Powieść
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Powieść
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2009 16:31
Moja przygoda z literaturą rozpoczęła się właśnie od wielkiej chęci napisania powieści. Zaascynowany grami z seri HoM&M, zaciekawiony światem Harrego Pottera oraz rozczarowany ksiązkami oraz filmami z cyklu "władca pierścieni" postanowiłem stworzyć trylogię fantasy, czerpiącą po trochu z ze wszystkich z wyżej wymienionych tworów. Pracę rozpocząlem w wieku niecalych 13 lat, stworzylem może 1/6 całości (1/2 pierwszego tomu), i z róznych przyczyn zakonczylem swą pracę... Przede wszystkim, cały czas doskonalilem swój warsztat, a ów fragment powstawał w trakcie aż 4 lata! Różnice między poszczególnymi fragmentami tekstu są zbyt widoczne... Do tego sam styl, czasem jest zbyt patetyczny, czasem zbyt luźny, byle jaki; do tego wielki natłok bohaterów, nazw własnych, miejsc, zdarzeń, przemiotów, mnogośc wątków itp, przy jednocześnie bardzo bogatych opisach wyglądu bohaterów oraz wręcz szczątkowych szczegółach innych elementów świata przedstawionego. Do tego, czasem niektóre myśli, tezy, dialogi za proste i naiwane są... A jakby tego było mało, dziwnym trafem zniknęła dobra ćwierć stworzonego przeze mnie dotychczas tekstu! Jakieś dziwne fatum nad tym moim "tworem" wisi...

Ale oprócz tego, mam w głowie pełno pomysłów na powieści i wlaśnie z nimi wiążę swą przyszłość. Poprzez niegdyś poezję, teraz krótką prozę ćwiczę warsztat wlasnie na potreby powieści. Teraz rozpocząłem jedną, na konkurs pewien, ale coś mi nie idzie; wezmę sie za to za moj najnowszy pomysł, z krórego jestem nad wyraz zadowolony i który wyklarował się w mojej głowie kompletny w ciągu zaledwie dwóch dni.
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.