ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 31-10-2014 18:24
Buu! Huhu! Buuuu... ójcie się!

Oto zaczynamy strrrraszną 13-tą edycję Zaśrodkowania.


Będzie przerażająco, okropnie i zatrważająco. Jak na Halloween przystało.

Starym duchom przypomnę zasady a tych niedawno uduchowionych poinformuję, iż gdyż...

ZAŚRODKOWANIE to cykliczny poetycki konkurs - jedyny w swoim rodzaju. Nigdzie więcej takiego nie znajdziecie.


Sprawa jest przerażająco prosta:

1. Podane zostają pierwsze oraz ostanie słowa przyszłego wiersza np. (UWAGA! TO BĘDZIE TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

2. Zadaniem uczestników jest napisanie treści wiersza, czyli tego, co powinno znajdować się pomiędzy.

3. Do początku/końca można wprowadzać wszelakie modyfikację (dzielić na wersy, wprowadzać interpunkcję, itp.) poza zmianą kolejności słów. A dokładniej: Żadne słowo, bądź nawet litera, nie mogą znaleźć się przed wyrazami podanymi jako początek i po wyrazach narzuconych jako koniec wiersza, ani tym bardziej pomiędzy nimi. Swoje wersje dopisujemy PO początku i PRZED końcem, czyli wypełniamy ŚRODEK - jak mówi tytuł konkursu.

Zatem jeśli mamy (TO ZNÓW TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

To może być (nie patrzeć, proszę, na wartości artystyczne :)):

Kiedy byliśmy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już nie mówił

Ale absolutnie nie tak:

Kiedy byliśmy tacy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już niczego nie mówił

4. Pracę proszę przesyłać na PW do użytkownika akacjowa agnes. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwie prace.

5.
Na przesyłanie prac uczestnicy mają dwa tygodnie od podania "tematu", czyli do 14. listopada godz. 24.00.

6. Po upłynięciu terminu w specjalnym temacie zostają wklejone wszystkie prace [anonimowo] i następuje głosowanie ogólne.

7.
Sposób głosowania będzie podawany każdorazowo w wątku, w którym odbywać się będzie głosowanie.

8. Zwycięzca edycji wymyśla kolejny "temat".

9. Wymyślający temat nie bierze udziału w zabawie, ale może głosować.

10. Zwycięzca może, jeśli zechce, zasponsorować nagrodę dla kolejnego szczęśliwca.

-------------------------------------------------------------------------------------

A oto zadanie od Marukji (zwyciężczyni Zaśrodkowania nr 12) TO SĄ WŁAŚCIWE CYTATY NA TĘ EDYCJĘ :)

Początek: poszliśmy za daleko

Koniec: jak fiolet we wrzosach



Wymyślajcie, twórzcie, kombinujcie, poczujcie tego poetyckiego dreszcza, bo nagroda-niespodzianka czeka :)

PS. Warunkiem przydzielenia nagrody rzeczowej jest zgłoszonych do konkursu (łącznie od wszystkich uczestników) minimum 5 wierszy.

PS. nr 2 W celu zmotywowania większej liczby głosujących, wśród uczestników głosowania będą rozlosowane dwie nagrody książkowe:
- jedna dla głosującego, który jest również uczestnikiem konkursu (czyli zgłosił swój wiersz do Zaśrodkowania # 13)
- druga dla głosującego, który nie ma wiersza w aktualnym Zaśrodkowania

PS. nr 3 Uprzejmie prosi się pana Silvusa o oficjalne potwierdzenie otrzymania nagrody książkowej dla szczęśliwego zwycięzcy losowania wśród głosujących w Zaśrodkowaniu nr 12.

Powodzenia
AA
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2014 21:56
akacjowa agnes napisała:
PS. nr 3 Uprzejmie prosi się pana Silvusa o oficjalne potwierdzenie otrzymania nagrody książkowej dla szczęśliwego zwycięscy losowania wśród głosujących w Zaśrodkowaniu nr 12.

Ja bym radziła tu szybciutko coś poprawić :-) http://pl.wiktionary.org/wiki/zwyci%C4%99zca
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-11-2014 08:15
Hahaha, dzięki, Palenieszkodzi. Co to się czasem z ludźmi dzieje?! :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 02-11-2014 22:52
Ale ładne "ramy" wiersza. Brawo, Marukjo :) Do dzieła, wierszotwórcy!
zo
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
marukja Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 03-11-2014 20:02
Jak miło, Zolu, że ramy się podobają :)

Bardzo jestem ciekawa środków. Środkujcie zatem, pióra w dłoń! :)
...może zamiast szukać zaginionych kotów, powinieneś się poważnie zająć szukaniem drugiej połowy swojego cienia. - H. Murakami
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Antek Użytkownik
  • Postów: 817
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2014 02:25
o ile pierwsza rama w miarę, to jednak w połączeniu z tą drugą jawnie wskazuje na temat o grzybiarkach:( szczerze wyznam, że nie kręcą mnie owe panie:( wiem, wiem w poezji nie ma tematów tabu. jak trzeba to się i o przylaszczkach napisze - czemu nie :D
Morze jest moim domem (Bałwan)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 04-11-2014 20:54
Ja potwierdzam, a jakże, książkę-m dostał, odpakował, obejrzał, bardzo ładna, ładniejsza niż myślałem. Pierwszy raz dostałem coś w nagrodę za głos. :O Potwierdzam również, że Agni to super-fajna (tzw. SF, nie mylić z: Science Fiction) organizatorka konkursów. :) :yes:
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 04-11-2014 21:06
Dziękuję, Silve, oczywiście wcale nie prosiłam o wychwalanie mnie pod niebiosa, ale kto mi uwierzy? :)
Grunt byście Silvo uwierzyli, hehehe.
(Chyba nawet dobrze poodmieniałam Michałowe pseudo - alem zdolna :))
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-11-2014 02:33
Hehe, dziękuję. ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE # 13 - EXTRA EDYCJA
Fabularia Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 05-11-2014 20:39
Następne wierszydełko z wrzosem dorzuciłam Szanownej akacjowej, o czym z radością zawiadamiam. Wrzos do wrzosa i wyrośnie nam tu wirtualne wrzosowisko ;D
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.