Wątpliwości
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Wątpliwości
Gymea Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd: Hamburg
Dodane dnia 14-10-2016 14:25
Czy poczucie humoru jest wartością wewnętrzną człowieka?Gymea*
Do góry
Autor
RE: Wątpliwości
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 14-10-2016 16:42
Myślę, że i nad tym, jak nad wszystkim w literaturze, trzeba pracować.
Do góry
Autor
RE: Wątpliwości
Gymea Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd: Hamburg
Dodane dnia 15-10-2016 12:24
Odpowiedz mi trawko: "Czy poczucie humoru jest wartością wewnętrzną człowieka?" Gymea*
Do góry
Autor
RE: Wątpliwości
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 16-10-2016 21:29
Co rozumiesz przez wartość wewnętrzną człowieka?
Poczucie humoru jest rodzajem wartości, można nazwać ją wewnętrzną, choć bardzo uzewnętrznia się na zewnątrz.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Wątpliwości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-10-2016 01:25
Poczucie humory jest ściśle związane z inteligencją i wynika z umiejętności abstrakcyjnego myślenia. Kabaret Mumio operuje wysokim poziomem abstrakcji i wymaga wyrobienia intelektualnego.
Nie jest wartością wewnętrzną, tylko funkcją czy trybem pojmowania, np. reakcją na dysonans poznawczy. Bergson ciekawie podszedł do tego tematu.
Do góry
Autor
RE: Wątpliwości
Gymea Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd: Hamburg
Dodane dnia 17-10-2016 17:16
Witam serdecznie i dzięki za odpowiedź.

Bergson ciekawie podszedł do tego tematu.

Tak, czytałam o nim w Internecie i o jego nagrodzie Nobla. Odkryłam również pod jego nazwiskiem temat związku, dotyczącego umysłu i duszy człowieka. Bergson uważa, iż te dwa pojęcia są zobligowane ze sobą,
jak pytanie i odpowiedź. Tak, jak Ty piszesz: tryb pojmowania i reakcja.
Czy dobrze Cię zrozumiałam? Jeśli chodzi o mnie, to myślę, że pojęłam sentencję.
Swistakos - nasz dyskutant, pisze również ciekawie o poczuciu humoru.
Miłego wieczorku, Gymea*
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.