Bioliteratura.
Autor
Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 06-01-2017 08:50
Drodzy Czytelnicy i Administratorzy!

Wiecie, że na tzw. literaturze klasycznej, jako zawodowy pisarz, dobrze się znam.

Zagrajmy teraz va banque.

Oto argumenty przemawiające za bioliteraturą:

1. merytoryczne

a)Literatura klasyczna koncentruje się na znanej od wieków tematyce, tymczasem bioliteratura to terra incognita. I to pomimo rozwoju darwinizmu, ateizmu, deizmu, sceptycyzmu itd.
B)udowodniono, że sztukę mogą tworzyć zwierzęta.
c)pośrednio przyznano, że przyroda posiada pismo, nazywając jeden z porostów LITERAKIEM
d)filmy przyrodnicze cieszą się wysoką oglądalnością
e)pionierem bioliteratury był James Curwood("Włóczęgi północy";)
f)liczba gatunków, o których niewiele lub nic nie wiemy, jest gigantyczna.Szacuje się, że nawet na ziemiach polskich żyje co najmniej 15tysięcy NIEODKRYTYCH gatunków owadów
g)wszystkie gatunki mają swoją psychikę, czego dowodem jest na przykład mikoryza.

2. Historyczne
a) twierdzenie, o tzw"wiecznych wartościach" z racji tego, że istnieją setki lub tysiące lat,jest błędne. Ziemia istnieje 4,7 mld lat(a i to nie jest wieczność)
B) jest uzupełnieniem a)- przyroda istnieje od ARCHAIKU, a człowiek, według różnych szacunków, od 3mln do 0,5 mln lat.
c) jest uzupełnieniem a)- malarstwo klasyczne, istniejące od setek lat, zostało w jednej chwili obalone przez impresjonistów- prekursorów biomalarstwa.

3.Psychologiczne
a) antropocentryzm powstał WBREW pragnieniom pierwotnych ludzi i jest ściśle związany z istnieniem religii instytucjonalnych
B)antropocentryzm jest prapoczątkiem rasizmu
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2017 15:10
Trawo, podaj proszę definicje: sztuki, literatury, muzyki i malarstwa, tak jak je rozumiesz w sensie klasycznym.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 06-01-2017 20:28
Jutro dam odpowiedź.

[Dodano 06-01-2017 20:35]
Chociaż nie- sztuka klasyczna, którą tworzą ludzie, ma charakter DZIEŁ SKOŃCZONYCH. W biosztuce wszystko ma charakter dynamiczny lub, w chłodniejszych klimatach, cykliczno- modyfikacyjny. Oczywiście słyszałem o próbach francuskich postimpresjonistów, na obrazach których pojawia się ruch, np. merdanie ogonemprzez psa i widziałem nawet te obrazy. Polega to na dorysowaniu rozmytej obwódki wokól ogona, jednak to się NIE RUSZA.

[Dodano 06-01-2017 20:51]
Ekszyn, zgadzam się z Tobą w stu procentach, gdyż dzięki Twoim dociekliwym pytaniom ugruntowuję słuszność mojej teorii.

[Dodano 06-01-2017 20:55]
Warto jeszcze dodać, że sztuka klasyczna jest ogólnodostępna, natomiast na biosztuce znają się tylko ludy pierwotne. Chętnie coś nowego sam bym się od nich nauczył...
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2017 23:55
Nie chcę Cię, Trawo, za bardzo nękać, żeby nie zniechęcić do pisania (chociaż wiem, że to niemożliwe), ale naprawdę warto żebyś na spokojnie rozważył sztukę. A przede wszystkim wziął pod uwagę podział na kulturę i naturę, czyli to, co ludzkie i to, co obywa się bez człowieka. Sztuka jest częścią kultury (o czym była mowa pod ostatnim z Twoich tekstów) i dla biosztuki powinieneś znaleźć przekonujący model migracji z kultury do natury. Sztuka jest w istocie czymś sztucznym, nienaturalnym, najwyżej (w niektórych klasycznych kierunkach) goniącym naturę, naśladującym ją. Nie wiem, czy natura zna bezinteresowne zachowania, zupełnie irracjonalne albo czy jakieś z jej stworzeń charakteryzuje się namysłem nad sobą, opiera się o drzewo i duma.

Mówisz, że tematy człowieka kręcą się ciągle wokół tego sameg, że "wieczne wartości" nie są wieczne. Ale człowiek od zawsze jest dla samego siebie zagadką i nie znudzi się sobą, dlatego chętnie o tym myśli, pisze i czyta. To jest temat bez dna. A mówiąc w literaturze o wartościach, ma się na myśli wartości ludzkie, a nie jakieś inne. To jest wieczność człowieka, a nie wszechświata. Dlatego sztuka, filozofia i religia dotyczą człowieka i wraz z nim znikną ze świata. Ja bym nazwał Twoje pisarstwo popularnonaukowym i wiązał je bardziej z nauką, niż z poprzednimi dziedzinami. Chociaż styl narracji może zainspirować niejednego filozofa. Twój punkt widzenia jest niespotykany.

Zdefiniuj tylko sztukę i literaturę, ale bez odniesień do swojej wersji bio. Definiowanie pomaga.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 07-01-2017 08:52
Najlepszą odpowiedzią będzie więc dalsze pisanie.

[Dodano 07-01-2017 12:29]
Problem w tym, że mam jeszcze kilka niepublikowanych, starych tekstów, w których odkrywałem CYWILIZACJE PRZYRODNICZE. Na pewno o tym napiszę w kolejnych odcinkach mojego superwykładu.

[Dodano 07-01-2017 12:31]
Przeczytaj też utwory takie jak "Książka we łzach" czy "Wodna epopeja".

[Dodano 07-01-2017 12:36]
Moim zdaniem człowiek wie już o sobie wszystko to, co powinien wiedzieć. Dowodem na to jest fakt absolutnej niezmienności zasad ekonomii, systemów religijnych czy sposobu rozmnażania. Rozwój techniki jest tego SKUTKIEM, a nie przyczyną.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2017 13:05
trawa1965 napisał:
Moim zdaniem człowiek wie już o sobie wszystko to, co powinien wiedzieć.

Człowiek niczego o sobie* nie wie. Gdyby wiedział, to potrafiłby zbudować człowieka albo wskrzesić trupa. Znowu kłania się potrzeba definiowania. Co znaczy wiedzieć?

*o tym, czym jest życie i świadomość
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 07-01-2017 15:32
Wiedzieć to metodą prób i błędów dojść do prawdy.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-01-2017 13:13
Trawo, Twój entuzjazm do tzw. bioliteratury wynika z sympatii dla przyrody, czy raczej z niechęci do ludzi?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 08-01-2017 15:27
Lubię tych, którzy na to zasługują.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 09-01-2017 21:56
O, podział na lepszych i tych lepszejszych. Kiedyś już to było.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 09-01-2017 22:19
swistakos napisał:
O, podział na lepszych i tych lepszejszych. Kiedyś już to było.


Chyba teraz jest taki podział? No bo co to jest gorszy sort? Kto to są animalni?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Bioliteratura.
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 10-01-2017 07:06
Rozmawiacie nie na temat i wykorzystujecie moją szczerość.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]