Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2015 03:11
Ja bardzo różnie reaguję na alko - czasami jestem rozleniwiony, czasem mi odpiernicza (na szczęście w raczej pozytywnym niż negatywnym sensie), a czasami zamykam się w sobie i rozmyślam, czy Arystoteles miał rację, że człowieczeństwo jest zawarte w każdym człowieku, a nie stanowi jakiejś osobnej idei, do której ludzka egzystencja ma się odnosić. Żadnego z tych stanów nie uważam za adekwatny do pisania, więc piszę na trzeźwo. Miałem kilka wyjątków, ale to było po max. jednym piwie. Zresztą nie lubię pić sam.
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-01-2015 16:18
U mnie, by tekst miał ręce i nogi, i bym potem nie musiał się wstydzić, że go popełniłem, góra 1-2 piwa.
To mnie stymuluje, pomaga pisać, w moim przypadku świetnie pozwala kreować moje światy.
Nie oznacza to, że nie piszę bez tego, bo piszę - raz jest mi potrzebny "doping", innym razem i bez niego idzie całkiem nieźle :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2015 18:43
Zgadzam się z wnioskiem Witkacego zawartym w "Niemytych duszach". Eksperymentował z różnymi używkami, miał nałogi, okresy abstynencji i przez cały czas tworzył, stąd mógł mieć pojęcie o ich wpływie. Zauważył rzecz ciekawą, a mianowicie, że używki jak alkohol, papierosy, kawa pomagają w skupieniu uwagi na robocie, pozwalają wejść w nią głębiej, ale robią to kosztem zawężenia pola widzenia. Człowiek trzeźwy rozprasza się, bo widzi szeroko, dużo rzeczy bierze pod uwagę zanim coś wprowadzi na kartkę, a po pijaku zdaje mu się, że płynie na fali genialnego konceptu.

Doświadczyłem tego i nie wspomagam się żadnymi używkami.
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
portalSci-Fi Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 06-03-2015 18:06
mam bujna wyobraznie ale nie trafiam w klawisze
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-03-2015 20:52
Może warto mniej pić? :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 06-03-2015 22:41
jak mam wypite to z każdej potyczki słownej wyjdę zwycięsko (tej pisanej) B) bo w realu piję tylko z tymi z którymi się nie kłócę, a więc mile spędzam czas. :)

PS.
nie lubię się kłócić
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak alkohol wpływa na wasze pisanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2015 22:49
Pisać znaczyło tyle samo, co trzeźwo spoglądać na własne życie.

Bywało, że na parę chwil przed chwyceniem za pióro zestrajałem się ze światem wokół... jakby każdy kamień, najmniejszy liść, każdy nawet najdrobniejszy podmuch wiatru... wszystko to zaczynało drgać tymi samymi emocjami, które z każdą chwilą gęstniały w żyłach. Drobne detale zaczynały intrygować, skłaniać do refleksji i głęboko uświadamiać, że są nie mniej ważne od czubka mojego nosa. Z kawałka zardzewiałego trzepaka rodziła się filigranowa, bogata w treść historia. Alkohol wszystko to niszczył, zubażał, zniekształcał... ale lubiłem patrzeć jak inni piją. Obserwować pląsające po krawędziach na wpół pustych kieliszków umysły. Nie dołączałem jednak do nich. Niczym duch... oderwany od rzeczywistości, a jednocześnie nie potrafiący bez niej egzystować.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]