Piskowina
Autor
Piskowina
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 07-08-2017 13:43
Joanna od piskowiny do nas przyszła w piątek rano. Od świtu chodzi od chałupy do chałupy z piskowiną. Przeciwko Szatanowi. Zło panoszy się w kraju i na świecie. Demony zalewają złowrogą propagandą. Jad sączy się zewsząd. Nawet jeśli człowiek unika, to i tak nie uchroni się przed nienawiścią. Szczęściem, jest skuteczny sposób na wszelkie diabelstwo. Oczywiście oprócz różańca, ale on sam nie wystarczy. Niezbędna jest piskowina. Dlatego Joanna roznosi piskowinę po chałupach, żeby ludzie mogli nasycić swoje oczy i wypełnić piskowiną uszy, która podziała jako filtr przeciwko złym mocom. Z tego też powodu, piskowinę należy czytać na głos, aby bezpośrednio wpadała i tworzyła nieprzepuszczalne warstwy, chroniąc bębenki przed jadem i nienawiścią. Zwykła niedzielna prasa, jak: „Gość niedzielny”, „Głos niedzieli”, „Niedziela w domu i zagrodzie”, „Moda na niedzielę”, „Ranczo niedzielne”, „Niedziela życia”, „Życie w niedzielę”, „Niedziela w twoim domu”, „Umrzeć w niedzielę”, powinna wystarczyć.

Ofiarę i tak wypada złożyć na fundację obrony czegoś tam, więc bierzemy piskowiny ile się da, bo dobrze się nią rozpala w piecu. Papier dobrego gatunku, to i dobrze się pali. Nie to, co ta makulatura, którą wpychają w nasze skrzynki pocztowe. Za cholerę nie chce się palić. Diabelstwo jakieś. Sam Szatan musi to produkować. Forsy ma jak lodu, to drukuje i każe makulaturę roznosić i wpychać ludziom do skrzynek. Z gównianego, niepalnego papieru.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Piskowina
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 08-08-2017 20:09
a tyle tych tematów "po złości" zrobiłeś?
Do góry
Autor
RE: Piskowina
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 09-08-2017 11:05
Dlaczego po złości? Z miłości zrobiłem. Z szacunku do tolerancji, z podziwu dla demokracji i społecznego potencjału intelektualnego. Wszyscy jesteśmy równi, tylko Pan Bóg Wszechmogący nierówno rozdaje talenty, oraz te powłoki cielesne i stąd wszelkie nieporozumienia pomiędzy ludźmi. Nie mogę pojąć tylko jednego:
Dlaczego ci ludzie, którym Bóg Wszechmogący poskąpił z niewiadomych powodów, mają pretensje do wszystkich, tylko nie do Niego? Ta jedna rzecz jest dla mnie niepojęta.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Piskowina
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2017 13:17
chawendyk napisał:
a tyle tych tematów "po złości" zrobiłeś?

chawendyk, to tylko jego profil psychologiczny, pewnie powód troski i zmartwienia dla jego najbliższych. ;)

Szczepan Gender napisał:
Joanna od piskowiny do nas przyszła w piątek rano. Od świtu chodzi od chałupy do chałupy z piskowiną. Przeciwko Szatanowi. Zło panoszy się w kraju i na świecie. Demony zalewają złowrogą propagandą. Jad sączy się zewsząd. Nawet jeśli człowiek unika, to i tak nie uchroni się przed nienawiścią. Szczęściem, jest skuteczny sposób na wszelkie diabelstwo. Oczywiście oprócz różańca, ale on sam nie wystarczy. Niezbędna jest piskowina. Dlatego Joanna roznosi piskowinę po chałupach, żeby ludzie mogli nasycić swoje oczy i wypełnić piskowiną uszy, która podziała jako filtr przeciwko złym mocom. Z tego też powodu, piskowinę należy czytać na głos, aby bezpośrednio wpadała i tworzyła nieprzepuszczalne warstwy, chroniąc bębenki przed jadem i nienawiścią. Zwykła niedzielna prasa, jak: „Gość niedzielny”, „Głos niedzieli”, „Niedziela w domu i zagrodzie”, „Moda na niedzielę”, „Ranczo niedzielne”, „Niedziela życia”, „Życie w niedzielę”, „Niedziela w twoim domu”, „Umrzeć w niedzielę”, powinna wystarczyć.

Ofiarę i tak wypada złożyć na fundację obrony czegoś tam, więc bierzemy piskowiny ile się da, bo dobrze się nią rozpala w piecu. Papier dobrego gatunku, to i dobrze się pali. Nie to, co ta makulatura, którą wpychają w nasze skrzynki pocztowe. Za cholerę nie chce się palić. Diabelstwo jakieś. Sam Szatan musi to produkować. Forsy ma jak lodu, to drukuje i każe makulaturę roznosić i wpychać ludziom do skrzynek. Z gównianego, niepalnego papieru.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Piskowina
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 09-08-2017 14:20
Już dawno Ci się powinna żarówa zapalić, panie Slavku, ale pan jesteś jak te dziecko, które musi włożyć rączkę do pieca, żeby dotknąć te barwne płomyczki. Mimo wielu ostrzeżeń musisz pan sprawdzić to organoleptycznie. I po tym względem jesteśmy do siebie podobni. Jesteśmy jak ten niewierny Tomasz, który musi wsadzić swe brudne paluchy w ranę, żeby uwierzyć. Natomiast ja nie skamlę, kiedy się poparzę. Zatem zobaczymy czy to też nas łączy, panie Slavku.

Od tej pory, to pan będzie zwierzyną, a ja myśliwym. Sam żeś się o to prosił.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Piskowina
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2017 22:00
Szczepan Gender napisał:
Już dawno Ci się powinna żarówa zapalić, panie Slavku, ale pan jesteś jak te dziecko, które musi włożyć rączkę do pieca, żeby dotknąć te barwne płomyczki. Mimo wielu ostrzeżeń musisz pan sprawdzić to organoleptycznie. I po tym względem jesteśmy do siebie podobni. Jesteśmy jak ten niewierny Tomasz, który musi wsadzić swe brudne paluchy w ranę, żeby uwierzyć. Natomiast ja nie skamlę, kiedy się poparzę. Zatem zobaczymy czy to też nas łączy, panie Slavku.

Od tej pory, to pan będzie zwierzyną, a ja myśliwym. Sam żeś się o to prosił.

Slavek napisał:
profil psychologiczny
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Piskowina
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 13-08-2017 13:00
Podziwiam katolików za ich nieskończony infantylizm, umiłowanie bólu i cierpienia oraz bezprzykładne łożenie na utrzymanie kuglarzy oferujących im przysłowiowe powietrze. Bo czymże jest obietnica życia pozagrobowego jeśli nie iluzją roztaczaną przez grupę zręcznych hochsztaplerów? Czymże jest Bóg, jeśli nie marchewką dla niespełnionych, zawiedzionych, poszkodowanych, itp.? Czymże jest Szatan, jeśli nie kijem na tych, którzy na sam dźwięk tego słowa srają po goleniach?

A czymże jest religia, jej kuglarze, Bóg i Szatan dla tych, którzy wyrośli z tychże mitów tak, jak się wyrasta z wiary w św. Mikołaja, z bobasków zrzucanych przez bociana i innych takich sztuczek ciemnoty oraz ciasnoty umysłowej?

Religia to wentyl! Po prostu wentyl. Nic więcej.

Szczepan Gender

[Dodano 13-08-2017 13:13]
Czyż ktoś wreszcie dostrzeże Twój trud, mój Syzyfie i przyznają Tobie medalion za walkę z Szatanem metodą kopiuj - wklej? W każdym razie serdecznie pozdrawiam - Twój odrażający Szatan.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.