Między dziewczęcością a kobiecością...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2008 18:42
Sprawa indywidualna - dojrzewamy całe życie, ciężko stwierdzić, kiedy ktoś jest dojrzały - staje się w pełni kobietą czy mężczyzną. W moim odczuciu dziewczyna staje się kobietą każdego dnia, kiedy dba o siebie i kawałek świata wokół - chodzi zarówno o takie sprawy jak zadbanie o dom i ogród, jak i o rozmowę, uczucia, stan psychiczny swój i ludzi, z którymi żyje - męża, dzieci, sąsiada, kogokolwiek. Dziewczyna staje się kobietą, kiedy dojrzeje w niej myśl, jak jest ważna - i jakich głupot robić nie powinna, bo na tym traci, niszcząc się po kawałku. A niszcząc siebie - niszczy osoby, które ją kochają. Kobieta jest pogodzona ze sobą, a pogodzenie ze sobą pozwala żyć w zgodzie z innymi i rozwijać się :)
To samo tyczy się męskiej części ;)
Moja Mamcia ma niebawem 18 lat :) Już po raz któryś, mimo że blisko pół wieku uśmiecha się na tym świecie :) Ciepło od niej bije, pozytywna dziewczyna po prostu :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 04-08-2008 19:16
Cytat:
A Wy drogie panie z pp, czy czujecie się kobietami?

oczywiście, że tak i nie :p
chcę być kobietą, bo to tak dojrzale i poważnie brzmi.. taki respekt się ma przed Kobietą :) ale z drugiej strony, nie chę przyspieszać tego faktu, iż zostanę kobietą. mam huśtawki nastrojów. czasem zachowuje się jak bobas, któremu nie można powieżyć żadnego absolutnie zadania, bo jest nieodpowiedzialne. a czasem nikt nie potrafi na mnie patrzeć, bo chcę coś zrobić tak, jak należy, uruchamiając moją kobietę i zmuszając innych, by potraktowali mnie powaznie i z godnym mnie szacunkiem.. :p
jednak jestem płci żeńskeij. i kiedyś będę kobietą. z duszą nastolatki, bo nie mam zamiaru się jej pozbywać. ;)



Cytat:
W moim odczuciu dziewczyna staje się kobietą każdego dnia, kiedy dba o siebie i kawałek świata wokół

taak. zgadza się. codzienność zmusza nas do tego, by 'rosnąć' :D
skąd masz taką wiedzę na temat kobiet? :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2008 19:32
Cytat:
skąd masz taką wiedzę na temat kobiet? :p


Z siebie, z głowy :) Wpływ budyniu :D
To tylko takie moje przemyślenia - spotkałem wiele niedojrzałych pseudokobiet-dziewczynek i wiele dziewczyn, które uczą się jak być kobietami, a nawet są nimi, w moim odczuciu. Ciepłe, mądre, odpowiedzialne, kochające, uśmiechnięte.
I takie powinny być nasze matki, babki, żony, kochanki, córki, siostry, przyjaciółki, sąsiadki, sprzedawczynie, fryzjerki, szefowe... kurde, rozkręciłem się ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2008 19:34
Taa... Fasolki...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 04-08-2008 19:42
Cytat:
Wpływ budyniu

hmm. możę polubie moje skojarzenia. w Twoim wypadku budyń widzę działa pozytywnie ;)
starć się byc kobieta to bardzo duże wyzwanie..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2008 19:56
Cytat:
starć się byc kobieta to bardzo duże wyzwanie..

Jest bardzo piękna historyjka o mężczyźnie, który wysiada z samolotu, a na lotnisku wita go żona i dwójka dzieci. Całuje dzieci, mówiąc, jak bardzo tęsknił i jak są dla niego ważne. Przytula żonę i szepcze - Kocham Cię!
Stojący obok współpasażer pyta się go - Ile pana nie było w domu? Chyba szmat czasu. - Tak. Trzy dni. - Ile? Myślałem, że kilka tygodni! Tak się witacie, kochacie, to widać. Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. - Nie miej nadziei, przyjacielu - odrzekł mężczyzna. - Decyduj!
I podobnie ma się sprawa z kobiecością. Czy męskością.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2008 23:48
Ja osbiście nie czuje się tak staro, jak by to wynikało z mojego dowodu. Mentalnie to ja jestem gdzies tak czterolatką.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 05-08-2008 00:15
No, tak droga Vanillivi rozumiem Cię w pełni... mnie się "przecinek wieku" zaplątał w niewłaściwym miejscu... ale mam koleżanki w Twoim ulubionym wieku. A są takie ładne i milutkie... i wszystko potrafią ze mnie zrobić, nawet "barana" i "osła" , no cóż mają swoje prawa, a i tak je uwielbiam...B):D:D
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 05-08-2008 09:37
Hmm... czasami każda z nas lubi się poczuc dzieckiem i porzucic na chwilę ciężar odpowiedzialnosci, ale to w żadnym stopniu nie pozbawia nas w tych chwilach kobiecości :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Kabuki Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-08-2008 10:55
Cytat:
faith napisał/a:
A Wy drogie panie z pp, czy czujecie się kobietami? :D


To zależy od sytuacji :)
Wiekowo bez dwóch zdań nią jestem :uhoh:, mentalnie różnie to bywa, nigdy jednak nie będę próbowała pozbyć się do końca dziewczęcości (byłoby zbyt poważnie, przyzwoicie, nuudno)eee to nie w moim stylu :smilewinkgrin:
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 08-08-2008 18:19
Na stronie www.njnowak.tnb.pl można znaleźć wyniki mojej ankietki. :)
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 08-08-2008 20:12
zwyciężyła zdecydownaie indywidualność. :D
prywatna w takim razie moja sprawa, kiedy będę kobietą w pełnii :D ^^ :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:04
WholeTruth

Cytat:
powinna się dopiero zdecydować na stosunek. najlepiej po 18 roku zycia. wtedy będzie w pełni legalnie.


Stosunek jest legalny już po 15 roku życia !
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:07
Między dziewczęcością a kobiecością...

...jest spora różnica. :shy:
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:36
A jaka według Ciebie ?
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:40
Cytat:
Zadysta napisał/a:
A jaka według Ciebie ?


Spora. Przecież napisałam. :D

A tak poważnie, to w drodze do kobiecości u dziewczyny zachodzi wiele procesów biologicznych, psychicznych i innych bzdetów, których jest dość dużo. :p
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-03-2009 20:56
A właśnie :) Sprawa całkiem indywidualna.
Tyle, że dziewczyna tak jakby Kobietą nie jest, a Kobieta zawsze będzie dziewczyną. Czasem tego nie widać, ale każda z nas w głębi duszy jest małą i bezradną.
To kiedy stajemy się Kobietami zależy moim zdaniem także od otoczenia. Jeśli sytuacja wymaga od nas odpowiedzialności, dorosłości stajemy się właśnie Kobietami. A gdy otoczenie pozwala nam bujać w obłokach, możemy na zawsze pozostać.. No właśnie, kim? ;)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:58
Cytat:
Nathien napisał/a:
A właśnie :) Sprawa całkiem indywidualna.
Tyle, że dziewczyna tak jakby Kobietą nie jest, a Kobieta zawsze będzie dziewczyną. Czasem tego nie widać, ale każda z nas w głębi duszy jest małą i bezradną.
To kiedy stajemy się Kobietami zależy moim zdaniem także od otoczenia. Jeśli sytuacja wymaga od nas odpowiedzialności, dorosłości stajemy się właśnie Kobietami. A gdy otoczenie pozwala nam bujać w obłokach, możemy na zawsze pozostać.. No właśnie, kim? ;)


Yyy... dziewczynami? :D
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-03-2009 21:03
Wszyscy jesteśmy tasiemcami.

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać ;)

Moim zdaniem dojrzałych ludzi można policzyć na palcach. Bo tu nie chodzi tylko o dojrzałość płciową, zaradność życiową, czy emocjonalność. Tu chodzi o całokształt rozwoju. Tylko coś bardzo bliskiego pełni można nazwać dojrzałością. A większość ma do niej bardzo daleko. Wielu dorosłych zachowuje się bardziej dziecinnie niż dzieci, a przy tym nie ma tego uroku, który pomaga uśmiechnąć się z pobłażaniem.

I mówię tu o kochanej płci pięknej także ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Między dziewczęcością a kobiecością...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 21:08
Cytat:
Stosunek jest legalny już po 15 roku życia !

Tak, wypicie na raz litra wódki w wieku 18 lat też jest legalne.:rol:
Cytat:
Tyle, że dziewczyna tak jakby Kobietą nie jest, a Kobieta zawsze będzie dziewczyną. Czasem tego nie widać, ale każda z nas w głębi duszy jest małą i bezradną.

I to właśnie jest w was najpiękniejsze, drogie panie :) Przynajmniej moim zdaniem :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]