Miłość...
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-08-2008 22:09
taak. wadą czowieka bez wad, byłaby jego idealność.. ;)

nie chcę walczyć. już sie nauczyłam tą miłość zastępowac miłośćią do bliskich ludzi z okolicy. dalszej okolicy niż dom :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 27-08-2008 22:14
Tylko bądź ostrożna i nie przesadź... No tak truję...B)
Do góry
Autor
RE: Miłość...
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 27-08-2008 22:17
Miłośc to jest jak się kochają. Albo mówią.

Op. cit. "Miś".

Trudno o lepszą definicję.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 20-09-2008 22:52
Cytat:
grigor napisał/a:
Napiszcie co to jest ta miłość...chce poznać wasze zdanie na ten temat...:)


Miłość według mojego toku rozumowania dzieli się na 4 podgrupy:
- miłość do kobiety (bądź mężczyzny zależne od płci, pomijam orientację seksualną bo to nie miłość tylko pociąg seksualny)
- miłość do ojczyzny tkz. patriotyzm
- miłość do Boga
- miłość do ludzi - nieobojętność na cierpienie innych np.

Tak to rozróżniam według swojego kryterium.
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 20-09-2008 23:19
Zajrzałam do tematu i trafiłam na rozmowę ANETY i WholeTruh. Kiedy miałam szesnaście lat moja Mama zachorowała i może przez to doszło do pewnych przewartościowań. To ja musiałam stać się tą 'odpowiedzialną', tą która się opiekuje. Czasem łatwiej kochać tych którzy potrzebują twojej pomocy.
Myślę, że dogadywanie się 'na siłę' nie ma sensu - wszystko się z czasem ułoży. Jak powiedziała Arkady to zwykła kolej rzeczy. Czasem trudno zaakceptować czyjąś słabość. Przepraszam, jeśli się wcięłam, ale poruszyło mnie to co napisałyście :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-09-2008 13:41
Cytat:
Czasem łatwiej kochać tych którzy potrzebują twojej pomocy.

jeśli z kimś przebywasz. no i pomagasz mu. bo niestety sam sobie rady już nie daje.. poznajesz tą osob. uczsz się od niej i dajesz jej lekcje.. uzupełniacie sie i się do siebie przyzwyczajacie.. wtedy ciężko jest przeżyć dzioeń bez tej osoby, która nagle stała się bliska.. to tez miłośc. miłość do potrzeby bycia z kimś przez nas rozumianym. no i oczywiście rozumiejącym nas...
czas uklada wiele rzeczy. ale nie wszytskie. z niektórymi trzeba samemu sie powysilać. :p

miło, że się wciełaś ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
MCRgirl Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Kłobuck
Dodane dnia 21-09-2008 15:59
Miłość? Skomplikowana sprawa... Myślę, że nikt z nas nie wie w pełni czym jest to uczucie... Miłość towarzyszy nam zawsze... Często jednak rani i boli... Ale czym byłoby życie bez miłości? Miłość nie jest tylko jednym uczuciem... Miłość wyzwala w nas radość, smutek, ból, zdradę, nienawiść, niechęć, pragnienie, namiętność i... Co najważniejsze, miłość jest bezdennym skarbcem inspiracji w sztuce... No bo, wyobraźcie sobie, że nie ma miłości i usuńcie poezję, prozę, obrazy, itp. o miłości... Niewiele nam tej sztuki zostanie, prawda?
Miłość, temat rzeka, nigdy się nie kończy... Ile rodzajów miłości można wymienić... Ile odmian, itp. Np. miłość do gwiazdy ^^, każdego z nas to dotyka, widzimy jakąś publiczną osobę i mówimy "kocham ją/go"... Albo zauroczenie, zabawne uczucie, tak często spotykane :) Albo tzw. 'podobanie', ha, młodość...
Zauważcie jak często nadużywamy tego słowa, bo czy te przykłady, które wymieniłam oraz wiele innych można nazwać MIŁOŚCIĄ? Chyba nie, prawda?
Mogłabym jeszcze pisać i pisać... Ale na tym skończę :) Jeśli takowe się Wam nasunęły to proszę o podzielenie się refleksjami...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-09-2008 18:40
Cytat:
Co najważniejsze, miłość jest bezdennym skarbcem inspiracji w sztuce...

była. juz się temat powoli wyczrpuje.. teraz to denne troszke - pisać o miłości. takie mało odkrywcze wszystko się robi. banalne.

'Dzisiaj nikt nikogo nie kocha. Wszyscy jesteśmy zbyt zakochani, żeby mieć czas na miłość.'
uwielbiem ten cytat. z Kochanka lady Chatterley. taki prawdziwy, nie? teraz wszyscy przezywamy takie sobie miłostki. to przygody fascynujące, ale płytkie. teraz już ciężko przezyć coś prawdziwego. miłość nas omija. ale wystarczy się wysilić i jej poszukać. potem o nią zadbać. i już pozostaje..

Cytat:
Zauważcie jak często nadużywamy tego słowa
.. fakt.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 21-09-2008 19:23
Mam dosyć tematów miłości w mediach. Mass media co chwila o tym trąbią - zwłaszcza w komercyjnych pioseneczkach dody, czy zagranicznych niemieckojęzycznych pioseneczkach technosyfu, które o dziwo śpiewa MURZYNKA.

Paranoja - a 70 lat temu Niemcy walczyli o czystość rasy ;) Hipokryci ;]
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-09-2008 16:16
no nie no.. nie bądźmy znów tak krytycznie nastawieni do gwiazd, które od wieków o miłości nam śpiewają. to piękne. a ludzie mimo wszytsko tego właśnie chcą słuchać.. nawet od Dody czy Murzynki. ;)
tylko więcej wyobraźni by sie przy takim tworzeniu przydało..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 22-09-2008 18:31
Teraz to nie temat o miłości tylko o pociągu seksualnym. ;/ zwłaszcza te teledyski nafaszerowane "bombą seksualną".
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-09-2008 19:58
Cytat:
zwłaszcza te teledyski nafaszerowane "bombą seksualną".
>> ale to świetne jest :p tak się tym 'napychamy' że w realu już nam się odechciewa. przynajmniej na mnie tak to działa. :p :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
A4IX Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 22-09-2008 22:15
Dlatego nie oglądam telewizji - jedynie Discovery Historia.

Dochodzę do smutnego konsensusu że moje opowiadanie "Szczęście w Nieszczęściu" w jakimś tam stopniu zrealizuje się w późniejszych latach istnienia cywilizacji ludzkiej.
Wiecie, że za 50 lat będzie problem z czystą, pitną wodą? Fizyk nam dzisiaj o tym mówił.

Dzisiejszy Zachód przypomina Rzym tuż przed upadkiem. A barbarzyńcy[czyt. terroryści] czekają tylko na odpowiedni znak...

Ale koniec już tego offtopu i moich chorych wywodów, to temat o miłości ;]
Amor Patriae Nostra Lex
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 07:27
Dla mnie to piękne,ciepłe i spokojne uczucie.
Prawdziwa - jest najpiękniejszym z uczuć.
To stan,w którym człowiek jest lepszym - promieniuje dobrocią.

Wszyscy powinni kochać i być kochani.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-09-2008 08:34
Ooo... Zgadzam się z Teresa - wszyscy powinni kochać i być kochani. Zyloby się lepiej...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 23-09-2008 09:40
W jednej z cygańskich piosenek...

"Jedno dla wszystkich jest niebo i słońce nad nami a my jak dzieci pragniemy miłości bez granic..."

No i chyba jest w tym prawda. :)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Miłość...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2008 11:05
''Wiem, że chcesz bym była najszczęśliwszą,
gwiazdy byś chciał mi z nieba dać.
Dobrze wiem, że Ty dla mnie zrobisz wszystko
By szczęście to zechciało trwać.

Szczęściem mym są najdroższe Twoje oczy.
Dobrze wiem czym są dla mnie usta Twe.
(...)
Szczęście swe odnajduję w Twym uśmiechu,
W dłoniach Twych kiedy obejmują mnie.
Sczęście me w każdym Twoim jest oddechu,
Nawet gdy śpisz ja kocham Cię.''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-09-2008 14:04
Cytat:
Dla mnie to piękne,ciepłe i spokojne uczucie.

spokojne? nie.eee. ja uwazam, żę miłość jest burzliwa. nie nudzi. ona jest... agresywna.
ha.! i teraz pokochajcie osobę, która czeka agresywnych doznań. :p :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Miłość...
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-09-2008 15:02
o tak zgadzam się, agresywna w moim przypadku jak najbardziej :D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Miłość...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-09-2008 20:58
Apple. bo Cię pokocham i będzie jatka. :p :smilewinkgrin:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]