafi ująć rzecz nietypowo i poprowadzić trochę innymi ścieżkami, które otwierają nam oczy na nowe doznania i obrazy.
zawsze - Bo wali od razu prosto z mostu, szczerze, celnie i rzeczowo, a oprócz tego wspiera technicznie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 17-01-2014 21:48
Ja stawiam wszystkie atuty na Mike, to on pierwszy wyciągnął do mnie pomocna dłoń, gdy się tu pojawiłem. Wytknął błędy, ochrzanił, ale wskazał tez drogę naprawy. Niezwykle pomocną dłoń, której nie wolno odrzucić. Gdyby był biskupem, to może bym i ucałował.
Drugie , ale jakże zaszczytne miejsce daję Miladorze. Cóż by znaczyły moje pisania bez jej super fachowych wskazówek?
Trzeci Shinobi.
Czemu? Gryzie, kopie, wali poniżej pasa, ale to tak nieraz trzeba by pobudzić wenę:)
Jest tu też wielu innych, niezwykle pomocnych przyjaciół i ja doceniam ich wkład w pracę portalu, ale czy wszyscy mogą być na piedestale?
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 17-01-2014 21:51
Tydrychu, to jest głosowanie na Komentatorów Dreszczyków :) Z tego, co widziałam, Miladora nie brała udziału w konkursie.

2. Zgłaszać komentatora może każdy zarejestrowany Użytkownik, typując sześciu kandydatów (lub mniej), którzy zaszczycili wspomniane miniatury przynajmniej sześcioma komentarzami (mamy na myśli komentarze spod różnych tekstów), przy czym pod uwagę należy brać komentarze cechujące się wartościami merytorycznymi (wskazówki językowe, kompozycyjne, refleksyjne dociekania, opinie wszelakiego rodzaju itd.).
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 17-01-2014 22:13
Zatem głosuję na Mike i Shinobi. Jeden daje marchewkę , a drugi wali kijem. To i to jest pomocne, ma też sens:)
Przynajmniej dla mnie. Serdecznie pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie z Milą:)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]