Pytanie do administracji
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pytanie do administracji
madoo Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Massachusetts
Dodane dnia 18-07-2009 00:49
Cytat:
Osobiście zbanowałbym nawet Wisławę Szymborską, gdyby tu była i psuła atmosferę.
No wlasnie nic dodac i nic ujac. Dobranoc
kocham poezje
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-07-2009 01:07
Chciałaś napisać, że powinniśmy podlizywać się "coś znaczącym".
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 01:55
Przepraszam, że się wtrącę...
Wydaje mi się, że w pierwszym rzędzie jest to portal właśnie dla "maluczkich" - tych, którzy próbują i chcą pisać, pisali dotychczas do szuflady i przychodzą tu po miłą atmosferę, zrozumienie i pomoc.
Taki jest nagłówek zresztą. To obiecuje grono redakcyjne.
I o to dba także duża część użytkowników. O dobrą atmosferę, życzliwość i pomoc dla tych, którzy chcą rozwijać się, publikować swoje utwory i którzy liczą na pomoc w ich poprawianiu.
Ja też bym zbanowała Szymborską, gdyby zamiast służyć swoim doświadczeniem i pomocą, pisała jedynie kąśliwe i nieprzyjemne komentarze. Komentarz powinien być konstruktywny, prawda?
Przychodzi tu wielu młodych ludzi, którzy wolą pisać, niż palić skręty i paradować z kijem, jeżeli mogę tak drastycznie powiedzieć.
Mamy ich zachęcić do pisania, a nie zniechęcić.
Są ludzie starsi, którzy czasem bardzo nieśmiało i po raz pierwszy przedstawiają swoje utwory na forum publicznym. Ich wysiłek twórczy powinniśmy szanować w równy sposób, jak tych młodszych - im nie przychodzi to tak łatwo, jak niektórym "uznanym" już poetom.
Zawsze byłam za poszanowaniem czyjejś godności.
Napastliwe i nieprzyjemne komentarze, czasem wręcz obrażające autora odbierają, moim zdaniem, godność tym ludziom.
Czy więc naprawdę nie stać nas na poszanowanie siebie samych?
Czytałam przy okazji komentarze babyzbzikiem i przykro mi to stwierdzić publicznie, ale większość nie miała nic wspólnego z jakimkolwiek konstruktywnym potraktowaniem komentowanego utworu.
To nie jest portal dla ludzi, którzy świetnie piszą i nieświetnie się zachowują. To jest portal dla tych skromniejszych, pracujących i pomagających sobie.
Chyba, że ja jestem kompletną idiotką i niczego nie rozumiem.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
madoo Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Massachusetts
Dodane dnia 18-07-2009 02:35
:confused:Biedni maluczcy, Wislawe Szymborska chca banowac, Laureatke Nagrody Nobla (ktora jest najbardziej prestizowa miedzynarodowa nagroda literacka na swiecie) , OOOOOOOOOOO ZDROZO, zanada i absolutny brak respektu. To jest juz moj ostatni wpis, normalnie czuje sie zgwalcona psychicznie.
kocham poezje
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
kresowiak Użytkownik
  • Postów: 351
  • Skąd: Gdzieś na Kresach
Dodane dnia 18-07-2009 02:47
jeżeli bababzikiem jest taką uznawaną poetką, to co robi na portalach przeznaczonych głównie dla nieprofesjonalistów? bo to, że chce się podzielić swoim doświadczeniem niewybrednymi komentarzami świadczy tylko o jej braku klasy

nie wszystko da się kupić talentem
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 03:05
Cytat:
madoo napisał/a:
:confused:Biedni maluczcy, Wislawe Szymborska chca banowac, Laureatke Nagrody Nobla (ktora jest najbardziej prestizowa miedzynarodowa nagroda literacka na swiecie) , OOOOOOOOOOO ZDROZO, zanada i absolutny brak respektu. To jest juz moj ostatni wpis, normalnie czuje sie zgwalcona psychicznie.


Bardzo mi przykro, ale...
...Temida jest ślepa.

I powinna być ;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 03:06
Przed napisaniem swojego poprzedniego postu przeczytałam uważnie wypowiedź babyzbzikiem, zamieszczoną pod nickiem Gigi.
Pozwalam sobie zacytować (to chyba nie jest zabronione?)

Cytat:
Ale bardzo sie ciesze, ze
Wanda Szczypiorska jest szczera i znajac literature, pisze swoje
bardzo trafne msz. opinie.

Oto jeden z komentarzy chwalonej przez Gigi osoby:

Cytat:
Co za epokowe odkrycie!!! Tak genialne, że nie ośmielam się poddać je jakiejkolwiek krytyce. Mogę jedynie ocenić. Żeby nie było wątpliwości - na samym dole.


A oto następne, żeby nie było wątpliwości:

Cytat:
No proszę. Sonet jak sie patrzy. Że taki troche niedzisieszy? No, ale jesli autor jest starcem...

Cytat:
To jest tak, jak ktoś się za późno urodził. Nic nie wie o przeszłości. A dziadka zapytać nie chce. O nie!


Proszę mi udowodnić jakąkolwiek wartość takich komentarzy.

Madoo napisała:
Cytat:
Biedni maluczcy, Wislawe Szymborska chca banowac, Laureatke Nagrody Nobla (ktora jest najbardziej prestizowa miedzynarodowa nagroda literacka na swiecie) , OOOOOOOOOOO ZDROZO, zanada i absolutny brak respektu. To jest juz moj ostatni wpis, normalnie czuje sie zgwalcona psychicznie.


Uważam, Madoo, że powinnaś czytać posty z większym zrozumieniem, jeżeli zabierasz głos w dyskusji.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 18-07-2009 10:40
Babazbzikiem / ewabb /ewa brzoza birk /Gabi / fenrir, czy jak Ci tam jeszcze,

po raz kolejny piszesz publicznie o tym samym, o tym, że "pani Alicja Wysocka nie ma dobrego gustu" - zupełnie jakby tu wszyscy byli głusi czy ślepi. Jak widać nie za zły gust banują i nawet jeśli mam, to nie zabrania tego regulamin. A Tobie nic do tego. Nie życzę sobie personalnych wycieczek do moich komentarzy i ocen. Mam takie samo prawo jak każdy inny do wyrażenia swojej opinii na temat wiersza (nie gustu), a czy mam prawo napisać, że babazbzikiem nie ma gustu?
No mam, czy nie?

Milczenie czasem mówi więcej niż słowa, nie byłam na pp pod żadnym Twoim tekstem - nie moja poetyka i nie mój gust, ale nie wożę się po nich, masz prawo do odmiennych stanów świadomości. Nie rozumiem tylko, co Ty chcesz osiągnąć takim postępowaniem?
Portale poetyckie są zwykle portalami społecznościowymi, jeśli nie umiesz się tak zachowywać, jak społeczność oczekuje, to skutki zwykle są takie same - proponuję blog albo własny portal - tam nikt nie będzie czynił zarzutów.

Piszesz: "Polska jest jak mi wiadomo krajem wolnym, demokratycznym i od kilkudziesieciu lat mamy WOLNOSC SLOWA, NIEPRAWDAZ?" - to działa w każdą stronę, nie tylko w Twoją.
Dalej: "wszakze nie mieszkam w Polce i jest to jeden z moich kontaktow z zywym, polskim jezykiem i osobami, które niestety mieszkaja tysiac i troche kilometrow ode mnie..." - więc dbaj o te znajomości, zjednuj sobie ludzi, za każdym tekstem stoi człowiek, z wierszami nie da się rozmawiać, tym bardziej, że nie rosną na drzewach, tworzą je ludzie, na których podobno Ci zależy.

To Twoje słowa:"Do licha, jesli jedna osoba Ci mówi , że nie masz dystansu, a druga też to potwierdza, to proponuję się zastanowić, to tyle ode mnie."
- a gdzie Twój dystans?

Piszesz:"nigdy nie wywyzszalam sie, nigdy nie epatowalam swoja wiedza", by kilka słów dalej subtelnie ustawić wszystkich w szeregu i przypomnieć , że: "w kazdym demokratycznym swiecie osoby w pewnien sposob profesjonalne ceni sie i bynajmniej nie probuje sie ich pozbyc - wiem cos o tym , bo pisze nie tylko na polskich stronach portalowych)".
No cóż - masz duży wybór.
Pozdrawiam i nie oczekuję riposty - zwykle nie wypowiadam się w kwestiach drażliwych i nie uczestniczę w takich przepychankach, wywołałaś mnie do tablicy, to wyszłam. Pierwszy i ostatni raz.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 11:01
Cytat:
Podaj i pokaż podstawę prawną, jeśli tak sądzisz. Bo ja też mogę sobie pisać, że coś jest "niezgodne z prawem".


Jeśli piszę komentarz bądź post, są to moje słowa i podlegają prawu autorskiemu. To tak, jak zostawić czyjś wiersz i podpisać go "Usunięty". Jeśli są słowa, powinien być też ich autor.



I jeszcze jedno, nie występuję w niczyjej obronie, tylko grzecznie pytam, dlaczego tak jest i czy autorzy usunięci wyrazili na to zgodę?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-07-2009 11:16
Cytat:
są to moje słowa i podlegają prawu autorskiemu.


Nie jestem ekspertem, ale jestem prawie pewny, że prawom autorskim nie podlega każde Twoje słowo, a tylko dzieła sztuki, utwory literackie itp.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 11:31
Cytat:
1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).


Proponuję spojrzeć na komentarze Miladory na przykład. Napisanie takowego zajmuje przeważnie ponad pół godziny. To jest jej dzieło, ona poświęciła czas i energię i co, jeśli nagle coś się wydarzy, będą podpisane "Usunięty". Mało tego, ktoś może w post wpleść fragment własnego tekstu albo splagiatować czyjś. Jak zgłosi się Autor z pretensjami, kogo będziecie ścigać?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-07-2009 12:01
Myślę, że jeśli człowiek decyduje się umieścić dany tekst pomiędzy komentarzami, a nie w którejś kategorii literackiej (proza poetyka, sensacja, scenariusz, reportaż...) to sam określa, czym ten test jest - jest komentarzem.



P.S.
A co powiesz na sytuację, gdy autor usuwa swój słaby tekst razem z dziesięcioma wartościowymi komentarzami? :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 12:07
Wraz z usunięciem autora znikają jego wszystkie prace oprócz komentarzy i wpisów na forum. Jest to spowodowane tym iż po usunięciu autora, czy to na prośbę, czy to przez ban pojawiają się kosmiczne luki w wypowiedziach i ktoś z zewnątrz nie połapie się o co w ogóle w danej dyskusji chodzi. Praktyka zostawiania wpisów po usuniętym użytkowniku jest powszechna na wiekszości portalów i for dyskusyjnych.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 12:17
Cytat:
Elwira napisał/a:
Cytat:
1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).


Proponuję spojrzeć na komentarze Miladory na przykład. Napisanie takowego zajmuje przeważnie ponad pół godziny. To jest jej dzieło, ona poświęciła czas i energię i co, jeśli nagle coś się wydarzy, będą podpisane "Usunięty". Mało tego, ktoś może w post wpleść fragment własnego tekstu albo splagiatować czyjś. Jak zgłosi się Autor z pretensjami, kogo będziecie ścigać?


No dobra.
Ale nadal nie udowodniłaś złamania prawa.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 12:41
Cytat:
A co powiesz na sytuację, gdy autor usuwa swój słaby tekst razem z dziesięcioma wartościowymi komentarzami?


Usuwanie tekstów nie jest chyba zabronione? A że znikają też komentarze... Cóż, były dla autora, jeśli wykorzystał - miał szczęście, jeśli nie, widocznie był innego zdania, jego prawo. A jeśli Autor komentarza uważa, że usunięcie jest dla niego krzywdą, może sobie przecież robić kopie. :)

Cytat:
Jest to spowodowane tym iż po usunięciu autora, czy to na prośbę, czy to przez ban pojawiają się kosmiczne luki w wypowiedziach i ktoś z zewnątrz nie połapie się o co w ogóle w danej dyskusji chodzi.


Rozumiem. Mnie chodzi o to, że nie ma o tym wzmianki w Regulaminie. Komentujący powinien mieć wiadomość, że to, co pisze nie jest autoryzowane i zgodzić się na to, żeby po odejściu jego słowa figurowała na portalu pod podpisem "Usunięty".

Cytat:
No dobra.
Ale nadal nie udowodniłaś złamania prawa.


Moje słowa podpisane nickiem "Usunięty", nie są moimi, tylko czyimiś tam i w efekcie mieszają się z postami innych "Usuniętych". Usunięty napisała (a który? skoro ich jest iluś tam?) Używanie czyichś słów jako nie wiadomo czyich bądź przypisywanie ich komuś, kto ma nick Usunięty jest złamaniem prawa autorskiego. Jeśli posty mają pozostać, Autor powinien być o tym poinformowany i zgodzić się. To powinien normować regulamin.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-07-2009 12:57
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
jest powszechna na wiekszości portalów i for dyskusyjnych.


Tak...

Cytat:
Alicja Wysocka napisał/a:
Babazbzikiem / ewabb /ewa brzoza birk /Gabi / fenrir, czy jak Ci tam jeszcze,


...a osobowość mnoga na każdym jest traktowana banem i nie ma dyskusji.

W regulaminie stoi jak byk:
1.3 Rejestrowanie wielu kont przez tę samą osobę nie jest dozwolone poza przypadkami, gdy jest to uzgodnione z administracją.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 14:28
Z innej beczki:

Cytat:
Jest to spowodowane tym iż po usunięciu autora, czy to na prośbę, czy to przez ban pojawiają się kosmiczne luki w wypowiedziach i ktoś z zewnątrz nie połapie się o co w ogóle w danej dyskusji chodzi.


Jak się to ma do możliwości edycji postów - każdy użytkownik może usunąć wszystkie swoje komentarze (edytując je i usuwając treść bądź pozostawiając w miejsce nich trzy kropki). Efekt będzie taki sam - bezsens dyskusji. Oczywiście, pewnie jest historia edycji, ale przywracanie pierwotnych wersji komentów (zwłaszcza kogoś, kto napisał ich dużo) byłoby bardzo czasochłonne.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 15:18
Elwira napisała:

Cytat:
Proponuję spojrzeć na komentarze Miladory na przykład. Napisanie takowego zajmuje przeważnie ponad pół godziny. To jest jej dzieło, ona poświęciła czas i energię i co, jeśli nagle coś się wydarzy, będą podpisane "Usunięty". Mało tego, ktoś może w post wpleść fragment własnego tekstu albo splagiatować czyjś. Jak zgłosi się Autor z pretensjami, kogo będziecie ścigać?


Informuję zawczasu, że nie roszczę sobie żadnych pretensji do absolutnego prawa własności do swoich komentarzy. Moim zdaniem, takie komentarze są niejako dobrem wspólnym i gdyby kiedykolwiek mnie zabrakło na tym portalu, autor tekstu i tak będzie pamiętał czyj nick widniał pod wpisem "usunięty".
Nie mówiąc o tym, że jeżeli ktokolwiek będzie w stanie się czegoś z nich nauczyć, to zyskuję, może nieświadomą w tym momencie, ale ważną dla mnie satysfakcję. Ja to robię w dobrej wierze i możecie to potraktować jako pracę społeczną dla dobra ogółu... ;) A za pracę społeczną nie wymaga się profitów. Ją się po prostu daje.

Dlatego uważam, że rozdmuchiwanie tej sprawy i dzielenie włosa na czworo, Elwirko, mija się z celem.

Jestem wdzięczna, że Administracja zadbała, by posty i komentarze osób, które odeszły zostały na swoim miejscu.
Zabolało mnie, przyznam się szczerze, że nagłe odejście Rzepusi spowodowało zniknięcie między innymi tak sympatycznego tematu jak Gawędy poetów i prozaików, gdzie rzeczywiście gawędziliśmy i pisaliśmy na żywo różne opowieści. Zabolało, bo temat ten został wymyślony przeze mnie i na moją prośbę Rzepusia go otworzyła, gdyż mając wtedy tak krótki staż na portalu, nie chciałam się nadmiernie "eksponować".
Dlatego może właściwa byłaby propozycja, by każdy, kto odchodzi z portalu miał prawo decydować, co zabiera ze sobą - wszystko, czy też zostawia swoje komentarze i posty dobrowolnie i w porozumieniu z Adminami.
I żeby czasem okazał swoją dobrą wolę.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 15:25
Cytat:
ak się to ma do możliwości edycji postów - każdy użytkownik Może usunąć wszystkie swoje komentarze (edytując je i usuwając treść bądź pozostawiając w miejsce nich trzy kropki). Efekt będzie taki sam - bezsens dyskusji. Oczywiście, pewnie jest historia edycji, ale przywracanie pierwotnych wersji komentów (zwłaszcza kogoś, kto napisał ich dużo) byłoby bardzo czasochłonne.


Zarówno edycja jak i usuwanie komentarzy będzie ograniczone do kilku godzin od napisania wypowiedzi, ujmując przypadek kiedy dany post jest ostatni w dyskusji.

wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 18:32
Cytat:
Elwira napisał/a:
Moje słowa podpisane nickiem "Usunięty", nie są moimi, tylko czyimiś tam i w efekcie mieszają się z postami innych "Usuniętych". Usunięty napisała (a który? skoro ich jest iluś tam?) Używanie czyichś słów jako nie wiadomo czyich bądź przypisywanie ich komuś, kto ma nick Usunięty jest złamaniem prawa autorskiego. Jeśli posty mają pozostać, Autor powinien być o tym poinformowany i zgodzić się. To powinien normować regulamin.


:lol:

Tak to jest jak się dzieci biorą za sprawy, o których nie mają pojęcia :rol:

A tak na poważnie: chcesz to ścigać w ramach odpowiedzialności cywilnej czy karnej? :uhoh:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]