Polecane/odradzane książki
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Polecane/odradzane książki
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 05-07-2014 21:07
Hej,
śmigam właśnie po EMPIK-u (jest promocja) i szukam książek dla siebie, problem jest w tym, że nie wiem czego szukam, ponieważ:
a) ulubionych autorów czytam systematycznie (albo prawie systematycznie),
B) wybredna nie jestem (nie czytam tylko (auto)biografii, poradników i książek kucharskich, aczkolwiek czasem odstępuję od tej reguły),
c) cena gra rolę drugoplanową

dlatego:

1) Napiszcie jakie książki polecacie.
(Pytam o o książki, które przeczytaliście i Wam się podobały. Nie muszą być koniecznie ulubione)

2) Napiszcie jakie książki zdecydowanie odradzacie.
(Uważacie, że zakupienie ich było błędem)

Oczywiście osoby, które korzystają z bibliotek też są mile widziane w tym wątku. :)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-07-2014 23:30
Polecane... "Oskar i Pani Róża" http://pl.wikipedia.org/wiki/Oskar_i_pani_R%C3%B3%C5%BCa
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/.../dziewczyny-wojenne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tam_gdzie_spadaj%C4%85_anio%C5%82y

Odradzane... "Nad Niemnem" "Lalka" "Krzyżacy" i inne tym podobne...
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2014 08:20
Może Ci się spodobać:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/.../furia
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 06-07-2014 11:24
Wielka książka, również objętościowo:
D. DeLillo "Podziemia"
http://maciejrajk.eu/don-delillo-podziemia/

[Dodano 06-07-2014 11:54]
Odradzam:
J.M.Coetzee "Czekajac na barbarzyńców"
Jałowy styl, całość taka jakaś pełna truizmów, ale wadą jest głównie styl.
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 07-07-2014 01:02
Hej niewidoczna :)

Ja ostatnio zaczytuję się w powieściach Majgul Axelson - polecam zwłaszcza "Kwietniowa czarownica" i "Dom Augusty"
- powiedziałabym, że obyczajowo-psychologiczne, raczej ciężkie, ale fascynujące.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 08-07-2014 09:24
Proponuję "Boskie przyrodzenie. Historia penisa" angielskiego dziennikarza i reportera Toma Hickmana.

Można z niej się dowiedzieć czy naprawdę rozmiar ma znaczenie i jak to było w dawnych czasach.
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 09-07-2014 00:52
dark_kid napisała:
Odradzane... "Nad Niemnem" "Lalka" "Krzyżacy" i inne tym podobne...

Hmmm...
Można w dolby stereo, albo teraz w HD wysłuchać/obejrzeć. Nie odradzałabym jednak. Wszak to nasza literatura. Trzeba wiedzieć, czego się nie lubi ;)
Ja za klasykami jestem: Shakespeare, Camus, Goethe, Kafka, Orwell, Bułhakow, Dostojewski, Gombrowicz, Ibsen, Irwing, Flaubert, Eco, Mrożek, Conrad.
To moja lista. Przypadkowa. Skrócona. Wybierz po jednym utworze/najbardziej znanym z twórczości danego i przeczytaj, a już dobrze będzie.
Poza tym klasyka w Empiku jest za grosze. Fakt, że w biednym wydaniu, ale treść łykniesz.

wykrot napisał:
czy naprawdę rozmiar ma znaczenie

ma

Kiss :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 09-07-2014 01:00
zajacanka napisała:


wykrot napisał:
czy naprawdę rozmiar ma znaczenie

ma

Kiss :)


Nie zawsze, gdyż dla kobiet ma, dla ewolucji - nie ma.

recenzję napisał Ignacy Karpowicz - pisarz, finalista Nike za "Gesty" (2008) i "Balladyny i romanse" (2010), w tym roku nominowany za "ości" (2013). Właśnie ukazała się jego powieść "Sońka"

http://wyborcza.pl/1,75248,16286442,Czy_rozmiar_ma_znaczenie__Ksiazkowa_historia_penisa.html#CukGW
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-11-2014 21:59
"Lolita" Nabokova.
Język nie do przeskoczenia.
Totalny nokaut.
Jeśli coś piszesz, to po czytaniu Nabokova poczujesz kompleksy, wszyscy tak mamy.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
gwiazdka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2014 21:17
polecam ,,seksturystę"
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 17-12-2014 22:24
hmm... dużo by się tego znalazło, ale napiszę tylko o tych, które pierwsze przychodzą mi na myśl, może chociaż ktoś się pokwapi by z ciekawości zajrzeć do internetu o czym są i się zainteresuje, a ten kto czytał wyrazi opinię ;)

Król szczurów Clavell'a
Na wschód od edenu Stejnbecka
Kołysanka Palahniuka
W księżycową jasną noc, Spóźnieni kochankowie i jeszcze parę innych Whartona
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
euterpe Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2015 16:20
Polecam "Sońkę" I. Karpowicza. To jedna z tych powieści, gdzie trzeba się skupić, ale jest warta każdego zastanowienia. Nie jestem płaksą, a wycisnęła ze mnie łzy na przystanku autobusowym. Przechodnie pytali, mijając, "czy wszystko w porządku", na to ja :"właśnie z kimś zerwałam", bo kto by zrozumiał, że poruszyła mnie tak powieść?
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2015 00:20
Przypominam, że to forum, nie baner reklamowy. Autorka tematu pytała o tytuły książek, nie nazwy wydawnictw. Komercyjne posty będą usuwane.
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-02-2015 02:27
Czy ktoś czytał ???
A może ma swoja opinię na temat tej kontynuacji ?

- "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" Kowalczyk Marcin / ZAJDEL
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-02-2015 17:33
Uczciwie polecam "Wichrowate linie" Stefana Grabińskiego (1887-1936), największego, polskiego mistrza literatury niesamowitej, twórcy "horroru kolejowego", sławnego na całym świecie pisarza, stawianego na równi z E.A. Poe.

Książka stanowi wybór nigdy wcześniej nie wydanych opowiadań, drukowanych w przedwojennej prasie.
Niedawno wydana stanowi smaczny kąsek dla fanów prawdziwej grozy.

Warto sięgnąć :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Asiola Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 08-04-2015 17:07
Wpałda mi w ręce w Matrasie ciekawa książka "Uwiązani" Chad Kultgen nie wiem czy ktoś może kojarzy, na pierwsze wrażenie jest dość ciężka i trudna ale bardzo prawdziwa, myślę że warto przeczytac bo dotyka współczesnych problemów ludzi
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-04-2015 22:39
Do polecenia... "Szklana zupa" Jonathana Carroll'a... jeśli ktoś lubi raczej psychologiczne podejście do życia i śmierci. I jeszcze poleciłabym "Diabelska ewolucja" Marty Obuch. Swego nie znamy a cudze czytamy.
Odradzam "Uczniowie Spartakusa" Haliny Rudnickiej... chyba, że ktoś nie może spać.
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-04-2015 23:46
Ja zasypiam tylko przy horrorach, inaczej nie potrafię. :)A książka każda może być dobra, to zależy od podejścia do jej treści.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
KamilKL Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2017 14:30
Jest dużo fajnych książek, ja osobiście preferuje książki sensacyjne i thrillery więc mogę polecić Ci coś z tego gatunku. Jeżeli chodzi o autorów to polecam: Harlan Coben, Clive Cussler, Dan Brown i ostatnio odkryty Remigiusz Mróz - GENIALNY. W tym artykule http://www.dybook.com.pl/thrillery-i-ksiazki-sensacyjne/ masz wypisane bardzo dobre książki z gatunku thriller. Ze swojej strony polecam Ci wybrać książkę pt "Pożegnanie" Harlana Cobena czytałem i jest to bardzo dobra książka od której ciężko będzie Ci się oderwać.
Do góry
Autor
RE: Polecane/odradzane książki
marcia1987 Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Sopot
Dodane dnia 15-07-2017 19:36
ostatnio nie miałam akurat żadnej ciekawej książki i chwyciłam u mamy powieść Charlotte Link, przeczytałam od deski do deski, nie mogłam się wręcz oderwać :) każda pozycja autorki godna polecenia
"Moje słowa lecą w górę, moje myśli pozostają na ziemi. Nie poparte myślą słowa nigdy nie wzniosą się do nieba. " W.Szekspir
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.