Plan modyfikacji Portalu
Autor
Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 29-12-2016 11:30
Drodzy Czytelnicy i Administratorzy!

Zapewne niektórzy z Was już wiedzą, że nosiłem się z zamiarem utworzenia własnego portalu. Niestety okazało się to nierealne.
Proszę jednak nie odrzucać z góry moich propozycji modyfikacji tego portalu.
***
Moje bogate doświadczenia pisarskie jasno wykazują, że w sztuce skończyła się pewna epoka. I nie jestem w tym twierdzeniu odosobniony. Trzeba odkryć setki, a być może tysiące talentów,którzy tylko czekają na swoje pięć minut. Na przeszkodzie stoi dotychczasowy, sztywny podział literatury.
Ja, jako jeden z przedstawicieli tych ludzi mam ogromne problemy z określeniem kategorii każdego mojego utworu i często określam ją "na ślepo".
Dlatego proponuję przebudowę lewej strony portalu.
Oto moje propozycje:
1.Pozostawienie recenzji bez zmian.
2.Wykreślenie czterech pozostałych kategorii.
3.Zastąpieniem ich trzema nowymi:
a:Utwory o oryginalnej tematyce- najwyżej cenione
b:klasyka literacka
c:Utwory wymagające dopracowania.

Z poważaniem.
Jarosław Roman.

[Dodano 29-12-2016 12:56]
Pod " Zgłoś tekst" następujące kategorie:

Bioliteratura
1.klasyczna literatura o ludziach(z dawnymi podkategoriami-liryka,epika,dramat
2naukowa literatura piękna
3naukowa literatura klasyczna
Sztuka wizualna
Sztuki łączone
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2016 12:59
Obawiam się, że wszystkie teksty trafiałyby do kategorii "c" :)
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 29-12-2016 17:40
A skąd wiesz? Trzeba najpierw spróbować...

[Dodano 29-12-2016 17:41]
A skąd wiesz? Trzeba najpierw spróbować...
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2016 22:59
Jak to "skąd wie" takie rzeczy Ekszyn?
Po prostu jego
trawa1965 napisał:
bogate doświadczenia pisarskie jasno wykazują

że tak to będzie wyglądać. I trudno się z nim nie zgodzić. :)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 30-12-2016 07:09
To o niczym nie świadczy! Czy ja napisałem, że wszystko ma wyglądać tak, jak zechcę? Skąd wiecie, ilu w Polsce jest literackich Nikiforów? Przecież w mojej pierwszej sekcji może być np. modlitwa do krzesła lub recenzja nieistniejącej książki, a nie tylko przyroda!
Więc ta koncepcja musi się obronić...

[Dodano 30-12-2016 07:36]
Dlatego właśnie, umiejąc liczyć dobrze tylko do stu, uczyłem się przez miesiąc informatyki w nadziei, że przezwyciężę swe ograniczenia i zrobię portal. Nie udało się, ale to nie znaczy, że muszę zrezygnować ze wszystkiego.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-12-2016 12:06
Dziękujemy za propozycje zmian. Zarówno te tutaj, jak i setki innych cennych opinii, które zostały przez Was uwzględnione w ankiecie, były i są bardzo wartościowym źródłem, jeśli chodzi o nowy projekt portalu, który od strony koncepcyjnej cały czas się rozwija.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 30-12-2016 15:23
Cieszę się z odpowiedzi Administratora. Od początku liczyłem na nią.

Moja propozycja wynika z moich przekonań.

Marzę o świecie, w którym każdy będzie mógł robić to, czym faktycznie się interesuje i otrzymywać za to nagrody(o ile zasłuży)

Ważne:nie jestem socjalistą! NIENAWIDZĘ meneli, pijaków i obiboków. Popieram umiarkowaną wersję RUCHU KUKIZA(zmodyfikowaną ustawę Wilczka, likwidację parlamentu, demokrację referendalną).
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-12-2016 19:36
trawa1965 napisał:
Skąd wiecie, ilu w Polsce jest literackich Nikiforów?


Ależ w Polsce jest mnóstwo literackich Nikiforów, w tym sęk właśnie.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 31-12-2016 06:59
Przecież dobrze wiesz, o co chodzi. To właśnie ci Nikiforowie(w tym i ja) wyznaczają zupełnie nowe szlaki, bo nie są skrępowani ani tematyką, ani techniką, ani czymkowiek. Żadnych autorytetów nie uznają.

Dlatego właśnie powstał plan modyfikacji Portalu.

Czytasz przecież wszystko i wiesz, ile procent literatury zajmuje dany temat.
Mój tzw."przewrót kopernikański", polegający na odejściu od antropocentryzmu żadnym przewrotem nie jest. Przyroda śmieje się z niego do rozpuku, bo ona wszystko wymyśliła przed nami!!!
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-01-2017 15:06
trawa1965 napisał:
To właśnie ci Nikiforowie(w tym i ja) wyznaczają zupełnie nowe szlaki, bo nie są skrępowani ani tematyką, ani techniką, ani czymkowiek. Żadnych autorytetów nie uznają.

Czy to znaczy, że nawołujesz do literackiego prymitywizmu? :)
Bo tak właśnie to wygląda.
Moim zdaniem literatura jest albo dobra, albo mierna, albo zła i żaden podział tego nie zmieni.
A swój zrobiłeś tylko i wyłącznie pod własnym kątem, co wcale nie oznacza, że jest lepszy od dotychczas stosowanych.
Mnie się w każdym razie nie podoba.
Może więc przemyśl tych swoich "nikiforów", bo wtórnego analfabetyzmu mamy i tak już za dużo. :)

trawa1965 napisał:
Marzę o świecie, w którym każdy będzie mógł robić to, czym faktycznie się interesuje i otrzymywać za to nagrody(o ile zasłuży)

A co - teraz nikt nie może robić tego, czym się interesuje? I zdobywać za to nagród? :)

W literaturze głównym kryterium jest jakość, a nie podział na gatunki.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 02-01-2017 08:36
To pewien symbol oczywiście. Bo jednak między Nikiforem a mną jest pewna różnica. Ja jednak miałem pewne wykształcenie, choć pisać nauczyłem się dzięki przyrodzie- moje oczytanie jest odwrotnie proporcjonalne do treści, które przekazuję.

[Dodano 02-01-2017 08:39]
Nie, Miladoro- dzisiejszy świat wcale taki nie jest. Ile procent ludzi pracuje w wyuczonym zawodzie?
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 04-01-2017 05:25
Trawa załóż własny portal w zmowie ze mną. Ja ściągnę tysiące użytkowników. Będzie jak w piekle. Potem usuniesz wszystko co wrzucę, a userzy Ci zostaną. Powiesz oficjalnie, że nie miałeś pojęcia co ze mnie za typ i na dowód tego usunąłeś wszystko. Dzięki temu nie bekniesz. Tylko musisz postawić forum, żeby ludzie mogli ze mną swobodnie porozmawiać, bez banów, ostrzeżeń i innych takich błazeństw, a już ja ściągnę ludziska, nie martw się. Nikoforów zjawi się co niemiara. Może nawet coś ugrasz przy okazji. Sam nie mogę robić konkurencji, bo jestem na czarnej liście, ale chętnie wystąpię u kogoś, gdzie nie ma fałszywej skromności i powściągliwości. Po prostu nie ma tego całego Wersalu, który nie pozwala ludziom na odrobinę szczerości.
Dodam jeszcze, żeby nie wyjść na ściemniacza, jakie zaproponowałbym działy:


Portal

1. Utwory religijne.
2. Utwory polityczne.
3. Satyra klasowa.
4. Sztuka. (czyli bez kontrowersji)

Wszędzie po 3 półki:
1. Klasyka.
2. Przeciętne.
3. Dno.

Głosują userzy, gdzie dany utwór ma wylądować.

Forum:

1. Mój światopogląd.
2. Dział erotyczny.
3. Bieżące wydarzenia polityczne.
4. Moja praca.
5. Czarna lista userów (każdy z userów oddaje jeden głos kogo lubi i jeden kogo nie lubi. Userzy, którzy zdobędą określoną ilość negatywnych punktów, będą mieli blokowaną możliwość dyskusji przez miesiąc).

Niech Pan przemyśli, a może ktoś inny. Obiecuję, że będzie portal i forum "w pytę".

Tak na marginesie, proszę zwrócić uwagę ile dziś mamy tzw. tematów godzących w ład społeczny, no bo przecież religia, polityka, satyra, ale także jestem przekonany że własna praca, światopogląd itd... Ufam, że doczekam czasów, kiedy fora będą możliwe wyłącznie o pogodzie.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 04-01-2017 06:47
Szczepanie, ja bym wiele chciał zrobić z takimi buntownikami jak Ty. Jeśli umiesz zrobić portal- zgadzam się na Twoją propozycję. Lecz nie bezwarunkowo-ludzi nie wolno obrażać! Twoja klasyfikacja podoba mi się, ale skoro mamy robić to wspólnie,proponuję kompromis w działach.Gdzieś musi być bioliteratura.

[Dodano 04-01-2017 06:51]
Zgadzam się- bez Wersalu. 90% z drobnymi modyfikacjami. Dyskusje polityczne bez wycieczek osobistych, lecz merytoryczne. Do erotyki nie mieszam się.

[Dodano 04-01-2017 06:54]
Znasz się na informatyce? Proponuję tytuł Portalu:"Literatura odrzuconych".

[Dodano 04-01-2017 06:56]
Bioliteratura jest NADRZĘDNA wobec pozostałych działów. To moje odkrycie.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-01-2017 11:45
Panowie, pomysły na własny portal przenieście proszę na prywatne poletko.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-01-2017 14:42
trawa1965 napisał:
Bioliteratura jest NADRZĘDNA wobec pozostałych działów. To moje odkrycie.

Będę żałował tego pytania, ale...
Trawo, możesz raz jeszcze zdefiniować i wyjaśnić mi pojęcie owej bioliteratury? Ale tak, żebym zrozumiał, jak prostemu chłopu na miedzy poproszę...
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 04-01-2017 16:04
Bioliteratura to literatura pisana przez przyrodę i widziana jej oczami.

[Dodano 04-01-2017 16:05]
Czemu żałujesz?
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-01-2017 16:57
A jednak nie żałuję jeszcze.
Literatura pisana przez przyrodę? Pomijając kwestie autorstwa, to czym w tym zajmowałaby się narracja?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 04-01-2017 18:57
Bioliteratura to zupełnie nowa gałąź literatury. Podstawowa różnica w stosunku do literatury klasycznej polega na braku w niej człowieka i jego problemów.
Formalnie na tym portalu istnieje jeszcze klasyczny podział. Ale to już podział historyczny. Bioliteraturę można bowiem porównać do bakterii.Dawniej sądzono, że to roślina. Ale bakteria nie ma jądra komórkowego!
Zachęcam więc Ciebie do zapoznaniasię z bioliterackimi tekstami.
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 04-01-2017 19:04
Umiem Trawo. Swojego czasu hulałem w panelach administracyjnych, aż miło. Ludzie byli zachwyceni. panszczep@gmail.com - to moje prywatne poletko, gdzie jest bezpieczny przepływ informacyjny. Zapraszam wszystkich.
I jeszcze jedno. Ja nie obrażam ludzi. To ludzie się obrażają. Ten gatunek tak już ma. Ale jeszcze nigdy ludzie w tym kraju nie obrażali się tak łatwo. Przywykłem do tego, że mnie można obrażać, ale ja nie mogę innych, więc buduję konstrukcje, które dotykają ludzkich fetyszy. Obrażam fetysze. A to oznacza, że obrażają się fetyszyści.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Plan modyfikacji Portalu
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-01-2017 20:48
trawa1965 napisał:
Bioliteratura to zupełnie nowa gałąź literatury. Podstawowa różnica w stosunku do literatury klasycznej polega na braku w niej człowieka i jego problemów.

Ok. Brak człowieka i jego problemów. No to człowieka, poza gronem paru nawiedzonych skrajnych ekologów, raczej nie zainteresuje na dłużej. Jakoś nie sądzę, że czytelnik może poczuć coś dojmującego podążając na dłuższą metę za losami i problemami roślin, pszczółek i przyrody w ogóle. Nie ta aksjologia, nie te etyka, nie to poczucie utożsamienia.
A czy brak człowieka w bioliteraturze zakłada również brak autorstwa ludzkiego? Bo jeśli tak, to z zapałem czekam na teksty napisane przez przyrodę. ;) Zakładam bowiem, że natura i przyroda nie posłuży się żadnym ludzkim językiem (który z definicji jest tworem sztucznym i umownym a nie naturalnym)?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.