Kolejne przywitanie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Kolejne przywitanie
Decand Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2017 19:22
Jakoś nie zamierzam oryginalnością przestraszyć, ale postanowiłem się z Wami przywitać. Więc witam!

Trudno o sobie pisać. Więc nic nie napiszę. Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej to z pewnością się do mnie odezwie, zada pytanie. Jedyne co wspomnę o sobie to fakt, że zacząłem pisać kilka miesięcy temu, sporo nieprzyjemności się narobiło i postanowiłem to przelać. A że alkohol nie podchodzi to przelewam na papier. Mam nadzieję, że się rozczytamy, porozmawiamy i znajdziemy dla siebie czas. Wpierw pójdę na pożarcie, potem, w komentarzach, będę pożerał.

I, na sam koniec przywitania, pytanie. W którym momencie uznajecie, że melodramat czy "jojczenie" przestaje być literackie, a staje się irytujące? Z góry dziękuję za odczyt i odpowiedź. Przyda się na przyszłość.
http://bit.ly/decandlit
Do góry
Autor
RE: Kolejne przywitanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 31-12-2017 20:31
Hej!

Decand napisał:
Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej to z pewnością się do mnie odezwie, zada pytanie.

Poezja czy proza?

Decand napisał:
Wpierw pójdę na pożarcie, potem, w komentarzach, będę pożerał.

Takie nastawienie to ja lubię. :)

Decand napisał:
W którym momencie uznajecie, że melodramat czy "jojczenie" przestaje być literackie, a staje się irytujące?

Ciekawe pytanie. Ja chyba podążałbym za taką zasadą: niech pisze, dopóki są tym zainteresowani jacyś jego czytelnicy (czyli w sumie dopóki sam uznaje, że robi to dla kogoś poza sobą). Bo jak coś kogoś zirytuje na początku pisania, to odejdzie na początku. A jeśli kogoś innego nie zirytuje nigdy, to będzie przy autorze cały czas. Bo w mojej opinii dla każdego co innego jest miarą poirytowania.

Pozdrawiam, Silv.
Do góry
Autor
RE: Kolejne przywitanie
Decand Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2017 21:21
Silvus napisał:
Poezja czy proza?

Proza, chociaż bardzo monologowa, a przynajmniej taka na ten moment jest. Ciężko wytłumaczyć, więc proszę o poczekanie na akceptację mojego tekstu (o ile to nastąpi, hmm).

Silvus napisał:
Ja chyba podążałbym za taką zasadą: niech pisze, dopóki są tym zainteresowani jacyś jego czytelnicy (czyli w sumie dopóki sam uznaje, że robi to dla kogoś poza sobą).

Jest to podejście, fakt.

Silvus napisał:
Bo w mojej opinii dla każdego co innego jest miarą poirytowania.

A i właśnie o poszukiwanie tej miary, czysto subiektywnej, mi chodzi. Bo ja rozumiem, że każdy to inaczej widzi, ale brak mi właśnie tej innej opinii, usposobienia. Może zbyt mocno grzebie się w tym? A może właśnie ta irytacja jest za bardzo ukrywana, bo jest strach przed obrazą drugiej osoby? Dziękuję za odpowiedź!
http://bit.ly/decandlit
Do góry
Autor
RE: Kolejne przywitanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-01-2018 14:08
Decand napisał:
A i właśnie o poszukiwanie tej miary, czysto subiektywnej, mi chodzi. Bo ja rozumiem, że każdy to inaczej widzi, ale brak mi właśnie tej innej opinii, usposobienia. Może zbyt mocno grzebie się w tym? A może właśnie ta irytacja jest za bardzo ukrywana, bo jest strach przed obrazą drugiej osoby? Dziękuję za odpowiedź!

Co mnie na przykład irytuje/denerwuje w czyjejś twórczości literackiej, czego nie chciałbym u siebie? Jeśli pisze rady, a sam się do nich nie stosuje (chyba że go nie dotyczą, bo np. są dla płci przeciwnej). Jeśli nie wie, o czym pisze, a udaje, że wie (np. nie poznał odpowiednio tematu).

Co do innych kwestii, wydaje mi się, że są związane z moim gustem. A o gustach, uważam, jak i o irytowaniu, non est disputandum. :) (Aczkolwiek zawsze mogę wymienić, co lubię, a co nie).
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]