nieszczerość w komentarzach
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
wodkanalodzie Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 17:35
wertując zamieszczane tutaj utwory i komentarze pod nimi zasuwa mi się na myśl jedno stwierdzenie: "kółko wzajemnej adoracji". częstokroć pod fatalnymi utworami są niemalże peany na ich cześć, przypadkiem zupełnie wciąż i ciągle tych samych osób. no cóż, człowiek jest tylko człowiekiem i słabości swoich nie zawsze potrafi się pozbyć. poza tym to pozycja dość wygodna.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 12-01-2009 17:42
wg mnie nie jest aż tak źle. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 17:44
wydaje mi się, że piszę szczerze co myślę tak w wypadku utworów jak i kiepskich zdjęć...
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 18:00
eee tam, tu nie jest aż tak tragicznie z tymi kółkami adoracji, moim zdaniem ;)
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 18:15
Nie zgadzam się z "kółkami wzajemnej adoracji", absolutnie. Ja zawsze komentuję szczerze i czasem bardziej mi szkoda skrytykować tego, kto publikuje pierwszy raz, niż starego wyjadacza. Ale komentuję z pozycji czytelnika wyłącznie. Nie specjalisty. Zresztą te "kółka" to nie adoracja, tylko najwyżej grono osób bardziej udzielających się na portalu. To normalne, że jeżeli ktoś cię czyta regularnie, ocenia, pomaga, to odwdzięczasz mu się tym samym. Ja dostałam ostatnio w ramach "adoracji" solidnie po łbie od dwóch osób za sknocony tekst. I to konkursowy. A przecież powinny mnie były pogłaskać po główce i cieszyć się po cichu, że odpadnę, prawda? Zresztą portalowiczów można by podzielić na parę kategorii - 1. tych, którzy publikują, oceniają i udzielają się na forum 2. tych, którzy robią to, ale rzadko. 3. tych, którzy publikują regularnie, ale niczego nie wnoszą, tylko czekają na oceny i komentarze, a więc niczym się nie rewanżują za czas im poświęcony 4. takich, którzy nie publikują, wpadają, oceniają zazwyczaj negatywnie i znikają. Być może jakiejś kategorii nie uwzględniłam.
Pytanie konkursowe brzmi - kogo przeczytasz i ocenisz w pierwszej kolejności, jeżeli masz mało czasu?
I to jest właśnie odpowiedź w sprawie "kółek wzajemnej adoracji". :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-01-2009 18:23
Jeśli chodzi o prozę, to zjawiska "wzajemnej adoracji" nie zauważyłem. Nie wiem, jak ta sprawa wygląda w poezji. Rzadko tam zaglądam.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 18:39
Cytat:
wodkanalodzie napisał/a:
częstokroć pod fatalnymi utworami są niemalże peany na ich cześć, przypadkiem zupełnie wciąż i ciągle tych samych osób.


Wódeczko, a wziąłeś poprawkę na indywidualny gust czytelniczy?
To, co w Twoim mniemaniu jest słabe, wcale takie nie musi być...
Może to Ty się mylisz... Pomyślałeś o tym?
A ciągle te same osoby?
A ile osób tak naprawdę systematycznie ocenia utwory?
50? 100? Nie. Na dobrą sprawę wcale nie tak wiele.
Dlatego to ich można najczęściej spotkać pod tekstami, czy wierszami...
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
vimba Użytkownik
  • Postów: 150
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 12-01-2009 18:45
Systematycznie czytam wszystko co nowe, dodane na portalu, czasem się odzywam z pozycji czytacza, ale tylko wtedy, kiedy zauważyłam ewidentny błąd, albo kiedy coś podoba mi się nadzwyczaj. Często są to wiersze tych samych osób z prostego powodu - najbardziej trafiają do mnie, do mojej wrażliwości. Moje komentarze i oceny są subiektywne, bo są moje, a żaden ze mnie ekspert.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
wodkanalodzie Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 18:46
w stu procentach podtrzymuję swoje słowa. jestem tu nowy, mam świeże spojrzenie, niemalże z boku. nie uzurpuję sobie jednak prawa do posiadania jedynej słusznej i prawdziwej racji. wyraziłem swoją opinię i tyle. zwyczajnie zauważyłem pewną prawidłowość, ot i co.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Tnicu Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Dodane dnia 12-01-2009 18:56
Prawdę powiedziawszy - strasznie marudzicie. :p

Komentarzy generalnie jest mało/średnio na jeża, a rzucając strasznie rozległy i niezbyt twórczy temat o kształcie 'adoratorzy nie chcą mnie wpuścić do kółeczka, ocenili mój tekst za krzywy nos, łee' raczej to tej sytuacji nie poprawi.
Wręcz przeciwnie - parę osób przed dodaniem komentarza zastanowi się 3 razy nad użytymi słowami i oceną, bo 'przecież to może być niesprawiedliwe'.

Nie ma się co ciskać moim zdaniem - każdy komentuje tak, jak to widzi. Staram się komentować wszystko to, co mnie jakoś uderzyło w poezji(skrajna grafomania też uderza). Często być może jestem tym złym i przyjmuję postawę ironiczną, ale jeżeli ktoś mi przyładował w głowę dopełniaczem po moich 2-3-godzinnych zmaganiach z narodowym wieszczem, to sam sobie winien(żart, mimo wszystko staram się spokojnie wytknąć błędy, choć czasem naprawdę mam dość).

Co do kółek adoracji - wchodzę na portal codziennie na godzinę albo i dłużej i staram się 'pracować', wystawiać komentarze. Człowiek jest istotą interesowną, nie ma się co oszukiwać, też chciałbym mieć pod tekstem przynajmniej po kilka komentarzy(nie przeszkadza mi absolutnie to, że pojawiają się skrajne - to by oznaczało, że mam już jakiś styl).

Dobra, wylałem się, pozdrawiam i dziękuję za uwagę. ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 18:59
No to teraz jeszcze tylko powiedz, gdzie zauważyłeś tę prawidłowość...
A poza tym, jeżeli uważasz, że pod słabymi utworami są peany na ich cześć, to wkraczaj jak Zorro i zaprowadzaj sprawiedliwość. Pisz w komentarzach - "Uważam, że się mylicie, bo utwór jest słaby. Daję - słabe."
Kto Ci broni? Masz ochotę, to ściągaj wszystko do parteru i już. Tylko uzasadnij, dlaczego to robisz. Nie - "nie podoba mi się, więc słabe". ;)

Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 12-01-2009 19:02
Ja przyznaję, nie zawsze jestem szczery... Ale jak chcecie mogę być szczery do bólu... :mad:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-01-2009 19:08
Chcemy, Arkady. Masz być szczery aż do bólu, bo nieszczerość nam szkodzi na wątrobę. Niedobrze nam wtedy, innymi słowy - rzygać nam się chce... B)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 12-01-2009 19:14
Dobrze poświęcę się, co najwyżej mnie wyrzucą... ale mam Twój mail, więc będziesz wiedziała kiedy przygalopuję... przygotuj obronę... (Terminarz pęka w szwach, ale na przełomie miesięcy, chyba dam radę)... Tzn "damy radę" ( znowu stoi nade mną)...:smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 19:25
W sumie to uważam, że z tym wazeliniarstwem komentatorskim nie jest źle, Nie zetknąłem się do tej pory z sytuacjami, gdzie np. jakaś młodociana 'pisarka' umieszcza pod wszystkimi jak leci tekstami komentarz o jednakowej treści (zazwyczaj - "Śliczniusie, ode mnie piąteczka, zapraszam do mnie" lub coś w tym guście). Grup wzajemnej adoracji nie zauważyłem (przynajmniej w prozie). Niestety nie mają z kogo się owe grupy Tworzyć, bo czytają przeważnie ciągle te same cztery, czy może pięć osób, Trudno, żeby w tak nielicznej grupie tworzyły się jakieś 'podtowarzystwa'. Zastanawiam się nad trochę drakońskim rozwiązaniem, które być może rozbujało by portal. Może by tak uzależnić możliwą ilość publikowanych tekstów od ilości wystawionych komentarzy? Fakt, że jest to rozwiązanie nieco szkolne, ale kto wie... może by się sprawdziło?
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 19:25
mi wrodzona kultura osobista obniża poziom szczerości wypowiedzi :lol:
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 19:30
Fakt, że coś w tym jest :)
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2009 19:36
Rzepusia, nie łam się, Ja mam tak, że jak czasem jakie 'cudo' przeczytam, to po prostu nie mam siły komentować :) Dobre wychowanie nakazuje mi przemilczeć. Może nie powinienem, ale już tak mam.
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
pawelh Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Dymitrów Duży (powiat tarnobrzeski)
Dodane dnia 12-01-2009 19:46
Cytat:
Chyba wyjmę z szuflady druty i zacznę dziergać ciepłe sweterki.


mi by się przydał, bo zimno :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 12-01-2009 20:03
No tak Panie Andrzeju, coś jest w Pana wypowiedzi... (nawet o tym nie pomyślałem) Będę szczery do bólu, ale przykładem Pana Andrzeja, postaram się to robić w sposób kulturalny... ( o ile się da) Bo moim zdaniem to może być delikatne, a ktoś uzna,że naskakuję na niego... To niestety są odczucia subiektywme...
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]