Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 31-12-2014 09:27
Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI

Witam serdecznie szanownych zgromadzonych.

Mam niezwykłą przyjemność ogłosić wyniki głosowania w dubeltowym konkursie prozatorsko-gwiazdkowym.

Do konkursu zostało zgłoszonych dziewięć miniaturek. Przypomnę, że sześć w kategorii „Karp na ostro” i trzy w „Wieczerzy z jajem”.

W głosowaniu wzięło udział dwunastu sprawiedliwych i uczciwych sędziów. Rozdano łącznie 71 punktów.

----------------------------------------------------------

Dość szybko wyłoniło się trzech faworytów, którzy prześcigając się na szczycie ostatecznie przyjęli takie oto pozycje:

MIEJSCE I

Miniatura napisana przez JASNĄ69 pt. Renifery boją się burzy

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Renifery-boja-sie-burzy.pdf

BRAWO!!! Utwór zdobył aż 22 punkty (31%)

-------------------------------------------------------------

MIEJSCE II

Miniatura, której autorką jest ALEA pt. Święto zmarłych mikołajów

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Swieto-zmarlych-mikolajow.pdf

BRAWO!!! Utwór zdobył 12 punków (17%)

-------------------------------------------------------------

MIEJSCE III

Miniatura napisana przez MIKE17 pt. Wigilijny zakład

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Wigilijny-zaklad.pdf

BRAWO!!! Utwór zdobył 10 punktów (14%)

$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$-$

GRATULUJĘ I JUŻ PAKUJĘ NAGRODY – KSIĄŻKOWĄ DLA JASNEJ I NIESPODZIANKI DLA MIKE’A I ALEI :)

PS. Zauważcie, że pierwsze miejsca zajęły utwory z kategorii „Karp na ostro”. Nie doszukujmy się jednak głębszych przyczyn takiego finału :)

-------------------------------------------------------------

A OTO MIEJSCA POZA PODIUM (czyli pozostałe 37% punktów):

MIEJSCE IV

Miniatura autorstwa Euterpe pt. No, cudownie…

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../No-cudownie.pdf

-------------------------------------------------------------

MIEJSCE V – trzy ex aequo

Kameadore z utworem pt. Przybieżeli

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Przybiezeli.pdf

Izolda i jej Duże białe

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Duze-biale.pdf

oraz

Miladora z miniaturą pt. Habent sua fata…

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Habent-sua-fata1.pdf

-------------------------------------------------------------

MIEJSCE VIII

Palenieszkodzi i jej miniatura pt. Galareta

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Galareta.pdf

-------------------------------------------------------------

Stawkę zamyka:

Krwawa anatomia świąt autorstwa Lilki87

http://akacjowaagnes.blog.pl/files/.../Krwawa-anatomia-swiat.pdf

-------------------------------------------------------------

PS 2. Jeśli osoby spoza podium są zainteresowane liczbą zdobytych punktów, proszę pytać (publicznie lub prywatnie – wg uznania :))

------------------------------------------------------------

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W DUBELTOWYM KONKURSIE.
GRATULUJĘ POMYSŁÓW, ODWAGI I ZAPAŁU. OBY WAM ZOSTAŁO ICH NA DŁUŻEJ, BO MAM JUŻ W PLANACH KOLEJNE RYWALIZACJE :)

DO SIEGO, KOCHANI :)

------------------------------------------------------------------------------
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 31-12-2014 09:34
Gratulejszyn dla Podiumowiczek number one and two, należało się jak nic :)
Ucieszony zaszczytnym trzecim miejscem dziękuję z głębi mego karpiowego serducha tym, którzy na mój thrillerek oddali swego zacnego głosa - jesteście wielcy!

Specjalne thanx dla nieocenionej Agi, która wie, jak to się robi i basta :)
Ufam, iż to nie ostatni konkurs dla prozaków, przygotowany przez Ciebie, moja droga, hm?

Szacun dla wszystkich, którzy tu wystąpili ze swymi teściorami - bravo!

To tyle ode mnie :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Kameadore Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2014 09:45
Gratuluję zwycięzcom :)

Kamea.
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2014 09:51
Serdecznie gratuluję! I cieszę się, że wygrał mój faworyt - Renifery..., są po prostu niedoścignione ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
euterpe Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2014 09:56
Gratuluję zwycięzcom, wygrali najlepsi, których i ja typowałam:)
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2014 10:26
Gratuluję :)
Jasna, jakże miałam dziwne przeczucie, że renifery są Twoje.
A że takie pisanie lubię - mym faworytem byłaś. :)

Podobnież z miejscem drugim - też na drugie obstawiałam; hoho. :)



Gratuluję całej Trójeczce!
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-12-2014 16:07
A ja gratuluję wszystkim wysiłków twórczych. :)
Przyznam jednak uczciwie, że żaden tekst (w tym i mój własny) nie zrobił na mnie wrażenia, dlatego - nie chcąc przyznawać punktów na siłę - wstrzymałam się od głosowania.
Prawdę mówiąc, spodziewałam się bardziej odkrywczych pomysłów. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 31-12-2014 16:34
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich, którzy włożyli trud w organizację (akacjowa - podziękowania) i zabawę konkursową, której nie byłoby przecież bez uczestników.
Do Siego!
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
alea Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: alea
Dodane dnia 31-12-2014 19:28
Dziękuję za głosy, gratuluję pozostałym z podium! Mike17, ufff, niewiele Ci brakło do drugiego miejsca, co za szczęście (dla mnie rzecz jasna ;) ) Pierwszy tekst to był murowany zwycięzca - odstawał moim zdaniem od pozostałych, ale...
Trochę racji ma Miladora. Brakowało mi w opowiadaniach jakiegoś szatańskiego pomysłu, który by przy czytaniu mroził barszcz w kubku lub powodował niekontrolowane wybuchy śmiechu, aż do śmiertelnego zakrztuszenia się pierogiem z kapustą...

Natomiast samo pisanie na konkurs było super.
Napisać coś na określony temat w określonym czasie i z określoną z góry maksymalną ilością tekstu - pod tym względem to była prawdziwa przyjemność i uczta dla mnie.
Brawa przede wszystkim dla akacjowej agnes za pomysł konkursu, organizację, promocję i w ogóle za wszystko. Grejt dżob!
A na koniec i tak były wielkie emocje, bo ja, nawet uczestnicząc w konkursie smsowym pt. "W który dzień tygodnia wypada Wielka Sobota?", potrafię emocjonować się losowaniem zwycięzców :)

Życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i, nawiązując do tematyki z dreszczykiem, w Nowym Roku życzę Wam krwotoku pomysłów literackich, którego nie będzie można zatamować i rozleje się na wszystkie działy p-p, łącznie z dolną półką pełną niezmielonych fragmentów Waszych i moich trzewi.
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 01-01-2015 21:40
Ze zdziwieniem odczytałam wyniki dubeltówkowego konkursu. W moim przekonaniu prace z pomysłem zostały w ogonie a w przodzie znalazły się te o wiele słabsze. Glosowanie na własny utwór chyba też nie było najlepszym pomysłem, na szczęście nie skusiłam się na przyznanie punktu swoje miniaturze:-).
Gratuluję zwyciężczyni, której praca należała w moim odczuciu do lepszych, choć swoje jedyne 3 punkty przyznałam miniaturze z szarego końca, ale ciekawej i pomysłowej. Cwaniackie przesłanie jeden z czołowych miniatur po prostu mnie straszliwie razi, co napisała
palcia:)

P.S. I jeszcze słówko do Agnes- nie działają linki do miniatur.
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-01-2015 23:08
Dzięki, Palciu. Już poprawiłam.

A głosowania na własny tekst nie uważam za zły pomysł. Każdy to mógł zrobić. Kto zrezygnował jego wola. Kto zagłosował na innych, pomijając swój tekst, też podjął wolną decyzję. Jeśli nie oddał wcale głosu to nie pomógł sobie ani innym. Najlepiej byłoby zabronić głosowania uczestnikom konkursu, bo zawsze mogą podstępnie głosować na najsłabszy utwór. Tu chyba liczy się zaufanie i uczciwość, a ja ufam Wam i wierzę w uczciwość. Ale oczywiście możesz mieć inne zdanie. Nie mam na to wpływu i tak jest dobrze :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-01-2015 23:51
palenieszkodzi napisała:
Glosowanie na własny utwór chyba też nie było najlepszym pomysłem,

Zgadzam się z tym. :)
Bo wystarczy, gdy ktoś da sobie 5 pkt. i natychmiast zmienia tym punktację, zwłaszcza w przypadku gdy inni mają większe skrupuły (a może większą dozę samokrytycyzmu).

Zastanawiam się, czy w takich konkursach nie byłoby dobrze wyłonić jury spośród co lepszych (czyt. obiektywnych) użytkowników portalu w rodzaju na przykład Szuirada, by wynik był jak najbardziej obiektywny.
Kilka lat temu urządziliśmy coś takiego z piątką jurorów i pomysł się sprawdził.

akacjowa agnes napisała:
Jeśli nie oddał wcale głosu to nie pomógł sobie ani innym.

Nie oddałam, nie pomogłam i wytłumaczyłam powyżej dlaczego. :)

Przypuszczam, że miniatury zostaną opublikowane na stronie, więc zaoszczędzę sobie czasu, podsumowując tutaj poszczególne teksty.

Przybieżeli – przegadane, a przez to nudne. Chociaż nie ma jakichś specjalnych błędów, a pointa trafna w tej sytuacji.

Galareta – napisane nieźle, ale pomysł przewidywalny i niestety już na początku odrzuciły mnie gluty i mocz. Poza tym „uniosło się w górę i znowu w dół” jest nonsensem.

Duże białe – zbytnie silenie się na humor – niestety niewybredny. Mało interesujące, choć nie ma w zasadzie błędów.

Wigilijny zakład – przegadane, oparte na dość bzdurnym pomyśle, z zakończeniem jak ze starego dowcipu. W sumie mało interesujące. I przydałoby się odróżniać dywizy od myślników. Ale ten błąd popełnia także większość pozostałych autorów.

Renifery boją się burzy – w sumie niezłe opowiadanie, chociaż miejscami zbyt ckliwe i za bardzo nasuwające skojarzenia z książką „Sypiając z wrogiem”. Na podobnych zasadach oparta przemoc. Nic nowego. Na samym początku błąd gramatyczny.

Krwawa anatomia świąt – średnio napisane i mało interesujące – takich wyznań psychopatów było już do licha i trochę. Nic odkrywczego.

No, cudownie – horrorek nieco jakby na siłę. Średnio napisany, miejscami rozwlekły. Pointa niby w porządku, lecz nie bierze.

Święto zmarłych mikołajów – pomysł jakby żywcem wzięty z E.A. Poe’go o powrocie zza grobu, pomieszany z historią zdrady małżeńskiej i zabójstwa. Nie porywa ani jako pomysł, ani od strony literackiej.

Habent sua fata – takie sobie, ale dobrze się bawiłam, wprowadzając japońskie nazwy różnych rodzajów koi. I przynajmniej nie ma błędów.

Nie pamiętam autorów poszczególnych opowiadań, więc nie wiem, kogo ścinam. :)

Ale w sumie – wiersze w konkursie uszkowym były na wyższym poziomie literackim.
Może łatwiej jest napisać wiersz niż dobrą prozę?
Osobiście uważam, że łatwiej.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku. :)
A dla Akacyjki duże brawa za umiejętności organizacyjne. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 00:49
Jeśli już sobie tak rozmawiamy o konkursie, tekstach i poziomie, to dodać mogę, że trzecim typem (o pierwszym i drugim napisałam powyżej) moim był tekst pt. "Habent sua fata…" - to tak, żeby uściślić moją trójeczkę.

Opowiastki może i nie powaliły, ale wiadomo, jak trudno jest w tak krótkim czasie wpaść na cudny pomysł, który by w dodatku szedł w parze z talentem, czy też lekkim piórem. ;) Tak się przekomarzam.

Tak czy owak - takie konkursy są w sam raz na rozruszanie piórka, a także na przyjemne poprzebywanie ze współbiesiadnikami trudów pisania i czytania.

Przyjemnie się czytało teksty w postaci wizualnej zaprezentowanej przez Akacjową. :)

Proza nie jest prosta do opanowania, co widać po dość nikłej liczbie chętnych na uczestnictwo w konkurencji jajeczno-karpiowskiej.
Ostatnio zastanawiałam się nad Słowem w kadrze lub Pojedynkami literackimi, ale sama nie wiem, czy - patrząc na frekwencję (a Akacyjka naprawdę się spisała) - będzie jakiekolwiek zainteresowanie. Bo to już nawet nie chodzi o piszących, ale też o głosujących. :)




Uff. Się rozpisałam zdumiewająco.

Jakkolwiek by spojrzeć, konkurs prozatorski był niewątpliwie potrzebny na PP. Cieszy mnie, że są tu jeszcze ludzie, którzy wspólnie się potrafią bawić literacko.

Hej ho!




Pozdrawiam księżycowo.
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
jasna69 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 01:26
Gratuluję wszystkim Autorom, fajnie było się z Wami spotkać na konkursowym poletku. Dziękuję za oddane głosy, a szczególne podziękowanie ślę dla nieocenionej Agnes za wypełnienie redakcyjnej pustki, pomysł i przeprowadzenie tej zabawy.

Aleo, Mike17, jakże miło znaleźć się na podium w Waszym towarzystwie.

Wasinko, to, że rozpoznałaś mnie po tekście cieszy równie mocno, jak samo zwycięstwo.

Miladoro, nie startowaliśmy w wyścigu o milion dolarów, a i w takim wypadku sądzę, że zdecydowana większość użytkowników PP wykazałaby się obiektywizmem i uczciwością (dla rozwiania wątpliwości – nie skorzystałam z prawa głosowania na swój tekst).
Dziękuję za komentarz i zwrócenie uwagi na błąd, za Twoją sprawą „y” wskoczy na swoje miejsce. Miałaś świetny pomysł na podsumowanie poszczególnych tekstów, jednak wydaje mi się, że stwierdzenie: „zaoszczędzę sobie czasu” jest mało eleganckie względem autorów, w końcu komentowanie nie jest obowiązkowe, prawda?

Pozdrawiam całą rodzinkę PP i życzę samych wspaniałości w rozpoczętym roku.
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2015 03:24
Wasinka napisała:
jak trudno jest w tak krótkim czasie wpaść na cudny pomysł,

To prawda. Czasu nie było za dużo. :|

Wasinka napisała:
Ostatnio zastanawiałam się nad Słowem w kadrze lub Pojedynkami literackimi, ale sama nie wiem, czy - patrząc na frekwencję (a Akacyjka naprawdę się spisała) - będzie jakiekolwiek zainteresowanie. Bo to już nawet nie chodzi o piszących, ale też o głosujących. :)

Akacyjka napomknęła, że już się jej wykluwa pomysł na następny konkurs. :)
Może faktycznie zebrać pięcioosobowe jury, które - nie znając wzajemnie swoich preferencji - przydzieli punkty poszczególnym tekstom, po czym tabelkę wyśle do Męża Zaufania, który wspólnie z Organizatorem podliczy wyniki?
Pamiętasz, Wasinko, konkurs Darksia na opowiadanie o miłości (o ile się nie mylę), które rozegrało się według tych zasad?
Czy nie byłaś wtedy przypadkiem jurorem? :)

jasna69 napisała:
Miladoro, nie startowaliśmy w wyścigu o milion dolarów, a i w takim wypadku sądzę, że zdecydowana większość użytkowników PP wykazałaby się obiektywizmem i uczciwością

Nie, nie startowaliśmy. :)
I wszelkie konkursy zawsze uważałam za dobrą zabawę.
Nie podważam też niczyjej uczciwości - poparłam jedynie zdanie palenieszkodzi odnośnie pomysłu głosowania na siebie, bo również moim zdaniem to nic nie daje.

jasna69 napisała:
jednak wydaje mi się, że stwierdzenie: „zaoszczędzę sobie czasu” jest mało eleganckie względem autorów,

Faktycznie - użyłam niezbyt fortunnego sformułowania. Ale to prawda - mało komentuję prozę, bo brak mi czasu, a nie umiem przejść obojętnie wobec najeżonych błędami tekstów, wobec czego moje komentarze zazwyczaj ciągną się dość długo, co nie każdy autor lubi i na co - zdarza się - nie każdy odpowiada.
Dlatego zrobiłam podsumowanie zbiorcze.
A że takie? Cóż - mam po prostu wysokie wymagania w stosunku do literatury. :)

Miłego wszystkim. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
alea Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: alea
Dodane dnia 02-01-2015 04:20
Jeśli chodzi o moje zdanie to zasady konkursowe były uczciwe. Można było głosować, nie głosować, oddać głos na siebie albo nie. Pełna demokracja. Zawsze może być lepiej (lub gorzej), ale weźmy pod uwagę, że konkurs zorganizowała jedna osoba i biorąc pod uwagę ogrom prac wybrała sposób najbardziej praktyczny i uczciwy zarazem. Oczywiście jeśli kolejny konkurs będzie na innych zasadach to super.
Ten konkurs był dla mnie na dużym "hardcore'u", bo okres świąteczny, mało czasu i podjęta decyzja o wystartowaniu kilkanaście godzin przed deadline'em była dla mnie niezłym wyzwaniem. I zarazem dobrą nauką i zabawą.
Nie żałuję jednak wcale a wcale.

Dziękuję, Miladoro za kilka słów krytyki. Bardzo trafne, literacko słabe to prawda. Wstyd przyznać. I jeszcze jeden wstyd ujawniony: nie znam zbytnio twórczości Poe, oprócz opowiadania o szalonej małpie w Paryżu (cholera, chyba to był spojler, jak ktoś nie czytał to przepraszam).

Wrzucę też nieśmiało jedno ziarenko oburzenia do korca z krytyką:
Opowiadanie jest o tym, że dzieci wierzą w mikołaja, ale te prawdziwe mikołaje, z krwi i kości umierają czasem naprawdę i wtedy lepiej przestać wierzyć w nie. Motyw zabójstwa, zdrady był tylko podwaliną do tego.
Nie udało się przekazać dobrze głównego przesłania. Szkoda, ale to wyłącznie moja wina...Biorę to w pełni na siebie, czytelnik czyta, ale na pewno nie w myślach autora ;)

Na koniec ciekawostka, nawiązująca do tytułu mojej miniatury. Od jakiegoś czasu "Mikołajów" należy pisać się z małej litery. Piszę o tym, bo Miladora napisała z dużej, a mądre głowy uprościły nazewnictwo i "święty mikołaj" powinno pisać się z małej, gdy mamy na myśli faceta, który przynosi prezenty. "Święty Mikołaj" z dużej OK, ale jako postać historyczna, świętego. Innych miksów nie ma typu "święty Mikołaj". Jest jeszcze Mikołaj, ale to jako imię rzecz jasna i tu wiadomo co i jak...
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2015 05:45
alea napisał:
Od jakiegoś czasu "Mikołajów" należy pisać się z małej litery. Piszę o tym, bo Miladora napisała z dużej,

Przepraszam najmocniej - przez nieuwagę źle zapisałam tytuł.
Powinno być "Święto zmarłych mikołajów", a nie "umarłych Mikołajów". :)
Natychmiast poprawiam.

Nie mam nic przeciwko pisaniu małą literą, ale dla mnie Święty Mikołaj zawsze będzie Świętym Mikołajem, a nie mikołajkami, gwiazdorem czy świętym mikołajem, a już niech Bóg broni - dziadkiem Mrozem. ;)
Po prostu uważam, że jest tylko jeden, niezależnie od tego, ilu facetów się za niego przebierze.
Albo kobiet, bo sama kiedyś też wystąpiłam w tej roli z przyczepioną białą brodą. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
puma81 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 07:24
Zacznę od gratulacji dla Trójeczki :) Brawo! Przyznam, że wygrał mój faworyt z czego bardzo się cieszę. Temat przemocy wobec kobiet nie uważam za oklepany, po prostu pewne tematy nigdy nie ulegają "przedawnieniu", gdyż ich termin ważności przypada na dzień końca ludzkości. Jednak z gustami się nie dyskutuje, prawda?
Poza tym ocenianie poziomu konkursu wydaje mi się szczególnie krzywdzące dla uczestników, którzy znaleźli się na podium. "Zostałeś wyróżniony, ale wiesz, był tak niski poziom, że nie zaprzątaj sobie głowy tym wątpliwym sukcesem. Pewnie zagłosowałeś na swój tekst i dlatego tak się stało." Tak to mniej więcej wygląda dla mnie, portalowicza, który nie brał udziału w konkursie.
Uprzedzę ewentualne odpowiedzi - wiem, że każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, zwłaszcza krytycznego, mamy wolność słowa i wiem też, że to bardzo ważne mieć własne zdanie i co więcej odwagę, by je wyrazić :)
Jeszcze raz, GRATULUJĘ :) przede wszystkim tym, którzy dobrze się bawili :)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 09:07
alea napisał:
Dziękuję, Miladoro za kilka słów krytyki. Bardzo trafne, literacko słabe to prawda.

Czasem, głosując, trzeba pod uwagę wziąć na przykład tylko jeden aspekt, który decyduje, że jeden tekst uznamy za lepszy od drugiego, bo - zawsze wychodzę z założenia przy tak krótkich formach - na pewno lepiej by Autor napisał (mówię o przypadku, gdy chcę docenić pomysł, bo narracja mniej mnie dużo ujmuje), gdyby liczba znaków nie była limitowana. O krótkim czasie już wspominałam. To wyzwanie dla weny i pióra.


alea napisał:
weźmy pod uwagę, że konkurs zorganizowała jedna osoba i biorąc pod uwagę ogrom prac wybrała sposób najbardziej praktyczny i uczciwy zarazem

No cóż, znam takie konkursy z jedną organizująca aż za dobrze. Nie dało się wszystkim dogodzić, choć bardzo się mocowałam. Ale któż to teraz pamięta. :)


Miladora napisała:
Akacyjka napomknęła, że już się jej wykluwa pomysł na następny konkurs.

Czyli nie muszę się już tematem kłopotać.


Miladora napisała:
Pamiętasz, Wasinko, konkurs Darksia na opowiadanie o miłości (o ile się nie mylę), które rozegrało się według tych zasad?

Oj, pamiętam aż za dobrze. I, niestety, wszystko, co się rozegrało po ogłoszeniu wyników. Chyba nigdy nie udało mi się odplamić nicka swego w oczach niektórych po tym, co nawygadywała pewna osoba. ;)
Ale to tylko dygresja, bo przecież zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, by działać.





No, to jeszcze raz gratuluję Śmiałkom konkursowym!
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 09:57
puma81 napisała:
Poza tym ocenianie poziomu konkursu wydaje mi się szczególnie krzywdzące dla uczestników, którzy znaleźli się na podium. "Zostałeś wyróżniony, ale wiesz, był tak niski poziom, że nie zaprzątaj sobie głowy tym wątpliwym sukcesem. Pewnie zagłosowałeś na swój tekst i dlatego tak się stało." Tak to mniej więcej wygląda dla mnie, portalowicza, który nie brał udziału w konkursie.

Cóż, masz absolutną rację, Kasiu, tego typu "myśli objawione" zazwyczaj wypowiadają ci, których ominęła wygrana :)
Tudzież dotknięci tzw. "nieomylnością".
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]