PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Asia57 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2015 10:18
Dzięki za wspaniały temat dla akacjowej, dzięki szanownemu jury za ciężką pracę, gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. I na koniec dzięki za zabawę na koniec.:) Pozdrawiam pluszowo
“ Nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - ci, którzy pasują do Twojego życia pojawią się sami i zostaną ”

— Will Smith
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 19-02-2015 13:11
Od Akacjowej nagrody już wystartowały do: Alei, Julandy, Izoldy, Asi57 i Esy Floresy - za trafne oko :) Nastawiajcie łapcie, choć pewnie wpadną po weekendzie :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2015 17:05
Gratuluję Zwycięzcom. :)
I wszystkim uczestnikom konkursu wraz z Organizatorką i członkami Jury.
Całkiem niezłe opowiadania, a podium rzeczywiście trafiło się najlepszym. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 19-02-2015 17:26
Dla jasności, gdyby czasem ktoś z uczestników miał wątpliwości:

od teraz możecie zarządzać swoimi opowiadaniami wg własnej woli, tj.
- wstawić na PP, by otrzymać komentarze;
- włożyć do szuflady, by mole zjadły;
- spalić w kotle, by zebrać popiół, bo przecież cieplej się nie zrobi od dwóch kartek papieru;
- zużyć w toalecie, np. by złapać pająka i wynieść na wolność
- wykasować z kompa i zapomnieć, by okazać się człowiekiem niskiej wiary w siebie i marnej potrzeby rozwoju. (I tu, na koniec, wyszła ze mnie wredota ;))

Róbcie, czego tylko dusza zapragnie :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
alea Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: alea
Dodane dnia 19-02-2015 20:04
Akacjowa Agnes, opowiadanie powędruje w najlepsze miejsce jakie można sobie wymarzyć czyli na p-p :)

Ogromne podziękowania dla organizatorów (oczywiście Akacjowa Agnes, ale również Wasinka jako "mąż zaufania" i całe Szanowne Grono Jury), , poświęcenie prywatnego czasu, znalezienie w sobie pasji do takich abstrakcyjnych spraw jak konkurs literacki.
Dzięki, że jury doceniło mój tekst i serdeczne pozdrowienia dla tych, którzy wysłali swoje opowiadania.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie konkursy mają niepowtarzalny urok.

Najpierw wczytywanie się w temat, przyjemne uczucie powstawania w głowie różnych pomysłów, nowych światów, postaci, miejsc.
Potem zaczyna się praca, ale i zabawa podczas pisania. Najgorsze jest ciągłe poprawianie, zmienianie, szukanie czegoś co powinno być od razu napisane dobrze, bo wiadomo: jak nie jest "od razu napisane dobrze" to całość do niczego pewnie.
Napięcie narasta, proza życia nagle wygrywa z prozą właściwą, zegar robi głośne tik-tak im bliżej deadline'u, a potem "sruuu!": wysłanie tekstu i... A jakże! Po kilku godzinach wściekłość, że sto razy sprawdzane, a znalazły się nowe błędy, koszmarne na dodatek.
Za późno, by poprawić. Poszło w czeluść.
Kolejne dni upływają na włażeniu odruchowo na p-p, bo może są wyniki - już, właśnie teraz.
A i tak daję się zaskoczyć: "Jak to? Już od tylu godzin wiadomo?"
Tym razem wynik przeraził mnie. Tak jest, przeraził.
Owszem, początkowy uśmiech długo nie znikał. To prawda. Była wielka radość, chęć uczczenia zwycięstwa. Pojawił się alkohol, cóż...nie tylko Natasza nadużywa ;)
Wraz ze znikającym alkoholem, znikało zadowolenie i uzewnętrzniał się strach, że niemożliwe, przecież wiem jak piszę, jakie to niedoskonałe, niedojrzałe wszystko. Los sobie dworuje ze mnie, czuję, że to oszustwo z mojej strony te miejsce w konkursie, no dobra: mam farta, zwykłego farta. Udało się coś napisać nie w swoim stylu, nie jak ja piszę normalnie...
Skończyło się, na szczęście, tylko na lekkim upiciu wieczornym, bez kaca porannego.
Teraz wraca spokój i pojawia się refleksja.
Refleksja, że nie ma co stawiać swoich rozterek pisarskich na równi z jakimś napisanym tekstem.
Opowiadanie stało się niezależnym bytem. Jak ktoś je polubił to nie znaczy, że lubi mnie, że każdy mój nowy tekst będzie dobry. Zrzucam balast i wracam do pisania. Nic się nie zmieniło, może kilka punktów więcej na słupku z pewnością siebie.

Dziękuję Wam wszystkim za doświadczenie konkursowe i oczywiście czekam na nagrodę, bo kto nie lubi dostawać paczuszek z niespodziankami! :))))
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2015 20:27
Aleo,

ja Cię lubię. Naprawdę. Buziaki,

z.
zo
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 19-02-2015 20:41
Aleo, zostałam powalona Twoją szczerością i gadatliwością. Nawet przerwy nie było, bym mogła wtrącić, że to naprawdę dobry tekst ta "Natasza" :)

Czekam na okrzyki radości, gdy paczka zostanie rozpakowana ;)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2015 20:47
Alea jest de best :)

Gratki dla zwycięzców, wszystkich Uczestników zapraszam do wrzucania tekstów, cobyśmy mogli sobie o nich podyskutować w komentach ;)
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
alea Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: alea
Dodane dnia 19-02-2015 21:26
Ja też Was lubię :)
Coś mi się wydaje, że podobała się Wam moja wypowiedź, bo macie podobnie ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-02-2015 21:28
Oczywiście, ja również dziękuję organizatorom i wszystkim, zaczynając Agnes i Jej pomysłu, Wasinki, która miała wyjątkowe zadanie, przez Jury do tych, którzy tak pięknie znajdują czas dla Portalu. (Może i mnie się kiedyś uda, zwyczajnie, jakby świat nie stał na głowie zaglądać i pomieszkać między wierszami a prozą.)
Przyznam się, że czekam niecierpliwie na listonosza z laurką od Akacjowej, jakby miała przyjść z magicznego świata, gdzie opowieści mają domy, wiersze jeżdżą w dorożkach, Ciekawość pisze pamiętniki, a Fantazja ma odlotowe pomysły w kolorach.
A opowiadanie włożyć między bajki? ;) Teraz pora przeszukać komputer!
<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 20-02-2015 10:21
Kochani, jest poważna sprawa!

Poszukujemy właściciela tekstu, który zajął II miejsce, czyli "Na krawędzi". Autor podpisał się "wasilik", a takiego użytkownika na PP nie ma. Czy to jakaś literówka? Czy to Wasyl, ale prawie od miesiąca nie logował się na PP. A może jeszcze ktoś inny?

Niech się odezwie sam autor do Wasinki lub tu na forum. Chyba, że ktoś się orientuje, o kogo chodzi.

Pomóżcie! Pomożecie? :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2015 10:29
Zapukajmy do ASylik. :)




Sieć przygarnęła mnie znowu, więc mogę oficjalnie pogratulować bardzo, bardzo Zwycięzcom oraz wszystkim Zapluszowionym Autorom, z którymi tak przyjemnie mi się współpracowało. :)
Jurorom skrzynki zapychałam bez umiaru...


Pozdrawiam ciepło.




Ach, ileż słońca dzisiaj!
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 20-02-2015 18:32
Aleo,

Piękne i szczere wyznanie!!!


Bardzo!

Pozdrawiam serdecznie.


DoCo.

Ps. Poszukiwany Ołowiany żołnierzyk w sprawie wysyłki nagrody, ktora już spakowaną.
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
ASylik Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2015 19:14
Kochani, w końcu przyszło mi się pojawić i dodać jakiś komentarz...
Oczywiście bardzo dziękuję za uznanie dla mojego opowiadania i możliwość zyskania jakże wartościowego doświadczenia. Szczerze mówiąc, tak wysokiej noty się nie spodziewałam :) .

Ale jest jeszcze coś...
Jako całkowity nowicjusz w świecie Portalu Pisarskiego mam istotne pytanie: gdzie powinnam wysłać swój adres, by wkrótce otrzymać nagrodę? Domyślam się, że do akacjowej agnes, mam rację?
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 20-02-2015 19:54
Tak, kochana, wal w moje drzwi ile wlezie :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2015 20:13
Dobra Cobra napisał:
Poszukiwany Ołowiany żołnierzyk w sprawie wysyłki nagrody, ktora już spakowaną.

Może po prostu mejlem mu dam znać. :)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 20-02-2015 20:18
Wasinko, w Tobie nadzieja :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2015 20:19
Zaraz cosik naskrobię do niego. :)
Do góry
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-02-2015 21:13
Melduję o rozpakowaniu Prosiaka - Pluszaka! Jest słodki! Ucieszona ściskam serdecznie, chociaż wirtualnie. Dziękuję, a jaką miałam minę? Hm... :D
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PLUSZOWY KONKURS OD SERCA - WYNIKI
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 20-02-2015 21:18
A książka była? :)
Cieszę się, że świniak przypadł do gustu :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.