Drodzy Czytelnicy!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Drodzy Czytelnicy!
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 08-02-2016 11:08
Nie znam Was jeszcze , lecz na tym forum zamierzam pozostać BAAARDZO długo. Lada chwila ukażą się pierwsze moje teksty . Nie będę na razie komentował komentarzy do nich . Jednak będę wszystko uważnie śledził - nawet komentarze nieprzychylne. Kiedyś , gdy będę miał wystarczające dane , ustosunkuję się do nich .
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 12:20
Witam i życzę powodzenia.

Przy okazji chcę Cię ostrzec, że jest w piekle specjalne miejsce dla ludzi, którzy stawiają spację przed znakami interpunkcyjnymi ;)
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 13:11
Jacek, mówisz pewnie o dziesiątym kręgu, w którym diabeł bije grzeszników wielką spacją wyciągniętą z szatańskiej klawiatury? ;)

Jarku, bardzo dobrze, że nie będziesz komentował komentarzy, bo regulamin tego zabrania :) Powodzenia!
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-02-2016 13:18
trawa1965 napisał:
Nie będę na razie komentował komentarzy do nich

Weź pod uwagę, że brakiem odpowiedzi możesz zniechęcić czytelników do pozostawiania wpisów pod tekstem, bo mało kto lubi posyłać komentarze w pustkę kosmiczną. :)
A jeżeli autor nie reaguje na słuszne uwagi (dotyczące chociażby interpunkcji) i nie stara się dopracować tekstu, to większość komentujących traci zainteresowanie.
Cóż... o dojrzałości pisarskiej świadczy między innymi także poziom opanowania zasad języka, w którym się pisze.
Więc może sprawdź dokładnie teksty, zanim je opublikujesz. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Warisatis Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 16:33
Jeżeli tak mówisz, to oznacza, że chcesz najpierw wykazać istnienie nowych gatunków (cechy gatunkowe nie wynikają z interpunkcji w tym przypadku prawdopodobnie, lub wpływ gramatyczny na ustalenia gatunkowe jest nie znany bądź mały). W tym przypadku głównej mierze charakter oceny (dalszego rozumowania postępowania) zależy od innych unserów (znawców literatury, postaw gramatycznych, czy interpunkcyjnych tj, to oni decydować będą, czy najpierw będą oceniać motorykę (bez ortografii, czy interpunkcji), możliwość istnienia nowych gatunków, czy też od razu także znaki interpunkcyjne i postawy gramatyczne. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 17:16
Myślę, że istnieje taka prawidłowość, że osoba pisząca poprawnie ma większą szansę na zostanie potraktowanym poważnie przez ogół czytających. Większą niż ta, którą daje obecność konta usera Warisatis jako przeciwwagi dla tych mniej optymistycznych dyskutantów ;).
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Warisatis Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 18:17
Niby tak, ale jest jest jedno ale... Wezmę siebie jako przykład. Jestem dorosłym unserem (początkującym pisarzem (nieliterackim pół roku studiowałem astrofizykę). Przyznaję, że popełniam błędy gramatyczne i interpunkcyjne (wiem, że one w tekście istnieją). Ale obawiam się oceny głównie dlatego, że są osoby młodsze (czułbym się nie zręcznie z uwagi na to, że młodszy ocenia starszego) dobrze znające zasady gramatyczne, czy interpunkcyjne (a nie moja wina, że popełniam błędy). Podobnie by było z analizą mojego tekstu, gdybym umieścił go tutaj (znawca będzie zwracał pierwszą uwagę głownie na fabułę postacie, i błędy, ale nie założenia tekstu). A ta ostatnia rzecz jest istotna w tekstach, jakich nie udostępniłem. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-02-2016 18:44
Dopóki nie dasz tekstu "na pożarcie", nigdy nie dowiesz się, co w trawie piszczy :)
A kto będzie oceniał, to już nie powinno Cię martwić - czasem młodsi od nas są bardziej "w temacie" i ich uwagi nie powinny być żadną ujmą dla piszącego.
Nie wiek czyni mędrca.
Sam wiele nauczyłem się o sobie od młodszych koleżanek z portalu: ukazały mi zaimkozę, której już nie popełniam, powtarzanie "się", "który" i innych fraz, i teraz, zanim opublikuję tekst, mocno nad nim dumam.
A wdzięczny jestem, że tu, na portalu, wciąż się uczę, nie boję się tego, że coś trzeba będzie zmienić, poprawić, bo umiem odróżnić krytykę od krytykanctwa, a dobre rady zawsze są w cenie.
I nie warto mieć oporów - wtedy nigdy nie pójdziesz naprzód, jesteśmy wszak tymi, jakimi widzą nas czytelnicy.
A człek własnych byków nie widzi - tu trzeba innego oka :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Drodzy Czytelnicy!
Warisatis Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2016 20:51
U mnie błędy stylistyczne, ortograficzne były i są związane z wadą wzroku, to też nawet jak jakiś poprawie, to znajdzie się inny. więc nie jest to niedbalstwo z mojej strony i totalna olewka, że tak powiem z tymi błędami. Poza tym gdy chcę go dać osobom potrafiącym je wyłapywać i poprawiać tzw betom, nikt się nie zgłasza, a gdy go bez popraw umieszczę np to mają pretensję, że betom nie dałem do poprawy (i gdzie tu logika). Z tego względu ja raczej nie daję długich tekstów. Trzymam je dla siebie. W przyszłości może coś z nich wyniknie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]