Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 21-12-2014 11:00
Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ

Z duszą na ramieniu otwieram głosowanie na teksty zgłoszone do konkursu.

W kategorii „Karp na ostro” mamy sześć miniaturek, natomiast w kategorii „Wieczerza z jajem” trzy.

Wchodząc w linki, znajdujące się na końcu postu, możecie zapoznać się z opowiadaniami. Znaczek na pierwszej stronie upewni Was, w której kategorii znajduje się tekst.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po przeczytaniu miniaturek, proszę o rozdzielenie zgodnie z gustem, sumieniem i sercem odpowiednio:

3 punktów za miejsce pierwsze

2 punktów za miejsce drugie

1 punktu za miejsce trzecie

Jeśli ktoś miałby wyjątkowy problem z rozdzieleniem punktów wg powyższego wzoru, inne dopuszczalne rozłożenie punktacji jest takie: po 2 punkty dla trzech wybranych tekstów.

Reagując na prośby głosujących i uczestników zmieniam nieco zasady głosowania:

!!! Macie do dyspozycji 6 punktów. Rozdzielacie je dowolnie. Jedyny warunek: Jednemu tekstowi można przydzielić max. 3 punkty. Jeśli jesteś autorem i na swój tekst dajesz 3 punkty, uwzględnij w głosowaniu przynajmniej jeszcze jeden tekst !!!

NIE GŁOSUJEMY NA FORUM! NIE GŁOSUJEMY NA FORUM!

Głosy należy wysyłać do 30.12.14 godz. 23.59 na PW do akacjowej agnes w formacie:

tytuł – 3 p.

tytuł – 2 p.

tytuł – 1 p.

Uczestnicy konkursu nie mają obowiązku głosować i żeby było inaczej: można głosować na siebie – jak w wyborach na prezydenta :) W końcu może się okazać, że Wasz tekst jest najlepszy i jak wtedy zgodnie z gustem i sumieniem głosować na innych? :)

Tu, na forum możemy wyrażać ogólne wrażenie, jakie zrobiły testy (bez wyszczególniania któregokolwiek). Można wypowiedzieć się na temat, która kategoria bardziej przypadła do gustu, oraz czy forma prezentacji tekstów wg Was jest słuszna i przejrzysta.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Wyniki konkursu zostaną podane najpóźniej 01.01.2015 o godz. 14.00 (powinnam już wstać :)).

Przypominam, że nagrody są trzy: dla zwycięzcy – książkowa, dla II i III miejsca – nieksiążkowe (sponsor – aa).

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po ogłoszeniu wyników, osoby biorące udział w konkursie mogą dodać swój tekst w sposób standardowy na Portalu Pisarskim, by każdy z czytających/głosujących miał możliwość skomentować i ocenić miniaturę w szerszym słowie. Oczywiście nie ma takiego obowiązku, choć byłoby to mile widziane. Wówczas teksty przejdą tradycyjną, redakcyjną weryfikację i po odczekaniu paru dni w portalowej poczekalni, zostaną umieszczone na właściwej (wg Redakcji, tj. niezależnie od wyników głosowania) półce.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Zatem do czytania, oceniania, głosowania:

Przybieżeli - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Przybiezeli.pdf

Galareta - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Galareta.pdf

Duże białe - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Duze-biale.pdf

Wigilijny zakład - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Wigilijny-zaklad.pdf

Renifery boją się burzy - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Renifery-boja-sie-burzy.pdf

Krwawa anatomia świąt - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Krwawa-anatomia-swiat.pdf

Habent sua fata… - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Habent-sua-fata1.pdf

No, cudownie… - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../No-cudownie.pdf

Święto zmarłych mikołajów - http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Swieto-zmarlych-mikolajow.pdf

Miłej lektury i głosowania :)

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-12-2014 11:55
akacjowa agnes napisała:
można głosować na siebie

Tak się właśnie nad tym zastanawiam. :)
Dajmy na to, że wszyscy autorzy przydzielą sobie po 3 punkty. I wtedy będzie tak, jakby tych punktów w ogóle nie było, jedynie pozostałe dwa i jeden punkt.

A czy przydzielanie punktów musi być spełnione do końca?
Czyli - czy trzeba absolutnie wyznaczyć wszystkie trzy miejsca lub dać trzem tekstom po dwa punkty, czy też na przykład można dać 3 punkty tylko najlepszemu, a dwa pozostałe ominąć?
Albo nie wyznaczyć w ogóle najlepszego, dając dwa punkty za drugie miejsce albo jeden za trzecie?

Może dobrze byłoby to jeszcze określić?
Miniaturek nie jest dużo, więc pewna swoboda mogłaby się przydać - dać na przykład tylko trzy punkty do rozdzielenia według własnego uznania i tyle. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 21-12-2014 12:32
Jasne, Milu :) Można tylko dać 3 punkty i resztę pominąć, czyli wszyscy konkursowicze dadzą na siebie i jeśli nikt spoza konkursu nie zagłosuje, to każdy będzie miał po 3 punkty i po konkursie.


Jeśli każdy uznałby swój tekst za najlepszy, to znaczy, że nie ma w Was autokrytyki, a w to nie wierzę :)

Nie, kochana, nie kombinujmy. Dajemy 3,2 i 1 lub 2,2,2. Jeśli uważacie, że to daje Wam za mało swobody, to przepraszam najmocniej, ale będę stała przy swoim, bo ja sponsoruję nagrody :p Howgh.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-12-2014 12:48
akacjowa agnes napisała:
Można tylko dać 3 punkty i resztę pominąć, czyli wszyscy konkursowicze dadzą na siebie i jeśli nikt spoza konkursu nie zagłosuje, to każdy będzie miał po 3 punkty i po konkursie.

W tym układzie nie przewidywałam, by można było głosować na siebie. :)
Przepraszam, że nie ujęłam tego jasno.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
marukja Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2014 12:52
Ale ładne pdf-y! :)
Aż miło czytać, gdy w rogu jaja lub karp. :)
...może zamiast szukać zaginionych kotów, powinieneś się poważnie zająć szukaniem drugiej połowy swojego cienia. - H. Murakami
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 21-12-2014 12:54
Milu, może zostać tak jak jest? Myślę, że dacie radę rozdzielić jakoś te 3 miejsca. Na następny raz (jeśli będzie), to ustalę w Wami demokratycznie, jak ma się odbywać głosowanie - obiecuję :)

Cieszę się, Marukjo, że technicznie podołałam, bo musiałam się paru rzeczy nauczyć, o których nawet nie miałam pojęcia :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-12-2014 13:01
marukja napisała:
gdy w rogu jaja lub karp. :)

Tak - te obrazki w nagłówku są świetne. :)
Brawa dla Akacjowej za pomysł.

akacjowa agnes napisała:
Milu, może zostać tak jak jest?

Oczywiście. :)
Przecież to zabawa.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-12-2014 14:17
Świetna robota, Aga, jestem pod wielkim wrażeniem :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2014 14:32
Witaj Agnes!
Jeżeli można o coś prosić, to tylko o to, aby móc rozdzielić te 3+2+1 punkty nieco inaczej? Moja propozycja wygląda tak: autor samemu sobie max 3 punkty (jeżeli tak uważa) a pozostałe 3, jak tylko chce, jeśli natomiast przyznajemy punkty tylko innym autorom, siebie wyłączając, to te 6 punktów całkiem dowolnie. I nie ma przymusu, by rozdać całą pulę 6 punktów.
!!
Przeczytałam już wszystkie teksty i chciałabym większego zróżnicowania niż 1 punkt, bo tak to widzę. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Cię świątecznie
palcia:)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 21-12-2014 14:48
Dzięki, Mike :)

Palciu, niech Wam będzie. Macie 6 punktów, na max jednemu tekstowi można dać 3 punkty. Pozostałe rozdzielacie dowolnie. Jednak, proszę, by autorzy przyznając punkty sobie, uwzględnili przynajmniej jeszcze jeden tekst w punktacji.

Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze :) Choć wiem, że wszystkich zadowolić się nie da.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 21-12-2014 19:48
Super przygotowany i poprowadzony konkurs, pdf to dobry pomysł, bo można też sobie ściagnąć. Brawo!

DoCo z pozdrowieniem i po zagłosowaniu, co może niekoniecznie było patriotycznym obowiązkiem, ale zawsze.
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 21-12-2014 21:40
Muszę powiedzieć, że jestem już po pierwszym czytaniu konkursowych miniatur. Mam dwa typy, oba za pomysł narracyjny.

Zastanawiam się teraz, który wybrać i obdarzyć trzema (lub więcej) punktami :-). Jeden z tekstów odrzuciłam natychmiast, gdyż zupełnie w moim przekonaniu nie pasuje do jakiegokolwiek konkursu z gwiazdką w tle.
Jeden jest przegadany a jeden nudny, reszta taka sobie. Tak to oceniam najsprawiedliwiej , jak potrafię, ciekawe jak jest z innymi głosującymi ?:)
palcia:)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 22-12-2014 20:30
Co za przestój w głosowaniu?! Ha?! Nieładnie, nieładnie. Nie dam Wam zapomnieć o konkursie, bo ludzie się napracowali nad tekstami, więc należy się im uwaga. Miniaturki króciutkie i łatwo wchodzą, zatem dacie radę poczytać i ocenić.

Przez święta odpuszczę nawoływanie, ale jeszcze jutro grzecznie przypomnę, a już 27. grudnia będę wrzeszczeć, bym 30-tego nie musiała bić :p
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-12-2014 17:24
akacjowa agnes napisała:
Macie 6 punktów, na max jednemu tekstowi można dać 3 punkty. Pozostałe rozdzielacie dowolnie. Jednak, proszę, by autorzy przyznając punkty sobie, uwzględnili przynajmniej jeszcze jeden tekst w punktacji.

Czyli to jest obowiązującą obecnie zasadą głosowania? :)
Jeżeli tak, to może warto byłoby nanieść poprawkę w regulaminie, bo ktoś może nie doczytać komentarzy.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 23-12-2014 17:31
akacjowa agnes napisała:

Reagując na prośby głosujących i uczestników zmieniam nieco zasady głosowania:


Jest dopisek w regulaminie, Milu. Jest podkreślone, więc może doczytają :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-12-2014 17:33
akacjowa agnes napisała:
Jest podkreślone,

Ślepa jestem, buu... :|
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 23-12-2014 17:38
Nie, Milu, nie jesteś ślepa. Dopisek był wcześniej, ale podkreślenie dodałam teraz :) Ale pamiętaj: wzoruj się na Akacjowej: patrz uszami :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
Lilka87 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2014 17:52
Kiedy są wyniki ?
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 23-12-2014 20:17
Lilko, teraz trwa głosowanie. Użytkownicy Portalu (więc i Ty możesz :)) zapoznają się z tekstami i przesyłają do mnie na PW punktacje. Wyniki głosowania będą 1. stycznia 2015. Dałam dłuższy termin, bo święta mogą czasem zakłócić płynność procesu wyborczego :)

Zagłosuj i dorzuć swoje trzy grosze :)
Wesołych Świąt

[Dodano 25-12-2014 13:16]

Mamy już lidera pełną gębą. Czy jeszcze ktoś go dogoni? Oto jest pytanie. Ale szanse będą tylko wówczas, gdy ktoś jeszcze odda głos.
Wasze milczenie to zgoda na pewne zwycięstwo jednej z miniatur, lecz nie wiecie, czy słuszne :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – GŁOSOWANIE
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 25-12-2014 20:14
Jeszcze nie oddałam głosu, ale typy mam :-). Może dołożę punktów liderowi albo komuś innemu, tego dzisiaj nie wie nikt... poza Agnes :), co zauważyła
palcia:)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]