Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-01-2014 20:05
Podbijam :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Tjereszkowa Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Ziemie odzyskane
Dodane dnia 18-01-2014 20:11
To ja zacznę od zielonych: Wasinka - za rzadką umiejętność dokładnego odczytania intencji autora i merytoryczne wskazówki; zawsze - za cenną pomoc techniczną i szczerość z wyczuciem.

Nie sposób nie docenić mike'a17 i Al-szamanki- bo wszędzie, wytrwale i ciepło.
Morfiny - za obiektywizm i rozbiory do naga.
Tak naprawdę, trzeba by wymienić jeszcze kilku komentatorów, ale Ci powyżej, to moja ścisła czołówka.
Pozdrawiam
Podwójne zaprzeczenie nigdy nie jest niegłupie
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
henrykinho Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: opole
Dodane dnia 19-01-2014 00:10
Shinobi, Morfina - za wybredność,
Almari, Mike17 - po waszych komentarzach człowiek jest jednocześnie syty i wciąż jakby... głodny,
Wasinka, Zawsze - za heroiczną pracę i emocje wplatane w opinie.

magazynek pusty, a szkoda
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2014 00:34
Nie miałam pojęcia, że to głosowanie będzie takie trudne. Wchodzę tutaj po raz enty, mam nadzieję, że tym razem zapiszę odpowiedź. Bo jak tutaj wybrać? Przecież każdy komentujący poświęcił czas, zostawił opinię, a nawet ośmielę się stwierdzić - odważył się wyrazić. To niełatwe i każdy głos się liczy. Nie wszyscy mają wiedzę merytoryczną, a przecież czasem kilka słów zachęty zdziała więcej niż wykazanie potknięć. Najlepiej byłoby wymienić wszystkich, ale te ograniczenia... Nie lubię. Kolejność poniżej całkowicie przypadkowa i niesprawiedliwa...

Wasinka, shinobi, morfina, mike17, Almari, henrykinho...

Zamykam oczy i klikam...
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 19-01-2014 13:15
Wśród wielu osób komentujących, wybieram dwie, których komentarze najbardziej zapadły mi w pamięć:

Almari - za godne podziwu zaangażowanie, pomoc techniczną, obiektywne komentowanie oraz merytoryczne dyskusje na temat komentowanych tekstów;

morfina - również za pomoc techniczną, analizę i rozkładanie tekstów na czynniki pierwsze oraz obiektywne opinie.
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
ajw Użytkownik
  • Postów: 162
  • Skąd: Puławy
Dodane dnia 19-01-2014 17:24
Według mnie mike17 zasługuje w pełni na niebieski kolorek, bo jego komentarze są po prostu niebiańskie. Potrafi zaniebieścić w głowie, bo jest otwarty, kreatywny, umie znaleźć dobre miejsca w tekście, a jego komentarze są nie tylko merytoryczne, ale i wypieszczone :)
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 19-01-2014 23:21
Mało mnie ostatnio, nie czytałam wszystkich komentów (wszak oniegdaj było napisane: nie czytaj wcześniejszych komentarzy, żeby nie wpłynęły na twój osąd, a jak już jakiś napisałam, to nie chciało mi się czytać innych), ale kilka morfiny rzuciło mi się w oczy. A że denerwująco inteligentne były, to na nią głosuję. Uszczypliwa bestia, ale celna w ocenie.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-01-2014 19:59
Up :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wierszybajka Użytkownik
  • Postów: 184
  • Skąd: mam wiedzieć?
Dodane dnia 20-01-2014 20:31
Ja... ech... bo mnie się nie chce wszystkich wypisywać, a najchętniej to zgłosiłabym każdy post pod moimi tekstami... wszystkim muszę serdecznie podziękować. To może pod względem objętości treści trzy pierwsze Almari, mike17, pablovski na równi z Wasianką.
Zdobyć na wczoraj: Bezkresny kawałek nieba i dziurę pełną słońca.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 21-01-2014 13:18
Za rzetelność, szczerość, uczciwość w stosunku do tekstów wszystkich zjadaczy chleba na jednakowym poziomie, za brak wszelkich gierek i celowania na efekt, zielone i niezawodne: zawsze i Wasinka, z rozpędu miałam za zieloną uznać Almarii, bo na nią też głosuję, a ma ten sam stosunek do tekstów, który opisałam powyżej. Wyróżnię jeszcze morfinę i Al-szamankę.
Pozdrowienia
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
tajemna Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2014 22:52
Będąc nieczęstym gościem zdążyłam sobie wyrobić zdanie na temat oceniających i najbardziej cenne według mnie są komentarze al-szamanki, morfiny i almari.
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2014 10:56
Miałam wielkie dylematy; już pierwszego dnia rozpisałam sobie moje kandydatury i zrobiło ich się więcej niż sześć. ;) W sumie do trzech czy czterech nie miałam wątpliwości, że się wybijają w mojej głowie, ale potem to już musiałam przebierać... Zresztą, jak już wiecie, zawsze mam dylematy. ;)
Co ostatecznie się wykluło? (Dodam, że odrzuciłam "starych" Zielonych, mimo że dziewczyny były w czołówce - żeby było mi łatwiej).

Almari, morfina - zapał, szczerość, odczucia i wskazówki techniczne
Tjereszkowa - szczerość, włażenie w tekst, trafne spostrzeżenia
shinobi, henrykinho - prawda powiedziana po męsku, konkretność
al-szamanka - ciepło połączone z technicznymi podpowiedziami


I o, tak mi się poukładało.
Dodam, że cechy wcześniej wymienione mieszają się w komentatorach, te są tak najbardziej wyczuwalne na pierwszy rzut oka (choć nie wszystkie).
I jeszcze chciałabym napomknąć, że każdy komentator jest na wagę złota, bo każdy co innego wnosi pod tekst.
Cenię szczerość i własne zdanie (również wybredne), więc nie mogę pominąć Ekszyna Dupacycki, skoro już się tak rozpisuję; spontaniczność i zapał, co jest rozbrajające u Amsy czy wewnętrzny spokój i motywację, którą odnajduję w komentarzach Krystyny Habrat (dawny Sokol). Zaangażowane komentarze widać też u Łabędzia.
Nietrudno zauważyć też aktywność mike'a17.

Wszystkim komentatorom, którzy pojawili się pod dreszczykami - dziękuję.
Nie będę wymieniać, bo mnie w końcu stąd przegnacie.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2014 20:47
No i przyszedł czas na mnie, choć wybór niełatwy to jednak:

za rzetelność, obiektywizm, wrażliwość na słowo

1. Wasinka (tu dołożę jeszcze to podszewkowe wyczytywanie znaczeń:))
2. zawsze

za wszechstroność

3. morfina
4. almari

za wrażliwość i ciepło

5. al-szamanka

i za całokształt (bo cenię komentarze owego Pana) - żeby nie było że dyskryminuję mężczyzn;)

6. Ekszyn Dupacycki


I to są moje typy.


ojej no ciężko było...
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wasyl Użytkownik
  • Postów: 452
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 22-01-2014 23:40
Gdy czytałem komentarze, pomyślałem, że nie będzie tak łatwo, jak miałem nadzieję.

Ich komentarze przynoszą, jak mniemam, pożytek autorom. I dlatego:
Tjereszkowa, Almari, Ekszyn Dupacycki, morfina, al-szamanka i, oczywiście, Wasinka.


Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
puma81 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2014 09:29
Ojej, no, co ze mnie za gapa. Dałam plamę z redaktorami...
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2014 13:29
Pumo, i tak było sporo komentatorów do "rozpatrzenia", bo pięknie się posypały komentarze w dreszczykach. Ach. ;)
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 23-01-2014 20:36
Uff, jeszcze zdążę ;)

Moim zdaniem 6 miejsc to z jednej strony za mało (bo popisało się znacznie więcej osóB), a z drugiej za dużo (bo tak naprawdę ciężko wybrać sześciu - jak i każdą inną cyfrę - a resztę odrzucić). Postanowiłam więc wytypować tych komentatorów, na których komentarze czekałabym pod swoim dreszczykiedm, gdybym go umieściła ;)


I w ten sposób wybieram:
Almari, morfinę, Wasinkę, szamankę, marukję.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2014 20:46
zawsze - przyznaję, że to co napisałaś powyżej zabrzmiało, hm...dziwnie? Rozumiem, że pod Twoim dreszczykiem inne komentarze nie byłyby czekane? Hm...
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 23-01-2014 20:59
Amso, nie ;). Po prostu typuję jak każdy, dodatkowo za kryterium obrałam takie komentatorskie cechy, które sprawiają, że komentarze tych osób czytam z największą przyjemnością. I kiedy stopniowo to grono poszerzałam, to gdybym dodała jakąś kolejną cechę, na "podium" zabrakłoby mi miejsca ;) Jeśli kogoś to uraża - przykro.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentator w dreszczach, czyli wyróżniamy komentatorskich VIP-ów
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2014 21:13
Mnie nie uraża, po prostu dziwnie zabrzmiało i pozwoliłam sobie to powiedzieć. Wiem, że trzeba było przyjąć jakieś kryteria, ja też je przyjęłam i nie o to mi przecież chodziło. Mój post był raczej żartobliwym pytaniem retorycznym, bo tak mi się jakoś skojarzyło... Ach te moje skojarzenia niepoprawne. Właściwie muszę chyba się pokajać;).

Uśmiech posyłam - (z)Zawsze

B)
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]