Kościół a polityka
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Kościół a polityka
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2017 16:39
Wielokrotnie zarzuca się w naszym kraju Kościołowi i Episkopatowi, że wtrącają się w sprawy polityczne.
Najczęściej dotyczy to kwestii światopoglądowych- stosunku do in vitro, aborcji, eutanazji, zapobiegania przemocy domowej(stąd tak burzliwa była dyskusja na temat konwencji dotyczącej tego tematu) czy praw osób homoseksualnych.
Jednak ostatnie ujawnienie nagrań z udziałem księdza Kazimierza Sowy z restauracji nomen omen Sowa i Przyjaciele nie dotyczyło tychże kwestii.
Tylko obsady stanowiska prezesa Tauronu.
Przyznajcie sami- obsadzenie stanowiska prezesa spółki giełdowej jest kwestią, która z Biblią i tradycją katolicką nie ma nic wspólnego.
Na tych nagraniach ksiądz Sowa mówi wprawdzie o kwestiach związanych z Kościołem(odszkodowanie dla jednej z krakowskich parafii, kulisy budowy słynnej Świątyni Opatrzności Bożej), jednakże opowiada o tym w kontekście finansowym.
Co sądzicie o takiej sytuacji?
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2017 09:43
O ile wiem, ksiądz Sowa, podpadł swoim zwierzchnikom, wypowiedziami u "Sowy", więc stanowisko Sowy, nie jest stanowiskiem Kościoła. Czytałem nawet, że wypowiedzi księdza Kazimierza, nie licują z powagą kapłana, nie mnie to oceniać, jednak mam jakiś niesmak w związku z całą sprawą nagrań.
A czy Kościół ma prawo mieszać się do polityki?
Ależ oczywiście że ma prawo. W sprawie in vitro, aborcji, czy eutanazji, ma nawet obowiązek, zgodnie z głoszonym przez siebie słowem Chrystusa.
Gdyby się w takich sprawach nie wypowiadał, byłoby to niewyobrażalną hipokryzją, poza tym, mamy przecież demokrację :)
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2017 16:11
Zgoda, jednak wtrącanie się w sprawę obsady stanowiska prezesa dużej firmy energetycznej z kwestiami in vitro, aborcji i eutanazji nie ma nic wspólnego. Z Pismem Świętym tym bardziej.
Jednak dostojnicy kościelni mają znajomości we władzach państwowych i czasami przez nie potrafią załatwić różne rzeczy typu odszkodowanie dla parafii, czy pieniądze na budowę nowego kościoła(Świątynia Opatrzności Bożej to tylko najsłynniejszy przykład).
Czy wiesz, że na mocy konkordatu jako pierwszy o nominacjach biskupich dowiaduje się premier?
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 30-07-2017 22:04
nawiązując do tematu:)
ale zbierasz te opinie i zbierasz:) co Ty z nimi robisz? prace jakąś piszesz?
a moim zdaniem co by nie mówić to gdyby nie duchowni w PRL to było by naprawdę słabo z naszą tradycją itd
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2017 23:08
Dla mnie sprawa jest prosta: gdyby Kościół katolicki dążył do uchwalania w parlamencie praw go dotyczących, np., dajmy na to, "kto uczęszcza przynajmniej raz w miesiącu na mszę, nie może mieć aborcji / współżyć przed ślubem", etc., nie miałabym nic przeciwko. Gdy naciska na uchwalanie podobnych praw dotyczących każdego, godzi to w moją podstawową wolność jako osoby niewierzącej, kierującej się innymi wartościami. Tym bardziej, że badania wykazują, że np. liczba aborcji nie spada, gdy ją zdelegalizować, z czego widać wyraźnie, że KK chodzi nie o liczbę usuniętych płodów, ale o "montowanie" swoich wpływów (jeśli nie o to, żeby kobiety umierały w wyniku powikłań po nielegalnych zabiegach, co dość logicznie wynika z dostępnych danych).

Na koniec napiszę, że podziwiam wytrwałość, z jaką śledzisz, Katarzyno, wszystkie te przepychanki polityczne polskiego Kościoła - mnie już dawno wysiadła do tej instytucji cierpliwość i jeśli nie zobaczę z ich strony chęci do rzeczywistego, równorzędnego dialogu, dla mnie to organizacja w najwyższym stopniu zadufała i niepoważna, mimo - a może: zwłaszcza - dlatego, że nie można jej odmówić zasług w obalaniu poprzedniej dyktatury.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 19:13
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Wielokrotnie zarzuca się w naszym kraju Kościołowi i Episkopatowi, że wtrącają się w sprawy polityczne.
Najczęściej dotyczy to kwestii światopoglądowych- stosunku do in vitro, aborcji, eutanazji, zapobiegania przemocy domowej(stąd tak burzliwa była dyskusja na temat konwencji dotyczącej tego tematu) czy praw osób homoseksualnych.
Jednak ostatnie ujawnienie nagrań z udziałem księdza Kazimierza Sowy z restauracji nomen omen Sowa i Przyjaciele nie dotyczyło tychże kwestii.
Tylko obsady stanowiska prezesa Tauronu.

pan Sowa to przedstawiciel neoliberalnego establishmentu politycznego czy postkomunistycznej nomenklatury zdecydowanie bliżej mu do PO czy Nowoczesnej niż Kościoła Katolickiego.

introwerka napisała:
Dla mnie sprawa jest prosta: gdyby Kościół katolicki dążył do uchwalania w parlamencie praw go dotyczących, np., dajmy na to, "kto uczęszcza przynajmniej raz w miesiącu na mszę, nie może mieć aborcji / współżyć przed ślubem", etc., nie miałabym nic przeciwko. Gdy naciska na uchwalanie podobnych praw dotyczących każdego, godzi to w moją podstawową wolność jako osoby niewierzącej, kierującej się innymi wartościami. Tym bardziej, że badania wykazują, że np. liczba aborcji nie spada, gdy ją zdelegalizować, z czego widać wyraźnie, że KK chodzi nie o liczbę usuniętych płodów, ale o "montowanie" swoich wpływów (jeśli nie o to, żeby kobiety umierały w wyniku powikłań po nielegalnych zabiegach, co dość logicznie wynika z dostępnych danych).


Taaaak to prawdziwa wolność móc zabić własne dziecko, bo to nie jest żaden "płód" tak jak Żydzi nie są "podludźmi", a Polacy "rasą niższą". Straszny i beznadziejny świat wyłania się z tych waszych wartości gdzie można zabić słabszych i niepotrzebnych. To nic innego jak prawo silniejszego, to nic innego jak droga do piekła.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 20:07
Slavku, no właśnie taką retoryką, wmawianiem jakichś morderczych chęci kościół zniechęca do siebie co światlejsze osoby. Tymczasem w przypadku aborcji chodzi nie o zachęcanie do niej, ale o istnienie możliwości wyboru, np. między życiem już istniejącego człowieka a tego, który dopiero miałby się urodzić. To nigdy nie jest łatwy wybór, bo w ogóle wybory życiowe rzadko są czarno-białe. Tym bardziej nie pomaga narzucanie martyrologicznej „jedynie słusznej” drogi. A już straszeniem piekłem mnie po prostu rozśmieszyłeś - shame on you za hipotetyzowanie zamiast dostrzeżenia tego piekła, które narzucanie kościelnej ideologii tworzy na ziemi! :no:
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 20:49
introwerka napisała:
A już straszeniem piekłem mnie po prostu rozśmieszyłeś - shame on you za hipotetyzowanie zamiast dostrzeżenia tego piekła, które narzucanie kościelnej ideologii tworzy na ziemi! :no:

Chodziło mi o piekło na ziemi introwerko. piekło, które tworzy ideologia taka jak komunizm, czy faszyzm, a nie KK. To Stalin, Hitler, Mao czy Kim to przywódcy świata, gdzie jedynym respektowanym prawem było prawo silnieszego.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 20:57
Slavek napisał:
Chodziło mi o piekło na ziemi introwerko. piekło, które tworzy ideologia taka jak komunizm, czy faszyzm, a nie KK. To Stalin, Hitler, Mao czy Kim to przywódcy świata, gdzie jedynym respektowanym prawem było prawo silnieszego.

Przecież teraz panuje u nas prawo silniejszego. Kaczyński tylko tym nie pasuje do wyżej wymienionych, że nie zabija. A do komunizmu zblenderowanego z nazizmem coraz bliżej.

KK też bazuje na byciu silniejszym, że niby jest najliczniejszą grupą parareligijną.

Z PIS-em i KK nie ma dyskusji merytorycznej.
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 21:18
Ekszyn Dupacycki napisał:
Przecież teraz panuje u nas prawo silniejszego. Kaczyński tylko tym nie pasuje do wyżej wymienionych, że nie zabija. A do komunizmu zblenderowanego z nazizmem coraz bliżej.

KK też bazuje na byciu silniejszym, że niby jest najliczniejszą grupą parareligijną.

Z PIS-em i KK nie ma dyskusji merytorycznej.

Dokładnie, Ekszynie. Dodam, że we wszystkich wymienionych przez Was dyktaturach łącznie z obecną z Kaczyńskim aborcja była przestępstwem.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 21:29
Ekszyn Dupacycki napisał:
Przecież teraz panuje u nas prawo silniejszego. Kaczyński tylko tym nie pasuje do wyżej wymienionych, że nie zabija. A do komunizmu zblenderowanego z nazizmem coraz bliżej.

KK też bazuje na byciu silniejszym, że niby jest najliczniejszą grupą parareligijną.

Z PIS-em i KK nie ma dyskusji merytorycznej.

introwerka napisała:
Dokładnie, Ekszynie. Dodam, że we wszystkich wymienionych przez Was dyktaturach łącznie z obecną z Kaczyńskim aborcja była przestępstwem.


Aż mnie litość bierze
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2017 21:44
Slavek napisał:
Aż mnie litość bierze

Szkoda, że Cię nie bierze w innych życiowych sytuacjach, których istnienie Kościół konsekwentnie ignoruje ;) Może wtedy łatwiej byłoby uwierzyć w niewybiórczość kościelnego sumienia.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2017 23:22
Mam wrażenie od dłuższego czasu, jako absolwentka szkoły katolickiej, że Kościół w Polsce szuka drogi. Wyszedł już z wieku XX, a nie wszedł jeszcze w wiek XXI. Mówiąc inaczej: stoi pomiędzy stuleciem, które odeszło, a stuleciem, które nadeszło.
Stąd tak silne boksowanie się Kościoła ze współczenością. Zwłaszcza w sferze obyczajowej. Stosunku do rozwodów, konkubinatów, wreszcie- do praw osób homoseksualnych.
Temat pedofilii(a także przemocy, o czym świadczą wypływające ostatnio przykłady tejże w chórze katedralnym z Ratyzbony), w Kościele długo, bardzo długo, był tematem tabu. Dlatego, kiedy ujawniono skandal z arcybiskupem Paetzem w roli głównej, dla wielu był to szok. Zapraszano go na rauty, pisano listy w obronie.
Od restauracji kapitalizmu w oczy tych wiernych, którzy się spauperyzowali, utracili pracę w zbankrutowanych fabrykach, zaczął kłuć również poziom życia biskupów. Pałace arcybiskupie, samochody i inne rzeczy, które dla wiernych nie były dostępne.
Dochodzi też do tego kwestia historyczna. Powszechnie podkreśla się rolę Kościoła w PRL, jako bastionu wolności(poparcie dla Solidarności i ruchów opozycyjnych) i strażnika tradycyjnych wartości.
Nie da się jednak ukryć, że przy antykomunistycznej postawie swoich liderów- Wyszyńskiego, papieża Jana Pawła II, Kościół sam był uwikłany w tamtą rzeczywistość. Publikacje naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podlegały cenzurze, środowisko Kościoła było poddawane inwigilacji(i to nieraz przez osoby z własnego otoczenia).
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 15:04
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
jako absolwentka szkoły katolickiej

- co to za szkoła, jak się nazywa?

KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Stąd tak silne boksowanie się Kościoła ze współczenością. Zwłaszcza w sferze obyczajowej. Stosunku do rozwodów, konkubinatów, wreszcie- do praw osób homoseksualnych

- wszystko to jest grzechem i to się nie zmieni.

KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Temat pedofilii(a także przemocy, o czym świadczą wypływające ostatnio przykłady tejże w chórze katedralnym z Ratyzbony), w Kościele długo, bardzo długo, był tematem tabu. Dlatego, kiedy ujawniono skandal z arcybiskupem Paetzem w roli głównej, dla wielu był to szok


- a czy takim samym szokiem jest dla Ciebie fakt, że WHO zaleca masturbowanie już 4letnich dzieci..? Jak w świetle tego widzi Ci się możliwość adopcji dzieci przez dwóch homo, którzy mogą przecież być pedofilami, myślisz, że ktoś to sprawdza..? Pamiętasz/znasz sprawę M. Dutroux? Wtedy premierem w Belgii był Guy Verhofstadt (tak to ten obrońca "demokracji" w Polsce) sprawę prowadzono nieudolnie i nierzetelnie. A wiesz co o pedofilii w Hollywood mówił Elijah Wood (Frodo z filmu Wł. Pierścieni)? I jak wg. Ciebie to wszystko wygląda w kontekście tego, że Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne skreśliło go z listy chorób - pedofilię..? Co prawda po fali krytyki zaczęło się z tego wycofywać, twierdząc, że to była pomyłka, ale czy na pewno..A jest jeszcze Islam.
Odnoszę wrażenie, że wielu tutaj tkwi w pewnej intelektualnej pułapce wyznaczonej przez własną katolikofobię i nie jest/nie chce dostrzec prawdziwej skali problemu.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-08-2017 19:49
Slavek napisał:
Aż mnie litość bierze


Litość? Taka prawdziwie katolicka? Chrześcijańska litość, tak? To piękna sprawa, ta chrześcijańska litość. Tak piękna, że sobie publicznie rzygnę:

Chrześcijanie postanowili zniszczyć wierzenia starsze od ich religii o tysiące lat. Oskarżani o czary byli poganami. Czcili uniwersalne siły przyrody: płodność, plony ziemi, odradzanie się życia. Nagle kazano im uwierzyć w bóstwo, którego nigdy nie widzieli i na podstawie czyjegoś słowa. Nie mogło się to powieść bez uciekania się do przemocy.

Kobiety podejrzewane o czary często więziono i przesłuchiwano w całych grupach. Podstawą były najczęściej złośliwe plotki. Czasy polowań na czarownice były szczególnie groźne dla kobiet. Nawet te, które nie stały się obiektem podejrzeń musiały się obawiać. Wystarczyło, że były niezależne, przebojowe i odnosiły sukcesy, przez co narażały się na zawiść innych. Każda taka kobieta mogła paść ofiarą podejrzeń o czary.

Często też mężowie, albo znajomi rzucali podejrzenia na kobiety, których majątek chcieli przejąć. Pod pozorem walki z magią, aresztowano, torturowano i zabijano.

W wyniku inwazji Napoleona na Hiszpanię, trybunały inkwizycyjne zostały rozwiązane. Po sześciu wiekach tortur i mordów na niewinnych ofiarach, Europa weszła w okres wolny od religijnych prześladowań. Prawie. W XX wieku inkwizycja, zwana też świętym officium została przekształcona w kongregację nauki wiary, a na jej czele stanął Ratzinger, późniejszy papież. Dziś kongregacja tropi Harry Pottera, czy Kod Leonarda da Vinci. Jednak nie może już torturować i palić.

Dlatego w imieniu wszystkich ofiar chrześcijan, pluję chrześcijanom w twarz, wznosząc swą pięść ku niebiosom i wołając:

Chrześcijańskie pomioty! Bądźcie przeklęci przez Boga! Stańcie się ofiarami wrogów chrześcijaństwa. Bądźcie prześladowani i tępieni jak szarańcza. Niech ludzie przejrzą na oczy i oplują was i wasze fetysze. Niech brzydzą się wami! Niech zgaśnie dla was Słońce i niech mrok was pochłonie.

Nie ma we mnie nienawiści, ale nie mogę na was patrzeć i nieskończenie brzydzę się wami, owce i barany.

A wszystko to napisałem dlatego, że katolickie szambo znów podnosi swój łeb. Tym razem w Polsce. Won spod teatrów, won od niezależnych mediów, bo inaczej sam Szatan przyjdzie do waszych kamiennych budowli w których urągacie jedynemu sprawiedliwemu.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-08-2017 20:20
Szczepan Gender napisał:
Chrześcijańskie pomioty!

Trzeba Ci wiedzieć, że obrażając chrześcijan, nie dotykasz katolików. Mijasz się z celem, bo katolicy są anty-chrześcijanami. Oczywiście gówno o tym wiedzą, bo są tępi, ale ja Ci mówię, zostaw chrześcijan w spokoju, ich można na palcach jednej ręki policzyć.
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-08-2017 20:41
Są. Nawet jest ich wielu. Jednego znam, który nawet przed wigilijną kolacją czytał mnie fragmenty ewangelii na stojąco. Nie należał do żadnej partii politycznej, ani nie prezentował poglądów politycznych, poza chrześcijańskimi. Jeszcze tydzień temu był wysokim rangą funkcjonariuszem. Ponieważ nie chciał się politycznie określić zaproponowano mu degradację i pracę ponad 300 km od miejsca zamieszkania, albo wcześniejszą emeryturę. Wybrał emeryturę. Ma chore dziecko wymagające stałej opieki.

Pisząc chrześcijańskie pomioty dokonałem uogólnienia. Niesłusznie. Ci o których piszesz, żyją w cieniu. O tych piszę, których widać, słychać i czuć. Tego smrodu nie mogę znieść tak, jak oni siarki.

Poza tym podobne klątwy oni słyszeli już tysiące, jak nie miliony razy z ust torturowanych, mordowanych i palonych pogan, wszystkich nie pragnących ich wierzeń. Wszystkich, po których trupach się wspinali wycierając zdradzieckie mordy Jezusem Chrystusem. Czas na nich, Ekszynie. Już czas... To oni za srebrniki trzymali ręce w górze, kiedy Piłat zadawał pytanie. To oni za srebrniki sprzedają swoje dusze karłom w każdej epoce. Dziś ta cena to 500 zł. Amen.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 06-08-2017 14:22
Podziwiam ten upór pana Slavka w przytaczaniu wypowiedzi pisowskich trolli opłacanych przez agencje pijarowskie podobne do tych jak moja własna.
Natomiast muszę się przyznać, że mnie nikt nie zalecał masturbacji, a samogwałcę się gdzieś od siódmego roku życia. Mało tego, w dzieciństwie często onanizowałem się po wizycie na cmentarzu, lub odbębnieniu przymusowej mszy świętej. Jak się skończyło przymuszanie mnie do udziału w nabożeństwach, to chyba wszyscy widzą. Dodam, że moje spowiedzi święte od czasów tej pierwszej - przed komunią, zawsze były świętokradcze. I nikt mnie do tego nie namawiał, poza Lucyferem.

To jak my panie Slavku możemy w ogóle ze sobą dyskutować, co? Buhahahaahahahahh. Nie ma szans i porzućmy złudzenia, nie mówiąc już o tym, że ja wcale nie chcę z panem dyskutować, ale nie pozwolę na to, żeby pańskie katolickie flegmy przykrywały moje poglądy. One mają być na wierzchu! Zrozumiano?


Ponieważ Świadkowie Prawa i Sprawiedliwości - tej najbardziej dla mnie obrzydliwej z wszelkich sekt nie chcą przyjąć do wiadomości, że nie tylko na świecie, ale także w Polsce występuje różnorodność światopoglądów i postaw, to proszę wyzbyć się złudzeń i przyjąć do wiadomości, że czeka nas światopoglądowa wojna. Wyniszczająca wojna na wszystkich możliwych frontach. Zapewniam, że Szatan nigdy się nie podda, a w dzisiejszych czasach można go wyłącznie pocałować w dupę.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2017 10:54
Slavek, wyłącz tę betoniarę, nikogo nie zabetonujesz, choćbyś naprawdę wierzył, że Twe słowa pochodzą od Boga.

Dlaczego administrator nie kasuje spamu?
Do góry
Autor
RE: Kościół a polityka
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 07-08-2017 12:15
Jest dobrze, Ekszyn. Dla mnie technika spamowania zastosowana przez Slavka jest czymś naturalnym w przypadku Świadków Prawa i Sprawiedliwości. Dzielą nas kilometry światłowodów, miedzi, i stąd technika przykrywania bolesnych treści. W normalnych warunkach Świadek Prawa i Sprawiedliwości już leciałby na mnie z pazurami. Jeśli ktoś twierdzi, że nie, to niech włączy telewizor, kiedy odbywać się będą manifestacje moich przyjaciół: pederastów, kodziaży, lewaków, liberałów, aktorów spektaklu "Klątwa", Żydów i masonów. I chociaż nie ma mnie tam z nimi ciałem, to jestem duchem. Złym duchem. Szatanem, który urąga i pluje w kaczy smród. A naprzeciw mnie niedorżnięte watahy (za Sikorskim), lumpiarstwo (za Staniszkis)! Fusy narodu polskiego (za Legionem)!

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad swemi sługami! Bo siły pseudo chrześcijańskie mnie nie przemogą!

Kluczową jest kwestia, gdzie pan Slavek stosuje swoją technikę wklejanki - przykrywki. No, bo jeśliby tu był jakiś prawicowy wychodek, jakaś placówka Świadków Prawa i Sprawiedliwości, to nie byłoby sprawy. Ale zdaje się, że Portal Pisarski nie jest własnością lumpów? Tak mi się zdaje. Dlatego wklejanki Slavka sprawiają mi satysfakcję - jako ta wizytówka dobrej zmiany.

Nadmienię, że niedawno niejaki pan Targalski stwierdził, że prezydent Duda został rozpracowany przez bezpieczniaków, którzy sporządzili jego profil psychologiczny i na tej podstawie doprowadzili do realizacji serialu "Ucho prezesa". A to z kolei doprowadziło do tego, że Adrianowi, czy tam Andrzejowi, puściły nerwy i zawetował doskonałe ustawy o sądownictwie. Otóż ja również stosuję bezpieczniackie metody: przygotowuję sobie profilek psychologiczny adwersarza na podstawie jego publicznej twórczości, a następnie namierzam słabe punkty. Wystarczy, że pociągnę za spust.

Następnym razem zaboli jeszcze bardziej.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]