"Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
"Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 03-03-2017 20:53
Znowu kit!


W tekście poniższym: „parafraza na parafrazie, parafrazę, parafrazą pogania. Jak u Górskiego, tylko więcej perwersji i absmaku.

Z
aczyna się od prologu, w którym prezes chichra się, oglądając zawody sportowe – walki w błocie. I tutaj się czepnę, ponieważ faktycznie dyscypliną sportu, jaką prezes lubi najbardziej jest rodeo na byku. Przypucował się kiedyś, a tu teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=PmdgrpuPiXk

Natomiast prawdą jest to, co odtąd przyklei się do prezesa i będzie jak napis na dropsach: „13 grudnia spałem do południa”. Nośne hasło na transparenty i… murale! Heheh.

Potem jest już tylko o kitowaniu. Mariusz kituje, walcząc z wypaczeniami, aby prezesowi nie wiało. Prezes kituje, ale o tym na koniec. Wcześniej mamy gościa specjalnego – ministrę (używając feministycznej nowomowy) od likwidacji gimnazjów. Z tym jej fascynującym dźwięcznym „bebebe” i „łełełe”. Brakuje mi tylko naprzemiennego chichotu i szlochania, tak charakterystycznego dla menopauzy. Dźwięczne sylaby urzekają szczególnie podczas próby przekładu łacińskiej sentencji wygłoszonej przez prezesa - o wąskich ścieżkach - „per annum”, prowadzących do wzniosłych celów - „ad augusta”. Na tę okoliczność najwybitniejsza ministra w historii oświaty wręcza prezesowi jego portrety namalowane przez przedmiot eksperymentów pani ministry.

Między czasie w recepcji pęta się Artur, tfu! Andrzej – przyszły trybunalista, obecnie strażnik konstytucji, zwany przez gorszy sort Maliniakiem. Tradycyjnie „odchodzi z kwitkiem”.

Przepyszny jest monolog o morwach tryskających sokiem, którymi na przerwach pomiędzy lekcjami zajadał się prezes w szkolnych czasach. A koło tej morwy rosła rozłożysta jabłoń, na której jabłka nigdy nie mogły dojrzeć, bo koledzy podsadzali przyszłego prezesa, który był najniższy, by te niedojrzałe owoce zrywał. Potem te jabłka kwaśne pomiędzy drzwi wkładali aby je obić, i taką brązową miazgą do kupy podobną się zajadać. Smacznego. To lepsze niż szczaw i mirabelki, nie? Morwa i obite jabłuszka. Super! Parafraza jak ta lala na profesorze Niesiołowskim, który nie powiedział nic innego jak samą prawdę.

I tutaj gratuluję panu Górskiemu tego, że przebił wreszcie ten balon głupoty oraz przeinaczenia, sztucznie pompowanego przez łysego spinola i jego pomocników. To już koniec „szczawiu i mirabelek”. Wierzę, że podobnie Górski przebije balon podsłuchowy, w którym znajdują się jedynie niecenzuralne określenia i obrzydliwe ośmiorniczki, które dla szpanu zajadał Raduś. A to po prawdzie jest tanie świństwo, nic więcej. Tylko nazwę ma nośną. Podpowiem coś: w tym celu prezes mógłby w którymś z odcinków zajadać się… macą! I kląć przy tym w jidysz. Oczywiście cała scenka uchwycona ukrytą kamerą, zainstalowaną w gabinecie prezesa przez Antoniego Spiskiewicza. To mógłby być ten hak, o którym wszyscy szepcą po kątach. Hak semicki, no i wówczas kwestia Odessy, która sobie bryka po forach internetowych. Ludzie piszą o jakichś Kalksteinach z Odessy. To takie miasto, gdzie krzyżują się drogi obcych wywiadów. No i mamy materiał na ciasto. Wystarczy tylko zmieszać składniki i je upiec!

Przy okazji opowieści prezesa o tym jak to podsadzany przez kolegów, szusował między jabłoniowymi gałęziami w poszukiwaniu niedojrzałych jabłuszek, Mariusz zapada w płytki sen. Co mu się śni? Otóż jego własne ego. Oh, jakże on boi się prawdy! I swojego kuzyna, z którym od lat się nie zadaje!

Państwo rozumiecie, że ja po linie stąpam. Powinienem uważać, żeby nie zaczęli się bać, bo wtedy mnie odpalą, jak ABWera Mordochlapa. To może złożę publiczne i obszerne zeznanie, co mnie przynajmniej uchroni przed grą wstępną w postaci sadomasochistycznej sesji:

Otóż ja od dziecka lubiłem kij do wychodka wkładać. Przez otwór. I tym kijem zamieszać. Patrzeć jak to wszystko się pasie tam. Muchy, ośle zuchy i inne takie białe, oślizgłe. Jak to wszystko tam się gotuje, jak walczy o każdy kęs. Stąd ja wiem jak wychodek wygląda. Każdy jeden wychodek.


Dalej ministra bebebe łełełe, która niczego nie wie, otrzymuje instrukcje od prezesa, dotyczącą nowego podręcznika do historii. Pisałem o takim podręczniku dwa miesiące temu, przez co wszedłem w publiczny spór z sąsiadem pana Jojo. Niestety nasza dyskusja została usunięta z pewnego portalu, więc jej nie przytoczę. A szkoda. Wracając do tematu – prezes podsumowuje spotkanie z ministrą od likwidacji gimnazjów słowami: „… niech pani pcha te swoje teczki obłędu jak Byron”, parafrazując Agnieszkę Osiecką: „pchajmy więc taczki obłędu jak Byron, bo raz mamy bal! Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale, niech żyje bal, drugi raz nie zaproszą nas wcale.” Coś pięknego!

Jednak wisienka jest na samym końcu szóstego odcinka „Ucha”. Zatroskany klepanymi po nocach reformami, Mariusz, wyznaje prezesowi swoje obawy. W odpowiedzi słyszy pytania:

- ja to wymyśliłem?

- no nie, pani minister – odpowiada Mariusz.

- ja to klepnąłem?

- pani premier!

- ja to podpisałem?

- nie no, pan prezydent!

- to co ja mam z tym wszystkim wspólnego? Ja mam czyste ręce.

No i teraz prezes sięgając po kubek z gorącym mlekiem brudzi sobie dłoń kitem. Z obrzydzeniem potrząsa ręką i ze złością, ostrym tonem wypowiada słowa: „znowu kit!”. Ano. Nikolae Ceausescu też miał czyste.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2017 23:39
Oglądałam cztery pierwsze odcinki "Ucha prezesa". W czwartym jest gość, który jest kibicem Legii i stworzył- uwaga globus Polski! Jest to przezabawna satyra na tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że Polska we wszystkich dziedzinach życia jest częścią obiegu ogólnoświatowego.
Między innymi dlatego tyle fabryk zamknięto w Polsce w latach 90. Nie tylko z racji ówczesnych przemian gospodarczych, ale również dlatego, że wiele z tychże fabryk przeniesiono do Chin(i nie tylko).
Wracając do "Ucha prezesa", jest bardzo zabawny. Mówi więcej o polskiej politycznej rzeczywistości niż nagłówki gazet i serwisów informacyjnych.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2017 00:05
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
W czwartym jest gość, który jest kibicem Legii i stworzył- uwaga globus Polski!

Wpadłem na ten pomysł wcześniej, ale widocznie w mało sugestywny sposób zrealizowałem. Najciekawsze, dla mnie, jest jednak to, że zamierzałem postawić go na biurku prezesa. Podobieństwo byłoby ogromne, mógłbym Górskiego pozwać o plagiat ;)

https://www.youtube.com/watch?v=6OXb5KzAlwQ
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2017 11:07
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Polska we wszystkich dziedzinach życia jest częścią obiegu ogólnoświatowego.
Między innymi dlatego tyle fabryk zamknięto w Polsce w latach 90. Nie tylko z racji ówczesnych przemian gospodarczych, ale również dlatego, że wiele z tychże fabryk przeniesiono do Chin(i nie tylko).

Jesteśmy częścią światowej gospodarki i bardzo dobrze, jeśli chodzi o inne dziedziny życia, my sami musimy ustalać swoje własne normy, sami musimy organizować własne życie w oparciu o te normy, lub dążyć do ich zmian jeśli nam nie odpowiadają. Demokracja daje nam do tego narzędzia, trzeba z nich korzystać. Suwerenność państwa polega na samodzielnym decydowaniu.
Jeśli ustalane w taki sposób normy nie odpowiadają mniejszości, mniejszość musi się do nich dostosować. To też jest demokracja, która jest wolą większości obywateli.

Fabryki w Polsce zamykano masowo w latach 90-tych i później, z powodu tzw. prywatyzacji, która była w istocie wyprzedażą majątku narodowego. Zagraniczne koncerny szukając rynku zbytu na swoje towary, wykupywały polskie fabryki by je następnie w ten czy inny sposób zlikwidować, to najprostszy sposób zapewnienia sobie zbytu na własne towary. Naszym ówczesnym decydentom wydawało się że kapitał nie ma narodowości, miał i ma ją do dzisiaj.

"Ucho prezesa" pokazuje w krzywym zwierciadle mechanizmy władzy, sposoby jej sprawowania, nie do końca spójne z oczekiwaniami wyborców. Spojrzał bym na to pod tym właśnie kątem i wyciągnął wnioski.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 04-03-2017 13:49
Vigo napisał:
Jesteśmy częścią światowej gospodarki i bardzo dobrze, jeśli chodzi o inne dziedziny życia, my sami musimy ustalać swoje własne normy, sami musimy organizować własne życie w oparciu o te normy, lub dążyć do ich zmian jeśli nam nie odpowiadają. Demokracja daje nam do tego narzędzia, trzeba z nich korzystać. Suwerenność państwa polega na samodzielnym decydowaniu.
Jeśli ustalane w taki sposób normy nie odpowiadają mniejszości, mniejszość musi się do nich dostosować. To też jest demokracja, która jest wolą większości obywateli.


Skoro tak, to proszę...
Szczepan Gender pisze dla ludzi młodych, a przynajmniej młodych duchem, a nie dla grzybów, którym pozostało już tylko rozpamiętywanie i zgrzytanie zębami. Zatem udzielę kilku porad dla młodych:

1. Dobra rada, to ta której nie posłuchasz.
2. "Dobry interes, biznes, to ten, którego nie otworzysz" inspektor policji skarbowej w czasie libacji alkoholowej i przypływu szczerości.
3. Najlepsza żona to ta z którą się nie ożenisz.
4. Najlepsza partia to ta, na którą nie zagłosujesz.

Pamiętaj: nikt na tym świecie nie wie lepiej od ciebie, co jest dla ciebie dobre, bo nikt nie jest tobą!!!


Każda opinia o tobie ma wartość zeszłorocznego śniegu, ponieważ topnieje jak śnieg i ulega erozji jak gleba pozbawiona szaty roślinnej. Każdy człowiek występuje w dwóch osobach: a. Wizerunek - na użytek otoczenia, b. Ukryty przed oczami otoczenia prawdziwy "ja". Zatem to co widzisz jest wyłącznie kreacją na potrzeby chwili, bądź określonej strategii.

5. Życie jest grą. Teatrem i niczym więcej.
6. Żyjesz raz, więc zastanów się - co tak naprawdę ma znaczenie z twojego punktu widzenia.
7. Jeśli chcesz wykorzystać tę jedyną i niepowtarzalną szansę, wejrzyj w samego siebie. Słuchaj głosów, które z twojego wnętrza pochodzą, a czniaj to co słyszą twoje uszy. Za pomocą twojego narządu słuchu jesteś mamiony przez iluzjonistów, którzy pragną jedynie na twojej dupie podróżować do raju. Za pomocą twojego narządu wzroku podrzucają tobie obrazy, aby uczynić z ciebie niewolnika. Zamknij oczy i patrz do wewnątrz. To twoje życie i ono jest najważniejsze. Ryknij: precz!
8. Ludzie dzielą się na tych co dymają i tych co są dymani. Aby znaleźć się w grupie dymających musisz panować nad swym językiem i paradoksalnie na jego końcu znajdować się musi miłość, troska o innych oraz chęć świadczenia nieustannej pomocy. Zwyczajnie musisz powtarzać te wartości jak katarynka, by im wszystkim to wmówić, a wówczas rząd dusz należeć będzie do ciebie. To co naprawdę myślisz musisz w tym wypadku zabrać do grobu.
9. Pamiętaj, że wszystko jest względne. Światopogląd i tego typu brednie określa punkt siedzenia. Nic więcej. Pośrednio szerokość geograficzna pod jaką się wychowałeś i najbliższe otoczenie, więc wyobraź sobie co by było jeślibyś urodził się gdzie indziej. Wówczas zrozumiesz.
10. Światem nie rządzą mocarstwa. W Polsce nie rządzi PiS, czy Kaczyński. Wszystkim rządzi pieniądz. Odkąd wymyślili go Fenicjanie. Na tym świecie Bogiem jest pieniądz. To jedyne, co tak naprawdę potrzebujesz. A jeśli nie potrzebujesz, to daj sobie na luz i bądź ich niewolnikiem, lub jak ja - głupim kontestatorem.

Oto prawda objawiona. Jeśli zrozumiesz co napisałem i powyższym dekalogiem będziesz się kierował, to przynajmniej nie będziesz ich niewolnikiem. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Powodzenia.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2017 15:31
A propos osoby Jarosława Kaczyńskiego- wydaje się na ten moment, że przejdzie do historii Polski nie tyle z racji decyzji, które podejmował, ale kontrowersji, jakie wzbudza jego postać.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 04-03-2017 18:33
Zgadza się, bo jeśli chodzi o sposób uprawiania polityki nie jest kimś wyjątkowym.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2017 20:17
Jarosław Kaczyński nie jest również zresztą politykiem, z którego nazwiskiem wiążą się wielkie polityczne wydarzenia. Miller to wejście do Unii, Kwaśniewski to obecna konstytucja i wejście do NATO(i niestety udział polskich żołnierzy w wojnie w Iraku, sam publicznie powiedział- Polskę oszukano).
Jego nazwisko odbiło się jednak(i ciągle się odbija) bardzo mocno na społecznych emocjach. Zapewne jak mało kogo w ostatnich 10 latach. Można powiedzieć(z racji sporów, które budzi), że jest Kubą Wojewódzkim polskiej polityki.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 05-03-2017 06:40
Szczepanie - możesz sobie kontestować do woli, jeśli jednak wydaje Ci się że dzięki tej kontestacji żyjesz w krainie nieograniczonej wolności, to życzę Ci wszystkiego najlepszego w tych fantazjach.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-03-2017 12:42
Vigo napisał:
Szczepanie - możesz sobie kontestować do woli, jeśli jednak wydaje Ci się że dzięki tej kontestacji żyjesz w krainie nieograniczonej wolności, to życzę Ci wszystkiego najlepszego w tych fantazjach.


Ja nie wiem co masz na myśli pisząc o krainie nieograniczonej wolności, ale jeśli komuś się wydaje, że może mi cokolwiek nakazać w kwestii mojej przestrzeni osobistej, mojego ciała, moich poglądów, czy też aktualnie mojego stosunku do suwerena, to ja mu też życzę wszystkiego najlepszego w tych jego fantazjach.

A teraz wisienka:
Każdy prawnik i student pierwszego roku prawa zna słynną prawniczą maksymę: "Prawo jest jak płot, wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a bydło się nie rozchodzi, gdzie nie trzeba. Pisowski płot jest tutaj czymś szczególnym. Dla przykładu ja poprzez dziurę w nim wychlastałem w styczniu ponad hektar lasu. Dranie platformiarze mi nie dali, a PiS dał! Bóg zapłać kloako! Pozdrawiam ministerstwo szyszek i leśników chlastających 90 letnie dęby w puszczach!

Podobno już ma w Polsce nie być gospodarki wolnorynkowej, lecz ma być "rynek w służbie narodu". Szczerze spadłem z konia, kiedy to usłyszałem i rżałem przez godzinę niczym kobyła. Jestem przekonany, że rynek, który karzeł ma na myśli zrzuci się na wieńce dla marszałka w takiej sytuacji, zaś PiS niech szuka idiotów rynku, którzy będą służyć narodowi wśród swoich wyborców. Oni są idealni do prowadzenia działalności gospodarczej, a przedsiębiorczość aż w nich kipi. Wyborcy PiS, to koło zamachowe polskiej gospodarki. Na razie są na etapie kumulacji kapitału - odkładają z pincet plus, a kiedy naciułają, to pisowskie firmy wyrosną jak grzyby po deszczu! Powodzenia Polsko!

Był już człowiek z marmuru, był człowiek z żelaza. Teraz jest człowiek z gówna. Z kaczego gówna.


Wielu Polaków ma coś z deklem. Ja to zwalam na karb tego, który im pod deklami namieszał. Im się wydaje, że Kaczyński jest w stanie okiełznać wszystkich, którzy do szkoły nie mieli pod górkę, wszystkich którzy mają w sobie ambicje, wiedzę i umiejętności potrzebne do przetrwania w warunkach konkurencji, oraz zaprząc ich do zasuwania na jego elektorat i na jego warunkach. Bawi mnie to do łez. Ale na końcu to wyborcy PiSu będą mieli łzy w oczach. I ich dzieci i wnuki i kto wie, czy nie przyszłe pokolenia. Oni dziś sobie ścielą. Beze mnie i bez milionów takich jak ja. My im możemy w tę pościel co najwyżej napaskudzić. Niech śpią w gnoju.

"Wszystko co ten człowiek weźmie w ręce zamienia się w gówno" - Andrzej Celiński - wybitny opozycjonista, polityk lewicy.
[Dodano 05-03-2017 13:09]
13 grudnia spałem do południa - napis na kaczych dropsach



i jeszcze coś, drogi Vigo! No ja kontestuję, ale wiewiórki donoszą że są tacy, którzy nie kontestują, lecz robią swoje w milczeniu potakując suwerenowi, a mając tych lokalnych pisowskich pajaców za drobniaki, które tak jak Don Corleone trzymają w kieszeniach. Przykro mi, ale ja już pisałem, że to tylko iluzja, ze rządzi Kaczyński i PiS. Takie opium dla ludu jak religia. Rządzi pieniądz, bo każdy ma swoją cenę, zaś cena kukiełek, które nic sobą nie reprezentują jest wyjątkowo niska. Ale o tym suweren nigdy się nie dowie. Życie.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
dominikue71 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 30-03-2017 12:46
nie podoba mi sie kompletnie to ucho prezesa powiem Wam
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 31-03-2017 10:14
!
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 31-03-2017 19:07
Ja poproszę piwo :)

mozets napisał:
Dawny świetny Kabaret Moralnego Niepokoju zeszedł na psy intelektualne. Łatwa kasa - po co się męczyć. Najlepiej płynie się z prądem.

Zgadzam się z tym, z każdym odcinkiem "Ucha prezesa" coraz bardziej.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 01-04-2017 00:03
mozets poproszę kawę i piwo. ;p
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2017 14:51
[Dodano 18-04-2017 15:36]
mozets napisał:
Ho,ho - "za moich czasów" niektórzy komentatorzy na tym forum mogliby z powodzeniem być politrukami w jednostkach wojskowych. Komdywami, kombatami ( kombat - to komisarz polityczny batalionu). Potoczystość, kwiecistość figur werbalnych , gejzery epitetów , bezwstyd komunałów graniczący z nikczemnością , terror myśli, szaleństwo nielogiczności , niekonsekwencje logiki, sofizmaty, literackie wsparcie dla partii opozycyjnych, folklor z zapożyczeniami mentalności homosovieticus, antynomie skojarzeń , katastrofizm myślowy , unicestwienie duchowe, pauperyzacja i rozdroże wartości moralnych, ogłupianie odbiorców , amputowane tandetne i tendencyjne niby-argumenty, homo militans, paraliżowanie dialogu, płycizny i ubóstwo refleksji,odbrązowianie przeszłości i dydaktyzm, gigantomania hiperboli, ekshibicjonizm motywacji , deformacja etyki, nihilizm, truizmy, fascynacja plakatową okolicznościową agitacją połączone z wulgarnością Wojaczka. Zbyt skoncentrowany na własnej "idee fix". A jednak (poprzez to) jakiś związek z literaturą jest... jak widać ;-))).


Jeśli ja zapragnę z kimś polemiki, to rozkładam jego wypowiedzi na czynniki pierwsze. Sam usiadłeś Mozets na czubku mojego widelca poprzez ten Twój spis figur retorycznych, środków artystycznego wyrazu i filozofii, jakie mi suponujesz, bez konkretnych odniesień do moich tekstów. Długo na nim nie posiedzisz, Mozets.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2017 21:10
!
Do góry
Autor
RE: "Ucho prezesa" recenzja - Vl odcinka.
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-04-2017 10:21
mozets napisał:
Nie wiem dlaczego Szczepan odniósł moje komentarze do siebie. Wydawało mi się ,że wyrażam się dość ogólnie. Jednak reakcja Szczepana wprawiła mnie w stan silnego rozstroju nerwowego. Nie mogę spać, nie mogę jeść , ręce mi się trzęsą , pocę się zlewnymi potami. Po prostu boję się, że ten "widelec" Szczepana nie jest wcale enigmatyczny a zupełnie konkretny. Traktuje to jak pocałunek śmierci cappo di tutti cappi. Wolałbym nie siedzieć na żadnym widelcu , nodze od odwróconego taboretu, nie stać całą noc w wodzie po pas nago i w celi o temp. O stopni. Nie wiem po prostu co mnie czeka. Zaczynam pomału fiksować. Ciągle zadaję sobie pytanie : " i co to teraz będzie"? Służyłem kilkanaście lat w wojsku , bywałem w niebezpiecznych sytuacjach ale tak się jeszcze nigdy nie bałem. Nie chcę zginąć od widelca, wolę jeden celny strzał w tył głowy.
kpt.M.Mozets specjalista uzbrojenia (jnwsws).



"Ogólnie" - powiadasz Mozets? Czyli mogę domniemywać, że w grę wchodzi także Vigo, Katarzyna, Dominikue71, Świstakos i Ekszyn? A może Twój komentarz dotyczy innego tematu, a został omyłkowo zamieszczony w moim temacie? To może go przesuń w bardziej ogólne miejsce? Może w temacie dotyczącym regulaminu?

Widzisz Mozets, ja należę do tej kategorii ludzi, którzy nie nadstawiają drugiego policzka, kiedy dostaną w papę i nie użalam się nad sobą w takiej sytuacji. Ja wówczas kombinuję jak się dobrać do dupy takiemu "papodawcy", a skoro już posługujesz się nomenklaturą rodem z "Ojca chrzestnego", to powinieneś wiedzieć, że jeśli ktoś ma uszy i oczy otwarte, oraz jest cierpliwy, to znajdzie dojście i sposób na wyrównanie rachunków. Nie każdy wierzy w sąd ostateczny, drogi Mozetsie. Wielu szuka sprawiedliwości jeszcze na tym łez padole. Życie.

W kwestii "widelca", to jest Mozets, ewidentna metafora, bo ewidentnie jesteś za duży, bym Cię "na raz" skonsumował. Miałem na myśli Twoje głodne kawałki. Zdrowia, Mozets. Realnie nie mamy ze sobą nic do czynienia i mieć nie będziemy, no chyba że kiedyś na jakieś barykadzie. Jesteś wyższy stopniem, ale ja pod Tobą służyć nigdy nie będę, bo i inna formacja, i inny suweren.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.