Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Pojedynki literackie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 30-11-2015 20:45
KONKURS NA NAJGORSZE OPOWIADANIE ŚWIATA - WYNIKI

Po emocjonujących czytaniach jurorzy przyznali swoje punkty i wytypowali swoich kandydatów. Walka punktowa była zażarta, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe pomiędzy miejscami 5 a 12. Każdy miał szansę na sukces i tak naprawdę nie wiadomo, czy tekst ostatni pt. Upadek nie powinien być nazwany zwycięzcą Konkursu. Choć napisany nie prozą, czyli teoretycznie w niedozwolonym stylu.

Tekst, który wygrał Opowiadanie na zamówienie jest niejako odzwierciedleniem walki z konkursowym tematem. Autorem zwycięskiego tekstu jest ZURBANIZOWANY.

Drugi w punktacji tekst, noszący tytuł Komedia kom-PL-etnie romantyczna, mówi o dzisiejszych problemach społecznych w kontekście mocy świętości, którą można doświadczać w czasach teraźniejszych. Temat ten poruszyła JASNA69.

Tekst z miejsca trzeciego, SPYchologia, czyli wszystko, o czym nie chciałbyś przeczytać informuje nas w sposób sajens - fiction o szczególnej właściwości psa Azora. Niezwykłym kynologiem okazała się INTROWERKA.

Oto lista nagród:

Miejsce I – samochód marki X-SAVAGEII

Miejsce II – gra integrująca płci i pokolenia

Miejsce III – książka wydawnictwa GWP - bestseller


Pomysłodawcy Konkursu, Dobrej Cobrze, szczególnie do gustu przypadł piękny tekst O kupowaniu kosmetyków, który w uroczy dziewczęcy sposób przedstawia nonsensowną wyprawę po... kosmetyki. Autorem tegoż opowiadania jest Joan.

Specjalne dobrocobrowe wyróżnienie oraz nagrodę otrzymuje tekst Zaczytaj się we mnie, który w brutalnie prosty sposób mówi o tym, co najważniejsze w życiu piszącego (oprócz wiary!) - czyli o czytaniu jego przez czytelników. Brawo! Każdy do tego dąży! Gratulujemy autorce – Ulala. Nagroda to paczka kawy dobrej marki.

Akacjowa agnes również pragnie nagrodzić autorkę tekstu pt. Cały w środku, czyli Izoldę. Ten temat uderzył wprost w aktualne przemyślenia akacjowej i trafił w głębię jej trzewi. Nagrodą jest opakowanie słodkości.

Także od jurorki Zoli111 mamy nagrodę. Dla utworu pt. Smoki lubią teorie kwantowe. Nightwolf wykazał się niezłą pomysłowością.

Poniżej prezentujemy kompletną tabelkę z wynikami głosowania jury wraz z nickami autorów:

TABELA WYNIKÓW

A oto wszystkie utwory zgłoszone do konkursu w kolejności rankingowej:

1. Opowiadanie na zamówienie

2. Komedia kom-PL-etnie romantyczna

3. SPYchologia, czyli wszystko, o czym nie chciałbyś przeczytać

4. Smoki lubią teorie kwantowe

5. Wieszcze ze skupu złomu

6. Plan

7. Id i Ego

8. Cały w środku

9. Zbyt wiele słońca

10. Świat się kończy

11. Zaczytaj się we mnie

12. O kupowaniu kosmetyków

13. Upadek


Gratulujemy pomysłów, odwagi i pióra. Wziąć udział w TAKIM konkursie to nie lada wyznanie.

W najbliższym czasie odezwiemy się do nagrodzonych w sprawie przekazania fantów.

Polecamy się na przyszłość i bardzo serdecznie dziękujemy przezacnym Jurorom oraz naszej niedoścignionej Żonie Zaufania – Wasince. Bez Was nie dalibyśmy rady.

PS. Jeśli jeszcze któryś z jurorów poczuje natchnienie, by kogoś nagrodzić, to z przyjemnością Was o tym poinformujemy.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 30-11-2015 23:16
Ze swej strony dziękuję wszystkim za tak piękny odzew. Każde z Was pokazało pazur i odwagę, bo napisać najgorsze opowiadanie świata to nie lada wyzwanie!

Mlaskałem z ukontentowania podczas otrzymywania kolejnych dzieł do czytania.


Oprócz niezaprzeczalnych zalet utworów, wymienionych przez akacjową agnes, należy dodać kunszt twórcy dzieła pt. Wieszcze ze skupu złomu (na tę chwilę nie jest mi znany Autor/ka dzieła - jak widać to nadal tajemnica!).

Id i Ego to też mocny kawałek o... zresztą sami przeczytajcie!

Świat się kończy - I to było najgorszą rzeczą, jaka go do tej pory (ale nie świat) spotkała. Polecam zadumaniu.

Zbyt wiele słońca - to brawurowe "najgorsze" sajens - fikszyn. W sam raz na adwent Gwiezdnych Wojen, które tuż tuż...

Podobał sie też Plan, czyli o zamiłowaniu do... przesuwania.


Pięknie było Was wszystkich czytać!


Korzystając z okazji dziękuję Wasince, Żonie (Mężowi) zaufania, wszystkim jurorom, sponsorom i dobrym ludziom, dzięki których wysiłkowi Konkurs mógł przebiegać.


Droga akacjowa agnes - jesteś spiritus movens Portalu! Z Tobą nawet w ogień!


Pozdrawiam,

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 01:00
O, rany! Jednak mnie lektura kilku dobrych książek ostatnio nie pozbawiła umiejętności pisania złych opowiadań ;) Cieszę się bardzo z wygranej, gratuluję Zwycięzcom i pozostałym Uczestnikom, dziękuję Wasince za opiekę nad tekstami i Komisji za trud (anty)oceny! :):):)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Joan Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-12-2015 09:13
akacjowa agnes napisała:
Pomysłodawcy Konkursu, Dobrej Cobrze, szczególnie do gustu przypadł piękny tekst O kupowaniu kosmetyków, który w uroczy dziewczęcy sposób przedstawia nonsensowną wyprawę po... kosmetyki. Autorem tegoż opowiadania jest Joan



Dziękuję.
Gratuluję zwycięzcom.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
ajw Użytkownik
  • Postów: 162
  • Skąd: Puławy
Dodane dnia 01-12-2015 10:24
Cieszę się, że powstało aż tyle opowiadań na temat, którego ja osobiście nie umiałam ugryźć. Na pewno w wolnej chwili przeczytam wszystkie, bo zżera mnie ciekawość. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie wygranym, no i oczywiście pomysłodawcy. Brawa dla organizatorów i szanownego JURY :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Klau Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 12:03
Zaczytałam się w "Zaczytaj się we mnie" tak, że aż parsknęłam kawą na klawiaturę. Klawiatura się lepi – nie mogę oderwać teraz palca od literki ''M''.

Czytanie tych opowiadań jest niebezpieczne! :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
no_smile Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 15:33
Gratuluję zwycięzcom!

[quotem="Dobra Cobra"]Oprócz niezaprzeczalnych zalet utworów, wymienionych przez akacjową agnes, należy dodać kunszt twórcy dzieła pt. Wieszcze ze skupu złomu (na tę chwilę nie jest mi znany Autor/ka dzieła - jak widać to nadal tajemnica!).[/quotem
]
Po przełknięciu goryczy porażki rozwiewam tajemnicę i przyznaję się do popełnienia "Wieszczy..."

Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
nightwolf Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 15:55
Gratuluję zwycięzcom! :)
Dziękuję Zoli111 za nagrodę i wszystkim jurorom za oceny! :) temat trudny, ale dawał wiele radochy przy realizacji.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 16:05
akacjowa agnes napisała:
bardzo serdecznie dziękujemy przezacnym Jurorom oraz naszej niedoścignionej Żonie Zaufania – Wasince

Dobra Cobra napisał:
Korzystając z okazji dziękuję Wasince, Żonie (Mężowi) zaufania

To była sympatyczna współpraca, Agnes i Cobro. Pozdrawiam z uśmiechem.




Gratuluję Zwycięzcom, Wyróżnionym i wszystkim Konkursowiczom :)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-12-2015 17:25
Dobra Cobra napisał:

Droga akacjowa agnes - jesteś spiritus movens Portalu! Z Tobą nawet w ogień!



Dziękuję, DoCo, jednak bym z tym spirytusem nie przesadzała, bo potem "mówens" może iść kiepsko :)

A z ogniem możemy poigrać (w następnym konkursie ;))
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 01-12-2015 18:25
Podziękowania za organizację Konkursu dla wszystkich zaangażowanych.
Dzięki, Akacjowa, za wyróżnienie, w domu wszyscy cieszą się ze słodyczy (może uda mi się załapać).
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-12-2015 18:38
Izoldo, oficjalnie proszę Cię o podanie adresu do wysyłki :) Prześlij na PW.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Zurbanizowany Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2015 18:44
Witam, Was!

To ja, Zurbanizowany - autor najgorszego opowiadania na świecie…

Na sam początek chciałbym szczerze podziękować (?) szanownemu jury za wybranie "Opowiadania na zamówienie" najgorszym opowiadaniem świata! Więcej dziękować nie będę, bo jakże mam dziękować za coś tak przewrotnego! To ja myślałem, że piszę najlepsze z najgorszych, a wyszło najgorsze z najlepszych, czy jakoś tak. Albooo, miało być najgorsze z najlepszych w konkursie na najlepsze z najgorszych?

A kurna, dobra, wygrałem i już! :|

Hura.

Jeszcze raz Wszystkim Wam bardzo dziękuję, za wytypowanie mojego tekstu na pierwsze miejsce, gratuluję też wszystkim uczestnikom, że tak jak ja, podjęli trud zmierzenia się z tym szatańskim pomysłem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę samych najlepszych tekstów świata, bo ten najgorszy już jest. :)

Zurbanizowany
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 01-12-2015 18:52
Gratulacje zwycięzcom. Zarówno tym z góry punktacyjnej puli, jak i z jej dolnej części. :p Środkowi tez gratuluję, choć nie wiadomo czy w końcu okazał się bardziej najgorszy, czy jednak bardziej najlepszy. A może pół na pół?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-12-2015 18:57
Zurbanizowany napisał:
A kurna, dobra, wygrałem i już!


Zatem proszę o adres ma PW. Nagroda już grzeje silnik :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 01-12-2015 22:50
Ku dokładności i dostępności niejawnych informacji zamieszczam kompletne wyniki Konkursu, które jak dotychczas były dostępne tylko na blogu akacjowej agnes. Oto one:



1. Opowiadanie na zamówienie - zurbanizowany - 63 punkty,
2. Komedia kom-PL-letnie romantyczna - jasna69 - 55 punktów,
3. SPYchologia, czyli wszystko, o czym nie chciałbyś przeczytać - introwerka - 51 punktów,

4. Smoki lubią teorie kwantowe - nightwolf - 50 punktów,
5. Wieszcze ze skupu złomu - no_smile - 47 punktów,
6. Plan - retro - 46 punktów,

7. Id i Ego - alkestis - 45 punktów,
8. Cały w środku - Izolda - 44 punkty,
9. Zbyt wiele słońca - Kaktus - 41 punktów,

10. Świat się kończy - swistakos - 39 punktów,
11. Zaczytaj się we mnie - ulala - 37 punktów,
12. O kupowaniu kosmetyków - Joan - 34 punkty,


i zaszczytne miejsce ostatnie (czyli być może pierwsze w tym przewrotnym konkursie):

13. Upadek - martek24 - 24 punkty.



Brawa dla: Zwycięzców, Nagrodzonych, Nienagrodzonych, jurorów oraz właściwych miejscu zamieszkania konkursowiczów urzędów skarbowych, które skrupulatnie patrzą nam na rączki i śledza nasz każdy finansowy ruch. I wkraczają do akcji w najmniej spodziewanych momentach.


Ze swej strony proszę o podanie adresów korespondencyjnych następujących Użytkowników: jasna69, Ulala oraz Joan - celem wysłania dobrocobrowych nagród..


Dobra Cobra.
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
jasna69 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-12-2015 00:16
Kiedyś przyśniło mi się, że wygrałam w totolotka i to był cholernie przyjemny sen, niedawno obudził mnie koszmar – stałam na podium;-) No i niech mi ktoś powie, jakie mam szanse na urzeczywistnienie pierwszego, skoro drugi stał się faktem?

Gratulacje dla całej ekipy PP za wprowadzenie w życie tak karkołomnego pomysłu i dla wszystkich uczestników zabawy, którzy rzucili na szalę swoje dobre pisarskie imię.
Fajnie było się z Wami spotkać :)
Dziękuję.
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 02-12-2015 07:27
Ooo, DoCo uznał, że moja tabelka jest mało czytelna :-) Cóż, nie będę się sprzeczać. Jednak pragnę wyjaśnić, że dostęp do niej jest tylko i wyłącznie po linku zamieszczonym w poście i nie ma szans, by ktoś ją odnalazł, wchodząc standardowo na mojego bloga.
PS. Coś czuję, że czas na zmiany.
Pozdrawiam środowo.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 02-12-2015 09:20
Do tabelki był słaby dostęp. Stąd.

Zmiany? Dropbox?

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Konkurs na Najgorsze Opowiadanie Świata! - wyniki
nightwolf Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2015 09:42
Zabrakło jednego punktu! No proszę, ale gratuluję Introwerce świetnego pomysłu ! :)
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]