Co dobrego..
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co dobrego..
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-09-2006 08:52
Nie Muki tylko Buki :D Muminki mają w sobie trochę tajemniczości i grozy, heh pamiętam jak to oglądałem mając kilka latek :p

Polecam wszystkim film Wzgórza mają oczy, może nie jest jakoś strasznie ambitny ale dla tych co lubią klasyczny horror, będzie pasować jak ulał.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 07-09-2006 11:01
"Wzgórza mają oczy" niezły, jeden z lepszych tego gatunku horrorów. Przypominał mi "Zły skręt", ale jest dużo lepszy. I końcówka nie najgorsza, dobra rozrywka, film niezbyt wymagający.
Horrory to wg mnie najlepsze tworzy Clive Barker, autor książek "Księga krwi". To dzięki niemu mamy takie postacie jak Candyman, czy Pinhead z "Hellraiser". Dla koneserów polecam "Piątek trzynastego" i "Koszmar z ulicy wiązów".

Cytat:
"Prosta Historia"(Jeden z filmów które kocham, niby nic tam się nie dzieje, a jednak, piękne są pola Ameryki)

również polecam, prosty film o prostym człowieku, który wybrał się do brata na kosiarce. Kunszt znakomitego reżysera Davida Lyncha, o którym trochę napisałem w newsie. Polecam wszystkie obrazy tego człowieka:p.

A co do muminków... to już nie pamiętam fabuły tej bajki. Kiedyś oglądałem, ale wyleciało mi z głowy. Przypominam sobie tylko głównych bohaterów.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2006 00:07
ja dzisiaj oglądałam efekt motyla 2.
Przewidywalny, nic specjalnego. Jedyny morał jaki z niego płynie, to że miłosć musi za sobą nieść nieszczęscia i nie da sie temu zapobiedz nie ponosząc ofiary.
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2006 17:24
niedługo mam wyklad na temat "Pulp Fiction" Tarantino, wiec ogladam ciagle ten film po kilka razy. film legenda. najciekawsze jest to, ze w Polsce mozna kupic go w 3 roznych tlumaczeniach i w jednym (tym najlepszym) pada tekst "zrobie Ci z dupy jesien sredniowiecza!", w drugim "zrobie Ci na dupie wiosne ludów", w trzecim "zrobie Ci na dupie schizme wschodnia".... :) teraz moje zycie zamienilo sie w ciag takich tematow:p po wykladzie bedzie juz normalnie :D
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2006 20:35
Pulp Fiction, klasyka gatunku.
15 grudnia premiera w Polsce :lol::yes: chociaz widzialam go juz milion razy w domu, nie wyobrazam sobie nie zobaczyc go w kinie.
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2006 20:56
właśnie tez mnie cholernie ciekawi jak bedzie wygladac wersja rezyserska.ja tez na bank pojde
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-11-2006 18:44
BTW, ogląda ktoś lostów :D? Dzisiaj ostatni odcinek II sezonu :smilewinkgrin:
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 01-12-2006 22:07
Ja Lostów obejrzałem kilka odcinków na kompie, ale... przegrałem:uhoh: i nie skończyłem:smilewinkgrin:. Może jak będę miał kiedyś czas to sobie zapewne obejrzę:yes:
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2007 19:13
Wracając jeszcze do początku postu: "Jeździec bez głowy" jako film jest ok, ale książka - co stwierdzam z przykrością - niezbyt. Ciężko się ją czyta, styl autora doprowadza mnie do szału i sama osobiście jej nie skończyłam - pierwsza książka, którą przerwałam w połowie! Nawet "Dobry Niemiec", choć też nudny, tak na mnie nie wpłynął ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 07-02-2007 22:46
wstyd się przyznać, ale ani nie oglądałam ani nie czytałam.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co dobrego..
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2007 09:37
ja jakoś nigdy nie mogę trafić na ten film..a jak już jest w tv to zapominam...ale teraz jak gdzieś puszczą to muszę oglądnąć :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 08-02-2007 19:44
najłatwiej to ściągnąć :p
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co dobrego..
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2007 22:06
Ja sobie oglądnę kulturalnie i w pełni legalnie :p Spokojnie..jest coroczna rotacja w naszej telewizji. Prawdopodobieństwo że w tym roku Jeździec bezgłowy pojawi się na ekranach jest niemal 100% :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 16-02-2007 10:50
Ostatnio nadrabiam zaległości oglądam starsze filmy. Jakoś trafiałem na dobre pozycje.
"Stay" z Ryanem Goslingiem znanym z filmu "Fanatyk", bardzo dobry psychologiczny dreszczowiec. Jestem pełen uznania dla tego aktora.
"Proof" z Hopkinsem, chyba nie muszę mówić, że z kreacją tego aktora film świetny, o geniuszu matematycznym i jego córce również genialnej oraz zwariowanej.
"Za ile mnie pokochasz?" z Monicą Bellucci, wesoły film, żekłbym groteskowy, przez co spodobał mi się.
"Nocna straż" wersja rosyjska, fajnie się słuchało. Film średni, ale wart obejrzenia.
"V jak Vendetta" dobry film z Natalie Portman, ona jest rewelacyjna:smilewinkgrin:. Taki typowy film akcji z jakimś tam przesłaniem i częstymi cytatami z Szekspira.
"Nieodwracalne" film dawno obejrzany z Monicą Bellucci. Filmy w jej wykoaniu są bardzo dobre. Ale ten film polecam dla dorosłych, a najlepiej po dwudziestce.
No, lekki rekonesans filmów z tego tygodnia, jeszcze dzisiaj "Casanova":D

"Jeździec bez głowy" z Johnym Deppem bardzo mi się podobał. Polecam!
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 17-02-2007 17:19
ogladałam ostatnio na tvp2 Chicago :) uwielbiam ten film.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co dobrego..
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-02-2007 17:25
A ja nie znoszę Musicali. Jak byłem mały non stop leciały w tvp. Nie trawię tego gatunku.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
not guilty Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2007 22:57
a ja wręcz przeciwnie.
deszczowa piosenka
rent
koty
jesus christ super star
hair
i wiele wiele innych, kocham <3
And I kind of, almost, could have the tiniest smidgen of respect for you.
Almost.
Do góry
Autor
RE: Co dobrego..
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 19-02-2007 08:57
Oglądałem "Pachnidło" i powiem, że widziałem lepsze filmy. Nie będę tego filmu wychwalał pod niebiosa. Był to film dobry.
Po pierwsze był zbyt długi 2h i 20minut. Akcja była ślamazarna.
Podobało mi się aktorstwo aktora, grającego Jeana-Baptiste. Dustin Hoffman też niczego sobie zagrał.
Momentami film był rodem z jakiejś fantasy, dreszczowców.
Rozwaliła mnie końcowa scena. Zacząłem szukać tam symboliki. Jako Jean człowiek bez zapachu, który nie istnieje. Żyje jedynie poprzez swoje czyny, jedyny cel to zatrzymać zapach i stworzyć perfum doskonały. Jesteśmy zdefiniowani poprzez nasze działania.
Śmiesznie się rozstawał ze swoimi "opiekunami", tzn. mieli ciekawe niespodzianki. Takie to było dziwne.
Muszę oddać reżyserowi to, iż stworzył film oryginalny, rzekłbym nowatorski, który mimo, że nie powalił mnie na kolana daje trochę do myślenia.
Mam w głowie nadal motyw, gdy stoi w niebieskim stroju na placu gdzie miał być stracony i rzuca husteczkę w błogi tłum.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
Arya Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Tczew
Dodane dnia 20-02-2007 00:12
Ostatnio oglądałam film "V jak Vendetta" i jestem pod wielkim wrażeniem. Naprawdę warto obejrzeć. Najgorszy film jaki jaki widziałam w ostatnim czasie to ekranizacja "Eragona". Jest zrobiony okropnie. Pomijam fakt, że prawie wszystko jest inne niż w książce, ale cały film jest zrobiony tak jakby twórcy chcieli, a nie mogli.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co dobrego..
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 10-03-2007 21:28
Hm... Czterej pancerni i pies. Pomijając militarne kłamstwa i propagandę (co za licho?) nadal jest to chyba mój ulubiony serial. No i... "Wrong Turn", kocham ten film. Aha, ostatnio jeszcze ryczę ze śmiechu na "I kto to mówi", John Travolta wymiata :D
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.