Nowa Literatura /NL/
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 06-02-2016 04:50
Z góry dziękuję. Na pewno nie zawiedziecie się.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 06-02-2016 08:05
Szansę każdy ma.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-02-2016 20:10
Świst dobrze mówi, ja ci daję, Jarku, szansę (w teorii), czemu nie? Mnie tam wszystko jedno nawet ze znakami interpunkcyjnymi. :) Gdybym miał coś twojego w przyszłości przeczytać, raz przecież mogę spróbować z inną estetyką, świat się nie zawali.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2016 22:05
Oczami wyobraźni widzę przyszłość PP, jako miejsce terapii zajęciowej...
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
stawitzky Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: .
Dodane dnia 07-02-2016 00:31
@trawa1965

A na Ziemię kiedy zejdziesz?


ps. ten znak interpunkcyjny po spacji , taki oderwany , piękny !
znajdź to, co kochasz i pozwól się temu zabić
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 07-02-2016 04:19
My , artyści , jesteśmy od tego , by bujać w obłokach.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 07-02-2016 09:02
Oby nie wyżej, bo tam może nie być tlenu ;)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
Warisatis Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2016 12:17
No cóż. Zobaczymy, jak to będzie. Ja jako osoba nie będąca pisarzem literatury, będę przyglądał się tej analizie (dyskusji) między użytkownikiem, a pozostałymi unserami (to jest poetami, literatami, a nawet i filologami, jeżeli tacy są), chodź do tych drugich będę bardziej zdystansowany i ostrożny.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-02-2016 22:54
Kryzys literatury? Jakoś nie dostrzegam. Zmiana miejsca, jakie dziś już zajmuje literatura w życiu społecznym (na mniej centralne, umówmy się) nie wynika z wsobności literatury czy na skoncentrowaniu jej na niewłaściwych (względem naszych czasów) kręgach poszukiwań, a na rewolucji, jaka zdominowała ewolucję mediów i płaszczyzn komunikacji między ludźmi. Takie czasy. A nie kryzys.
Szewc nie jest już najpilniej poszukiwanym zawodem w mieście, a warsztatów samochodowych siłą rzeczy więcej już jest niż kowali. Ba, nawet wypożyczalnie kaset wideo poprzechodziły do lamusa. Literatura jako przestrzeń do komunikacji straciła na znaczeniu na dość podobnych zasadach i nie ma się co na to obrażać. Tym bardziej nie widzę sensu stwarzanie nowych gatunków literackich, no, chyba, że dostrzegasz jakąś większą prawidłowość w twórczościach pisarzy współczesnych, którą należy zaznaczyć i zdefiniować (bo - wybacz - Ty jeden i Twoje dzieła to kapeńkę za mało, żeby forsować tezę o nowych gatunkach). Ale nie przejmuj się - jeśli zaiste to właśnie się dzieje, na pewno znajdą się spece od literaturoznawstwa, którzy to pomierzą, zważą, policzą, obrysują i dopną do tego odpowiednio akademickie metki. Śpij spokojnie, uniwersytety nie śpią.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Nowa Literatura /NL/
Warisatis Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 07-02-2016 23:55
To oczywiste, że znawcy literatury osądzą, czy to, co chce przedstawić osoba, która stworzyła ten temat jest na tyle poparte mocnymi dowodami, by zdefiniować nowe gatunki literackie. Nie mniej gdyby jednak analiza ta i argumenty nie przekonały znawców, to oznaczałoby, że nie odnaleźli tych nowych gatunków, lub te wymienione są, ale mają inną nazwę. Jeżeli bym miał doszukiwać się nowego gatunku to na pewno czyniłbym to inaczej i gdzie indziej.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]