Pytanie do administracji
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Pytanie do administracji
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 16-07-2008 18:27
Już drugi raz próbowałem dodac wiersz, który jest dla mnie najważniejszy, bo dotyczy mnie i moich bliskich. Nie posiada błędów, więc zastanawiam się jaka jest tego przyczyna. Czy ktoś może odpowiedziec mi na to pytanie?

Tytuł wiersza - Na czas
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 16-07-2008 18:38
wybacz dominiku, wiersz jest i zaraz przeczytam, po prostu jest tyle nadesłanych tekstów, że dostajemy z Różą oczopląsu.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 16-07-2008 23:31
Afternoon, dziękuję :)

przepraszam, nie pomyślałem.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 17-07-2008 00:51
Następnym razem polecam załatwiać takie sprawy wysyłając prywatną wiadomość odpowiedniemu redaktorowi ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 12:23
Małe pytanko do administracji - tak nieco z innej beczki. Czy ja trafiłam do kółka wzajemnej adoracji czy portalu literackiego? Bo już nie wiem i coraz bardziej schylam się do kółka adoracji.
Bez przesady. Dosyć, ze dopuszczane teksty są fatalne, to i komentarze taką sytuację pochwalają. Brak mi słów.

Chciałabym uzyskać odpowiedź. Gdzie trafiłam? Portal literacki czy kółko wzajemnej adoracji?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-07-2008 12:30
Zasadniczo pytanie nie jest skierowane do mnie, bo z administracją mam tyle wspólnego, co moja psa z matematyką wyższą, ale czuję się na siłach odpowiedzieć: jest to portal literacki.

Na temat komentarzy toczyła się wielka dyskusja. Na temat komentujących zresztą też. Administratorzy nie mają wpływu na to, jaki komentarz ktoś pod tekstem zostawi, i nie mają w obowiązku sprawdzać ich szczerości. Jeśli ktoś chce, znajdzie tu konstruktywną krytykę, a i pochwał nie zabranie, jeśli będzie powód.
Ale to tylko skromne zdanie szarego użytkownika...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 12:35
To rozumiem ginger.
Ale administratorzy odpowiadają za jakość dopuszczonych tekstów. Mnie akurat to razi, że nawet ich nie czytają. Rozumiem brak czasu i czasem chęci. Ale olewanie sprawy tak totalnie, to przegięcie. Poza tym administratorzy również biorą czynny udział w tym kółeczku adoracji.
Co też mnie razi.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-07-2008 12:43
Hmpf... No ja też ostatnio mówiłam o tym, że przed dodaniem proza nie jest czytana. I też mnie to drażni. Tylko na to też są sposoby. Jeśli ktoś publikuje regularnie i jego teksty są cenione, można założyć, że nowy też będzie dobry. A jeśli nie - to przecież każdy ma prawo mieć gorszy dzień i napisać coś słabiej. Co nie zmienia faktu, że miło by było, jakby jednak ktoś opowiadania wcześniej czytał... Ale nawet jak przeczyta, czasem warto dodać coś słabszego. Autor może się wtedy dużo nauczyć... Wiadomo, że lepiej uczyć się na cudzych błędach, ale to własne najlepiej w pamięć zapadają...
A o komentarzach - jak już napisałam wyżej - była rozmowa. Polecam Twojej uwadze.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-07-2008 12:51
Siri, wydaje mi się, że PP ma być takim portalem przejściowym między portalami gdzie zamieszcza się wszystko, włącznie z rymowankami o piesku i kotku, a portalami gdzie przeszłoby może 90% tekstów stąd i to tylko aby oberwać... Poza tym naturalne jest, że użytkownik który gości tutaj już jakiś czas rozwinął się, a i zasłynął z lepszych tekstów, stąd też takie komentarze a nie inne. Jak ktoś chwali i pisze za co chwali to chyba nie ma w tym nic złego.



Oczywiście jeszcze cieszymy się Siri, że jesteś z nami i liczymy na Twoje krytyczne uwagi pod tekstami :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 12:54
Może według Ciebie pw nie ma. Ale chwaląc złe teksty, robisz krzywdę autorowi.
Uwierz mi, że jeśli ktoś cię stale chwali, zaczynasz wierzyć w siebie. Dajesz potem tekst na prawdziwy portal - i? Zostajesz zrypany tak, że nie wiesz jak się nazywasz. A przecież wszyscy tak cię chwalili. Same dobre oceny. Więc co jest nie tak? Wątpię by osoby, które zamieszczają tu teksty, chcą je zamieszczać ot tak sobie, by se poleżały gdzieś w sieci. Większość ludzi chce opinii, komentarza. Konkretnego komentarza.

Ja również po to tu przyszłam. Kilka razy usłyszałam, że nie powinnam w ogóle pisać, bo popełniam niemal grzech śmiertelny i profanuję prozę.
Nadal nie mam odwagi dać tekstu na profesjonalny portal literacki. Dalej robię sporo błędów. Ale odwiedzam je i czytam. Uczę się cały czas jak pisać dobrze. I uwierz, ale cieszą mnie konkretne komentarze, nawet te nieprzyjemne.


Pw - jeszcze się cieszycie? :D To pewnie niedługo już to potrwa :D
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-07-2008 12:55
Cytat:
Kilka razy usłyszałam, że nie powinnam w ogóle pisać, bo popełniam niemal grzech śmiertelny i profanuję prozę.

Oj, jak się gniewasz na pozytywne komentowanie innych, przy okazji będąc krytykowaną - to nie wygląda dobrze :D Nie no żartuję ;-) Ja nie mam problemu z krytykowaniem akurat, tak mi się wydaje przynajmniej, nawet użytkowników, którzy napisali świetny felieton, a później słaby..
No bez przesady, Siri, nie ucieraj tak sobie opinii o tym portalu ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 13:07
Nie pomyśl sobie, że to tutaj usłyszałam takie opinie.
Ale w jakiś sposób mnie ukierunkowały. No i mam zasadę. Jeśli od kogoś wymagam wiele, od siebie muszę wymagać więcej.
Pw jeszcze nie utarłam sobie opinii. Ale czytając nowo dodane teksty ręce mi opadają. I tyle.
Może mam zbyt wygórowane ambicje i tyle. Nie wiem.
Cóż. W takim razie będę się czepiać po cichu :D
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-07-2008 13:18
Siri, o co właściwie chodzi? O jakość prozy, czy o jakość komentarzy pod tekstami. Na to pierwsze, od niedawna mam wpływ i kilka tekstów już odrzuciłem, więc nie jest tak, że wpuszczam wszystko. I nie będę wpuszczać wszystkiego. Ale nie spodziewaj się, że już niedługo w ramce "proza" będą widnieć tylko teksty ambitne. Powód tego jest prosty i wyraża się pytaniem retorycznym "Skąd je brać?".
Ludzie, my tu zamieszczamy takie teksty, jakie przysyłacie.

Moglibyśmy zając stanowisko, że podnosimy poprzeczkę i wpuszczamy tylko opowiadania spełniające warunek drukowalności, ale ani ja, ani inni Administratorzy, jak sądzę, nie uważają, że byłby to pomysł mądry. Dostalibyście wówczas jedno, no może w porywach dwa opowiadania na miesiąc, a chyba nie o to Wam chodzi.

Jeśli chodzi o komentarze, racja, fajnie byłoby gdybyście się przyłożyli. Jeszcze fajniej by było, gdyby zaczęły wyrażać swoje opinie o tekstach te osoby, które do tej pory milczą. Odwagi ludzie, można tu przecież kogoś pochwalić, a nawet bezkarnie kopnąć :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-07-2008 13:23
Siri nie każdy ma talent, wydaje mi się, że jest tu większość ludzi którzy są "początkujący" i chcą spróbować swoich sił. może im nie wychodzi, może ich teksty Tobie się nie podobają, ale ty tez kiedyś byłaś nowa i z pewnością nikt nie miał nic przeciwko Twoim...
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 13:43
Cytat:
valdens napisał/a:
Siri, o co właściwie chodzi? O jakość prozy, czy o jakość komentarzy pod tekstami.


Jakość prozy. A co do komentarzy - każdy ma wolną wolę. Ale i na to można wpłynąć. Ot - podjąć dyskusję.

Cytat:
Na to pierwsze, od niedawna mam wpływ i kilka tekstów już odrzuciłem, więc nie jest tak, że wpuszczam wszystko. I nie będę wpuszczać wszystkiego.


Tak trzymaj. Efekty pewnie będą widoczne niebawem. Pierwszy krok do sukcesu :D

Cytat:
Ale nie spodziewaj się, że już niedługo w ramce "proza" będą widnieć tylko teksty ambitne. Powód tego jest prosty i wyraża się pytaniem retorycznym "Skąd je brać?".
Ludzie, my tu zamieszczamy takie teksty, jakie przysyłacie.
Moglibyśmy zając stanowisko, że podnosimy poprzeczkę i wpuszczamy tylko opowiadania spełniające warunek drukowalności, ale ani ja, ani inni Administratorzy, jak sądzę, nie uważają, że byłby to pomysł mądry. Dostalibyście wówczas jedno, no może w porywach dwa opowiadania na miesiąc, a chyba nie o to Wam chodzi.


Nie o to mi chodzi, by były to teksty spełniające warunki drukowalności. Sama bym się pewnie nie załapała. Ale np. teksty z emotikonkami, z rażącymi błędami nie powinny być dopuszczane, dopóki autor ich nie poprawi. Dawanie takiego tekstu do czytania, to brak szacunku wobec czytelnika.

Apple
Cytat:
Siri nie każdy ma talent, wydaje mi się, że jest tu większość ludzi którzy są "początkujący" i chcą spróbować swoich sił. może im nie wychodzi, może ich teksty Tobie się nie podobają, ale ty tez kiedyś byłaś nowa i z pewnością nikt nie miał nic przeciwko Twoim...


Nie twierdzę nawet, że ja mam talent. Rozumiem początkujących - sama nią jestem. Ale odrobina szacunku?
I sporo osób miało dużo przeciwko mojej twórczości. O ile ktoś był chętny by ją skomentować.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-07-2008 13:50
co masz na myśli mówiąc "Ale odrobina szacunku?" ?
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 13:53
Z szacunku dla czytelnika powinno się oddać tekst poprawny, przeczytany przynajmniej kilka razy, bez emotek. Rozumiem, ze ktoś robi błędy, i może ich nie zauważać. Pojedyncze się zdarzają każdemu. Ale od razu widać, kto się nie postarał.
Przyjemniej sie czyta teksty poprawnie technicznie, nie idealne, ale przynajmniej poprawne.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-07-2008 13:54
Cytat:
Ale np. teksty z emotikonkami, z rażącymi błędami nie powinny być dopuszczane, dopóki autor ich nie poprawi.

ja dodałem tekst z emotikonkami, ale od razu w komentarzu napisałem, że jest to zdecydowanie zabieg na nie, z tego co pamiętam był to pierwszy tekst nowego użytkownika, więc dodałem, jeśli następny tekst będzie bez tych minek to będzie to sukces PP :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 13:58
Rozumiem. Ale i tak w tej kwestii zdania nie zmienię. :D.

Pw - co do tego jeszcze to chyba nie długo potrwa. Już widzę niezadowolone miny w komentarzach. O dziwo nie autorów.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-07-2008 14:10
a... nie wiem kto dodaje teksty z emotikonkami bo jeszcze nigdy takiego nie spotkałam oO



eee... teraz czytam felieton Bartka, rzeczywiście te emotikonki są głupie :/
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]