Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2014 23:04
Może się uzbiera trochę opowiadanek na dubeltówkowy konkurs. Ilość znaków nie jest powalająca (6000 + lub - 300), wychodzi szybkie i krótkie pisanie. Można nawet ostatniego wieczora coś skrobnąć. A ten ostatni wieczór to chyba 19 grudnia, prawda? O, to jeszcze szmat czasu :-). Tutaj wiele osób prezentuje swoją prozę, ale wydaje mi się, że spora część w obawie przed porażką nie chce uczestniczyć w konkursach. Rozumiem takie podejście. Ja tu jestem bez obciążeń, to mi łatwiej. A zatem do 19 grudnia:-), co napisała
palcia:p
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
Lilka87 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2014 08:54
Za późno się dowiedziałam, ale spróbuję coś napisać w te 2 dni. 600 znaków, to około 2 strony?
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 15-12-2014 09:24
Palciu, też uważam, że dla wprawnych prozaików, ale i takich niewprawnych, lecz z pasją, strzelić 6000 znaków to kaszka z mleczkiem. Lecz termin jest do środy, 17.12.14.

Jednak jeśli powiecie, że potrzeba więcej czasu, to przedłużę termin, ale, kurka, muszę to wiedzieć (matko, czy tu musi być tyle przecinków?)

Tak, Lilko, 6000 znaków ze spacjami to około 2 strony (pisząc Times New Roman rozmiar 12). Do dzieła, dziewczyno! :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
Lilka87 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2014 09:48
Szczerze to boję się trochę, obawiam się kompromitacji. Nie umieszczałam tu jeszcze żadnego mojego tekstu i boję się krytyki, ale spróbuję coś wymodzić :)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 15-12-2014 10:18
Nie bój się, toż tu nie robią nikomu krzywdy.
W konkursie możesz zdobyć punkty lub nie. Krytyki nie dostaniesz, jeśli po konkursie nie wystawisz tekstu w klasyczny sposób (czyli przez dodaj: artykuł). Nie bój żaby, jak mówi pewien znany bezrobotny :) Będzie dobrze, Akacja Ci to mówi!
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
Lilka87 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2014 10:26
Jestem pasjonatką horrorów na ekranie i w piśmie od wielu lat, więc może coś wartościowego uda mi się napisać :)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 15-12-2014 10:58
Działaj zatem :) Przesyłam pozytywną energię z przerażającym zapleczem pomysłów :)

[Dodano 15-12-2014 13:32]

Moi drodzy prozo-twórcy,

zwracam się do Was w tym otwartym liście, by uświadomić Wam, że w szufladzie z konkursowymi tekstami jest już prześliczna trójeczka.

Niestety może się zdarzyć, że nie spadnie na Was ta niespotykana wręcz przyjemność przeczytania owych miniaturek. Do wystartowania z konkursem potrzebuję jeszcze przynajmniej 3 utworów.

Jednak czas nie płynie w kółko i bez sensu jak karp w wannie, lecz jak pstrąg, jak łosoś, jak ryba piła, a nawet jak krew w żyłach wszechświata i nie damy rady go zatrzymać. A do nadesłania tekstów zostało niecałe 57 godzin (lub dób, jak woli Julanda :))

Nadal wierzę, że dacie radę. Wszak napisanie opowiadania z 6 tysiączków zajmie Wam chwilunię. Ot, przerwa na reklamę wystarczy, byle ta w TVN :)

Czekam i liczę, że nie zawiedziecie.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-12-2014 14:43
akacjowa agnes napisała:
Wszak napisanie opowiadania z 6 tysiączków zajmie Wam chwilunię.

:|
A ile to wynosi stron? Bo nie umiem liczyć. :upset:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – NAJNOWSZY PROZATORSKI KONKURS NA PP
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 15-12-2014 15:13
Około dwie strony w Wordzie, pisane Times New Roman w rozmiarze 12.
Jak piszesz w Wordzie to możesz na bieżąco sprawdzać (recenzja - statystyka wyrazów).

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

Dobra, Robaczki, przesuwam termin na sobotę 20.12.14 północ i ani minuty dłużej!

Pióra w dłonie i latać, szukając inspiracji. Może jakiego karpia dorwiecie lub jaja wysiedzicie.

Nie odpuszczę Wam, jakem Akacjowa! Ten konkurs się odbędzie i już!

[Dodano 16-12-2014 11:22]

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Mamy już 5 tekstów - dwa na ostro, trzy z jajami :) Dajcie więcej, bom głodna :)

[Dodano 17-12-2014 12:43]

Wg starego terminu zostałoby Wam na chwycenie za dubeltówkę tylko 11 godzin z haczykiem, ale po nowemu macie jeszcze ponad 83 godziny. Czy to nie piękne? :)

[Dodano 18-12-2014 10:26]

Robaczki moje, nasza dubeltówka nie jest jak kolt sześciostrzałowy, tu się zmieści więcej nabojów, naprawdę.

Wierzę, że jeszcze ktoś złapie tego karpia za rogi lub zniesie jajko.

Zdobni jesteście, więc nie zawodzić jak duchy w piwnicy, tylko: do pisania, do pisania!

Czekam.

[Dodano 18-12-2014 15:01]

Mamy już 4 karpie na ostro i 3 wieczerze z jajami. Jeszcze, by się przydało, bo mało, mało, mało :)

[Dodano 19-12-2014 09:52]

Poważnie? Na siedmiu tekstach się skończy? Oj, chyba nie.

Jest jeszcze czas: dziś wieczorem, jutro rano, po południu i nawet przed pójściem spać.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]