Nowa odsłona Portalu - Ankieta
Autor
Nowa odsłona Portalu - Ankieta
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-10-2016 21:35
Z reguły nie dublujemy treści, ale tutaj sprawa jest ważna, więc i temat na forum nie zaszkodzi:

Ruszyły prace koncepcyjne nad nową odsłoną Portalu Pisarskiego. Zmieni się wiele, ale żeby te zmiany wszystkim wyszły na dobre, prosimy Was wszystkich o wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki której będziemy mogli lepiej wszystko zaplanować. Ankieta znajduje się pod tym linkiem: https://goo.gl/forms/apYAIax28KhMAgwm2

Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc.

[Dodano 04-11-2016 09:58]
Przypominam się z ankietą :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona Portalu - Ankieta
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 13-01-2017 09:08
Swoją ankietę dawno wypełniłem, lecz poruszana przeze mnie kwestia na początku jest dużo głębsza. Posiadam wielu zagorzałych przeciwników, gdyż proponuję PRZEWRÓT. W historii zawsze tak było i teraz też tak musi być.
Pragnąłem kontynuować dotychczasowy cykl, lecz w dodatkowym utworze literackim spróbuję odpowiedzieć na liczne i uzasadnione Wasze wątpliwości. Zebrałem już dużo głosów "za" i "przeciw",bo o to przecież chodziło.
Przy okazji nadmienię, że dostałem od Was dobrą lekcję pokory, za którą serdecznie dziękuję.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona Portalu - Ankieta
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-01-2017 15:20
trawa1965 napisał:
Posiadam wielu zagorzałych przeciwników, gdyż proponuję PRZEWRÓT. W historii zawsze tak było i teraz też tak musi być.


Piękne to! Ale Trawa, jeśli administracja w to uwierzy, to wiesz co będzie? O przewrocie się nie mówi, jego się robi, przy czym zawsze trzeba odrzucać wszelkie posądzenia, czy oskarżenia o jego próby, dopóki się nie dokona. Metody muszą być podstępne. Generalnie są dwie możliwości dokonania przewrotu: oddolna poprzez wywołanie rewolucji, lub "wallenrodzka" - poprzez kolaborację z władzą i jednoczesne budowanie stronnictwa wśród którego znajdą się agenci wpływu w środowiskach z nim nie związanych. Jest to długotrwały i żmudny proces, wymagający samozaparcia i refleksu w reagowaniu na bieżący rozwój wypadków. Jeśli chodzi o metodę oddolną, to niezbędny jest magnetyzm zwany potocznie charyzmą, który z kolei nie jest zupełnie potrzebny, a nawet jest przeszkodą w metodzie "wallenrodzkiej" (wymaga ona kamuflażu i wielkiej samokontroli). Jak wygląda metoda oddolna, to wszyscy wiedzą - pojawia się lider i wciąga. Natomiast postaram się szczegółowo opisać techniki dla dokonania przewrotu podstępnego. W zasadzie skuteczny schemat jest jeden, narzędzia się zmieniają, i jest on do zastosowania na każdej grupie społecznej. Istotą jest zrozumienie osi podziałów i rozkładu sił. Oczywiście nie tutaj opiszę.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona Portalu - Ankieta
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 13-01-2017 19:44
Tylko że to wszystko nie ma nic wspólnego z pracą twórczą, Szczepanie! Ja BUDUJĘ, a nie burzę.

[Dodano 13-01-2017 19:48]
Nienawidzę wojny, za to uwielbiam pracowitość, konsekwencję i upór.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona Portalu - Ankieta
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-01-2017 20:22
trawa1965 napisał:
Nienawidzę wojny, za to uwielbiam pracowitość, konsekwencję i upór.

Za mało. Wojna może oznaczać konflikt zbrojny, a tutaj nie wynika. Jeśli użyłeś słowa "wojna" w znaczeniu konflikt, to wiedz, że konflikt jest twórczy, zaś konsekwencja i upór są skazane na konflikt. Tylko wycofanie nie prowadzi do konfliktu. Czyli ucieczka, poddanie się. Wówczas wychodzisz za margines, lub zostajesz niewolnikiem.



Czuję, że ja się wyłożę na tych forumowych ankietach. Wypełniłem już kilka, a wszystkie są tej samej treści, i przypuszczam, że każdą inaczej (nie pamiętam swoich wcześniejszych odpowiedzi). Mogę się tłumaczyć tylko tym, że czas płynie i wszystko się zmienia wokoło. Trzeba się dostosowywać. Z tego wynikają różnice.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona Portalu - Ankieta
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-08-2017 02:05
Wiktorze, czy te prace nadal trwają?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.