ZAŚRODKOWANIE#14
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
ZAŚRODKOWANIE#14
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-01-2015 12:48
Na co tu czekać? Czas pędzi jak Pendolino :) a Wy konkursy lubicie, więc:

z Nowym Rokiem zaczynamy 14-tą edycję Zaśrodkowania

Będzie tajemniczo, magicznie, zadziwiająco. Zgaduję atmosferę wierszy, które napłyną :)

Przypomnę zasady:

ZAŚRODKOWANIE to cykliczny poetycki konkurs - jedyny w swoim rodzaju. Nigdzie więcej takiego nie znajdziecie.

Sprawa jest prosta:

1. Podane zostają pierwsze oraz ostanie słowa przyszłego wiersza np. (UWAGA! TO BĘDZIE TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

2. Zadaniem uczestników jest napisanie treści wiersza, czyli tego, co powinno znajdować się pomiędzy.

3. Do początku/końca można wprowadzać wszelakie modyfikację (dzielić na wersy, wprowadzać interpunkcję, itp.) poza zmianą kolejności i formy słów. A dokładniej: Żadne słowo, bądź nawet litera, nie mogą znaleźć się przed wyrazami podanymi jako początek i po wyrazach narzuconych jako koniec wiersza, ani tym bardziej pomiędzy nimi. Swoje wersje dopisujemy PO początku i PRZED końcem, czyli wypełniamy ŚRODEK - jak mówi tytuł konkursu.

Zatem jeśli mamy (TO ZNÓW TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

To może być (nie patrzeć, proszę, na wartości artystyczne ):

Kiedy byliśmy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już nie mówił

Ale absolutnie nie tak:

Kiedy byliśmy tacy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już niczego nie mówił

4. Wiersz/e proszę przesyłać na PW do użytkownika akacjowa agnes. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwie prace.

5. Na przesyłanie prac uczestnicy mają dwa tygodnie z haczykiem od podania "tematu", czyli do 17. stycznia godz. 23.59.

6. Po upłynięciu terminu w specjalnym temacie zostają wklejone wszystkie prace [anonimowo] i nastąpi głosowanie ogólne. Jeśli nie wyłoni ono zwycięzcy, zostanie przeprowadzona dogrywka.

7. Sposób głosowania będzie podawany każdorazowo w wątku, w którym odbywać się będzie głosowanie.

8. Zwycięzca edycji wymyśla kolejny "temat".

9. Wymyślający temat nie bierze udziału w zabawie, ale może głosować.

10. Zwycięzca może, jeśli zechce, zasponsorować nagrodę dla kolejnego szczęśliwca.

-------------------------------------------------------------------------------------

A oto zadanie od AJW (zwyciężczyni Zaśrodkowania#13) TO SĄ WŁAŚCIWE CYTATY NA TĘ EDYCJĘ

Początek: jej dusza mieszkała w oczach

Koniec: lepkie powietrze


Wymyślajcie, twórzcie, kombinujcie, weźcie wenę na kolana i doznajcie poetyckiego natchnienia.

--------------------------------------------------------------------------------------

PS. Warunkiem przydzielenia nagrody rzeczowej jest zgłoszonych do konkursu (łącznie od wszystkich uczestników) minimum 5 wierszy. A doskonale wiemy, że ta liczba zostanie przekroczona najmniej dwukrotnie :)

PS. nr 2 W celu zmotywowania większej liczby głosujących, wśród uczestników głosowania będą rozlosowane dwie nagrody niespodzianki:
- jedna dla głosującego, który jest również uczestnikiem konkursu (czyli zgłosił swój wiersz do Zaśrodkowania # 14)
- druga dla głosującego, który nie ma wiersza w aktualnym Zaśrodkowania

Powodzenia
AA
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
ajw Użytkownik
  • Postów: 162
  • Skąd: Puławy
Dodane dnia 01-01-2015 22:37
Czekam i z niecierpliwością przebieram nogami, a i wątroba mi puchnie z ciekawości co Wam wyjdzie, ale co tam - przeżyję. Już szykuję nagrody :)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-01-2015 20:36
Wpłynął już pierwszy wiersz!
Następny proszę, ale nie spieszcie się. Co nagle, to po diable - czasami :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 00:00
akacjowa agnes napisała:
ZAŚRODKOWANIE to cykliczny poetycki konkurs - jedyny w swoim rodzaju. Nigdzie więcej takiego nie znajdziecie.

Ma racje.

Pozdrawiam,
Ann. #
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 16:58
Fajnie, Zachu, że czasem do nas zaglądasz :) Staram się dbać o Twój konkurs, jak umiem. Mam nadzieję, że jesteś o niego spokojny :)

[Dodano 04-01-2015 09:29]

Mamy już pięć! Mamy już pięć! :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
ajw Użytkownik
  • Postów: 162
  • Skąd: Puławy
Dodane dnia 04-01-2015 17:21
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że już jest pięć. Pięć jak pięć palców u lewej ręki. Czy będzie tyle ile u lewej i prawej? Ćwiczcie paluszki na klawiaturze. Jestem przeciekawa co tam zaśrodkujecie :) Buziaki i powodzenia :)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 04-01-2015 20:58
Wspieraj, wspieraj, Ajw, Zaśrodkowanie, to zacny konkurs i warto dla niego napisać co nieco :) A tym bardziej na tak pięknych cytatach się opierając :)

[Dodano 05-01-2015 20:50]

Mamy już osiem. Mamy już osiem!
Kto się dorzuci? Robimy ściepę na fajny konkurs. No, kto? ;)

[Dodano 07-01-2015 21:13]

Co tam osiem. Mamy jedenaście! :)

[Dodano 09-01-2015 21:36]

Dwa dni i znów się rozmnożyły. Macie bardzo płodne dni, bo już jest maleństw 14 :)

Ale pamiętajcie, że nie ilość się liczy.

Hehehe, i teraz strzeliłam Zaśrodkowaniu nr 14 w kolano, bo nikt już wiersza nie dośle :) No, chyba, że się mylę.

[Dodano 10-01-2015 16:52]

Od dzisiejszej północy zostanie 7 dni na dosłanie wiersza do konkursu, więc jeśli kogoś natchnie dusza w oczach i lepkie powietrze, to niech pisze. Nagroda i chwała czekają.

Wasze wiersze konkursowe są zawsze na wysokim poziomie, więc nie obawiam się niskich standardów Zaśrodkowania, co zostało zauważone w Dubeltówce :) Czasu więcej, być może wprawa większa, temat zacniejszy to efekty górnopółkowe murowane :)

[Dodano 12-01-2015 20:53]

I znów kolejny wzrost nastąpił: Już jest 17 środeczków w naszym Zaśrodkowaniu :)

Nie śmiem twierdzić, że pobijemy Zaśrodkowanie#13, ale tak mi z lekka przez łebek przeszło :)

Zobaczymy, zobaczymy...

[Dodano 15-01-2015 18:08]

I znów mamy wzrost (nie mylić z frankiem :/) - już 19 wierszy. Jeszcze dwa i zrównamy się z "trzynastką" :)

[Dodano 16-01-2015 20:12]

Już tylko sobota została, aby podłączyć się do konkursu. Ktoś jeszcze się załapie?

W niedzielę startujemy z głosowaniem.

Pozdrawiam weekendowo :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: ZAŚRODKOWANIE#14
palenieszkodzi Użytkownik
  • Postów: 348
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2015 23:44
Ja już zagłosowałam :). Sporo wierszy nadesłano, ale wybór nie był zbyt trudny. Zobaczymy, co dalej ;p
"4 to bardzo dobre" ;p
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]