Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 21:30
Ekszyn Dupacycki napisał:
chociaż nie powinienem reagować na zaczepki i linki, którymi pogardzam.

To już mój ostatni wpis taki, że tak powiem, żartobliwy.
Gdybym ja powiedział Ci, jak Tobą pogardzam, zniósłbyś to?
Więc miarkuj się, bo wypowiadasz się o głowach tego państwa.
W linku masz premier Polski.
Jeśli pogardzasz Beatą Szydło, to powiedz mi to tu otwarcie, tchórzu.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 21:37
Powiem Ci kotku co tylko zechcesz, ale na uszko. Nie pogardzam panią premier, twierdzę tylko (dla niektórych "aż" ), że środowisko PIS, do którego oczywiście zalicza się pani B. Sz., tworzą ludzie nierozsądni.

Pogardzam zaczepkami i zastępowanie wypowiedzi linkami.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 21:41
Z mojej strony to już na tyle.
Chcesz dyskutować, nie masz argumentów, usiłujesz obrażać, twoja buta świadczy tylko o braku wiedzy i obycia.
Przyparłem Cię do muru i widzę, że skutecznie.
I to, że sam sobie zaprzeczasz świadczy, że żaden z Ciebie, kolego, rozmówca.
Zwykły trolling, ot co.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 21:49
O czym Ty mówisz? Nic się takiego nie wydarzyło :D
Jakby to powiedział Witkacy: spekulujesz na ludzkiej głupocie (czytających to userach), tym samym obrażając ich. Twoja narracja tego, co się wydarzyło jest chamska i głupia dla każdego myślącego, który to przeczyta. Nie chciałbym być w Twojej skórze. Dla mnie się skompromitowałeś.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 21:55
Pif-paf!
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 22:55
[quotem="Ekszyn Dupacycki"]Jestem po Twojej stronie Szczepan, ale nie zgadzam się z zaproponowaną receptą. Podziały na dłuższą metę są złe. Mimo wszystko skłaniam się ku próbom jednoczenia, dlatego celowałbym w rozwój kultury dialogu, która stoi (raczej leży) w Polsce, od lat, na bardzo niskim poziomie. Moim zdaniem, wehikułem niskiej kultury dialogu jest właśnie ten rodzaj rodaków, który obecnie opowiada się za PIS-em.

I co panie Ekszyn? Dialog chcesz Pan prowadzić? Sklejać? Czym? Kulturą? Gilem chyba.
Zwróć Pan uwagę, że pan Mike17, to nie jest jakiś pisowski pętak. To nie jest robotnik niewykwalifikowany, któremu podoba się dobra zmiana. Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że pan Mike 17 na tle narodu pisowskiego jest kwiatem intelektu. Szczerze, to ja nie znam żadnego pisowca, który potrafiłby operować słowem tak jak Pan Mike. Pomyśl Pan...

To jest wojna, panie Ekszyn. Wojna o nasze dzieci i wnuki. Jeśli Polacy tego szybko nie zrozumieją, to będzie koniec tragiczniejszy niż u Wyspiańskiego, a i tak jestem przekonany, że tym razem nie będzie żadnych okrągłych stołów. Jedynie wariant uliczny. Szczerze to ja się spodziewam stanu wojennego, być może jeszcze w tym roku. I wcale bym się nie zdziwił, jeśliby PiS w tym celu przeprowadził udaną prowokację w czasie światowych dni młodzieży. No... To kwestia charakteru, a pisowcy mają mocne charaktery. To słychać, widać i czuć.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 23:03
Szczepan, ja widzę głęboki problem mentalny, a nie tymczasowy, czteroletni. Nie dzielić Polski na pół, chociażby dlatego, że będzie jej mniej dla mnie :) ale zmiękczyć tę drugą połowę, ten beton.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 21-05-2016 09:26
Ekszyn Dupacycki napisał:
Szczepan, ja widzę głęboki problem mentalny, a nie tymczasowy, czteroletni. Nie dzielić Polski na pół, chociażby dlatego, że będzie jej mniej dla mnie :) ale zmiękczyć tę drugą połowę, ten beton.


Właśnie z powodu tego głębokiego problemu mentalnego i dla pokojowej koegzystencji zaproponowałem podział terytorium wzdłuż owego problemu mentalnego. Wydaje mi się, że nawet dziecko rozumie, że jeśli PiS straci władzę, to dzisiejszych gitowców politycznych czeka polska Norymberga, a elektorat pisowski nieskończona frustracja i doliny. Polityczna vendetta jest nieunikniona. Dlatego ja w trosce o zakończenie tego korowodu nienawiści wniosłem postulat separacji, czy też jak kto woli rozwodu społecznego.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 21-05-2016 10:10
O czym wy dyskutujecie. Chcecie coś zmienić? Zapraszam do rządów. Tu można podjąć realną próbę.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2016 10:48
Szczepan Gender napisał:
Polityczna vendetta jest nieunikniona.

Przesadzasz, wierzę w inteligencję drugiej strony i w to, że PIS zostanie tylko wyśmiany. Powstanie film "Karzeł na tronie" albo coś podobnego. Potem, po latach, oczywiście wszyscy zapomną o tym okresie i sytuacja się powtórzy.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2016 12:22
swistakos napisał:
O czym wy dyskutujecie. Chcecie coś zmienić? Zapraszam do rządów. Tu można podjąć realną próbę.

Tylko, że oni nie potrafią budować, potrafią tylko niszczyć, jątrzyć i dzielić. Wg. nich żeby powstało nowe, trzeba najpierw zniszczyć stare. Tylko kto potem ma budować to nowe..i co to ma być dokładnie to coś "nowego" skoro każdy z nich jest najmądrzejszy, wie najlepiej no i w końcu ma swoje prawa..
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2016 14:14
Za Platformy pan Duda wygrywał wybory na haśle ""Polska w ruinie", za PiS-u pan Schetyna zaprasza z billboardów na marsze opozycji hasłem "razem obronimy Polskę", a ja chyba żyję w innej rzeczywistości; nie jednej i nie drugiej, tylko jakiejś trzeciej Polsce, bo nie widziałem żadnej ruiny ani nie widzę czegoś, przed czym trzeba by Polski bronić. Nie widzę dobrej zmiany, złej też nie, żadnej większej zmiany nie widzę (chyba powinienem kupić sobie mocniejsze szkła kontktowe), jest tak, jak było - całkiem dobrze.

Szczepan Gender napisał:
To jest wojna

Szczepan Gender napisał:
jeśli PiS straci władzę, to dzisiejszych gitowców politycznych czeka polska Norymberga,

Opozycja szykuje Norymbergę dla pisowców, kibice szykują szubienice dla KOD-u i Nowoczesnej, a ja nawet nie widzę różnic. Hm... Może jednak odpuszczę sobie te nowe soczewki?
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2016 20:32
Heisenberg napisał:
Za Platformy pan Duda wygrywał wybory na haśle ""Polska w ruinie", za PiS-u pan Schetyna zaprasza z billboardów na marsze opozycji hasłem "razem obronimy Polskę", a ja chyba żyję w innej rzeczywistości; nie jednej i nie drugiej, tylko jakiejś trzeciej Polsce, bo nie widziałem żadnej ruiny ani nie widzę czegoś, przed czym trzeba by Polski bronić.

Pan Prezydent Duda nie wygrał wyborów na haśle "Polska w ruinie", Pan Prezydent Duda wygrał wybory bo..

https://www.youtube.com/watch?v=S6-RdI3pVLM
https://www.youtube.com/watch?v=SbtO0S6uaGU
https://www.youtube.com/watch?v=4N064S4jFr8
mógłbym tak długo
a że niczego nie widzisz...cóż, szkoda

Heisenberg napisał:
Opozycja szykuje Norymbergę dla pisowców, kibice szykują szubienice dla KOD-u i Nowoczesnej, a ja nawet nie widzę różnic. Hm... Może jednak odpuszczę sobie te nowe soczewki?

a po co, przeca jest zajebiście ;)
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-05-2016 22:11
mike17 napisał:
Gdybym ja powiedział Ci, jak Tobą pogardzam, zniósłbyś to?
Więc miarkuj się, bo wypowiadasz się o głowach tego państwa.
W linku masz premier Polski.
Jeśli pogardzasz Beatą Szydło, to powiedz mi to tu otwarcie, tchórzu.


Racja, męża (żony?) stanu obrażać się nie powinno, to jasne.
A tu?

mike17 napisał:
podałem moją opcję jako jednorazową odpowiedź na post Szczepana i proszę ją czytać do bólu/bulu i w nadzieji, jak to mawiał wasz prezydęt,


A to w końcu (jaki by on nie był, ale był) o byłego Prezydenta Polski chodzi.
To jak to jest? Wam wolno, a innym nie wolno, tak?

A pod tym:
Ekszyn Dupacycki napisał:

Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ. Ktoś, kto twierdzi, że zna prawdę, nie będzie rozmawiał, bo po co? Wali monolog. To jest problem iście filozoficzny. Trzeba do środowiska prawicowego przemycić kaganek oświaty, jakoś scrackować te mózgi, zasiać zwątpienie, niepewność oraz nauczyć żyć w tej chwiejnej postawie. Gdy już wytworzą niezbędną koordynację intelektualną, wraz z nią nabędą odwagę wyrażania poglądów, już nie będą tubami autorytetów, szeregowymi pionkami Jedynie Słusznej Idei, ale postaciami dyskursywnymi, z którymi można nawiązać kontakt. Póki co, sam widzisz, żywe trupy.

Szkoła i jeszcze raz szkoła, której głównym zadaniem powinno być namawianie do dyskusji i rozwijanie odwagi w prezentowaniu własnych racji, nie jako spazmatycznych monologów, kulminacji wszystkich władz umysłu, po których chce się uciec z braku sił (braku czegoś do dodania), ale jako umiejętności bycia interaktywnym, reagującym na argumenty.


to ja pozwolę sobie nawet się i pod tym podpisać, jeśli kolega Ekszyn nie będzie miał nic przeciwko. Jak teraz na to patrzę, to dostrzegam, że podobnie też na życie w prawdzie i jedynie słusznym wyobrażeniu o wszechświecie powołują się gorliwie wierzący katolicy (zapewne stąd tak po drodze PiSowi i gorliwym katolikom, których ktoś mógłby nazwać nawet i fanatykami religijnymi, i nie jestem pewien czy byłoby to nadużycie), zwłaszcza, gdy nie chcą dyskutować i irytują się, gdy zapalić w nich widmo wątpliwości. Ale nie o tym.
Niestety, świat rzadko bywa czarnobiały. Społeczeństwo rzadko jasno dzieli się na uczciwych patriotów z praworządnymi chrześcijanami z jednej, oraz na szkaradne, sprzedajne kurwy i lewackich złodziei z drugiej. Wiara, poglądy i moralno-etyczne zasady jednych nie koniecznie muszą być przestrzegane przez wszystkich, o czym PiSowcy jakoś pamiętać nie chcą. Oni chcą mi "naprawiać" świat czy mi się to podoba, czy nie. I kąpać mnie w swojej prawdzie jak tylko się da. Czy jestem brudny, czy nie. A jak komuś się nie podoba, to nie ma bata: albo musi być kurwą, albo złodziejem. Tudzież jakimś niepolakiem, prawda? Obraz młodego człowieka zaangażowanego patriotycznie to teraz kto? Kibol. Bandyta stadionowy, ubrany w dresy z symbolami żołnierzy wyklętych albo Powstania '44. Do tego forsowana etyka oparta na fanatyzmie religijnym, a za nią tak prokurowane prawo - a to się dobierzemy babom do macic, a to pogrzebiemy w probówkach in vitro, a wszystko pod płaszczykiem ochrony życia. I kontrole, wzmożone polowania na wrogów narodu. Bo zawsze się jakiś wróg narodu znajdzie, nie? No i złodziej. Najlepiej z PO. (A jak się Wam, panowie, wydaje, że PiSowcy lodów i wałków kręcić nie będą, to macie rację - wydaje wam się.) Radykałowie i rozgoryczeni życiem nieudacznicy, pełni nienawiści, to kwiat elektoratu. Którzy świata oglądać nie lubią, bo i po co. I inności nie lubią, a bo to obce, to zawsze jakaś zaraza. Brawo.

A słowa "liberały" nie używajcie może panowie jak obelgi, bo oznacza ono "wolność", którą i PiSowskie środowiska przecież tak postulują, choć obawiam się, że mogą już nie pamiętać czym ona jest.
Pozdrawiam beton. Wiadomo - trza być twardym, nie miętkim, nie? ;)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 22-05-2016 01:30
labedz napisał:
Niestety, świat rzadko bywa czarnobiały. Społeczeństwo rzadko jasno dzieli się na uczciwych patriotów z praworządnymi chrześcijanami z jednej, oraz na szkaradne, sprzedajne kurwy i lewackich złodziei z drugiej. Wiara, poglądy i moralno-etyczne zasady jednych nie koniecznie muszą być przestrzegane przez wszystkich, o czym PiSowcy jakoś pamiętać nie chcą. Oni chcą mi "naprawiać" świat czy mi się to podoba, czy nie. I kąpać mnie w swojej prawdzie jak tylko się da. Czy jestem brudny, czy nie. A jak komuś się nie podoba, to nie ma bata: albo musi być kurwą, albo złodziejem. Tudzież jakimś niepolakiem, prawda? Obraz młodego człowieka zaangażowanego patriotycznie to teraz kto? Kibol. Bandyta stadionowy, ubrany w dresy z symbolami żołnierzy wyklętych albo Powstania '44. Do tego forsowana etyka oparta na fanatyzmie religijnym, a za nią tak prokurowane prawo - a to się dobierzemy babom do macic, a to pogrzebiemy w probówkach in vitro, a wszystko pod płaszczykiem ochrony życia. I kontrole, wzmożone polowania na wrogów narodu. Bo zawsze się jakiś wróg narodu znajdzie, nie? No i złodziej. Najlepiej z PO. (A jak się Wam, panowie, wydaje, że PiSowcy lodów i wałków kręcić nie będą, to macie rację - wydaje wam się.) Radykałowie i rozgoryczeni życiem nieudacznicy, pełni nienawiści, to kwiat elektoratu. Którzy świata oglądać nie lubią, bo i po co. I inności nie lubią, a bo to obce, to zawsze jakaś zaraza.


To są moje poglądy, jeśli pan Łabędź pozwoli.
Wyjawię Państwu, skąd się wziął mój nick. Otóż ja bym się porzygał, jeśli świat byłby czarnobiały. Cały urok jest w tym, że Piłsudski mawiał: "religia jest dla ludzi bez rozumu", Kościuszko wieszał księży i też ładnie o nich mówił, kultowy scenarzysta wciągał i zakładał sukienki, Mickiewicz się spóźnił na powstanie, Reymont mierzył siłę człowieka ilością wrogów, Urban był murzynem dla kilku znanych pisarzy( na marginesie będzie cyrk, jak wyjdzie za kogo) itd, itd... Dla mnie to oznacza, że ludzie są normalni. Używam gender wbrew jego znaczeniu, jako tego potwora, który wiatrakiem jest. Jestem przekorny, bo nie mogłem oglądać teleranków, ponieważ na 10.30 była msza, która mnie zupełnie nie interesowała. A te wszystkie puste formułki wygłaszane przez pasterzy, oraz te zbiorowo klepane przez owieczki, śmieszyły mnie od dziecka. Ale musiałem się nie śmiać i uczestniczyć, bo by straszny kwas był. Śmieszy mnie zakaz aborcji, w sytuacji kiedy pod oknami plebani i komisariatów kwitnie sobie wrotycz, artemizja i inni aborcjoniści. Śmieszy mnie internet, bo w nim jest wszystko. Walka z potworami, które wiatrakami są toczyła się zawsze, ale obecnie przybiera w Polsce absurdalne rozmiary.

Taką sobie polaryzację prowadzę nie tylko na tym portalu i muszę powiedzieć Państwu, że symptomatyczne jest to, że zwolennicy PiS nie pragną rozwodu, którego propozycję wysunąłem, zaś zdecydowana większość przeciwników PiS tego rozwodu pragnie. Nawet za cenę daleko idących ustępstw wobec jak to określam pisowskiego narodu - monolitu. Czyli żona chce podziału majątku nawet ze stratą, a mąż twardo nie! Ja jestem ciekaw jednego: co by się stało, gdyby nagle żona zdecydowała się opuść męża z gołą dupą? I nie chodzi o to, co by mąż wykrzykiwał w tym momencie, ale co by się stało z jego gospodarstwem realnie. Wiem, że to nie jest możliwe, ale ja lubię takie metafizyczne rozważania. I żeby była jasność, to nie mam tu na myśli jakiegoś tysiąca, czy choćby stu tysięcy animalnych lemingów Szczepanów Genderów, ale tak sobie myślę, jakby w ciągu miesiąca zniknęło powiedzmy 10 mln zapyziałych lemingów w wieku 25 -45 lat, którzy niczego się nie dorobili prócz mieszkania na kredyt i samochodu, którzy prowadzą te swoje zapyziałe firemki, kantując pisowski elektorat, którzy są menagerami niższego szczebla w korporacjach, itp. Którzy co miesiąc ze strachu płacą sumiennie te wszystkie srusy za siebie i pracowników, bojąc się rozliczać pod stołem. Bardzo mnie ciekawi, co by było jakby te parszywe lemingi nagle wyparowały. Jest jakaś wielka tajemnica w tym, prawda?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2016 02:26
Slavek - abstrahując od tego, że mowy Pana Prezydenta Dudy z pierwszego i drugiego linku zamieszczonego przez Ciebie są z czasów, gdy A. D. był już prezydentem Polski, to masz rację, hasło "Polski w ruinie" było używane częściej kampani do wyborów parlamentarnych. Ale mnie nie chodzi o pana prezydenta, nie chodzi mi o te konkretne hasło, bo zawsze opozycja uważa, że w kraju dzieje się źle (i to normalne, jak mogłoby być inaczej, skoro rządzi jej przeciwnik). Po prostu za platformy żyło mi się tak samo, jak żyje mi się za pisu - tak samo miałem wtedy i mam teraz co jeść, gdzie mieszkać, tak samo mogłem i mogę się rozwijać, wyrażać swoje zdanie, miałem i mam możliwość klasowej i terytorialnej mobilności, ale tak samo jak wcześniej grozi mi mandat za palenie w miejscu publicznym (chociaż już niedługo prawdopodobnie wyższy i także za e-papierosa), tak samo muszę prosić w urzędzie o zgodę na ścięcie drzewa na podwórku, tak samo muszę płacić podatki od wszystkiego tak samo jak dawniej, tak i teraz znajomy zarabiający na czarno za granicą dostaje w Polsce zasiłek za kombinatorstwo (teraz jeszcze doszło mu pięćset plus) i tak samo znajoma z małym dzieckiem na pomoc socjalną się nie kwalifikuje, bo ciuła legalnie. Mniej widzę różnic niż podobieństw, w polityce nadal jedni oskarżają drugich i na odwrót, a później za kulisami dzielą między sobą hajs i wymieniają uściski dłoni z lobbującymi, a mnie się żyje tak, jak mi się żyło. Dla niejednego sympatyka opozycji sejmowej jestem pisuarowcem zabetonowanym, dla niejednego sympatyka rządu zaś lewakiem (i vice versa w tym drugim wypadku).
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2016 09:48
Heisenberg napisał:
Slavek - abstrahując od tego, że mowy Pana Prezydenta Dudy z pierwszego i drugiego linku zamieszczonego przez Ciebie są z czasów, gdy A. D. był już prezydentem Polski

wiem, że już był prezydentem. Naprawdę nie widzisz różnicy między p. Dudą, a p. Komorowskim? Poszukaj sobie jego przemówień i porównaj. Zainteresuj się też p. Sumlińskim

Heisenberg napisał:
Po prostu za platformy żyło mi się tak samo, jak żyje mi się za pisu

A mi nie, bo już wiem, że emerytury polaków będą niższe o 150 czy 160mld złotych, które PO do spółki z TK zajumało z OFE by załatać dziurę budżetową i czyjąś kieszeń przy okazji bo z tej puli wyparowało kilkanaście mld złotych. Taśmy, afery, jedynie słuszne media Pamiętaj, że poza okresem rządów p. Olszewskiego i potem w okresie 2005-2007 gdy rządził PiS Polską rządził tzw. Magdalenkowy układ czyli komuniści czy w co tam oni się poprzebierali. Nie widzisz różnicy, jestem pewien, że są już w Polsce rodziny, które odczuły róznicę. Jest jeszcze dług publiczny, które będą spłacać nasze dzieci, wnuki itd itp no chyba, że wszyscy
zaciśniemy pasa..jesteś na to gotowy..?
Heisenberg napisał:
w polityce nadal jedni oskarżają drugich i na odwrót
i dobrze, dzięki temu np. za sprawą pełnomocnik rządu D. Tuska do walki z korupcją (p. J. Pitera) dowiedzielismy się, że łączna suma prywatnych wydatków poprzedników ze słózbowych kart wyniosła 21tyś. złotych!!! z czego ponad 90% zwrócono. Przez trzy i pół roku PO szukało haków na PiS (komisja sledcza) i nic nie znaleźli.
A teraz dzięki audytowi dowiadujemy się przerażających rzeczy, a po drodze były jeszcze taśmy, inwigilowani dziennikarze.

[Dodano 22-05-2016 10:04]
Heisenberg napisał:
Dla niejednego sympatyka opozycji sejmowej jestem pisuarowcem zabetonowanym, dla niejednego sympatyka rządu zaś lewakiem (i vice versa w tym drugim wypadku).

poczytaj sobie posty panów Dupacycki, Gender, labedz i powiedz czy to są ludzie otwarci, tolerancyjni, ..?
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2016 10:53
Heisenberg,
Różnic pomiędzy poprzednim rządem, a obecnym nie należy szukać w poszczególnych decyzjach. Porównania konkretnych ruchów nic istotnego nie pokażą, jedna i druga strona miała dobre posunięcia i złe. To jest babranie się w nieistotnościach i zajęcie dla krótkowidzów. O ile poprzednią ekipę określały one jeszcze i być może faktycznie suma dokonań była wizytówką ekipy Tuska, o tyle na ekipę Szydło należy (wierzę w to i proponuję) patrzeć inaczej, a mianowicie odwrotnie. Tutaj mamy ideologię, monolit światopoglądu (bez przesady, polskopoglądu), który prześwieca przez konkretne posunięcia. One mogą być korzystne, nawet mądre pod każdym względem (to też możliwe), ale jeśli nie wyjdą poza ramy tej ideologii, która jest zła (zaraz wyjaśnię), będą służyły złemu.

Gdybym wiedział jak będę wyglądał za 30 lat i co będę robił, to by mi się nie chciało żyć, bo ja żyję z ciekawości. Zło obecnie rządzących upatruję w tym, że oni mają konkretną wizję Polski i model Polaka. Wiedzą jaka Polska ma być i jacy ludzie powinni w niej mieszkać. To jest najczarniejszy horror, jaki byłbym sobie w stanie wyobrazić. Ponadto wiedzą jak powinny wyglądać media, a wiadomości mają według nich mówić prawdę (czyją?), dlatego np. radiowe informacje, które do tej pory były nadawane w każdym programie Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka...) osobno, będą miały jedne wiadomości nadawane w tym samym czasie (taki jest projekt).

Dostrzeżenie potworności naszej prawicy nie jest łatwe, wymaga posiadania światopoglądu, który w tym przypadku służy jako punkt odniesienia. Nie mam głupich znajomych, a niektórzy z nich ulegli trendowi taplania się w faktach i przez nie spojrzeli na PIS, a więc od d... strony, z dołu: od szczegółu do ogółu. To błąd! Na obecnie rządzących trzeba patrzeć z góry, jak na okres średniowiecza. Również epoką Akwinaty można się zachwycić jako doskonałą ze względu na spójność (państwo-kościół-sztuka), babrając się w ówczesnych dziełach, ale potem musi dać o sobie znać zdrowy rozsądek, wywołując obraz posiadanego światopoglądu i odezwać wewnętrzny głos: "a teraz popatrz na całość i porównaj".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 22-05-2016 12:11
Slavek napisał/a:
poczytaj sobie posty panów Dupacycki, Gender, labedz i powiedz czy to są ludzie otwarci, tolerancyjni, ..?



Panie Slavku!
Przysięgam Panu, że jeśliby tylko istniała taka możliwość, to ja razem z liberałami, lewakami, animalnymi, dziećmi i wnukami ubeków, zaprzańcami, masonami, żydowinami i wszelkim pozostałym ścierwem wsiedlibyśmy do rakiety kosmicznej i wyruszyli w podróż w jedną stronę, aby dać pisowcom święty spokój i zostawić ich samych sobie. To jest potworne, że my się musimy razem gnieździć na jednej planecie. Uwierz mi Pan, że bliżej mi do dzieci i wnuków ubecji, która prześladowała przez dziesiątki lat moją rodzinę, niż do PiS.

Bliżej mi do pomników czerwonego mięsa armatniego, które wyzwalało Polskę, niż do dzisiejszych obrońców ojczyzny pod komendą Zawiszy, Winnickiego, Macierewicza. A najbliżej mi do eutanazji, której ci, co tak bardzo mnie nienawidzą bronią mi z całego serca, duszy i sił swoich.





labedz się podpisał:

"Ekszyn Dupacycki napisał:

Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ. Ktoś, kto twierdzi, że zna prawdę, nie będzie rozmawiał, bo po co? Wali monolog. To jest problem iście filozoficzny. Trzeba do środowiska prawicowego przemycić kaganek oświaty, jakoś scrackować te mózgi, zasiać zwątpienie, niepewność oraz nauczyć żyć w tej chwiejnej postawie. Gdy już wytworzą niezbędną koordynację intelektualną, wraz z nią nabędą odwagę wyrażania poglądów, już nie będą tubami autorytetów, szeregowymi pionkami Jedynie Słusznej Idei, ale postaciami dyskursywnymi, z którymi można nawiązać kontakt. Póki co, sam widzisz, żywe trupy.

Szkoła i jeszcze raz szkoła, której głównym zadaniem powinno być namawianie do dyskusji i rozwijanie odwagi w prezentowaniu własnych racji, nie jako spazmatycznych monologów, kulminacji wszystkich władz umysłu, po których chce się uciec z braku sił (braku czegoś do dodania), ale jako umiejętności bycia interaktywnym, reagującym na argumenty."


To jest tylko modlitwa. I ja się o to modlę, ale w to nie wierzę.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2016 12:19
Szczepan Gender napisał:



Panie Slavku!
Przysięgam Panu, że jeśliby tylko istniała taka możliwość, to ja razem z liberałami, lewakami, animalnymi, dziećmi i wnukami ubeków, zaprzańcami, masonami, żydowinami i wszelkim pozostałym ścierwem wsiedlibyśmy do rakiety kosmicznej i wyruszyli w podróż w jedną stronę, aby dać pisowcom święty spokój i zostawić ich samych sobie. To jest potworne, że my się musimy razem gnieździć na jednej planecie. Uwierz mi Pan, że bliżej mi do dzieci i wnuków ubecji, która prześladowała przez dziesiątki lat moją rodzinę, niż do PiS.


Pod tym chętnie się podpisuję i dodam autorską wariację powyższego komentarza:

wolę zło made by PO od dobra made by PIS.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]