DOŚRODKOWANIE#1
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
Autor
DOŚRODKOWANIE#1
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-07-2015 01:41
DOŚRODKOWANIE#1

Startujemy z nowiuśkim konkursem dla prozaików.

Poeci mają cykliczne Zaśrodkowanie, to i dla pisarzy coś wymyśliłam. Może się sprawdzi :)

Pamiętacie taki post? http://www.portal-pisarski.pl/forum/temat/2873/skojarzenia-potrzeba-10-chetnych/strona:1 Wraca do nas jak bumerang :)

Oto regulamin DOŚRODKOWANIA:

1. „DOŚRODKOWANIE", zwany dalej "Konkursem", został wymyślony przez akacjową agnes i zaakceptowany przez Redakcję Portalu Pisarskiego.

2. Konkurs rozpoczyna się dnia 01. lipca 2015 od momentu pojawienia się tego tematu i trwa do 26. lipca 2015 do godz. 23:59. Jest to okres, w którym należy napisać i przesłać tekst pod adres wskazany w punkcie 6e.

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Regulaminu w każdym jego punkcie.

4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 2 teksty.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.)

6. Tekst zgłoszony do konkursu powinien:

a. stanowić od początku do końca oryginalną twórczość uczestnika;

b. zawierać w treści dokładnie 5 wyrazów (nie mniej i nie więcej) spośród jedenastu wymienionych poniżej:

PINEZKA - TABLICA - REJESTRACJA - LEKARZ – ARŁUKOWICZ – CZŁOWIEK – ROZUM - BUT - GŁUPI - PAJAC – SINGIEL

Słowa te muszą występować w tekście w takiej właśnie kolejności. Odmiana dowolna. Wybór wyrazów także dowolny, czyli można wybrać np. wyraz pierwszy, trzeci, czwarty, siódmy i jedenasty.

c. tematyka, forma, charakter opowiadania – dowolne;

d. liczyć maksymalnie 1000 słów;

e. zostać przesłany na maila do akacjowej agnes (aqnieszka24@o2.pl – pisane przez „ku”) z zaznaczoną w temacie maila należy umieścić nick użytkownika PP. Tekst powinien być w formacie .doc lub .docx dołączony jako załącznik do maila albo wpisany w treść wiadomości.

7. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 wywoła prośbę o poprawkę (jeśli będzie możliwa) lub spowoduje odrzucenie nadesłanego tekstu.

8. Autorzy wyrażają zgodę na umieszczenie przez akacjową agnes otrzymanych tekstów konkursowych w specjalnym temacie na forum, celem zapoznania z nimi pozostałych użytkowników Portalu Pisarskiego i poddania ich portalowej ocenie.

9. Werdykt zostanie ogłoszony najpóźniej 14 dni od zakończenia Konkursu. Wówczas autorzy mogą wstawić swoje teksty na PP – nie jest to obowiązkowe.

10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przygotowanym do tego poście. Nagrody przewidziane dla trzech pierwszych miejsc.

11. Nagrody zostaną przekazane drogą pocztową pod wskazane adresy.

12. Wszelkie wnioski i zapytania proszę kierować do mnie, czyli akacjowej agnes.

[Dodano 01-07-2015 18:04]

Byłabym wdzięczna, gdybyście po wysłaniu tekstu na wskazany adres, dali mi też znać na PW, bym go tam poszukiwała :)

Liczę, że zapchacie mi skrzynkę ;)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2015 15:39
W sumie nie rozumiem dlaczego komuś rozum skojarzył się z butem a pajac z singlem :D no ale różni są ludzie... Akacynka, przyjmujesz jeszcze opowiadania? :)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 04-07-2015 17:05
Czekam, czekam. Dawaj, kochana :)

[Dodano 05-07-2015 09:16]

Mamy już dwa zaakceptowane regulaminowo teksty w Dośrodkowaniu :)

Czekamy na kolejne :)

[Dodano 09-07-2015 11:49]

Zostały dwa tygodnie i 4 dni. Jest sporo czasu, by dośrodkować :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
bezbarwnaszminka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 12-07-2015 20:31
A nie ma szansy na jakieś wyróżnienia?
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 12-07-2015 20:54
Pomyślimy :)

[Dodano 16-07-2015 13:29]

Kochani, czas leci.

Tik tak, tik tak, tik tak...
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 17-07-2015 00:09
Jeszcze 9 dni. Może coś się potworzy?
zo
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 17-07-2015 14:06
Powtórzyć się nie powinny, bo wtedy mogłyby nie być po kolei. Chyba, że napiszesz o człowieku, po dwóch trzech zdaniach znowu, a dopiero później przejdziesz do "rozumu".

Uważam, że w tak krótkim tekście nie trzeba powtarzać słów. Mogą być synonimy :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-07-2015 14:42
Czy zdrobnienia i zmiana z l.p. na l.m. też są dozwolone?

Swoją drogą ciekawy pomysł na konkurs. Trochę późno zauważyłam, bo przedwczoraj, ale jestem dobrej myśli. :)
Do góry
Autor
RE: DOŚRODKOWANIE#1
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 22-07-2015 21:16
Hm, jako pomysłodawczyni i główna organizatorka postanawiam nie opuszczać poprzeczki i dlatego:

- zakazane jest zdrabnianie podanych wyrazów (zdobiona wersja będzie uznana za całkiem inny wyraz)
- zakazana zamiana liczy pojedynczej na mnogą i odwrotnie (tak na przyszłość)
- odmiana wyrazu może mieścić się tylko w deklinacji, czyli 7 przypadków

Cieszę się, że pomysł się spodobał :)

Mało czasu, ale wierzę, że dasz radę :)

Powodzenia

[Dodano 23-07-2015 17:00]

Kochani, czas na zgłaszanie tekstów już tylko do niedzieli.

Dawajcie bez krępacji :)

[Dodano 26-07-2015 20:49]
Już tylko do północy zbieram teksty w Dośrodkowaniu :)

[Dodano 27-07-2015 10:41]
Głosowanie w konkursie rozpoczniemy w sobotę, bo najpierw muszę wrócić z wakacji :)

Cierpliwości.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]