Igrzyska - Pekin 2008
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 17:33
Co myślicie o Igrzyskach? :) Jak według Was spisali się nasi sportowcy? :) I ogólnie co myślicie o tym sportowym święcie? :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-08-2008 17:44
Słomiński: "Wynik obu zawodniczek z Chin jest irracjonalny. Nie potrafię odpowiedzieć jak to się stało - przecież Zige Liu nigdzie nie pływała, a do zawodów została zgłoszona z czasem 2.08,08. Teraz będę spokojnie czekał jak one się rozwijają - przecież będą musiały startować i poza Chinami. Chociażby w Rzymie w mistrzostwach świata" - powiedział.

Nikomu nie znana Liu pobiła rekord świata z czasem 2.04,18, a jej rodaczka Liuyan Liao popłynęła 2.04,72. Trzecie miejsce przypadło dotychczasowej rekordzistce świata - Australijce Jessice Schipper (2.06,26). Jędrzejczak dotknęła ściany 0,76 s po niej.

Niemczyk:"Pozwolę sobie na bardziej ogólną refleksję na temat Igrzysk. Podejrzewam, że ci zawodnicy z Chin, którzy są nieznani, a zdobywają złote medale są naszpikowani „dragami”, po prostu są na dopingu. Oni po prostu nigdzie przed olimpiadą nie występowali, więc uniknęli kontroli antydopingowych – przecież kontrola międzynarodowa może zawsze przyjechać i skontrolować zawodnika. Uważam po prostu, że są na koksie! Dzisiaj nawet trener pływaków Paweł Słomiński delikatnie to zasugerował. Może ja jestem po prostu trochę zbyt szczery, ale tak uważam"

to myślę o tym "święcie" ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 17:47
A słyszał ktoś o tym, że niektóre chińskie zawodniczki uczestniczyły w igrzyskach na podstawie fałszywych dokumentów? Ponieważ nie miały skończone 16 lat.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 17:48
W ogóle ja osobiście nie mam szacunku do samych Chińczyków, nie tylko z powodu zamieszania wokół Tybetu, również przez kilka procesów zachodnich firm motoryzacyjnych z tamtejszymi złodziejami. Generalnie nie miałem wielkiej ochoty oglądać samych igrzysk, o wiele chętniej obejrzę te w Londynie. Co do Polaków na olimpiadzie. Jak zawsze, wiedziałem, że Polski hurraoptimizm poniesie sromotną klęskę, generalnie nie jest mi może wstyd, dzięki tym krążkom, jakie zdobyliśmy, ale niesmak pozostał. W ogóle zastanawiam się, co na zawodach robiła Otylia, która ponoć nie osiągnęła nawet olimpijskiego minimum (a do której swojego czasu też straciłem szacunek, ale to temat na inny... temat ;) ). No i te brudy prane na ogólnoświatowej imprezie, ten trawnikowy upadek, słowa Sylwii Gruchały... Wolę pamiętać Tomasza Majewskiego oraz wioślarzy...
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 17:49
W sumie najlepiej zachować w pamięci te dobre momenty :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 17:53
Poza tym, jak można przeczytać w poście pw, całe chińskie igrzyska to popierdółka na pokaz z dużą ilością ściemy. Kiedyś na czas igrzysk zawieszano wszystkie wojny... Teraz "igrzyska" to już nie tamte igrzyska, tylko polityczno - propagandowe bagno w którym dla niepoznaki jacyś sportowcy coś tak pokazują...
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-08-2008 17:53
Co do tych Chinek to jest taka multimedalistka w gimnastyce, Amerykanka, i ona właśnie przegrała złoto decyzją sędziów z taką Chinką podejrzaną...
Co do naszych zawodników to cieszy mnie postawa rzutników, że tak powiem :) i strasznie, ale to strasznie szkodami siatkarzy, piknie grali :(
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 17:58
A jedna z uczestniczek pochodzi z moich stron :) Barbara Madejczyk :) Nie zdobyła medalu, no ale była tam :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 17:58
Spoko, przecież tak naprawdę i tak nie widzieliśmy niczego na żywo, bo Chińczycy nadawali olimpiadę z opóźnieniem ok. 6 minut... A sztuczne ognie też były wspomagane komputerowo ponoć... Fałsz, fałsz, fałsz i obłuda.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 18:01
A propo ogni to było gdzieś tak, że w ogóle nic nie puszczali. Wszystko było komputerowo. A ludzie japy szeroko otwarte i podziwiali pokaz sztucznych ogni. Nie mieli pojęcia, że były AŻ tak sztuczne...
No dobra, o igrzyskach miało być
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 18:05
Cytat:
No dobra, o igrzyskach miało być


Już nie ma co pisać... Chiny nie powinny były dostać tego prezentu...
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 18:06
Nie, no nie zamykajmy tak tematu. Może ktoś jeszcze będzie chciał coś napisać. Zobaczymy.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 26-08-2008 18:06
A to ciekawe, Marcinie, nie słyszałem o tym opóźnieniu.
Szejnis - przecież cały czas piszemy o tych obłudnych igrzyskach. Swoją drogą to ciekawe; przecież chyba ludzie, którzy decydowali doskonale sobie zdawali sprawę jak to będzie wyglądało. Skąd więc taka decyzja?
Poza tym dla mnie skandalem jest i w ogóle zaprzeczeniem całej idei, że Rosja i Gruzja nie zostały wywalone z igrzysk... smutne.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 18:11
Cytat:
opóźnienie w relacji telewizyjnej wynosi co najmniej 20 sekund


To cytat z tej strony:

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90960,5574818,Igrzyska_w_Pekinie_Z_czuba_i_na_zywo___dzien_3_.html?as=5&ias=5

I właśnie dlatego te igrzyska dla mnie to porażka... Wszystko na pokaz... Choćby dziewczyna udająca śpiew na rozpoczęciu. Żałosne.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 18:12
Rzeczywiście to było bardzo żałosne. Choć dla mieszkańców Chin nie było w tym nic dziwnego.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 18:13
Bo oni biedacy są już tak zmanipulowani, że coś strasznego :(.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 18:15
Ciekawe jak poczuła się ta dziewczynka...
Za brzydka na śpiew...
Dla mnie to okropne :(
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 18:16
Dla niej to pewnie normalne. Ale to tylko utwierdza mnie w przekonaniach co do Chińczyków.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2008 18:18
Może i tak. Tam różne rzeczy są wg nich normalne, a my nie potrafimy ich pojąć.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Igrzyska - Pekin 2008
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 26-08-2008 18:21
Podejrzewam, że tak jak i oni nas w niektórych aspektach...
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]