Serce z kamienia
Autor
Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2008 22:14
Małe pytanie - kiedy macie SERCE Z KAMIENIA? Nieczułe, twarde, bez emocji. W jakich sytuacjach?

Pytanie jak dla mnie na czasie. I chyba nie tylko dla mnie. W obecnych czasach często się spotyka znieczulicę.

Czy spotkaliście się z czymś takim? Może osobiście?

No i pytanie - jak z tym walczyć?
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 25-07-2008 22:17
ja tak mam czasami. naturalnie jak jestem wściekła, czego biedny Shiro zawsze doświadcza :D ale po pewnym czasie mięknę, bo nie potrafię. nie spotkałam jeszcze w życiu osoby, która byłaby ową znieczulicą... jak z tym walczyć? wydaje mi się, że kontakt z taką osobą, chęć poznania, rozmowy etc. jest odpowiedni. każdy w końcu mięknie :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2008 22:19
A jeśli chodzi o znieczulicę społeczną, ogólne zachowania ludzi wobec innych, obcych osób?
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 25-07-2008 22:24
yy... to już prędzej. zachowanie typu:
jest sobie biedna kobieta, która żebra na ulicy. spotyka taką bogatą znieczulicę, prosi o choćby kilka groszy, bez rezultatu. obieta spotyka mnie, na początku nie chętnie chcę, ale wkońcu ulegam i daje jej te pare groszy. od 2 złotych podarowanemu żebrakowi jescze się nie umiera. a mnie najbardziej denerwuje kiedy ludzie sa bogaci (bo to po nich widać) ale jak maja pomóc biedniejszym (tak jak w przykładzie) to maja ich daleko w dupie...
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2008 22:27
Ja akurat z dawaniem pieniędzy jestem ostrożna.
Pamiętam kiedyś jak cyganka prosiła o pieniądze na chleb. Dostała od siostry zakonnej kanapki. Wyrzuciła jej w najbliższym koszu na śmieci.

A takie pytanko.

Leży na ulicy mężczyzna, dorosły, starszy. Co myślisz sobie przechodząc obok?
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 25-07-2008 22:33
u nas zazwyczaj tacy to zwykłe pijaki. najprawdopodobniej przyjrzałabym się owemu mężczyźnie. jeśli uznam że coś jest nie tak to po prostu podejdę i zapytam lub udzielę pomocy w miarę możliwości.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2008 22:37
Właśnie... Ludzie sądzą, że zazwyczaj to pijacy, włóczędzy...
Ostatnio miałam taki przypadek (z racji zawodu). Mężczyzna, wiek 70 lat, zasłabł wracając ze sklepu. Upadł w krzaki. Nikt nie podszedł. Dopiero znajomy sąsiad go zobaczył i wezwał karetkę. Nawaliło serducho.
gdyby nie ten sąsiad mężczyzna by umarł. A przecież pod hipermarketem masa ludzi. Nikt nie zareagował.
To jest znieczulica,
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
AnotherGirl Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Tarnowsie Góry
Dodane dnia 25-07-2008 22:42
Wtrącę się do dyskusji :p
Napotkałam się kiedyś na mężczyznę w lesie. Leżał pod drzewkiem, z butelką piwa w ręce. Znam go z widzenia ale wolałam nie ruszać, mógł okazać się agresywny... Zostawiłam. Nie wiem czy to dobrze czy źle...
Wanting to be someone else is a waste of the person you are.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2008 22:45
Nawet takim osobom należy się pomoc. Jeśli odmówią, trudno. Nie uszczęśliwi się nikogo na siłę, ale można uratować komuś życie.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 26-07-2008 10:23

Znieczulica nie jest winą poszczególnej jednostki. Problem tkwi znacznie wyżej. To kwestia wychowania społeczeństw. Zamiast jednoczyc, to Nas dzielą.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 26-07-2008 10:33
Wszystko zaczyna się od jednostki. Nawet wychowanie.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 26-07-2008 10:34
Nie rozumiemy się.

Ja mówię o źródle problemu i o jego skutkach.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 26-07-2008 10:36
Ja również. Ludzie mają to do siebie, że w grupie nie kierują się własnym zdaniem i osądem, tylko osądem grupy. Jeśli ktoś się wybije, inni mogą pójść za nim. Jednak np. na ulicy rzadko się to zdarza. Chodzi mi o pomoc innym.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 26-07-2008 10:37

No właśnie o tym mówię, tylko że dodałem jeszcze przyczynę takich zachowań.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 26-07-2008 10:39
Tak uważasz? Więc dlaczego nie myślimy samodzielnie, tylko pozwalamy sobie narzucać zdanie innych? To chyba problem jednostki.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 26-07-2008 10:43

No właśnie dlatego, że społeczeństwa zostały tak wychowane.
Religie wychowują, rządy wychowują, ugrupowania, media, które zatruwają głowy. To kwestia manipulacji, zastraszania itp..

"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
AnotherGirl Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Tarnowsie Góry
Dodane dnia 26-07-2008 13:16
a no ja się zgadzam z Dominikiem. Niestety. Tak już nas "zaprogramowali"
Wanting to be someone else is a waste of the person you are.
Do góry
Autor
RE: Serce z kamienia
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-09-2008 01:36
Hmpf... Mi się przypomnialo takie coś: kościół, msza, ofiarowanie - wszyscy klecza. I na środku zaczyna płakać dziecko - 2letnie, może 3. Reakcja? Brak. Nikt nawet głowy nie podniosl. Bo to przecież taka doniosła chwila, trzeba się skupić, i rozdzierający płacz chłopczyka wpływu na to mieć nie może... (Tak, wstalam, wzielam malucha na ręce i odprowadzilam do mamy ;)) Tak wyglada nasze wspaniałe katolickie społeczeństwo... Szkoda slow...

Nie miewam serca z kamienia. W dzisiejszych czasach niestety nie jest to zaleta. Ludzie sa okrutni i wykorzystuja to, jak moga. Ale przeciez nie zmienie sie tylko dlatego... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Serce z kamienia
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-09-2008 02:04
Uwielbiam Cię Ginger :yes:
To mi się podoba. Mi zbrakło by odwagi. Ja się tylko zastanawiam, dlaczego rodzice się nie nauczyli uspokajać dzieci w jakiś miły sposób, tylko na nie warczą w kościołach. A jak maluch o coś pyta, to nie mają czasu mu wytłumaczyć. Albo wiedzy, ale to już wybaczę :D
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Serce z kamienia
Bonsai Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2008 07:52
Ogólnie staram się być dobry dla Wszystkich.:) Jedynie jak ktoś mnie wkurzy to mogę być zdeka no nie pomocny :p Ale walczę ze sobą aby być jak najlepszym :) Chcę pomagać jak najbardziej.
A Ginger zarąbiście zrobiłaś :) ja to nie wiem czy bym miał odwagę tak przy wszystkich i w takiej chwili zrobić co zrobiłaś :*
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]