Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-01-2015 18:55
Hm, nie wiem, ile Wam powiedzieć...

W jednym inspiracją mają być cytaty z pewnej znanej książki (trzy cytaty - do wyboru) a drugim mają Wam dać natchnienie trzy różne fotografie autorstwa jednego z naszych portalowiczów (również do wyboru) i ten drugi konkurs ma być poetycko-prozatorski.

Więcej nie powiem :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 19:02
Hm...
Cytaty brzmią słodko...
Pobudzają to i owo.

Fotografie też niezgorsze.

Najważniejsze jest to, co zobaczymy :)
Wtedy urodzi się decyzja lub nie.

Oko i intuicja tu rządzi...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 19:33
Akacjowo,

gratulacje za organizatorskie talenty. Niech Cię nie odstraszają głosy w dyskusji. Na pewno każdy jest Ci wdzięczny za wkład pracy i inicjatywę. Przeczytałam całą dyskusję pod wynikami. I tak:

1. Gratuluję zwycięzcom.
2. Cieszę się, że dyskutujecie (-my).

Miladora i Wasinka mówią z perspektywy własnych doświadczeń. Akacjowa także już organizowała konkurs, więc wiemy, że to "fachury". Trzeba słuchać ich trzech:)

Pozdrawiam prozatorów i mam nadzieję dołączyć do Was w następnym konkursie.
zo
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-01-2015 19:55
mike17 napisał:
Najważniejsze jest to, co zobaczymy
- jestem ciekawa jak szort :)

Zola111 napisała:
gratulacje za organizatorskie talenty
- dziękuję pięknie. Staram się jak umiem, a że to u mnie nowość, to o wyrozumiałość proszę.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 19:59
Ja bym od siebie dorzucił jeszcze jako motyw do pisania piosenkę :)
Ale taką... hm... bardzo wyrazistą, niepospolitą, listą zawsze służę :)
Pisać pod wpływem muzyki, łał, cudeńko.
Ale to muszą być naprawdę soczyste kawałki :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 20:25
akacjowa agnes napisała:
Wam dać natchnienie trzy różne fotografie autorstwa jednego z naszych portalowiczów

Jeżeli przydają Ci się doświadczenia z tego, gdy robiłam "Słowo w kadrze"; dwie edycje (też fotografie były inspiracją), to korzystaj do woli. :)


Poziom tekstów zawsze jest ważny. Myślę, że to nie podlega dyskusjom. A rozmowy dotyczące naszych osiągnięć literackich zawsze będą na miejscu. :) Ja lubię, gdy ktoś mi szczerze napisze, że skwasiłam coś.
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-01-2015 20:29
Pisanie pod muzykę mam na dalszy czas :) Choć nie myślałam o pisaniu słów piosenki, a raczej o natchnienie pod wpływem utworu muzycznego.

Wasinka napisała:
Jeżeli przydają Ci się doświadczenia z tego, gdy robiłam "Słowo w kadrze"; dwie edycje (też fotografie były inspiracją), to korzystaj do woli.
- dziękuję. Zerknę z przyjemnością :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 20:31
akacjowa agnes napisała:
Choć nie myślałam o pisaniu słów piosenki,

Chodzi o pisanie pod daną piosenkę.
To wielkie wyzwanie, oj, wielkie...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-01-2015 20:34
Pisanie pod piosenkę? Hm, pomyślę.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-01-2015 20:41
Skoro tak, chętnie stworzę repertuar :)
Może razem popchniemy ten wózek? :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 22:48
Przychodzę trochę późno, bo dyskusja o tekstach i wynikach już się prawie zakończyła, ale jednak chcę się odnieść do kilku jej wątków.
Po pierwsze, Milu, nie Ty pierwsza rozpoczęłaś dyskusję o poziomie konkursowych tekstów, więc sobie tak bardzo nie wyrzucaj :-).
Akacjową zaniepokoił fakt, że po ogłoszeniu wyników rozgorzał komentatorski spór. Uważam, że to jest właśnie to, czego brakuje portalowi - brak autentycznej dyskusji na dany temat. Część użytkowników, nie wiadomo czym się kierując [;p], pragnie jedynie dosładzać to, co już przesłodzone. Innym zarzuca się złośliwość, gdy tylko napiszą szczere słowo wbrew autorowi.
Zauważa się także towarzystwa wzajemnej adoracji. Sami zobaczcie - pod niektórymi wierszami dopisuje się w kółko ta sama grupa komentatorów, czasem to już żenujące.
Mike pisze, że pretensje mają ci, którzy nie weszli na podium. Owszem, ma trochę racji. A czemu? Bo jego miniatura była słaba i dodatkowo celnie podsumowana przez Miladorę. Zresztą nie tylko jego (pisałam o tym w poście, zaraz po wystawieniu linków z tekstami) Zapewne czekacie, co napiszę teraz o swoim tekście, przedostatnim w kolejce. Otóż był po prostu dobry, nie najlepszy (na najlepszy zagłosowałam), do tego trzymał poziom humoreski i był własnego pomysłu. A nie każdemu się to udało. Dlatego napisałam, że jestem zdziwiona wynikami.
To, że Milę obrzydził mocz i glut (czyli kisiel) tylko mnie rozśmieszyło, bo pamiętam, jak swego czasu solidnie wychwalała wiersz z "**ujem" w tytule, z niewybrednym tekstem, analogicznym do tytułu. To ją widać nie obrzydza ;).

Rzeczywiście, można pomyśleć o tym, aby konkursy oceniały osoby powszechnego portalowego :-) zaufania, mające dorobek pisarski i dar bezstronności. Znajdą się takie?:).

Tylko niech się same nie zgłaszają, ok ? :-)))))
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2015 23:32
palenieszkodzi napisała:
To, że Milę obrzydził mocz i glut (czyli kisiel) tylko mnie rozśmieszyło, bo pamiętam, jak swego czasu solidnie wychwalała wiersz z "**ujem" w tytule, z niewybrednym tekstem, analogicznym do tytułu. To ją widać nie obrzydza ;).

Hehe - widać wszystko zależy od sposobu podania. :)))
No i co innego wiersz, a co innego niewybredna proza.

Gdybyś, Dzióbku, napisała tekst na miarę "lawendowego", to przyznałabym Ci wszystkie punkty. :)

palenieszkodzi napisała:
Zauważa się także towarzystwa wzajemnej adoracji. Sami zobaczcie - pod niektórymi wierszami dopisuje się w kółko ta sama grupa komentatorów, czasem to już żenujące.

Nie, to nie jest żenujące. :)
Jeżeli ludzie się przyjaźnią od lat, to chętnie wzajemnie czytają i komentują swoje teksty, bo są ich po prostu ciekawi.
I wiedzą, że autor zawsze odpowie i nawiąże rozmowę, co w przypadku nowych użytkowników często stoi pod znakiem zapytania. Są także zainteresowani opinią tych, których zdążyli już poznać i którym w dużej mierze ufają, że powiedzą im prawdę. Bo wzajemnie komentowanie nie polega bynajmniej na słodzeniu, chociaż tak może się czasem wydawać.
Osobiście wolę komentować tych, którym zależy na mojej opinii, i którzy dopracowują teksty, niż tych, którzy nawet nie raczą się zjawić pod tekstem. Bo szkoda na nich czasu, gdy można pomóc komuś innemu, chętnemu.
I chyba wszyscy już wiedzą, że nigdy nie chwalę bez pokrycia. :)

palenieszkodzi napisała:
Tylko niech się same nie zgłaszają, ok ? :-)))))

A dlaczego nie? :)
Przecież zawsze organizator i użytkownicy mogą odrzucić czyjąś kandydaturę.
Chociaż lepszym sposobem byłoby wybranie jurorów przez organizatora i zatwierdzenie ich przez użytkowników.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 23:38
Rozumiem, że chciałabyś przyznawać Milu wszystkie punkty świata :-). Ale porównanie chybiło, lawendowy a galareta to zupełnie odmienne stany. Niemniej oba utworki są na odpowiednim poziomie.
A mój post przeczytaj szerzej, nie bierz sprawy do siebie, bo dotyczy wszystkich,
palcia:)

I proszę, nie pisz o mej miniaturce "niewybredna proza", bo pomyślę, że niesłusznie dostałaś kiedyś niebieski kolor :-)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-01-2015 23:42
palenieszkodzi napisała:
Ale porównanie chybiło, lawendowy a galareta to zupełnie odmienne stany.

Napisałam - na miarę "lawendowego". :)
Czyli na tak wysokim poziomie, Dzióbku.

palenieszkodzi napisała:
A mój post przeczytaj szerzej, nie bierz sprawy do siebie, bo dotyczy wszystkich,
palcia:)

Jeżeli wszystkich, to także mnie i tych, których chętnie komentuję. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2015 23:55
Słuchaj Mila, nie pisz teraz, na jakim poziomie winnam pisać, aby dostać Twoje punkty, bo chyba sama się przeceniasz troszkę ;p
Musi starczyć Ci energii także na komentowanie młodych poetów :-)

Poza tym , czy Ty zawsze chcesz mieć ostatnie słowo, czo ?
palcia :)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2015 00:10
palenieszkodzi napisała:
Słuchaj Mila, nie pisz teraz, na jakim poziomie winnam pisać, aby dostać Twoje punkty,

Mała kolizja trybów, Dzióbku. ;)
Ja napisałam w warunkowym, a nie rozkazującym.

A teraz zgódźmy się, że obie mamy ostatnie słowo, żeby dyskusja nie odbiegała od tematu następnego konkursu. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 00:34
A jednak nie wytrzymałaś :-)
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 12:12
palenieszkodzi napisała:
Akacjową zaniepokoił fakt, że po ogłoszeniu wyników rozgorzał komentatorski spór.


Palciu, mnie nie zaniepokoił spór sam w sobie, lecz jeden jego element: wyraźnie wyrażona obawa, że głosowanie na siebie było złym pomysłem, bo dlatego właśnie wygrali ci, którzy wygrali, mimo że nie zasłużyli. Na to zareagowałam, bo to był niesprawiedliwy i nieprawdziwy osąd. Wyjaśniłam, dlaczego nieprawdziwy i uważam, że ten temat jest wyklarowany.

Fakt, że poziom opowiadań był "taki sobie" jest faktem autentycznym, jak mówią mędrcy :) Jedne miniatury były lekko "takie sobie", inne ciężko. A dlaczego? Któż to wie? Może czasu mało, może święta i pierogi, może organizator niepoważny, to i zaangażowanie "takie sobie". Pies to drapał. Każdy z uczestników z pewnością zastanawia się nad tym, lecz moim zdaniem nie powinniśmy myśleć, dlaczego tak wyszło, lecz raczej co zrobić, by było lepiej. I to każdy sobie winien zadać to pytanie. Ja też się pytam siebie :), jak zaplanować kolejny literacki bój, by Was zmotywować, dać kopa i wskrzesić iskrę, choć i tak większość zależy od piszących :)

I powiem jeszcze, że mnie najbardziej zostały w głowie dwie miniatury: "Renifery boją się burzy" i "No, cudownie..." :) Zapamiętałam je ze względu na język, technikę i klimat, ale to oczywiście kwestia gustu.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-01-2015 13:02
akacjowa agnes napisała:
wyraźnie wyrażona obawa, że głosowanie na siebie było złym pomysłem, bo dlatego właśnie wygrali ci, którzy wygrali, mimo że nie zasłużyli.

Tu muszę zaprotestować, bo nikt tego tak nie ujął - ani Palcia, ani ja. :)
Stwierdziłam jedynie, że na dobrą sprawę to nic nie daje, więc nie jest potrzebne.

Akacyjko - tak czy owak, dobrze, że był świąteczny konkurs i zrobiło się trochę ruchu. :)
Dobrze też, gdy będą następne, bo faktycznie prozaicy nie mają ostatnio żadnego dopingu.
A Ty nie musisz sobie niczego zarzucać, bo stanęłaś ze wszech miar na wysokości zadania.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z DUBELTÓWKI W GWIAZDKĘ – WYNIKI!!!
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 13:07
Miladora napisała:
A Ty nie musisz sobie niczego zarzucać, bo stanęłaś ze wszech miar na wysokości zadania.


Uff, kamień z serca :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.