Zaśrodkowanie#23
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Zaśrodkowanie#23
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2016 21:55
Pora na następne Zaśrodkowanie. Jest to już 23 edycja.
Przypomnę zasady, zwane dalej regulaminem:

ZAŚRODKOWANIE to cykliczny poetycki konkurs - jedyny w swoim rodzaju. Nigdzie więcej takiego nie znajdziecie.

Sprawa jest prosta:

1. Podane zostają pierwsze oraz ostanie słowa przyszłego wiersza np. (UWAGA! TO BĘDZIE TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

2. Zadaniem uczestników jest napisanie treści wiersza, czyli tego, co powinno znajdować się pomiędzy.

3. Do początku/końca można wprowadzać wszelakie modyfikację (dzielić na wersy, wprowadzać interpunkcję, itp.) poza zmianą kolejności i formy słów. A dokładniej: Żadne słowo, bądź nawet litera, nie mogą znaleźć się przed wyrazami podanymi jako początek i po wyrazach narzuconych jako koniec wiersza, ani tym bardziej pomiędzy nimi. Swoje wersje dopisujemy PO początku i PRZED końcem, czyli wypełniamy ŚRODEK - jak mówi tytuł konkursu.

Zatem jeśli mamy (TO ZNÓW TYLKO PRZYKŁAD):

POCZĄTEK: kiedy byliśmy mali
KONIEC: nikt już nie mówił

To może być (nie patrzeć, proszę, na wartości artystyczne ):

Kiedy byliśmy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już nie mówił

Ale absolutnie nie tak:

Kiedy byliśmy tacy mali skąpani w słońcu
błogo szczęśliwi chwilą wśród chmur
i spłynęły lata z impetem tabunu
po którym nastała cisza - milczeliśmy
nikt już niczego nie mówił

4. Wiersz/e proszę przesyłać na PW do użytkownika Zola111. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwie prace.

5. Na przesyłanie prac uczestnicy mają czas do 15 grudnia, godz. 23.59.

6. Po upłynięciu terminu w specjalnym temacie zostają wklejone wszystkie prace [anonimowo] i nastąpi głosowanie ogólne. Jeśli nie wyłoni ono zwycięzcy, zostanie przeprowadzona dogrywka.

7. Sposób głosowania będzie podawany każdorazowo w wątku, w którym odbywać się będzie głosowanie.

8. Zwycięzca edycji wymyśla kolejny "temat".

9. Wymyślający temat nie bierze udziału w zabawie, ale może głosować.

10. Zwycięzca może, jeśli zechce, zasponsorować nagrodę dla kolejnego szczęśliwca.

-------------------------------------------------------------------------------------

A oto zadanie od akacjowej agnes i gagi 26111(zwyciężczyń Zaśrodkowania#22) TO SĄ WŁAŚCIWE CYTATY NA TĘ EDYCJĘ

początek: uśmiecham się do lustra (akacjowa agnes)
koniec: zaszyć świerkową igłą (gaga26111)


PS. Warunkiem przydzielenia nagrody rzeczowej jest zgłoszonych do konkursu (łącznie od wszystkich uczestników) minimum 5 wierszy.

Od jakiegoś czasu w celu zmotywowania większej liczby głosujących, wśród uczestników głosowania losowana jest nagroda.

Tak też będzie i teraz :) Uwaga! Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia - dodatkowe zadanie: Wiersze muszą być w tematyce świąteczne, ściślej - dotyczyć Bożego Narodzenia, jego obyczajowości, tradycji, uczuć, emocji, nadziei, życzeń.
Powodzenia, pióra do rąk, wiatr w skrzydła, i niech się tworzą najpiękniejsze metafory, czego z serca życzy

Wasza Zola111.
zo
Do góry
Autor
RE: Zaśrodkowanie#23
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 16-11-2016 22:13
No, no, no. To może być edycja :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Zaśrodkowanie#23
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2016 23:00
To na pewno będzie wyjątkowa edycja :) Piszmy! Zluzowałam już skrzynkę odbiorczą pw.

[Dodano 17-11-2016 23:21]
Dotąd nikt nic nie nadesłał :( Czekamy!

[Dodano 19-11-2016 00:11]
Piszmy! W tej edycji mamy nagrody aż dla trzech pierwszych miejsc, nagrodę dla głosujących i jeszcze niespodziankę.
Czekamy na wiersze: początek: uśmiecham się do lustra (akacjowa agnes)
koniec: zaszyć świerkową igłą (gaga26111)

Do dzieła! Powodzenia.

[Dodano 20-11-2016 00:15]
Już mamy pierwszy wiersz. Dziś pora na drugi? Oby!
Ja już napisałam. Rzecz jasna - nie opublikuję. Utrzymam w tajemnicy.
A Ty nie musisz, możesz go do mnie wysłać.

Wasza Zola

[Dodano 20-11-2016 23:45]
I mamy drugi wiersz. Nadchodzi nowy tydzień, przyniesie nowe. Czekamy,

Wasza Zola

[Dodano 23-11-2016 00:16]
Mamy już cztery godne teksty. Jak Wam się pisze następne?
Jeszcze tylko do 15 grudnia! Piszcie, do czego zachęcają Agnes, Gaga i ja,

Wasza Zola.

[Dodano 27-11-2016 01:31]
Wiem, że do 15 grudnia jeszcze sporo czasu. Jeśli jednak niedziela przyniesie wenę, piszcie, przysyłajcie. Czekam,

Wasza Zola.

[Dodano 29-11-2016 23:45]
I są, są nowe wiersze. Mamy już (dopiero?) sześć tekstów w konkursie. Piszecie? Piszcie. Czekam,

Wasza Zola

[Dodano 01-12-2016 00:26]
Niech się piszą świąteczne kawałki do Zaśrodkowania#23. Czekam,

Wasza Zola.

[Dodano 01-12-2016 23:04]
uśmiecham się do lustra
..................
.....................
...................
.....................
zaszyć świerkową igłą

O! I już będzie wiersz!
Zachęcam,

Wasza Zola.

[Dodano 04-12-2016 00:18]
Mamy już siedem wierszy. Wkrótce święta mocniej zaznaczą się w kalendarzach naszych dni. Przypuszczam, że dopiero rozwiąże się worek w wierszami! Byłoby dobrze, bo w tej edycji obiecujemy więcej nagród. Piszcie. Ja też już napisałam,
choć, rzecz jasne, opublikuję dopiero po zakończeniu Zaśrodkowania#23 i poza konkursem.

Wasza Zola

[Dodano 06-12-2016 00:58]
Owszem, mamy już 10 wierszy w konkursie. Owszem, nie narzekam. Jednak byłabym rada przyjąć do konkursu kolejne wiersze.
Tak więc czekam,

Wasza Zola.

[Dodano 09-12-2016 00:01]
No i fajnie jest, bo mamy już 11 wierszy. Ale skoro rozszerzyliśmy pulę nagród, bo świąteczna edycja zaskarbiła sobie hojność fundatorów, byłoby dobrze, gdyby napłynęły jeszcze jakieś utwory. Ale nic na siłę! Nie ilość...! Zachęcam i przypominam ramy:

uśmiecham się do lustra
..................
.....................
...................
.....................
zaszyć świerkową igłą


Życzę natchnienia,

Wasza Zola.

[Dodano 11-12-2016 00:29]
Czy wyobrażacie sobie, że dzisiaj nikt i nic? Czekamy: ja i pula ngród, znacznie rozserzona z okazji świątecznej edycji oraz hojności fundatorek.

Wasza Zola.

[Dodano 11-12-2016 21:57]
W czwartek 15 grudnia o północy zamykamy konkurs Zaśrodkowania#23. Jeszcze nigdy nie było tak chudziutko :( Piszcie!
Błagam,

Wasza Zola.
zo
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.