technika manipulacji przy użyciu kasownika
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
technika manipulacji przy użyciu kasownika
Szczepan Gender Użytkownik
Dodane dnia 06-08-2017 14:58
Sama wiara nie daje gwarancji zbawienia, ale jest rodzajem polisy na wypadek istnienia Boga.

Sama wiara jest rodzajem polisy na wypadek istnienia Boga, ale nie daje gwarancji zbawienia.

Wiara w Boga umniejsza człowieka, ale niesie sen o zwycięstwie sprawiedliwości i rekompensacie krzywd w przyszłym życiu.

Wiara w sen o sprawiedliwości i rekompensacie krzywd w przyszłym życiu, stwarza Boga, ale umniejsza człowieka.

Wiara w Boga narzuca dogmaty, które blokują ścieżkę samorozwoju jednostki, ale daje złudne poczucie więzi wspólnotowej.

Wiara w Boga daje złudne poczucie więzi wspólnotowej, ale narzuca dogmaty, które blokują ścieżkę samorozwoju jednostki.

Więź wspólnotowa oparta na wierze w jedno bóstwo, zaślepia nie pozostawiając wyboru, ale daje poczucie sensu walki z każdym przeciwnikiem.

Wiara w jedno bóstwo tworzy więź wspólnotową, która daje poczucie sensu walki z każdym przeciwnikiem, ale zaślepia, nie pozostawiając wyboru.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Yaro
  • 16/05/2022 19:07
  • To fajnie:)
  • mike17
  • 16/05/2022 17:17
  • Opróżniłem pocztę Jarku :)
  • mike17
  • 16/05/2022 14:29
  • Jarku, nie zapomniałem o Tobie :)
  • Yaro
  • 15/05/2022 18:40
  • Michał odezwij się. Pozdrawiam:)
  • Galernik
  • 10/05/2022 12:27
  • Dobra Cobro, ale to tak dobrze brzmi "Żywot bałwana". Myślę, że tytuł jest trafny, ale jak mi coś fajnego podrzucisz, to czemu nie, można zmienić. Dzięki za przeczytanie.
  • Dobra Cobra
  • 09/05/2022 15:30
  • Piękne zaproszenie. Zmieniłbym tytuł, żeby było bez słowa "balwan" , bo odzierasz punkt kuliminacyjny z zaskoczenia. I od początku wiadomo, co będzie.
  • Galernik
  • 09/05/2022 15:00
  • Witajcie. Melduję się po roku nieobecności. Żywot bałwana, jedna z moich najnowszych humoresek / opowiadań oczekuje Waszych opinii i ocen.
  • Darcon
  • 08/05/2022 09:57
  • Cały czas trwa nabór na konkurs "Malowanie słowem". Liczę, że wypoczęliście podczas majówki i teraz ruszycie z pisaniem. :)
  • Darcon
  • 04/05/2022 21:52
  • majka100, Strona główna, na dole, archiwum newsów. Marzec i kwiecień 2021. :) Pozdrawiam.
  • majka100
  • 04/05/2022 18:57
  • Dzień dobry, jest gdzieś zapis pierwszej edycji 'Malowanie słowem'?, bo jakoś nie mogę znaleźć. 'Muzoweny' też nie do odkopania.
Wspierają nas