Ostrzegam przed kleszczami!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Ostrzegam przed kleszczami!!!
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 07-05-2016 15:17
Przepraszam administrację, ale ten temat zakładam dla dobra ludzkości. Mam trochę pojęcia o entomologii, dlatego sobie pozwalam. Uwaga Polska północno wschodnia i centralna!!! Jak żyję nie widziałem takiej plagi kleszczy! Jeśliby mi ktoś powiedział, nie uwierzyłbym! Normalnie w trawie, w mieście - setki kleszczy! Coś nieprawdopodobnego! To najgorsze ścierwo jakie żyje w naszym kraju (stworzenie jeszcze gorsze niż Zero), bo przenosi dziesiątki chorób, a Bolerioza, czy odkleszczowe zapalenie opon, to jedne z nich.

Kleszcze niekoniecznie od razu zaatakują, przyniesiesz je do domu i nie będziesz z niego wychodził, a rano wstaniesz z betów zakleszczony! Jeśli idziecie w plener zakładajcie ortaliony, lub inny śliski materiał, a po powrocie lustro i dokładna lustracja. Łachy od razu do pralki i na 60 stopni co najmniej! A jeśli dopadnie Cię kleszcz to nie smaruj go tłuszczem! Bo Ci wyrzyga do krwiobiegu wszystkie zarazki! Trzeba go natychmiast wyrwać pincetą, albo wykroić z mięsem! Przygoda z kleszczem jest porównywalna do stosunku bez prezerwatywy z prostytutką. Ostrzegam!!!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-05-2016 16:11
Cóż, racja! Dzięki, Szczepanie. A gdyby ktoś chciał, to: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyjmowac-kleszcza
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
Tenebris Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Świecie
Dodane dnia 09-05-2016 20:09
A z tymi kleszczami to możesz mieć rację, Szczepan. Mieszkam na wsi i mój pies z każdego spaceru wraca tak obsypany kleszczami, mimo środka na te paskudy, że nawet o niego zaczynam się już bać.
Ale nie byłabym za wykrojeniem ich z tkanką. No bez przesady. Wystarczy pęsetką dobrze chwycić i wykręcić, bo to nie kwestia "główki", a tych nóżek, żeby nie zostały. A nie sobie coś wykrajać, przepraszam, ale w tej kwestii to już głupoty pleciesz, kolego. Ale Silvus czujny, widzę, zapodał już instrukcję :)
Także dołączam się do ostrzeżenia, jakby ktoś zapragnął pisać w plenerze.
Boreliozę faktycznie fatalnie się leczy. Trzeba obserwować, czy w miejscu ugryzienia nie robi się czerwone, taki rumień, może się pojawić nawet pół roku od ugryzienia i świadczy o zarażeniu. Wtedy natychmiast do lekarza i 6 tygodni antybiotyku macie jak w banku. Potwierdzone informacje medyczne.
Pozdrawiam
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-05-2016 17:52
A co powiedzieć, jak w warszawskich parkach pełno tego szajsu???
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
Tenebris Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Świecie
Dodane dnia 10-05-2016 21:25
mike17 napisał:
A co powiedzieć, jak w warszawskich parkach pełno tego szajsu???

Powiedzieć im 'a kysz!' :)
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
roksa1993red Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Gryfów Śląski
Dodane dnia 03-08-2016 11:12
Tych kleszczy, mam wrażenie, że jest coraz to wiecej ;/
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 06-08-2016 12:28
W tym roku jest ich naprawdę wyjątkowo dużo. to wina zbyt łagodnej zimy., mróz ich nie wytępił, albo wytępił mniejszą ilość niż zazwyczaj.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
kakrysara Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-08-2016 18:06
Szczepan Gender napisał:
Przepraszam administrację, ale ten temat zakładam dla dobra ludzkości. Mam trochę pojęcia o entomologii, dlatego sobie pozwalam. Uwaga Polska północno wschodnia i centralna!!! Jak żyję nie widziałem takiej plagi kleszczy! Jeśliby mi ktoś powiedział, nie uwierzyłbym! Normalnie w trawie, w mieście - setki kleszczy! Coś nieprawdopodobnego! To najgorsze ścierwo jakie żyje w naszym kraju (stworzenie jeszcze gorsze niż Zero), bo przenosi dziesiątki chorób, a Bolerioza, czy odkleszczowe zapalenie opon, to jedne z nich.

Kleszcze niekoniecznie od razu zaatakują, przyniesiesz je do domu i nie będziesz z niego wychodził, a rano wstaniesz z betów zakleszczony! Jeśli idziecie w plener zakładajcie ortaliony, lub inny śliski materiał, a po powrocie lustro i dokładna lustracja. Łachy od razu do pralki i na 60 stopni co najmniej! A jeśli dopadnie Cię kleszcz to nie smaruj go tłuszczem! Bo Ci wyrzyga do krwiobiegu wszystkie zarazki! Trzeba go natychmiast wyrwać pincetą, albo wykroić z mięsem! Przygoda z kleszczem jest porównywalna do stosunku bez prezerwatywy z prostytutką. Ostrzegam!!!


To prawda to prawdziwa plaga kleszczy, ja byłam na grzybach i na drugi dzień od razu miałam dwa kleszcze w łydce, czy na szlaku w górach, zaraz miałam 3 kleszcze. Powinna być PORZĄDNA zima, żeby to świństwo wybić !
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
zawer22 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 15-08-2016 20:26
Ja kiedys złapałem kleszcza... Masakra, brak słów żeby to opisać. Pogotowie itp... Nie życzę nikomu...
Do góry
Autor
RE: Ostrzegam przed kleszczami!!!
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 16-08-2016 16:46
Kleszczy się nie łapie, same przychodzą. ;)
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.