Pytanie do administracji
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pytanie do administracji
Stary Lis Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 18:56
Valdens
Cytat:
Osobiście zbanowałbym nawet Wisławę Szymborską, gdyby tu była i psuła atmosferę.

No młodzieńcze, to żeś się popisał, popełniłeś wielkie Faus pas, kiedyś to Ci w gardle stanie, bo Karma is a bitch! Jesteś jeszcze młody i życie Cię nie nauczyło wielu, wielu rzeczy, to tylko, co chciałem napisać. Skandal i zero szacunku do starszej generacji, kiedyś i Ty będziesz w naszym wieku, nic tylko KARMA. Zapamiętaj to, co napisałeś jest wielką niewybaczalną gafą w środowisku literackim.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 19:47
Cytat:
Dlatego może właściwa byłaby propozycja, by każdy, kto odchodzi z portalu miał prawo decydować, co zabiera ze sobą - wszystko, czy też zostawia swoje komentarze i posty dobrowolnie i w porozumieniu z Adminami.
I żeby czasem okazał swoją dobrą wolę.


Oto własnie mi chodzi. O uwzględnienie woli Autora. Nie wiem, czy ktoś odchodząc, czy będąc zbanowanym byłby aż tak zawistny, żeby zabierać wszystko. O, na przykład Babazbzikiem chciałaby, żeby jej wiersz konkursowy został na portalu. Myślę, że z pożytkiem dla nas. Czytałam go i uważam, że z pożytkiem. Poza tym miło by było, gdyby pod hasłem usunięty był nick osoby, której nie ma, a jednak napisała dane słowa. Na przykład:
Usunięty
Elwira

Cytat:
Tak to jest jak się dzieci biorą za sprawy, o których nie mają pojęcia


Nie zamierzam dyskutować z kimś, kto zwraca się do mnie w taki sposób.



Cytat:
Stary Lis napisał/a:
Valdens
Cytat:
Osobiście zbanowałbym nawet Wisławę Szymborską, gdyby tu była i psuła atmosferę.

No młodzieńcze, to żeś się popisał, popełniłeś wielkie Faus pas, kiedyś to Ci w gardle stanie, bo Karma is a bitch! Jesteś jeszcze młody i życie Cię nie nauczyło wielu, wielu rzeczy, to tylko, co chciałem napisać. Skandal i zero szacunku do starszej generacji, kiedyś i Ty będziesz w naszym wieku, nic tylko KARMA. Zapamiętaj to, co napisałeś jest wielką niewybaczalną gafą w środowisku literackim.


Jeżeli jakiś pisarz rejestruje się na portalu po to, żeby wyśmiewać, pokazywać, jaki to on jest wielki a ktoś inny malutki, nie przyjmować do wiadomości, że On kiedyś też popełniał błędy, bo każdy jakoś zaczynał, to po co ma się męczyć z nieudacznikami? Jeśli zaś przychodzi i udziela konkretnych wskazówek, rad, pomaga, pokazuje i uczy, wtedy chyba nikt go nie usunie. Moim zdaniem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 19:58
Cytat:
Stary Lis napisał/a:
No młodzieńcze, to żeś się popisał, popełniłeś wielkie Faus pas, kiedyś to Ci w gardle stanie, bo Karma is a bitch! Jesteś jeszcze młody i życie Cię nie nauczyło wielu, wielu rzeczy, to tylko, co chciałem napisać. Skandal i zero szacunku do starszej generacji, kiedyś i Ty będziesz w naszym wieku, nic tylko KARMA. Zapamiętaj to, co napisałeś jest wielką niewybaczalną gafą w środowisku literackim.


Po pierwsze - pisze się faux-pas, panie literacie

Po drugie - Temida jest ślepa i to jest zasada i sobie to zapamiętaj. Takich socjalistycznych bredni tu nie akceptujemy, chociaż socjalistka Szymborska by się cieszyła.

Po trzecie - Literat to ktoś, kto potrafi się m. in. po ludzku wysłowić. Czyżbym się mylił?



Cytat:
Elwira napisał/a:
Nie zamierzam dyskutować z kimś, kto zwraca się do mnie w taki sposób.


A co mam sądzić o człowieku, który cztery albo i więcej razy krzyczy: "złamano prawo", a nie potrafi podać podstawy prawnej, nazwać źródła, uzasadnić, przytoczyć orzecznie, itp.?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 19:59
Cytat:
Stary Lis napisał/a:
Valdens
Osobiście zbanowałbym nawet Wisławę Szymborską, gdyby tu była i psuła atmosferę.

No młodzieńcze, to żeś się popisał, popełniłeś wielkie Faus pas, kiedyś to Ci w gardle stanie, bo Karma is a bitch! Jesteś jeszcze młody i życie Cię nie nauczyło wielu, wielu rzeczy, to tylko, co chciałem napisać. Skandal i zero szacunku do starszej generacji, kiedyś i Ty będziesz w naszym wieku, nic tylko KARMA. Zapamiętaj to, co napisałeś jest wielką niewybaczalną gafą w środowisku literackim.


Tak to jest niestety, kiedy czyta się treść postów bez zrozumienia, o co chodzi. Wyjaśniam więc, skoro podzielam pogląd Valdensa w tej sprawie, że to nie chodzi o osobę Szymborskiej - równie dobrze mógłby to być ktokolwiek inny z grona uznanych poetów, nawet sam Mickiewicz.
Dlaczego niektórym ludziom wydaje się, że pewnego rodzaju "wielkość" automatycznie zwalnia z kulturalnego zachowania?
Jak napisałam powyżej, można być świetnym pisarzem i zupełnie nieświetnym człowiekiem.
Cytat:
nie wszystko da się kupić talentem

napisał wcześniej Gawędziarz.
Zgadzam się. Talentem nie można okupić braku klasy i braku kultury.
Do tego jesteśmy wszyscy zobowiązani, niezależnie od naszych sukcesów na takim, czy innym polu.
Talentem także nie można niczego usprawiedliwić, a już na pewno nie pomiatania innymi ludźmi.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Stary Lis Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 20:03
Po pierwsze Samuel Niemirowski nie do Ciebie pisałem, wiec zamknij dziób i siedź cicho!!!!!! Nie wcinaj się tam gdzie Ciebie nie proszą, bo to nie do Ciebie było, szacunku się naucz gówniarzu.

No właśnie P. Elwira dobrze napisała
Co z KONKURSEM!!!!

CZY PZRYSLUGUJE Pani Ewie NAGODA, I CZY RACZĄ POKAZAĆ WIERSZ NAGRODZONY!!!???

BO CHYBA ZOSTAŁ ZDJĘTY BEZPRAWNIE!!!!!!
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 20:18
Cytat:
Stary Lis napisał/a:
Po pierwsze Samuel Niemirowski nie do Ciebie pisałem, wiec zamknij dziób i siedź cicho!!!!!! Nie wcinaj się tam gdzie Ciebie nie proszą, bo to nie do Ciebie było, szacunku się naucz gówniarzu.


Za takie coś, to bym w XIX wieku wyzwał na pojedynek.

;-)

:lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 20:23
Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83


Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Cytat:
Rozdział 1
Przedmiot prawa autorskiego

Artykuł 1.1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażeń (utwór)


Stary Lisie, no, nie w taki sposób. Tu są kulturalni ludzie. Chyba...


I moje kolejne pytanie do Administracji: Czy teraz mamy się zwracać do siebie per Pan, Pani? Zaszły jakieś zmiany, o których nic nie wiem?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Stary Lis Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 20:27
Cytat:
Za takie coś, to bym w XIX wieku wyzwał na pojedynek.

no może byś i wygrał, bo jestem stary, a w Faux pas jest literówką, wiec miej tą satysfakcję, że stary niedowidzi, zresztą to źle świadczy tylko o tobie
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 20:30
Cytat:
Elwira napisał/a:
Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83


Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

[quote]Rozdział 1
Przedmiot prawa autorskiego

Artykuł 1.1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażeń (utwór)


No nareszcie.

A więc mamy już tytuł ustawy, datę, konkretny artykuł. Ale zaraz - ten artykuł to tylko określenie zakresu stosowania ustawy.

To chyba jeszcze nie wszystko?



Cytat:
Stary Lis napisał/a:
no może byś i wygrał, bo jestem stary, a w Faux pas jest literówką, wiec miej tą satysfakcję, że stary niedowidzi, zresztą to źle świadczy tylko o tobie


Nadal nie uzasadniłeś swojej pogardy dla zasady równości wobec prawa.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
kresowiak Użytkownik
  • Postów: 351
  • Skąd: Gdzieś na Kresach
Dodane dnia 18-07-2009 20:33
Cytat:
Stary Lis napisał/a:
Po pierwsze Samuel Niemirowski nie do Ciebie pisałem, wiec zamknij dziób i siedź cicho!!!!!! Nie wcinaj się tam gdzie Ciebie nie proszą, bo to nie do Ciebie było, szacunku się naucz gówniarzu.


Cytat:
no może byś i wygrał, bo jestem stary, a w Faux pas jest literówką, wiec miej tą satysfakcję, że stary niedowidzi, zresztą to źle świadczy tylko o tobie


czy starszym ludziom zawsze wydaje się, że do nich młodzi powinni mieć szacunek, ale oni mogą zachowywać się względem młodszych jak im się podoba?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 18-07-2009 20:36
Samuelu, nie widzę potrzeby przytaczania całej ustawy. Jeśli Ty widzisz, proszę bardzo, przytocz. Mnie nie chodzi o to, żeby karać zakładać sprawy i tak dalej, tylko, żeby nad słowami autora widniał nick, nawet po usunięciu konta. Bo są to słowa czyjeś, a nie wyssane z palca.

Cytat:
czy starszym ludziom zawsze wydaje się, że do nich młodzi powinni mieć szacunek, ale oni mogą zachowywać się względem młodszych jak im się podoba?


Tak, i rzadko zmieniają zdanie. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Stary Lis Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 20:37
jestem tylko ciekawy, czy Samuel Niemirowski
dostanie bana, za to, że tak ujada do każdego, kto wpisuje posty? A może teraz administracja się cieszy i jest jej na rękę, że mają na swoim froncie takiego wojaka-szaraka, co strzela ślepymi i za nich odwala robotę, co?
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 20:39
Elwiro - nie sadzę, żeby rozdmuchiwanie dyskusji o usuwaniu lub nieusuwaniu komentarzy było potrzebne, skoro każdy użytkownik, odchodząc z portalu, może się dogadać z Adminami w tej sprawie i wyrazić swoją wolę. Zaczyna mnie to po prostu śmieszyć.

A jeżeli w jakiejkolwiek dyskusji emocje zaczynają brać górę nad rozsądkiem, to już nie jest dyskusja, tylko zwyczajna szopka.
Tak się składa, Stary Lisie, że ja szopek nie lubię.
Zresztą mówię to do wszystkich.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Stary Lis Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 20:42

Nie mam już siły, to nie dla mnie, teraz młodzi myślą, że są alfa i omegą.
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 20:47
Cytat:
Elwira napisał/a:
Samuelu, nie widzę potrzeby przytaczania całej ustawy. Jeśli Ty widzisz, proszę bardzo, przytocz. Mnie nie chodzi o to, żeby karać zakładać sprawy i tak dalej, tylko, żeby nad słowami autora widniał nick, nawet po usunięciu konta. Bo są to słowa czyjeś, a nie wyssane z palca.


A mi się rozchodzi o to tylko, żeby mi ktoś udowodnił czarno na białym, że zostało złamane prawo, jeśli już o tym tak mocno krzyczy :) Twoje intencje może są i słuszne, zapewne są moralnie uzasadnione, ale czy jesteś w stanie wykazać fakt złamania prawa w sposób, który przekonałby sąd? Ba, fakt faktem, może nawet i zostało złamane, na prawie autorskim się nie znam, ale nawet jeśli zostało - czy uważasz, że słuszne jest podnoszenie jakiegoś domniemanego złamania przepisów w sytuacji wątpliwej możliwości ich egzekucji? A gdzie domniemanie niewinności, skoro nie masz pewności a jedynie domniemujesz i krzyczysz: "złamano prawo"?



Cytat:
Stary Lis napisał/a:
jestem tylko ciekawy, czy Samuel Niemirowski
dostanie bana, za to, że tak ujada do każdego, kto wpisuje posty? A może teraz administracja się cieszy i jest jej na rękę, że mają na swoim froncie takiego wojaka-szaraka, co strzela ślepymi i za nich odwala robotę, co?


Dlaczego uważasz moje posty za ślepaki? Przypuszczam iż merytorycznie więcej niosą niż Twoje wyzywanie od gówniarzy i hołdowanie Szymborskiej.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 20:54
Stary Lis napisał:
Cytat:
Nie mam już siły, to nie dla mnie, teraz młodzi myślą, że są alfa i omegą.


Drogi Stary Lisie - pozwól, że Ci coś powiem, dobrze?
Od samego początku pobytu na portalu uważałam, że tu, w tym wirtualnym świecie ludzie nie mają wieku. I nadal tak uważam.
Nikt nikogo nie zmusza do podawania swojej daty urodzin, czy przyznawania się publicznie do wieku.
Moim zdaniem to dobry układ. Stwarza pewnego rodzaju równość.
Bo powinniśmy się szanować jednakowo - i stary i młody.
Nie widzę powodu, żeby bardziej szanować "starego" tylko za to, że jest stary. Nie widzę powodu, żeby odmawiać szacunku młodemu, tylko dlatego, że jest młody.
Na portalu jesteśmy widziani poprzez swoją osobowość, charakter i postępowanie. Na jaki wizerunek sobie zarabiamy - taki istnieje potem w świadomości innych użytkowników.
A poza tym starość to nie tylko cecha wieku - to także cecha psychiki i tej właśnie należy się wystrzegać.
Aha - jeżeli napiszesz o mnie "gówniara", to potraktuję to jako prawdziwy komplement i jeszcze Ci za niego serdecznie podziękuję. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 18-07-2009 20:57
Prawa do zamieszczonego utworu na stronie internetowej, portalu i innych diabłach przechodzą na własność tychże. Są to ocziwście prawa do pokazywania publicznego utworów. Każdy kto zamieszcza wyraża na to zgodę automatycznie. Inna sprawa jest z prawami osobistymi. Tutaj to prawo pozostaje na wieczność przy autorze. Dotyczy to podpisu pod utworem/autorstwa i prawa do treści. Nikt tego nie może naruszyć. jeżeli tekst pozostaje na portalu, a podpis jest skasowany, to jest to bezprawie. Podpis jest nierozłączny z utworem i ten kto to narusza prawo łamie. Oczywiście, stosuje się to gdy np. gazeta opublikuj zdjęcia i nie poda autora itp. Autor może wystąpić do sądu o naruszenie prawa osobistego i zażądać wypłaty wynagrodzenia.
W przypadku pozostawienia wpisów na portalu jest OK, ale podpis musi być pozostawiony.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 21:17
Ale to jest wg. Ciebie, Jerzy - odpowiedzialność cywilna czy karna?

:p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pytanie do administracji
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 18-07-2009 21:20
Tylko cywilna. Natomiast w przypadku plagiatu jest już karna.
I w sumie nie chodzi jaka to odpowiedzialność. Chodzi o to, że mamy się czuc traktowani zgodnie prawem, że nikt nas nie roluje i nie traktuje jak śmiecia. Po to jest prawo.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Pytanie do administracji
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-07-2009 21:24
Cytat:
Jerzy napisał/a:
Tylko cywilna. Natomiast w przypadku plagiatu jest już karna.


Ano właśnie.

Więc po co wszyscy tu bronią jakichś komentarzy babyzbzikiem, które są x warte (wg. niektórych - g. warte), za które oszkodowania (tutaj lol w nawiasie) może się jedynie domagać babazbzikiem?



Cytat:
Jerzy napisał/a:
Chodzi o to, że mamy się czuc traktowani zgodnie prawem, że nikt nas nie roluje i nie traktuje jak śmiecia. Po to jest prawo.


Więc po co robić awanturę? Jedynie co można, to zaproponować to zmiany na przyszłość.

A w ogóle, to nikt jeszcze nie powiedział, że komentarze i jakieś duperele, np. z shoutbuxa kwalifikują się jako utwór.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]