Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 19:40
Skoro jest temat o psach, to powinien być równoległy o kotach. Dużych, małych, rudych, czarnych itp. itd. w przysłowiach, powiedzeniach, wierszach, prozie, ciekawostkach, historiach pisanych przez codzienność itp itd ;)
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 19:45
Mam konkurencję? :)

A jeśli chodzi o koty to fajne są persy (zwłaszcza białe), koty burmańskie, ragdoll, burmilla, cymric...no dużo jest fajnych :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 19:52
konkurencję? nie. myślę, że i psy i koty są przemiłymi futrzakami.

mam koty (dwa - rudą Julcię i czarnego Maurycego) z tego względu, że mieszkam w bloku i nie mam czasu wychodzić na spacerki. gdybym mieszkała w domku jednorodzinnym z pewnością miałabym i koty, i psa :)
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-08-2008 19:54
Ja też mieszkam w bliku, ale mam pieska. Kot okazał się być zbyt wysokopienny... :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 19:59
Psy są fajne, bo mogą być naprawdę dobrymi przyjaciółmi. A koty są fascynujące, niezależne i tajemnicze.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-08-2008 20:12
białe, czarne, rudzielce i tygryski :) koty są bardzo dumne, co bardzo mi się w nich podoba ^^
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
zareel Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 20:16
Uwielbiam koty za ich tajemniczość i niezależność,a te rude,pręgowane są cudowne-oczywiści dla mnie.
zareel
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-08-2008 20:18
Zareel nie tylko dla Ciebie :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 20:20
Jak byłam mała to miałam kotka (kocurka) nazwałam go dżinks. Zachorował na zapalenie płuc i zdechł.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-08-2008 20:24
a ja miałam 2. ale mi uciekły ;/
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-08-2008 21:37
ja miałam ich już dziesiątki. :p tak szybko się przewijaja przez moją..piwnicę :p
aktualnie mam Kaceprkę, na którą i tak wszyscy mówią Kicia :p i małego Lucka :p od Lucyfera. móój kochany czarnuszek :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2008 22:41
Na koty lubię tylko patrzeć - nigdy nie miałam.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-08-2008 22:47
żałuj teresoo. koty sa znakomite. uspokajają. :D
żyją obok człowieka, ale z jaka gracją. i wdziękiem. :)
pies np potrzebuje ciągłej 'opieki' w sensie, że pieszczot i zabawy. kot nie. tylko raz na jakiś czas przyjdzie sam, by się przytulić. i przypomnieć o sobie i sobie jak to jest, być bliżej człowieka..
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 24-08-2008 22:54
Jak miałam 5 lat miałam kotka, Kacperka...

Niestety, zginął młodo śmiercią tragiczną...:(:(
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 25-08-2008 06:31
Koty to moje ulubione zwierzęta. Podziwiam w nich cechy, które były już tutaj wymieniane, min. właśnie tajemniczosc, niezależnosc, zmysłowosc itp. Aktualnie mam dwa koty, a dokładniej kocura (Sanczo :)) i kotkę (Nuna). Ta ostatnia jest jeszcze malutka i dewastuje co tylko się da :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 25-08-2008 08:14
Szkoda tylko, że jak kot wyjdzie z domu, to nie wiadomo czy jeszcze wróci
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2008 19:27
koty w poezji, prozie też goszczą:


Kot

/Zbigniew Herbert/

Może być jakikolwiek: zdziczały, rzymski rudzielec z wydartą sierścią i mordą w bliznach jak weteran legii cesarskiej, którego bezskutecznie starałem się wywabić z ruin Forum Romanum.
Albo ów nieujarzmiony, czarny olbrzym z Pasadena, który mnie ostrzegł przed trzęsieniem ziemi, a nie znalazłszy zrozumienia odszedł na zawsze, abym był pogrążony w mrokach niewiedzy o oceanach, gwiazdach i wulkanach.
Albo ten swojski, urodzony w oborze wśród kwitnących łąk, siana, potoków moczu i łagodnych gór mięsa pachnącego mlekiem.
Może być jakikolwiek - byle kot - niepojęta dusza, która nie unasza się nad mglistymi wodami, ale chodzi po ścieżkach samotnych mędrców na czterech miękkich łapach.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2008 00:29
Uwielbiam koty. Myślę, że to bardzo fascynujące zwierzęta, zarówno małe domowe kotki, jak i te większe -lwy, tygrysy. Koty myślę bardzo się nadają do tego by o nich pisać, uwielbiam o nich czytać, często też występpują w mojej twórczości. Wychowałam się wśród kotów, dlatego zwierzę to jest mi bardzo bliskie, chociaż obecnie mam psa.
Na dwunaste urodziny bardzo chciałam dostać kota i prosilam o niego rodziców, dostałam jednak yorka, bo akurat babci się yorki rozmnozyły. Bardzo cieszę się, że jest ze mną, ale jednak to nie to samo... Kiedyś w przyszłości na pewno będę chciała mieć kota, wymyśliłam mu już nawet imię.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 04-09-2008 02:29
A mojej 'NAJLEPSZEJ PRZYJACIÓŁCE"(8lat)jak sama mówi właśnie zaginął taki ładny futrzczek. Chodziła (bo to była kotka) za nią jak piesek tuż przy nodze i nie odstępowała na krok. Wyglądało to bardzo pociesznie, ale skończyło się. Teraz wszyscy od 4 dni szukają, ale chyba się już nie znajdzie... A szkoda też ją bardzo polubiłemB)
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-09-2008 08:53
Kotka mojej ciotki wróciła po trzech miesiącach ;) Więc uszy do góry i bądźcie cierpliwi. One czasem tak mają ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]