Poznajemy się :)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
RE: Poznajemy się :)
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 19-02-2007 09:03
Witam cię Arya, tzn. Ola:D
Jeśli pisać dopiero zaczynasz, to na tym portalu pewnie trochę podszkolisz się. Czekamy na kolejne publikacje i może jakieś rysunki.

bliżej, bliżej, coraz bliżej... 150.:p
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-02-2007 16:08
Witamy :) I do czynnego udzielania się zapraszamy :) Mamy nadzieję, że Ci się tu spodoba. Czekamy na teksty aby zobaczyć co i jak piszesz :)

Pozdrawiam :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Yennefer Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Rz.
Dodane dnia 21-02-2007 09:57
To ja.
Sama nie potrafię powiedzieć/napisać jaka jestem, dlatego...

(...)
- Opowiem ci pewną historię - ciągnęła Zedka. - Raz pewien potężny czarnoksiężnik, chcąc zniszczyć królestwo, wlał magiczny płyn do studni, z której czerpali wszyscy mieszkańcy. Ktokolwiek napił się tej wody, stawał się szalony. Następnego ranka wszyscy mieszkańcy napili się ze studni i każdy z nich popadł w obłęd, z wyjątkiem króla i rodziny królewskiej, która miała
własną studnię, a do niej czarnoksiężnik nie zdołał dotrzeć. Zaniepokojony król próbował opanować sytuację, wydając szereg dekretów, które miały poprawić bezpieczeństwo i stan zdrowia mieszkańców, jednak strażnicy i inspektorzy, którzy również napili się zatrutej wody, uznali dekrety za absurdalne i wcale nie zamierzali ich wypełniać. Gdy do poddanych dotarła wieść o królewskich dekretach, doszli do wniosku, że ich władca oszalał i głośno protestując, udali się pod pałac, domagając się jego abdykacji. Zdesperowany król gotów byt już opuścić tron, ale królowa powstrzymała go słowami: "Chodźmy teraz i my napić się wody. Wtedy staniemy się tacy jak oni". I tak też uczynili. Kiedy tylko król i królowa napili się wody szaleństwa, natychmiast zaczęli mówić od rzeczy. Wówczas poddani zaczęli go żałować. Skoro król zaczął przemawiać tak mądrze, dlaczego nie zostawić rządów w jego rękach? I spokój znów zapanował w królestwie, choć ludzie zachowywali się w nim całkiem inaczej, niż mieszkańcy ościennych krajów. Zaś król panował aż do końca swoich dni.
Weronika roześmiała się.
- Nie wyglądasz wcale na wariatkę - powiedziała.
- Ale nią jestem, choć mnie już ponoć wyleczono. Mój przypadek byt prosty. Wystarczyło tylko podać mi dawkę pewnej substancji chemicznej. Mam nadzieję, że ta substancja uwolni mnie tylko od chronicznej depresji, bowiem nadal pragnę być zwariowana i przeżyć swoje życie tak jak mnie się podoba, a nie tak jak się podoba innym. Czy wiesz, co jest tam, za murami Villete?
- Ludzie, którzy napili się z zatrutej studni.
- Właśnie - przytaknęła Zedka. - Uważają się za normalnych, bo wszyscy robią to samo. Zamierzam udawać, że też napiłam się tej wody (...).
//Weronika postanawia umrzeć, Paulo Coelho//
pierwszy podmuch wiosny budzi lęk.
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 21-02-2007 11:06
Witam Cię zatem w skromnych progach naszego portalu :). Liczę, że nie pożałujesz założenia tutaj konta oraz czasu spędzonego z nami. I... Masz rację. "Norma" jest tylko szaleństwem występującym najczęściej...
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2007 19:14
ciekawe przywitanie. Witamy :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2007 19:32
Paula, rocznik 86, zamieszkała gdzieś w Wielkopolsce... Studentka 2 roku... Ośmielę się powiedzieć : poetka...

Co lubię? Poezję, dobre opowiadania, ciekawych ludzi, fotografię, przyrodę... Uwielbiam ciągle coś robić, tworzyć, tworzyć, tworzyć... :lol:

heh 150? nooo to zobowiązuje ;)
Dzięki za tak huczne powitanie :yes:
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2007 20:21
witamy koleżankę ze storytellers :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2007 20:25
A witam, witam :) Widzę, że jestem rozpoznawalna ;) To chyba dobrze, w końcu złe plotki o mnie nie krążą... Jeszcze na jaw nie wyszły te wszystkie morderstwa...:rip:
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 22-02-2007 22:28
Ona się pyta, czy rozpoznawalna... Pewnie. A ja mam tą przewagę, że Cię znam nie tylko ze Story ;). Wielkie witaj :). Cieszę się, że dołączyłaś tutaj do naszego skromnego grona :).
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2007 22:59
Nie takie skromne, jak się wydaje ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Liftangel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2007 23:17
Marcinie a skąd jeszcze jak nie ze Story??? :confused:

no skromnością to Wy nie grzeszycie... B)
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 23-02-2007 09:36
He he nie zamartwiaj się ;). Z HF ;).
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 23-02-2007 17:07
Ja też przywitam naszą jubileuszową użytkowniczkę.
Zawitały ostatnio do nas artystki płci pięknej:smilewinkgrin: z czego powinniśmy się cieszyć.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 23-02-2007 23:06
Mówisz...? A nie wiem, można by to przedyskutować między wszystkimi adminami... Ale owszem, przydałaby się... A wiecie... Tak sobie myślę... Ale nie, to chyba zły pomysł...
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 24-02-2007 10:39
i tu Cię powitam lift...
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Poznajemy się :)
AndreaDoria Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dodane dnia 08-03-2007 13:54
Witam serdecznie wszystkich.
Trochę słów o mnie.

Urodzony 12.04.1958 roku w małym miasteczku nieopodal Częstochowy.
Ukończył LO im. Stanisława Staszica o profilu humanistycznym w Jastrzębiu Zdroju.
W latach 1973 - 77 członek Amatorskiego Zespołu Teatralnego prowadzonego przez Zdzisława "Dziadka" Rogalę.
Od 1977 roku pracownik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu Zdroju.
W latach 1999-2004 członek zarządu Jastrzębskiego Katolickiego Klubu Trzeźwości.
Pisze głównie z "potrzeby pisania". Jego teksty służyły przede wszystkim jako forma duchowego wsparcia dla osób, z którymi stykał się w działalności społecznej.
W roku 2003 zdecydował podzielić się swoimi "dokonaniami" ze szerszą rzeszą czytelników.
Pierwsze teksty pojawiły się na internetowych forach space.pl i o2.pl .
Duchowo związany z Forum Prozatorskim Marcina Bałczewskiego.
Jego wiersze i opowiadania można znaleźć w różnych zakątkach sieci m. in.:
Fabrica Librorum, poeci.com, poezja.org, proza.org, MML Cegła, FP Moje Wiersze, Wirtualna Galeria, Illusion of Sense, Storytellers i na stronach prywatnych.
W latach 2003 - 2004 członek Ilussion of Sense.
Założyciel "Forum Magii Słowa", które od 15 października 2004 roku do listopada 2005 prowadził wspólnie z Izą "Iskierką" Smolarek i Tomaszem Klareckim.
Obecnie prowadzę portal literacki Odyseja.

Przypadkowo znalazłem tą stronę w Google i myślę, że mi się tu spodoba.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Poznajemy się :)
Kazio Piwosz Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd: Huddersfield
Dodane dnia 08-03-2007 14:39
No dobrze... Nie lubię pisać o sobie, bo nigdy mi to nie wychodzi, ale spróbuję. Pochodzę z Wałbrzycha, gdzie urodziłem się, chodziłem do przedszkola, szkoły, technikum i studiowałem. Większą część mojego życia spędziłem w tym mieście - dlatego łatwiej jest zrozumieć moją manię wpajania każdemu postronnemu obserwatorowi, że Wałbrzych to piękne miasto. Bo tak jest... no właśnie, zaczynam :) Z wykształcenia jestem technikiem telekomunikacji o specjalności telekomutacja - sam nie wiem, co to naprawdę oznacza ;) Zdobyłem również licencjat Zarządzania Przedsiębiorstwem na WWSZiP w Wałbrzychu, studiów magisterskich na Akademii Ekonomicznej również w Leśnym Grodzie niestety nie skończyłem. Większość moich zawodowych doświadczeń wiąże się ze stanowiskiem handlowca w różnych firmach - mniejszych lub większych. Praca ta była jednak na tyle męcząca psychicznie i niezwiązana z moimi zainteresowaniami, że zdecydowałem się wyjechać do Wielkiej Brytanii - co prawda nie z przymusu, jak to robi większość moich rodaków, co więcej mając kontrakt na pracę w ręku, lecz bardziej z chęci zmiany otoczenia. W zmianie tej pokładam zresztą również nadzieję na uporządkowanie swojego życia osobistego - czytelnicy moich artykułów na pewno wiedzą, o co chodzi.
Z zainteresowań - turystyka piesza, szczególnie wycieczki w góry; mój dotychczasowy rekord to przejście Karkonoszy (z wejściem w Karpaczu a zejściem w Szklarskiej Porębie) w jeden dzień. Poza tym muzyka, w szczególności stary dobry rock (The Ramones, Guns'n'Roses, The Clash, The Bates, Die Toten Hosen, U2, Red Hot Chilli Peppers, T.Love - zespoły te wywarły na mnie największy wpływ, poza tym trochę z zespołów takich jak Lady Pank, Metallica, The Offspring, no i oczywiście stary dobry punkrock - Defekt Muzgó). Ostatnio zaczynam interesować się Davidem Bowie, bardziej ze względu na warstwę muzyczną i zjawisko, jakim jest ten człowiek, niż na warstwę tekstową. Od czasu do czasu również literatura - z powieściami tzw. popularnonaukowymi na czele. Do ulubionych autorów zaliczam Orwelle'a, Tolkiena, Lema, Sapkowskiego (o zgrozo!), ale również Kapuścińskiego. Poza tym historia (szczególnie ta najnowsza - zawsze interesowały mnie różnego typu reżimy i systemy totalitarne i ich wpływ na ludzi), oraz geografia (od dziecka starałem się z mojej głowy zrobić wielki atlas geograficzny - w pewnym stopniu mi się to udało).
No i pisanie. Wciąga mnie to niesamowicie. Osiągnięcia? Dyplom wyróżnienia w konkursie poetyckim w piatej klasie podstawówki, oraz jakieś tam pismo uznania za gazetkę szkolną. Jestem skłonny dziękować niebiosom, że nie wybrałem edukacji humanistycznej - jako buntownik nie napisałbym teraz pewnie ani słowa.
Lubię ludzi szczerych, otwartych, potrafiących zaakceptować siebie takimi, jakimi są, mających świadomość swoich wad i swoich zalet.
Nie lubię ludzi nieszczerych, kłamliwych, negujących istnienie swoich wad, fałszywych proroków i znawców "wszystkiego i niczego".
I ciągle szukam...

To by było na tyle. Ufff!
Rzeczywistość Ciągłej Sprzedaży
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-03-2007 17:12
witamy nowych użytkowników :) Cóż za ambitne przedstawienia :] Mamy nadzieję, że zostaniecie tutaj po wiek wieków :) Uszanowania :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Poznajemy się :)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2007 21:11
Taaa... Powodzenia. Ja mam piętnaście lat, w przyszłym roku zdaję maturę z matmy (nie załamujcie się, angielską), czyli tak naprawdę nie maturę, a jej angielski odpowiednik, męczę się nad francuskim i pochłaniam kolejne wiadomości o AK, "Stanach", T6, itepe, bo mam zamiar wybierać coś związane z drugą wojną zwłaszcza. No i usiłuję się uporać z angielskimi lekturami, choć mnie już od nich trafia szlag ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poznajemy się :)
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-03-2007 17:46
Hym... jestem tu nowy... mieszkam pod Warszawą. Pracuje nie uczę się, po zdaniu matury mam dość. Od ponad pół roku jestem żonaty. Piszę opowiadania od 2003 roku jednak większość lądowała do szuflady. Jakoś teraz mam chęć się ujawnić... to tyle, jakoś nie mam ochoty na rozpisywanie sie...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]