Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-12-2008 18:59
A najgorsze są te "koty" kurzu, które mam na meblach, bo zamiast sprzątać siedzę przy kompie i czytam Waszą twórczość. :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 04-12-2008 19:02
Cytat:
Hyper napisał/a:Co do kotowców, to najsłynniejszy jest kotek, który wlazł na płotek po żerdzi.
ale mi przypomniałaś :) piosenka o tym kotku była stałym przerywnikiem między "bajkami o królewnie o zwiędłych wdziękach" i budziła żywy protest starszych
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 04-12-2008 19:43
Hihi :) To u mnie był przerywnikiem przy bąkującej królewnie, bo kotek , który lazł po żerdzi nażarł się kapusty i...
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 04-12-2008 19:46
taaak :) to ta sama kicia
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 05-12-2008 07:46
http://pl.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q
http://pl.youtube.com/watch?v=4rb8aOzy9t4&feature=channel
http://pl.youtube.com/watch?v=s13dLaTIHSg&feature=channel

:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-12-2008 12:19
"w pokoiku
na stoliku
stało mleczko
i jajeczko,
przyszedł kotek
wypił mleczko
a ogonkiem stłukł jajeczko
przyszła pani, kotka zbiła
a skorupki wyrzuciła"

nie znam autora :)

Moim ulubionym Kotem jest Behemot z "Mistrza i Małgorzaty" :D
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 05-12-2008 12:32
BUKOWSKI
o kotach:

Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie. To naprawdę niedorzeczne.
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-12-2008 14:13
zawsze marzyłam o własnym kocie. dopóki nie poznałam kotki mamy mojego męża. jakoś przekonała mnie na nie.
nie dlatego, że była obrzydliwa.
tylko dlatego, że... wcześniej miałam kontakt z piwniczniakami, zdrowymi, wolnymi. dwa zapamiętałam konkretnie, bo były mi najbliższe - kita, która potrafiła BRONIĆ nas przed psami, kiedy bawiliśmy się na trawniku przed blokiem i panko, która wychodziła po mnie pod szkołę prawie.
dowiedziałam się jednak, jakie życie ma kot w domu. że sterylizacja to mus. że jeśli nie, to porażka.
jeśli będę miała domek, będę też mieć koty. w mieszkaniu - nigdy. kot jest dla mnie myśliwym, żywą wolnością i takie tam symboliczne znaczenia.

zresztą, mam popieprzona suczkę, która ma fisia i mógłby być problem, bo tak mam zeżarte tylko to, co jest w zasięgu JEJ pyska, a jak wiadomo kot sięga wyżej.
nie to, że wolę psy. poszliśmy na kompromis - jako, że mój mąż nie lubi kotów, więc mamy psa. płci żeńskiej.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2008 17:25
Byłam obojętna jeśli chodzi o koty,ale teraz jestem w kropce.Szłam z moim jamnikiem(miałam go na smyczy)i nagle rzucił sie na niego kot!
Efektem czterotygodniowe leczenie z 'Kociego pazura" - ropne zapalenie skóry!
Antybiotyki,tabletki i męka psa!
Kot prawdopodobnie gdzieś miał małe i na wszelki wypadek - bronił ich rzucając się na mojego psa(mało mnie nie podrapał)
I co mam kochać koty?!One rzadko chodzą na smyczy.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 05-12-2008 17:56
Kotne kocice uwielbiają ujeżdżać jamniki. Są to dla nich odpowiednie psy-deskorolki - z uwagi na ich wysokość i długość :) Wystarczy napuszyć ogon, syknąć przeciągle i opaść na grzbiet intruza, by urzadzić sobie jazgoczącą na całą ulicę przejażdżkę po całej długości płotu. Wiem co mowię, bo miałem zarówno koty jak i jamniki.

Ale rozumiem tereso, że wcale ci nie do śmiechu :/ wspołczuję pieskowi, kocie pazury zwłaszcza w nosie to straszna sprawa dla psa.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-12-2008 18:08
Cytat:
teresa481014 napisał/a:Efektem czterotygodniowe leczenie z 'Kociego pazura" - ropne zapalenie skóry!
Antybiotyki,tabletki i męka psa!

dziwne, że choroba przebiegała tak ciężko, ale po kuracji antybiotykowej na pewno wszystko będzie dobrze :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2008 19:03
Było ciężko.Weterynarz powiedział,że i tak pies ma szczęscie,że tak się skończyło.Na samym grzbiecie(właśnie - Zapomin) ma dwa gołe place; fi 1,5 cm i nie jest wiadome czy na pewno odrośnie mu sierść.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 05-12-2008 19:05
niestety blizny lubią zostać (ale z czasem na pewno zmaleją)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2008 21:32
koci temat ożył :) cieszę się.
moje koty nie wydają się być zmartwione tym, że nie mogą wychodzić na spacery. pewnie wychodziłyby, gdybym mieszkała w domku z ogródkiem, ale powiem szczerze, że każdego dnia drżałabym, czy wrócą, czy nie, czy może rozjechał je samochód (jak kotkę mojej koleżanki), czy coś innego złego spotkało.

tereska, współczuję i życzę pieskowi szybkiego powrotu do zdrowia.



Kot
Halina Poświatowska

ja mam pana boga w futrze
kiedy się przeciągam wzdłuż
czuję jego palce
wyprężone na grzbiecie
on w mięśniach moich nóg
kroczy ciszej
niż okrągły księżyc
po przyczajonym niebie
nie płoszymy gałęzi
wiatr
trzepocze nam w pysku
skrzydłem głupiego wróbla
oblizuję wąs
z ciepłej krwi
zmrużony śpiewam hymn
o dobrym bogu

Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2008 23:20
Malpica - dziękuję,szkoda mi go,to staruszek ma 10 lat i tak bał się chodzić do lecznicy.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-12-2008 12:50
Oj, mam nadzieję, że z pieskiem będzie wszystko dobrze. Sama posiadam psa (wyjątkowo uczłowieczonego z serii obronnych - trzeba bronić, żeby nie ukradli), który przed kotami profilaktycznie ucieka. Mądra jest (po pańci :yes: ). Co nie zmienia faktu, że kociaki uwielbiam.
A dzisiaj jadę do moich sarenek znowu. Mam cały worek jabłek i marchewek, więc będzie pyszna zabawa :yes: :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
cicho Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2008 14:38
"Kotu o coś uniwersalnego - poza żarciem - w życiu chodzi. Psu chodzi wyłącznie o żarcie. Kot nieustannie poznaje i studiuje rzeczywistość,
pies oszczekuje tępo. Kot ma własną wizje świata, pies takiej wizji nie ma. Kot jest panem, pies jest niewolnikiem. Kot jest nadbudowa, pies jest baza. Kot ma pysk wredny, ale inteligentny, pies ma mordę poczciwą, ale debilną. Kot jest wymagającym partnerem człowieka, pies jest jego ślepym i podatnym na upokarzające tresury lokajem. Pies nie ma tożsamości, ponieważ pies nie tylko chce być z człowiekiem, pies po prostu chce być człowiekiem, pies chce być ściśle jak człowiek. Kotu tego rodzaju upokarzająca i utopijna metamorfoza nawet do głowy nie przyjdzie. Kot chce być kotem. Kot ma wyraziście rozwinięte poczucie tożsamości, ma on też - w przeciwieństwie do psa - godność swej tożsamości.Kot jest królewskim przykładem istnienia spełnionego, pies jest wiecznym niespełnieniem, ucieleśnieniem odwiecznej, trywialnej skargi, iż nigdy nie jest tym, kim by się chciało być."



Jerzy Pilch "Bezpowrotnie utracona leworęczność", s. 238





"Słuchaj, Kochanie, i dobrze uważaj, bo to, co chcę ci opowiedzieć, działo się przed bardzo dawnymi laty, kiedy zwierzęta obecnie oswojone żyły jeszcze w stanie dzikim. Dziki był Pies, i dziki był Koń, i dzika była Krowa, i dzika była Owca, i dzika była Świnia - tak dzika, jak tylko zwierzę dzikim być potrafi. I wszystkie te dzikie zwierzęta chodziły po Wilgotnych, Dzikich lasach, samotnymi, dzikimi ścieżynami. Ale najdzikszy ze wszystkich dzikich zwierząt był Kot. Sam zawsze chadzał własnymi drogami i było mu wszystko jedno, kędy."


Rudyard Kipling, "Takie sobie bajeczki"
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 29-12-2008 15:00
hm, z tą inteligancją psów, a raczej jej brakiem to się nie zgodzę.
nie mówię, że psy są lepsze,. czy gorsze od kotów, bo sama wolę koty, ale...
są inne. są mądre. głupich pysków nie mają. tak samo, jak koty nie mają wrednych. koty właśnie mają pyszczki podobne do niemowląd - z wygiętymi usteczkami, wielkimi ślepiami i maleńkim noskiem. urocze, aczkolwiek próżno na nich szukać śladu myśli :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
cicho Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2008 15:08
jako ciekawostki te teksty wrzuciłam, całe mnóstwo ich znam ;)
Do góry
Autor
RE: Koty - w życiu, w przysłowiach, powiedzeniach, ale również w literaturze
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 29-12-2008 15:13
:) literackch kotów mama chyba :)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.