Paulo Coelho- idol czy pozer?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-03-2009 13:45
Cytat:
tar_kas napisał/a:
ale jednak przeczytałeś a widzisz ja myślę że jeszcze wrócisz do niego ... i czy moje wnioski są az tak proste eheh może prawdziwe trafne i dlatego się tłumaczysz :)


Jasteś przypał z fanklubu Coehla? :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
tar_kas Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: krakowski raj
Dodane dnia 04-03-2009 13:48
przypał ?? obrazić cie ??
http://www.youtube.com/watch?v=r9hrzM8s698&feature=related ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2009 13:49
Samuel - przypominam!

2.3.2. Zakaz jakiegokolwiek, nieuzasadnionego, chamskiego obrażania innych użytkowników.
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-03-2009 14:02
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Samuel - przypominam!

2.3.2. Zakaz jakiegokolwiek, nieuzasadnionego, chamskiego obrażania innych użytkowników.


Ale Wy tu wszyscy na serio jesteście, no ja nie mogę :D

Przepraszam.
Ale to on mnie pierwszy obraził - powiedział, że jeszcze wrocę do Coehla.

Swoją drogą, pomyślałem, że to fajna nazwa by była dla zespołu punkowego "Przypał z fanklubu Coehla" :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2009 14:05
Cytat:

Ale Wy tu wszyscy na serio jesteście, no ja nie mogę


Nie jesteśmy bardzo na serio, ale mimo wszystko pilnujmy się. To ma być dyskusja, a nie skakanie sobie do oczu. Można to robić bez takich określeń.
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-03-2009 14:08
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Cytat:

Ale Wy tu wszyscy na serio jesteście, no ja nie mogę


Nie jesteśmy bardzo na serio, ale mimo wszystko pilnujmy się. To ma być dyskusja, a nie skakanie sobie do oczu. Można to robić bez takich określeń.


Oczywiście.
Wybacz.
Na forum studenckim każdy tak każdemu wjeżdża, to się przyzwyczaiłem i nie pomyślałem, że tu taka arystokracja :p a ja ze swoimi chamskimi manierami z podwórka ;)

Ale nazwa dla zespołu fajna, c'nie?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-03-2009 14:21
Cytat:
Swoją drogą, pomyślałem, że to fajna nazwa by była dla zespołu punkowego
łatwo zapamiętać. Grunt żeby grali amerykańskiego komercyjnego punka i będzie cool :D
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:48
ale fakt faktem można znaleźć tam kilka ciekawych myśli...
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 20:32
Widzę, że tu raczej przeciwnicy Coelho mają najwięcej do powiedzenia, zadziwiające.

Przygodę z panem Paulo zaczęłam niedawno, przerobiłam dwie książki. I cóż ja mogę powiedzieć. Niektóre spostrzeżenia, zwykle te, dotyczące religii przypadły mi do gustu. Natomiast teksty typu: czym jest wierność, nieco mnie irytowały. Ale ogólnie podobało mi się. Jedni potrzebują terapi wstrząsowej, żeby się czegoś nauczyć. Inni zanurzają się w nieco melancholijnej atmosferze Coelho, a ja się postanawiam do nich zaliczyć.
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 08:37
Ja swoją przygodę z tym autorem zaczołem od "Weronika postanawia umrzeć" potem był "Alchemik".
Przez dłóższy czas nie miałem okazji przeczytać czego kolwiek, aż ukazał się "Pielgrzym" i wypożyczyłem "Demon i panna Prym".
Pielgrzyma do tej pory nie jestem w stanie przeczytać. Ale się nie zrażam w końcu i do niego dorosnę i pojmę w całości sens tego co jest zawarte w tym podręczniku. Tak na marginesie to polecam zrobić ćwiczenia jakie się tam znajdują. Na swój specyficzny sposób autor pokazał jak można nad samym sobą pracować. Tak że teraz ja się nie spieszę i mam niesamowicie szerokie spojrzenie na cały świat. Dzięki Alchemikowi zrozumiałem do końca pojęce prawdziwej tolerancji dla każdego człowieka bez względu na to co wyznaje i jakimi zasadami moralnymi kieruje się w własnej wędrówce przez labirynt zwany życiem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-03-2009 08:41
Cytat:
Widzę, że tu raczej przeciwnicy Coelho mają najwięcej do powiedzenia, zadziwiające.
nie przeciwnicy, lecz ludzie zadziwieni... To na pewno madry starszy Pan, ale dziwi mnie,że jest traktowany jakiś guru, albo filozof. Nie dajmy się zwariować



Cytat:
tolerancji dla każdego człowieka bez względu na to co wyznaje i jakimi zasadami moralnymi kieruje się w własnej wędrówce przez labirynt zwany życiem.
nawet dla nazistów, zbrodniarzy komunistycznych i pedofilów?
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 10:09
No tu to mi Tomaszu zabiłeś klina. Ale w sumie po co się nad kims pastwić skoro zrobi to za nas życie, wychodzę z założenia że wszystko to co zrobimy wraca do nas o wiele silniejsze. Każdy otrzyma to co mu jest pisane w życiu i nie będzie tego więcej czy mniej tylko tyle ile musi otrzymać z powodu karmy. Wiem jest to szczeniackie podejście do sprawy i może z pozoru nieprzemyślane, ale jak na swój wiek mam spory już bagarz doświadczeń i nie jedno widziałem.
Zajmuję się szeroko pojęta ezoteryką, parapsychologią oraz okultyzmem, i to z czym się już spotkałem może nie jest tak widowiskowe jak byśmy chcieli to wiedzeć ale bardzo wielu osobom wystarcza sam fakt zaistnienia jakiegoś zdarzenia by włosy staneły z przerażenia.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 10:57
Coehlo to idol czy pozer? Jak dla mnie żadne z tych dwóch. Przeczytałam jego dwie książki "Jedenaście minut" i "Weronika postanawia umrzeć". Jestem zdania, że jak ktoś szuka czegoś lekkiego do poczytania w autobusie, to książki Coehlo mogą się sprawdzić. Ale jak ktoś ma ochotę na głębszą lekturę, to nie polecam.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-03-2009 10:05
Cytat:
Ale w sumie po co się nad kims pastwić skoro zrobi to za nas życie, wychodzę z założenia że wszystko to co zrobimy wraca do nas o wiele silniejsze. Każdy otrzyma to co mu jest pisane w życiu i nie będzie tego więcej czy mniej tylko tyle ile musi otrzymać z powodu karmy. Wiem jest to szczeniackie podejście do sprawy
wcale nie szczeniackie. Wielu starych ludzi w to wierzy. Dla mnie to bajki, ale cóż ja wierzę w Polską Kadrę, że mistrzami świata będą, to też bajka :D

Cytat:
to z czym się już spotkałem może nie jest tak widowiskowe jak byśmy chcieli to wiedzeć ale bardzo wielu osobom wystarcza sam fakt zaistnienia jakiegoś zdarzenia by włosy staneły z przerażenia.
mnie bardziej przeraża realny świat. Taki co jak się koło stoczni idzie i w p... można dostać.

no ale Coelho przynajmniej dużo sprzedaje. JA popieram masową produkcję. Nie potępiam jak inni tu z nickiem na "S" :D (żart)
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
tar_kas Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: krakowski raj
Dodane dnia 29-03-2009 17:30
a ja sobie zaraz przeczytam "Weronika postanawia umrzeć" polecam :pPPP
http://www.youtube.com/watch?v=r9hrzM8s698&feature=related ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Meherei Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 21:33
Cytat:
Słownik języka polskiego:
pozer «człowiek udający kogoś, chcący wydawać się innym, niż jest, aby wywrzeć na kimś wrażenie»
idol «osoba będąca obiektem czyjegoś szczególnego podziwu, graniczącego z kultem»


Jeśli mam się kierować tymi określeniami to Coelho nie jest ani idolem ani pozerem. Nie jest obiektem podziwu. Może jego złote myśli, często religijne, które zawsze w swojej twórczości zamieszcza. Ale to, że wg nich stara się żyć to żadna rewelacja. Należy po prostu do wierzących - w prawdziwym znaczeniu tego słowa - a tych wiele na naszym globie. A czy wychwalać go. Ja sam stanowczo nie popieram jego idei. Tak może jedna myśl z ołówkiem zapadła mi głęboko w pamięć, ale ja jestem ateistą i istenienie boga jest dla mnie bzdurą wielką.

Podsumowując: na mnie nie wywiera jakiegoś wrażenia, nie czczę go, a on sam stara się żyć w zgodzie ze sobą.
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Dominika289 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: okolice Warszawy
Dodane dnia 21-04-2009 22:07
Ja przez pewien czas byłam fanką Coelho, przeczytałam kilka książek. Nie da się ukryć, że czyta się to dobrze. I nie da się też ukryć, że jego pisarski styl jest łatwo rozpoznawalny i wyrazisty, aczkolwiek czy aż tak bardzo dobry?? Przyznam się, że kiedyś nawet w moim pisarstwie na pierwszy rzut oka było widać inspirację tym pisarzem, co oznacza, że nie trzeba mieć wielkiego mózgu i talentu żeby tak pisać jak on. Tzn mówię tu ciągle o samym warsztacie, sam przekaz Coelho to już inna sprawa. Cóż... On nie zostawia miejsca na polemikę- pisze "tak ma być i już". Podaje na tacy garść swoich złotych myśli i kropka. Obecnie mam mocno mieszane uczucia do tego autora, gdyż brakuje mi w nim zwykłego obiektywizmu, jakiegoś dystansu, a moralizatorski ton, który przybiera niemal cały czas po prostu męczy mnie i irytuje. Wszystkie książki to takie poradniki jak żyć, ale czy ten człowiek ma aż taki autorytet, aby ślepo wierzyć w to, co pisze?



A i jeszcze jedno: naprawdę nie jestem hipokrytką czy masochistką jak to na poprzedniej stronie pewien szanowny użytkownik określił ludzi czytających po kilka książek Coelho, a później krytykujących go. Po prostu gusta literackie wyrabiają się z czasem... ;>
"Nie szukaj sprawiedliwości. Można być wolnym, nosząc kajdany."

S. Kierkegaard
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
margus511 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Żmigród
Dodane dnia 03-12-2009 17:37
Pan Coelho pomógł mi już wiele razy, poprzez swoje książki oczywiście. Jestem młodą osobą (14 lat). Od zawsze czytam wiele, a moim hobby jest wypisywanie cytatów z książek. Lecz wracając do omawianego brazylijskiego pisarza, uparcie twierdzę, że przekazuje ludziom sens spraw, o których oni sami boją się myśleć lub nie umieją tego wyrazić. W książkach Coelho doceniam przede wszystkim głęboką uczuciowość, którą cechują się jego postacie. Jest dużo emocji, które malowane słowami, tworzą doskonałe pejzaże sfer życia.
" Podręcznik Wojownika Światła" to (jak na razie) moja życiowa biblia. :D
Do góry
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 03-12-2009 18:44
"Podręcznik wojownika światła" wydał mi się trochę zbyt nudny i dziwny, za to filozofię życia delikatnie ukrytą w "Alchemiku" traktuję jak świętość

Coelho jest geniuszem, moim skromnym zdaniem,
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Paulo Coelho- idol czy pozer?
niks Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Miasto G.
Dodane dnia 22-12-2009 15:10
Idol czy pozer? Hm. W sumie to nie bardzo wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Czytałam kilka jego książek ("Weronika postanawia umrzeć", "Pielgrzym" i "Czarownica z Portobello" ). Żadna z nich zbytnio mnie nie zachwyciła. Szczerze mówiąc wiele razy spotkałam się z opinią, że jego dzieła są fantastyczne i niezwykle życiowe, więc nastawiłam się na coś lepszego. Rozczarowałam się, nie odkryłam w tych pozycjach niczego co by mnie w jakiś sposób ujęło. Nudne, ciągnące się w nieskończoność i choć dość łatwo idzie zrozumieć o co chodzi autorowi, jakie jest jego przesłanie - totalnie nużące. Jak dla mnie, przynajmniej.
Coelho po prostu nie jest kimś, czyje książki przyciągają moją większą uwagę. A czy idol, czy pozer... Cóż, żeby ocenić musiałabym się nieco bardziej zaznajomić z jego postacią.
Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czym innym.
S. J. Lec
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]