Redaktorzy prozy poszukiwani
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2015 02:48
Moi drodzy,

Redem może być ktoś, kto umie solidnie poddać korekcie prozę. Sam dobrze pisze i dzieli się wiedzą oraz warsztatem. Stawiam na Heisenberga i Tjereszkową.
zo
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-01-2015 08:44
No właśnie pamiętać należy, że redaktorem powinien być nie tyle ktoś "fajny" (choć jedno drugiego nie wyklucza), ale ktoś, kto będzie odwalał ciężką i żmudną robotę korektorską. To służba. Oprócz niezłego gustu i otwartości, redaktorowi przydałby się wianuszek słowników wokół kompa.;)

Mike17 byłby niezłym kandydatem, również i Quentin. Oczywiście, że dałyby radę z tą funkcją również i Al-szamanka, Tjereszkowa, jasna69.
Ale moim kandydatem numero uno, Capo di tutti capi, jest proszę państwa Dobra Cobra. I weźcie nie mówcie, że nie.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
romantyczna Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Zakopane
Dodane dnia 23-01-2015 10:27
Szkoda, że Mila(dora) się opiera :p ja nie widzę nikogo innego (może jeszcze oprócz Mike17), przede wszystkim dlatego, że poddaje teksty wnikliwej analizie i nie kieruje się sympatią, ale poprawnością warsztatu. Jeśli mogłabym powiedzieć, że czegoś się od kogoś nauczyłam na PP, to właśnie od niej. Jest jeszcze oczywiście Zola, ale ona ma swoją bajkę, co się poezją zowie. Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
jasna69 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-01-2015 13:37
Alleluja! Będzie redakcja!
W tym gronie widziałabym Mike17 – niewątpliwie ma wszelkie ku temu predyspozycje, równie chętnie obdarza komentarzami „dobrych znajomych” jak i debiutantów, a co najważniejsze, nawet gdy „ścina” teksty, robi to bez złośliwości i napuszenia.
Równie zaangażowany jest Dobra Cobra, krótko acz treściwie doprawia niemal każdy tekst. Myślę, że panowie zadbaliby, aby nikt nie odszedł z adnotacją „ten tekst nie został jeszcze skomentowany”, a przy współpracy z Blaszką i Al-szamanką, które tak chętnie i z niezwykłą życzliwością dzielą się swoją ogromną wiedzą stworzyliby mocny zespół.
Szkoda, że Miladora nie zzielenieje (choć wydaje się, że do twarzy jej w tym kolorze), ale mam nadzieję, że nadal ochoczo będzie tropić błędy.

Stając do apelu, przyznaję bez fałszywej skromności - wiem, że niewiele wiem i dlatego wolę pozostać w szeregu zwykłych użytkowników.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 24-01-2015 14:00
W pełni świadoma myśli i czynów, słów mówionych i pisanych oświadczam, że najlepsza Redakcja Prozy na naszym ukochanym Portalu Pisarskim składałaby się z:
- Al-szamanki
- Blaszki
- Tjereszkowej
- Mike17
- Dobrej Cobry
- Heisenberga
Jeśli choć dwie osoby z tej grupy się zgodzą, to będziemy mieli fachową, ale i sympatyczną obsługę techniczną :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-01-2015 16:17
Cytat:
Redaktorzy prozy poszukiwani

A właśnie - ilu redaktorów? :)
Dwójka, trójka?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-01-2015 18:35
To już zależy od ilości kandydatur. Optymalny zespół to 3 - 4 osoby ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2015 21:22
Jako żem chora i niewydolna do innych prac - wpadłam, coby poprzeć kandydatury na zielonych wymienionych przez frywolną zakonnicę - akacjową agnes:).

:)

B)
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
mede_a Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Mazury
Dodane dnia 26-01-2015 21:37
Popieram amsę, ze szczególnym wskazaniem na mike'a 17 z uwagi na staż, prozatorskie osiągnięcia, kompetencje oraz mądrą życzliwość.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 26-01-2015 22:09
Frywolna zakonnica?! Ale jaja! Tak jeszcze nie zakwalifikował mnie nikt. Hahaha! Dzięki, Amso.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 27-01-2015 19:30
[quotem="OWSIANKO"]Drogi Wiktorze!
Nie wiem, czy odniesie skutek moje zdanie i inne zdania popierające ewentualnego kandydata na Redaktora PP, ale jestem przekonany, że Mike17 byłby w tej roli odpowiedni.


Popieram OWSIANKO.
MIKE 17 NA REDAKTORA PROZY! :)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 28-01-2015 00:29
Nieczęsto tu bywam ostatnio, ale jeśli mogę cos dodać do dyskusji, to dodam Al-szamankę na redaktora prozy. Na drugim miejscu widzę... labedzia. Dalej DoCo. O Mili nawet nie piszę, bo czytałam wcześniejsze posty, choć byłaby najlepszym kandydatem. A może pójść w prozo-poezję i zaproponować stanowisko Zoli111? Dobra jest! Z wykształceniem i doświadczeniem :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2015 10:59
Heisenberg dołączył do redów ;) Czekam na odpowiedź jeszcze od kilku osób.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2015 16:07
Sagitarius napisał:
Heisenberg dołączył do redów ;)

No to mamy pierwszego Zielonego. :)

Gratulacje, Heisenberg. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 16:20
A dziękuję, dziękuję :) I zachęcam innych, szczególnie wymienianych w postach wyżej, bo chętnych jakby troszkę brakowało...
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 28-01-2015 16:43
Gratulacje, Redaktorze Heisenberg.
Mam nadzieję, że będziesz miał kiedyś okazję wetknąć moją prozę na odpowiednią półkę. Tylko musiałabym coś napisać najpierw :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 17:10
Akacjowa - dzięki. No fakt, napisać trzeba, bo bez tego to ciężko na półkę trafić... :)
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 18:49
Gratulacje :)
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
euterpe Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 19:07
Gratulacje, Heisenberg. Mam nadzieję, że dzięki Tobie, w końcu nastąpią tu jakieś pozytywne zmiany. :)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 28-01-2015 19:09
Powodzenia Heisenberg :) Dobrej zabawy :) :) :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.