Pytanie do administracji
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pytanie do administracji
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-04-2009 20:20
Jack, chodzi Ci o taką funkcję w wordzie, prawda? Uczyłam się o niej na informatyce, ale jak dla mnie za dużo roboty z przekopiowywaniem tekstu itp.
Też zawsze robię ręcznie... ^^
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 25-04-2009 21:02
Tak, to funkcja worda. Bardzo pożyteczna ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-04-2009 21:16
Tak, pewnie pożyteczna, ale jakoś nie mogę się do niej przekonać. W dodatku nie pamiętam, jak to się robiło, bo na informatyce pracujemy na innym wordzie niż ja mam :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-05-2009 19:27
Z "Polecane przez Redakcje"
Cytat:
Poezja
LittleRedRose poleca tekst "Ośka" unpapillon .
Poezja bywa nieuchwytna i eteryczna. Tutaj autorka ową nieuchwytność pochwyciła i zatrzymała w metaforze.


linki ani do unpapillon ani do Ośki nie działają...
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 11-05-2009 19:39
Bo motylek gdzieś nam odleciał zabierając wszystko ze sobą...

Ej, to nie ja. Kto usunął motylka? :upset:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Tomi Użytkownik
  • Postów: 170
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-05-2009 00:15
To się porobiło. Niemal w tym samym dniu tu zawitaliśmy, a ona już odfrunęła. :uhoh:
Sama czy spłoszona?
Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz.

Bassompierre
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 12-05-2009 09:10
Ponoć sama.
I nikt się nie chce przyznać...
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 12-05-2009 21:25
a ja mam pytanie o moje ostrzeżenie. Chciała bym choć wiedzieć za co mnie spotkał ten zaszczyt. Wiedzieć co naprawić i czego nie robić. <bez sarkazmu>
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2009 22:51
Za kolejne off topowanie mimo licznych wcześniejszych próśb, gróźb i upomnień. Ileż można. Swoją drogą myślałam, że przy wypisywaniu ostrzeżenia, to co moderator tam pisze wędruje to jakoś do użytkownika - mailem? Widać się mylę.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-05-2009 22:57
Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:
Ponoć sama.
I nikt się nie chce przyznać...


Konto unpapillon zostało usunięte na jej wyraźną prośbę. Posty i komentarze, jak zauważyliście - nie przepadają po usunięciu użytkownika :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2009 01:07
Mam pytanie, kto określił "prozę poetycką" mianem: "Wszystko, co wygląda jak proza, ale w zamyśle autora jest poezją" :lol:

Tak poważnie, to nadal uważam, że proza poetycka powinna lądować w prozie, nie w poezji. Chyba, że wprowadzamy jakieś własne rozróżnienia pomijając teorię literatury? :p
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 13-05-2009 09:06
Ja :) To dlatego, że dostawało się takie coś do prozy i wszyscy to jechali równo, prawie nikt nie rozumiał o co biega, a 97% komentujących doradzało - przerób to na wiersz/przenieś do poezji :)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-05-2009 09:23
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Za kolejne off topowanie mimo licznych wcześniejszych próśb, gróźb i upomnień. Ileż można. Swoją drogą myślałam, że przy wypisywaniu ostrzeżenia, to co moderator tam pisze wędruje to jakoś do użytkownika - mailem? Widać się mylę.


aha. Nie dostałam, żadnej wiadomości dlatego się zdziwiłam. Dzięki za wyjaśnienie. Postaram się pilnować.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2009 11:04
Cytat:
dostawało się takie coś do prozy i wszyscy to jechali równo, prawie nikt nie rozumiał o co biega, a 97% komentujących doradzało - przerób to na wiersz/przenieś do poezji

A to znaczy, że to nie była proza poetycka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Proza_poetycka). Trudno dzisiaj o prozę poetycką, a o dobrą prozę poetycką tym bardziej :p
Jeśli sam autor nie wie co napisał i wrzuca tego cosia do prozy poetyckiej, to jeszcze nie znaczy, że wybrał dobry rodzaj. Czasem w poczekalni znajduję pod tą kategorią ewidentne wiersze, a czasem zwykłe prozatorskie miniatury/opowiadania.
Jack - wrzuciłbyś np. Trans-Atlantyk do poezji/wierszy?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Meherei Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:36
Ja mam pytanie z innej beczki. Gdzieś na forum wyczytałem, że wkrótce Portal-Pisarski ma zmienić system. No właśnie, na jaki?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
batofator Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 09-07-2009 20:19
Dzisiaj czytałem trochę o piekle na PP. Chciałem zaryzykować o wstawić tam fragment swojej powieści, ale niestety nie doczytałem jak to zrobić, a drugi raz nie udało mi się znaleźć tego wątku.

Proszę o pomoc, jak dodać tekst do piekła?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-07-2009 20:26
batofator, zwyczajnie. Przy wybieraniu kategorii - zamiast "przygodowe", "horror", "psychologiczne"... - wybierasz "piekło".
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
batofator Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 09-07-2009 21:48
Zastanawiałem się czy tak właśnie nie zrobić. Ale kilka linijek wyżej było napisane żeby dodawać do konkretnego gatunku a nie np. piekła i to mnie zmyliło.
Dzięki za pomoc już niedługo wkraczam w piekielne bramy
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 12-07-2009 21:57
Pytanie pierwsze:

czy jeśli ktoś krytycznie komentuje teksty, jednakże wyłącznie skupia się na tekstach i nie odnosi się do osób autorów ani nie ubliża im, czy można go wyrzucić?

Pytanie drugie:

czy jeśli mi się zdarzy skomentować jakiś tekst u Was - a wielu nie podoba się mój styl komentowania - wyrzucicie mnie?

Pytam poważnie.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-07-2009 22:02
dwa_warkocze - nie wiem skąd wysnuwasz takie wnioski. Nikogo nie wyrzucamy za konstruktywną krytykę czy styl komentowania prac.
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.