Boski plan
Autor
Boski plan
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 15-08-2017 11:02
Chcecie się pośmiać? To przeczytajcie w co wierzą katolicy:
Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, czyli w momencie stwarzania pierwszych ludzi wiedział, że szatan którego on sam umieści w raju, nakłoni ludzi do grzechu pierworodnego, ludzie zbuntują się przeciw niemu i on sam wygna ich z z raju.

Wiedział także, że pośle swojego syna, aby złożyć go przed samym sobą jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi których on sam stworzył, aby ludzie nie zostali przez niego samego potępieni na sądzie ostatecznym i nie trafili po śmierci do piekła które przygotował im diabeł - czyli upadły anioł stworzony pierwotnie także przez niego samego. (w momencie stwarzania tego anioła wszechwiedzący Bóg wiedział, że anioł ten upadnie, zostanie szatanem i nakłoni do grzechu pierworodnego pierwszych ludzi)

Innymi słowy Bóg posłał własnego syna na śmierć, Jezus został zabity przez ludzi - którzy tym samym wykonali Boski plan zbawienia-choć podobno Bóg dał im wolną wolę, trzeciego dnia Bóg wskrzesił Jezusa i tym samym Bóg przebłagał samego siebie za grzechy ludzi stworzonych przez niego samego i cały ten plan zbawienia Bóg przygotował i znał z góry, przed stworzeniem świata i ludzi.

Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku), aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te katolickie urojenia. Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-08-2017 16:12
Szczepan Gender napisał:
Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku), aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te katolickie urojenia. Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.

Mogą znaleźć się osoby urażone tego rodzaju stwierdzeniami. Znaczy: w mojej opinii to obraźliwe.
Do góry
Autor
RE: Boski plan
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2017 17:51
Silvus,

Silvus napisał:
w mojej opinii to obraźliwe.

jak dla mnie jest obraźliwa dla ludzkiego rozumu wiara w podobne rewelacje (tym bardziej, że Kościół narzuca je hurtem, pozbawiając możliwości indywidualnej refleksji).

Szczepanie,

słusznie mz. krytykujesz mechanizmy działania Kościoła katolickiego, który zbyt często uzurpuje sobie w naszym kraju rolę nieomylnej wyroczni, bazując na niesamodzielności myślenia większości swoich członków. Dobrze przeczytać czasem alternatywny punkt widzenia, choćby wbrew cenzorskim zapędom ;)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2017 19:05
Szczepan Gender napisał:
Chcecie się pośmiać? To przeczytajcie w co wierzą katolicy:
Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, czyli w momencie stwarzania pierwszych ludzi wiedział, że szatan którego on sam umieści w raju, nakłoni ludzi do grzechu pierworodnego, ludzie zbuntują się przeciw niemu i on sam wygna ich z z raju.

Wiedział także, że pośle swojego syna, aby złożyć go przed samym sobą jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi których on sam stworzył, aby ludzie nie zostali przez niego samego potępieni na sądzie ostatecznym i nie trafili po śmierci do piekła które przygotował im diabeł - czyli upadły anioł stworzony pierwotnie także przez niego samego. (w momencie stwarzania tego anioła wszechwiedzący Bóg wiedział, że anioł ten upadnie, zostanie szatanem i nakłoni do grzechu pierworodnego pierwszych ludzi)

Innymi słowy Bóg posłał własnego syna na śmierć, Jezus został zabity przez ludzi - którzy tym samym wykonali Boski plan zbawienia-choć podobno Bóg dał im wolną wolę, trzeciego dnia Bóg wskrzesił Jezusa i tym samym Bóg przebłagał samego siebie za grzechy ludzi stworzonych przez niego samego i cały ten plan zbawienia Bóg przygotował i znał z góry, przed stworzeniem świata i ludzi.

Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku), aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te katolickie urojenia. Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.


I widzisz (tzn. wiem, że nie widzisz) gdzie zaprowadziła Cię ta "logika"? Tam gdzie M. Lutra- na manowce. Piszę to choć wiem, że Ciebie to nie interesuje, a powodem powstania tego tematu bynajmniej nie jest chęć dyskusji. Ale mniejsza z tym. Zapomniałeś/nie wiesz/nie interesuje Cię to/nie masz o tym bladego pojęcia (nie potrzebne skreślić) o jednym najważniejszym darze od Boga (oprócz miłości oczywiście), a mianowicie o wolnej woli człowieka.

Silvus napisał:
Mogą znaleźć się osoby urażone tego rodzaju stwierdzeniami. Znaczy: w mojej opinii to obraźliwe.

Obraźliwe raczej nie, bo mnie jako katolika tylko litość bierze.

Szczepan Gender napisał:
sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.

Myślę, że to jest główny powód nienawiści jemu podobnych: , aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody i dojąc z kasy ciemny lud. To zawiść, zazdrość, chciwość, pycha (oczywiście wg. mnie, ale ja mam przecież mały rozumek.

introwerka napisała:
jak dla mnie jest obraźliwa dla ludzkiego rozumu wiara w podobne rewelacje (tym bardziej, że Kościół narzuca je hurtem, pozbawiając możliwości indywidualnej refleksji).


Mnie, ale pewnie nie tylko mnie nachodzi jedna refleksja, czytając posty i tematy zakładane przez Szczepana Gendera, że wolę być pod "władzą" księży niż kogoś takiego jak on. Co do Twojego obrażania się..ok. ale dla mnie ta wasza "logika" jest głupia bo niby jak udowodnisz, że te nasze katolików "rewelacje" nie są prawdziwe..? A co do "hurtowego narzucania" kiedyś nie chodziłem do kościoła, ani się nie modliłem, ale w 2013 roku coś mnie tknęło i pomodliłem się właściwie po raz pierwszy w życiu Różaniec. Od tego czasu moje życie bardzo się zmieniło (na lepsze oczywiście). Dzisiaj wiem, że to nie było żadne coś tylko Duch Święty. Bardzo lubię i polecam każdemu tę modlitwę, jeśli macie jakiś problem, coś was dręczy pomódlcie się Różaniec, gwarantuję wam, że Maryja wam pomoże. Drugą ulubioną przeze mnie
modlitwą jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Mam jeszcze dwie inne, które odmawiam praktycznie codziennie:

Pod Twoją obronę uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami racz nie gardzić
w potrzebach naszych,

ale od wszelakich złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna i błogosławiona.

O Pani nasza, Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza.


Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

i druga

Miłości Serca Jezusa, ogarnij serce moje.
Litości Serca Jezusa, rozlej się w sercu moim.
Siło Serca Jezusa, podtrzymaj serce moje.
Miłosierdzie Serca Jezusa, przebacz sercu memu.
Cierpliwości Serca Jezusa, nie zrażaj się sercem moim.
Mądrości Serca Jezusa, nauczaj serce moje.
Wolo Serca Jezusa, pochłaniaj serce moje.
Władzo Serca Jezusa, podbijaj serce moje.
Amen.
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Boski plan
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2017 19:26
Slavek napisał:
jeśli macie jakiś problem, coś was dręczy pomódlcie się Różaniec, gwarantuję wam, że Maryja wam pomoże.

i to jest właśnie instrumentalne traktowanie wiary przez KK. Mnie by wstyd było rozpowszechniać takie znachorsko-odpustowe rewelacje, ale każdy myśli (lub nie) za siebie. :D I co bardziej myślący ludzie odróżniają wiarę (ufność) od ślepego posłuszeństwa dogmatom, a więc są w stanie prześledzić mechanizm, zgodnie z którym wiara "pomaga" ludziom. Ale, jak widać, umiejętność kojarzenia faktów nie jest mocną stroną emisariuszy KK.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2017 00:23
Szczepan, powiem tylko tyle. W temacie religii reprezentujesz poziom Slavka, tylko masz przeciwny znak ;)
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2017 14:12
Dyskusje światopoglądowe na temat religii są the best. Zazwyczaj każdy broni swojej racji i wręcz domaga się uznania własnej. Kiedyś miałam postawę Slavka, a kiedy stwierdziłam, że to nie całkiem działa, wpadłam w inną skrajność, nadmierną duchowość. I tu muszę przyznać, że zrobiła mi ona dużo lepiej w życiu, niż mechaniczne klepanie zdrowasiek. Teraz jestem na etapie, "wiem, że nic nie wiem", bo każda teoria czy pogląd, które stosowałam w życiu, prędzej czy później okazywały się być nie do końca słuszne i na ich miejsce wciąż pojawiają się nowe. Myślę, że w tej dziedzinie niczego nie można być do końca pewnym, a takie naskakiwanie na siebie nie ma nic wspólnego z ideą boskości, jakkolwiek by jej nie postrzegać.

Ekszyn, przyszedł mi tu do głowy Twój tekst na temat prawdy. Zdaje się, że trafnie oddaje klimat tej dyskusji. Po części można się tu zgodzić z każdym, albo z nikim.
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2017 14:26
Wiktorio, taki ateista z teistą nie chcą się zazębić w dyskusji, razem dojść do czegoś, co dla nich obu będzie postępem w rozwoju (w jakimkolwiek sensie). Jeden fantazjuje na temat Boga i dzieli się prywatnymi wymysłami, a drugi karmi się powietrzem, uprawia miłość z gumową lalą Kościoła. Zero mięsa w takich dyskusjach, same ziemniaki.
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2017 16:18
No, a ziemniaki są mało wartościowe. Sama skrobia, która zapycha żołądek i tuczy ;)
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2017 17:31
wiktoria napisała:
No, a ziemniaki są mało wartościowe. Sama skrobia, która zapycha żołądek i tuczy ;)

Dokładnie, żeby już nie powielać porównania z masturbacją, można poużywać analogii do obżerania się. Każdy je swoje i chwali, że lepsze.
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 19-08-2017 00:22
Wyjątkowo ten tekst nie jest mojego autorstwa, lecz anonimowego internauty. Zatem nie sposób udowodnić mi plagiatu, ani też nie sposób, abym sam udowodnił, że to nie jest tekst mojego autorstwa. Zatem przykro mi panie Slavku.

Mam nadzieję, Ekszyn, że odnosisz się całościowo do mojej działalności i Twoja opinia dotyczy wszystkiego o czym piszę w strefie imaginacji, czyli nt. religii, wiary, Bogów i kapłanów. A dlaczego to robię? Odpowiem tak: A dlaczego oni robią tak, że nie wypada nie chodzić do kościoła na wsiach i w małych miasteczkach? Rozumiem, że w dużych aglomeracjach problem wiary i religii nie istnieje, ale poza metropoliami wciąż funkcjonuje coś w rodzaju społecznego przymusu przynależności do wiodącej tam sekty. Chrzanić to!

Przecież sama obecność kogoś takiego jak ja w kościele jest czymś w rodzaju świętokradztwa, a bywam tam czasem, żeby nie robić komuś przykrości, albo żeby ktoś tam bykiem nie patrzył. I w ten sposób raz, że profanuję uświęcone terytoria, a dwa jestem hipokrytą pierwszej wody.

Tutaj tkwi problem. Musimy się czarować, żeby komuś przykrości nie sprawić taką błahostką jak stosunek do wiary! Kosmiczne jaja!

Slavek napisał:
Mnie, ale pewnie nie tylko mnie nachodzi jedna refleksja, czytając posty i tematy zakładane przez Szczepana Gendera, że wolę być pod "władzą" księży niż kogoś takiego jak on


Ja też wolę, żeby rządziła zła zmiana, a nie dobra. Chcę, żeby Staff, Miłosz, Gombrowicz i Witkiewicz byli na piedestale i mieli pomniki na Krakowskim Przedmieściu. I co z tego? Poza tym wole mają króliki. W szczególności Barany Francuskie.
Ja nie wymagam od ludzi, żeby klękali. Nie żądam, by w dzień ślinili się jak psy, a w snach klęli i bluźnili gorzej od Lutra.

On jest lepszy od księży. Nie pęta ludzi jakimś gilem, którego potem trudno się pozbyć. On nie infantylizuje klęczących durni. On mówi prosto w twarz: wstań z kolan! Po cóż klękasz przed drewnianą ladacznicą? Myślisz, że Bóg nie zna Twoich uczynków? Myślisz, że nie widzi? Skoro On jest pod każdym kamieniem... Po co szepczesz sprośności klęcząc przed drewnianą ladacznicą, by potem wyklepać puste formułki, które zmyją z Ciebie ten brud?

Czuję ten Twój zapaszek, kiedy się tak użalasz nad sobą, lekko zawstydzony, zakłopotany... Żałujesz? I co z tego? Jutro też będzie dzień, a po nim noc.

On idzie po władzę, panie Slavku. Odbierze ją księżom, którzy i tak nigdy jej nie mieli. I wytrze sobie tą władzą kopyta.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-08-2017 12:09
Szczepan Gender napisał:
Wyjątkowo ten tekst nie jest mojego autorstwa, lecz anonimowego internauty. Zatem nie sposób udowodnić mi plagiatu, ani też nie sposób, abym sam udowodnił, że to nie jest tekst mojego autorstwa.

Ale mogłeś to mocniej zaznaczyć, choćby przez cudzysłów. Mówię tak, choć nie znam się na plagiatach, po prostu dziwnie to dla mnie wygląda.

Szczepan Gender napisał:
On jest lepszy od księży. Nie pęta ludzi jakimś gilem, którego potem trudno się pozbyć. On nie infantylizuje klęczących durni. On mówi prosto w twarz: wstań z kolan! Po cóż klękasz przed drewnianą ladacznicą? Myślisz, że Bóg nie zna Twoich uczynków? Myślisz, że nie widzi? Skoro On jest pod każdym kamieniem... Po co szepczesz sprośności klęcząc przed drewnianą ladacznicą, by potem wyklepać puste formułki, które zmyją z Ciebie ten brud?

Czuję ten Twój zapaszek, kiedy się tak użalasz nad sobą, lekko zawstydzony, zakłopotany... Żałujesz? I co z tego? Jutro też będzie dzień, a po nim noc.

On idzie po władzę, panie Slavku. Odbierze ją księżom, którzy i tak nigdy jej nie mieli. I wytrze sobie tą władzą kopyta.

O kim piszesz?
Do góry
Autor
RE: Boski plan
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 19-08-2017 12:43
Po prostu dziwny jest ten świat, w którym wola bożka jest święta. I dziwne jest to, że od tysięcy lat szamani rządzą wolą głupców. Ale dzikich ludzi jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zegnie kolan więcej. Nadszedł już czas, by strząsnąć kurz i wstać! Najwyższy czas, by wolna wola zerwała łańcuchy wszech wiar!

Silvus napisał:
O kim piszesz?


Odsyłam do tekstu "Wielki mason Pike".
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]