W komputerze czy na papierze?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-08-2008 15:03
Na papierze mam szkice. Jakieś pseudo rysunki, główne założenia fabularne, bohaterów i inne. Piszę na laptopie, po prostu taki już mam nawyk, no i jest to cholernie wygodne.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2008 15:43
Szkice? Pseudo rysunki? Ciekawe. Czy posiadasz takowe do opowiadania "Obserwator"? Co do laptopa - rzeczywiście, jest to wygodne. Laptop to taka maszyna do pisania, tyle że z dziesiątkami innych jeszcze funkcji. No i jest lżejszy od maszyny.
Jak się pisze na komputerze, trzeba pamiętać o robieniu kopii (na CD, USB itp.); No i nawyk: CTRL+S - bardzo przydatny :)
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-08-2008 17:01
Mam cały zeszyt z moimi planami, zrezalizowanymi lub nie (najwięcej tyczy się świata potępionych). Obserwator jak większość ostatnich tekstów powstał podczas nagłego przypływu pomysłu i chęci realizacji :) Ot czasami człowiek chce napisać coś głębszego i mniej schmatycznego, raz wyjdzie, drugi nie ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-08-2008 22:13
Ja z przyczyn dość oczywistych staram się pisać na kompie, ale prawda jest taka, że tysiąc razy lepiej pisze mi sie piórem. Najczęściej kończy się na tym, że potem muszę przepisywać, ale jeśli już chodzi o plany i notatki, to 9/10 mam na papierze. Na papierze (choć w kompie też, ale mniej) mam też pozbierane artykuły, rysunki, mapy, plany i wszelaką inną masę materiałów.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-08-2008 23:03
No tak, w Twoim przypadku, przyczyny są zupełnie oczywiste. Nie byłoby łatwo zapisać 28 (o ile pamięć mnie nie myli) rozdziałów Twojego "Wędrowca" na serwetkach :D I jeszcze te serwetki upilnować.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-08-2008 01:32
Komputer. Nie ma bazgrolenia i kreślenia, jest "delete" i "backspace" :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-08-2008 09:37
Widzisz Valdens, akurat tu się mylisz, większość Wędrowca pierwotnie powstała na papierze. Komputer jest lepszy z przyczyn praktycznych, ale nic na to nie poradzę, że lepiej mi się pisze po staremu. No i kompa, nawet laptopa nie wszędzie mogę używać, a często jest tak, że najlepiej mi się pisze w miejscach "dziwnych". Na przykład teraz, nad morzem z dala od prądu, komputerów i ciepłej wody Wędrowiec (na papierze) bardzo wdzięcznie pomaszerował do przodu :) ... najgorsze, że trzeba to potem przepisywać - strasznie nie lubię tej czyności, choć i ona ma swoje plusy, bo sporo można przy okazji wyłapać, dodać, udoskonalić.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-08-2008 11:36
O właśnie. Po napisaniu czegoś na papierze, przeczytaniu tego milion razy, nawet jak już nie mam ochoty, przepisując wszystko na komputer, muszę przeczytać dokładnie jeszcze raz. I wtedy ujawniają się ciekawe potworki... :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 12-08-2008 14:46
często szkic w telefonie komórkowym :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2008 14:48
Długopis i kartka papieru. Na komputerze ostatnie poprawki. A ostatnio zdarza się podobnie jak zapomin - opcja "Nowa wiadomość" w telefonie komórkowym.
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
zareel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2008 18:45
Osobiście wolę pisać na papierze,tradycyjne pióro z czarnym tuszem,bezsprzecznie czarnym,zawsze.Mam też sporą liczbę zapisanych zeszytów i notatników,sporo tego przez lata się uzbierało.Teraz jednak chcę zacząć więcej pisać na laptopie,bo tak łatwiej,bez godzinnego przepisywania,a zresztą laptop dostałam teraz w prezencie od wyjątkowej osoby z życzeniami napisania powieści,więc trzeba próbować.Szkice i pomysły nadal będę zapisywała w tradycyjny sposób.Mam sentyment do kartek,lubię zapach papieru zmieszanego z zapachem tuszu.
zareel
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2008 22:01
Szkice w telefonie komórkowym. Tego bym się nie spodziewał... :)
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 13-08-2008 22:17
Ja pisałem kiedyś wiersze na telefonie - jak jechałem autobusem zdenerwowany, przygnębiony itp :) Na kartce w autobusie mi się nie udawało :D
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2008 23:19
Trochę trzęsie :) Szczególnie na polskich drogach i w polskich autobusach (choć te drugie nie zawsze są polskie).
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-08-2008 16:13
JA podobnie jak Damian, zapiski robiłam w telefonie, ewentualnie na serwetkach albo jakichś przypadkowo znalezionych tekturkach itp... Teraz 80% swojego czasu spędzam przed moniotrem, więc wszystko zapisuję na komputerze i na świeżo wrzucam na pp.
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-08-2008 16:30
Heh, Norwid też pisał na jednorazowych serwetkach :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 15-08-2008 11:49
o serwetkach jeszcze nie słyszałam :p ja też czasem coś napiszę na kom, ale rzadko to wykorzystuję.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Luke Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 15-08-2008 12:18
Cytat:
Apple napisał/a:
o serwetkach jeszcze nie słyszałam :p


W takim razie co powiesz na pewną kobietę, bodaj ze Stanów czy z Australii już nie pamiętam dokładnie, która po wypadku cierpniała na wzmożoną aktywność tej części mózgu, która odpowiada za motywację. Wynikiem tego była chorobliwa mania, wręcz obsesja pisania, kobitka gdy zabrakło jej papieru zapisywała nawt swoje własne dłonie, a podczas jednego "posiedzenia" potrafiła zapisać całą rolkę papieru toaletowego;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 15-08-2008 12:30
:lol: niezła była :D na rękach to ja też pisze, ale nie wiersze :p
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: W komputerze czy na papierze?
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 15-08-2008 13:20
Zazwyczaj piszę na komputerze, ale zdarza się, że sięgam po papier i długopis. ;-)
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]