Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 13:35
Owszem, masz rację. Ale nie mogę się z tym zgodzić do końca.

Nie musimy pomagać innym. Wiesz ile znaczy ciepły uśmiech? Choćby do nieznanej osoby mijającej cię na ulicy? Albo w szpitalu? Zwykły uśmiech.

Bezinteresowna pomoc nie oznacza (przynajmiej według mnie), robienia rzeczy wielkich, o których każdy będzie wiedział.

Natura ludzka jest tak skonstruowana, że człowiek pragnie by go chwalono, podziwiano itp.

Nie musimy pomagać innym. Zawsze można odmówić. Skoro się nam nie chce, to po co się męczyć?
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 13:36
Siri ja pisałam: ewentualnie powiadomić innych jak też mogą pomóc, ale o tym piszemy w "pajacyku"

więc w tym temacie oczywiście można znaleźć linki, dzięki którym możemy pomóc

Cytat:
Są tam praktycznie same linki do strony Pajacyk.
- to akurat nie jest prawdą :) ostatnio podczas zlotu wysłaliśmy chorej Wiktorii kartkę, link również można tam znaleźć, ja staram się namówić jak największą liczbę osób, by do wysyłania kartek się dołączyły
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 13:43
Nie zaprzeczam, ze nic nie zrobiliście. Uważam, ze tamten temat jest bardziej dla konkretnej osoby, której należy pomóc. Tutaj jest dyskusja bardziej dla wszystkich i bardziej ogólnie. Dlatego uważam, że nie należy łączyć tych tematów.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 13:47
Rozumiem, ale dlatego wspomniałam o tamtym temacie tutaj, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że więcej osób trafi właśnie pod temat "pajacyk", może zechcą pomóc?

Czy pomagasz innym bezinteresownie?

trudne pytanie, bo jeśli robimy nawet coś bez wynagrodzenia materialnego /np. pieniądze/ to zawsze pozostaje np. własna satysfakcja, zaspokojona potrzeba spełnienia się w danej roli np. jako wolontariusz - ale czy to grzech? zyskujemy szczęście dając szczęście innym, to chyba dobrze :)

Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2008 15:06
Bardzo często pomagam bezinteresownie, lubię to robić. Nie oczekuję żadnej wdzięczności. Satysfakcją jest dla mnie sukces osoby, której w jakiś sposób pomogłam.

"Prawdziwą wielkoduszność okazujemy wtedy, gdy ten, którego wspieramy, nigdy się o tym nie dowiaduje"

John Flavel
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 20-09-2008 23:14
Cytat:
teresa481014 napisał/a:
Jeśli tak to w jaki sposób,kiedy i dlaczego?


Pomagam bezinteresownie kolegom i koleżankom z klasy w nauce, chociaż ostatnio z tym przystopowałem bo nie doceniają tego co im oferuję.
Ustępuję miejscu babci w autobusie, która na to zasługuje - czyli nie udaje dewotki ze jej się wszystko należy, bo jest stara.
Hmm innych przykładów nie pamiętam.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 21-09-2008 14:25
Cytat:
Pomagam bezinteresownie kolegą i koleżanką z klasy w nauce, chociaż ostatnio z tym przystopowałem bo nie doceniają tego co im oferuję.


To chyba sie domyślam, dlaczego nie doceniają tej pomocy w nauce ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 21-09-2008 14:31
chacha. racja, A4IX pisze się "om" ;P
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-09-2008 15:02
no i nie zasługuję, tylko zasługuje
pomagaj dalej ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 21-09-2008 15:11
Cytat:
Apple napisał/a:
chacha. racja, A4IX pisze się "om" ;P


O żeż ty w mordę oO

Przepraszam za błąd. jestem przewrażliwiony na te ę i ą i pisze zawsze ę i ą nawet gdy jest to liczba mnoga ;p, ale zaraz poprawię.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 11:12
Ja przez lata pisywalam calej klasie wypracowania z polskiego, bo zawsze dostawalam szostki, wiec kolejka sie do mnie ustawiala jak na wyprzedaz do domu towarowego. W gimnazjum przestalam, a przynajmniej pprzystopowalam. Pomoc to raczej nie byla, wiadomo, oni na tym tracili, nie umiajac pozniej sklecic zadnego zdania... Tyle ze ja cwiczylam styl :).
Ustepuje staruszkom miejsca w autobusie, a przynajmniej na ogol :p. Generalnie staram sie pomagac, choc nie zawsze to wychodzi.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-09-2008 20:19
Ja tez pomagalam moim kolegom z klasy, tyle, ze w matematyce. Jak się okazalo później, nie było to do końca bezinteresowne - teraz mam mnóstwo anegdot do opowiadania, gdy zapada "taka niezręczna cisza"... :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-09-2008 00:35
Ja uważam, że stuprocentowa bezinteresowność istnieje tylko w jednym przypadku - kiedy się kogoś kocha. Dla swojej dziewczyny (chłopaka) jesteśmy w stanie nawet góry przenosić bezinteresownie.
Niektórzy kochają grupę ludzi np. przyjaciół, rodzinę, biedne dzieci, rodaków (w to akurat słabo wierzę) i wtedy także stać ich na bezinteresowność.
Ktoś już wspomniał wcześniej, że dobre, religijne uczynki nie do końca są czyste. Więc tylko Miłość. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 01:09
Pomagałam bezinteresownie i .. jakoś przeszła mi na to ochota. Spotkałam się z kompletną bezwzględnością. Jak to się zwykło mówić: "pięknym odpłacono mi za nadobne". Jednak każdy nosi w sobie cechy głęboko ukorzenione. Dlatego wiem, że jeżeli tylko nadarzy się sposobność - pomogę. Z doświadczenia wyniosłam następującą naukę, którą opiszę słowami Enta z Władcy Pierścieni: "Nie bądźmy pochopni". We wszystkim należy znaleźć złoty środek. Może kiedyś napiszę podręcznik pt. "Sztuka balansu".:lol:
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2008 07:16
Staram się pomagać jak mogę.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-11-2008 18:30
Cytat:
valdens napisał/a:
Ja uważam, że stuprocentowa bezinteresowność istnieje tylko w jednym przypadku - kiedy się kogoś kocha. Dla swojej dziewczyny (chłopaka) jesteśmy w stanie nawet góry przenosić bezinteresownie.

nie sposób się nie zgodzić.
chociaż, jeśli i w tym wypadku nie jest to doceniane, to nie wiem, czy też nerwy czasem nie puszczą...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Firewarrior Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2008 23:24
Cytat:
teresa481014 napisał/a:
Jeśli tak to w jaki sposób,kiedy i dlaczego?


Hmm, dobre pytanie - dlaczego... Bo mimo że wokół mnie jest pełno skurwieli bez serca, ja nie zamierzam stać się taka, jak oni. Mam swoje zasady i tyle. Między innymi dlatego poszłam na medycynę.
http://www.gosia-firewarrior.deviantart.com <- oprócz pisania także rysuję, zapraszam do mojej galerii.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 03-12-2008 07:39
moim zdaniem bezinteresowność można określić tylko z wewnątrz. z zewnątrz zawsze będzie wyglądało, że jednak po coś się zadziałało - uznanie, pochwała, "bo wypada", uniknięcie potępienia.
Kiedy? Nie wiem kiedy... czasami po prostu się robi to co trzeba (a czasami nie <.<;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
linkin Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: brzuch sylvi plath.
Dodane dnia 03-12-2008 10:03
ja jestem wolonatriuszem i na wośp już bieram ekipę. ale to i tak za mało. pamiętam genialny film 'podaj dalej'
u nas w polsce mało jest członków tego ruchy
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 03-12-2008 10:07
Też biegałam swego czasu z puszeczką. Ciekawe doświadczenie.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]