Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Mam pytanie
Autor
Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
drogadoeldorado0 Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 24-01-2018 19:28
Witam serdecznie. Otóż mam następujące pytanie. Czy jeśli udało by mi się wydać książke która stała by się bestselerem, to czy możliwe jest aby zachować swoją prywatność, tzn. nie udzielać wywiadów przed kamerą, itp
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 25-01-2018 11:13
Dzisiaj, jeśli autor nie jest obecny w sieci, nie udziela wywiadów, nie ma spotkań autorskich, nie słychać o nim (niekoniecznie dobrze), więc nie robi z siebie celebryty (oj), to nie istnieje. Nie istnieje też jego książka (niestety), więc małe szanse, że będzie bestseller. Sorka, taka jest rzeczywistość.
Dziś nie broni się same dzieło, dziś trzeba być wszędzie razem z nim. Dlatego głośno jest o gwiazdkach, gwiazdeczkach i gwiazduniach, które piszą marnie, ale robią wokół siebie zamieszanie, a o pisarzach, których warto czytać nie słychać. Odkrywam ich przypadkiem.
No chyba że książka jest odpowiednio niskich lotów, a wydawca (autor) zatrudni świetnego speca od promocji. Małe jednak szanse, że nikt nie będzie wtedy szukał autora i po nim jechał.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-01-2018 07:37
Nie w tym kraju. Choć w sumie może powinno się rzec "nie w tych czasach" bo pewnie i zagranicą musiałbyś się udzielać. I pisze to jako fobik społeczny, który przy wywiadzie trzaslby siebie jak galareta.
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
drogadoeldorado0 Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2018 18:34
No dobrze, a załóżmy że przy dobrej promocji książki w sieci, chodzi mi o strone www książki, udało by sie sprzedać 5 tyś książek po 4zł. To czyli ja zmuszony jestem udzielać wywiadów, bo udało sie tyle książek sprzedać.

[Dodano 28-01-2018 18:55]
A co jeśli moja książka okazała by się lepsza od wielu książek w Polskich księgarniach. Nie mówię, że tak na pewno będzie, ale zakładając hipotetycznie.
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Jundi Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-01-2018 19:51
Strasznie panikujesz i niepotrzebnie.
Z całym szacunkiem, ale prawdopodobieństwo, że uda ci się wydać bestseller jest znikome. Jak już wydasz i uda Ci się zabłysnąć to dopiero zacznij się martwić. Po co sobie zawracać głowę tym co by było gdyby? Jak nie będziesz chciał udzielać wywiadów to chyba nikt Cię do tego nie zmusi, więc luzik.
/Sukces/____
__________|___
_____________|___
________________|___/Ja/
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-01-2018 20:31
Jundi napisał:
Jak nie będziesz chciał udzielać wywiadów to chyba nikt Cię do tego nie zmusi, więc luzik.

@Jun, niektórzy ludzie nie potrafią odmówić innym - choć czują się gorzej, robiąc to, czego inni chcą. Można to krytykować, można się z nich śmiać, ale tak jest; można to pewnie zmienić, ale nie z rozmowy na rozmowę.
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Decand Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2018 20:36
Stwierdzenie jest proste. Pisarstwo to biznes, jak każdy inny. Wszystko, co buduje PR pomoże Ci w osiągnięciu sukcesów (bądź zepsuje, w zależności od tego, jaki PR sobie stworzysz). Z faktu, że jeszcze nie znany jest mi pisarz bestselleryk, który się frontalnie nie sprzedaje ze swoją książką, sugerowałby, że prezentacja własnej osoby na rynku tylko buduje "hype" wokół stworzonego produktu. Czy to dobre, czy złe - ciężko sugerować. Jednakże nie uważam, by udało się napisać książki, która stałaby się bestsellerem bez pewnej świadomości okołorynkowych. No, chyba, że napiszesz Pięćdziesiąt Twarzy Grey'a i dopiero po sukcesie książki się ujawnisz ;)
http://bit.ly/decandlit
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
drogadoeldorado0 Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2018 20:41
Dzięki za cenne komentarze. Naprawdę szanuję wszystkie wypowiedzi. Co do tego, że panikuje niepotrzebnie to może i masz racje Jundi, przecież nikt do niczego zmusić mnie nie może. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

[Dodano 28-01-2018 20:45]
A co do tego co napisał Silvus, że niektórzy ludzie nie potrafią odmówić innym, to muszę powiedzieć że kiedyś faktycznie tak było. Jednak ten etap z życia mam już za sobą, nauczyłem się z czasem odmawiać innym jak coś mi nie pasuje.
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2018 22:37
Jest amerykański pisarz Thomas Pynchon, autor "Tęczy grawitacji", który obsesyjnie unika zdjęć, nigdy nie udzielił wywiadu. To przykład skrajnego podejścia do tematu prywatności. Skrajnego zwłaszcza dziś, gdy w sferze publicznej mamy do czynienia z postaciami, które są znane wyłącznie ze swojego życia prywatnego.
Zresztą wystarczy wpisać w Google dowolne nazwisko żyjącej współcześnie postaci. Wtedy wyskoczą informacje o...pomyślcie, właśnie czym? Wiek, żona/mąż, dzieci, nazwy popularnych serwisów społecznościowych.
A propos Internetu- muszę powiedzieć, że dopiero w momencie, gdy dostałam dostęp do Wi-Fi, zrozumiałam, dlaczego tak wielu pisarzy zaczyna pisanie swoich książek od odłączenia się od sieci. Trudniej, znacznie trudniej, wtedy skoncentrować się na pisaniu. Narzekasz w myślach na niemoc twórczą, ale musisz sprawdzić adres mailowy, robić dziesiątki rzeczy oddalających cię od pisania.
Do góry
Autor
RE: Wydanie bestsellera, a pozostanie anonimowym.
Jacek_L Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 29-01-2018 12:55
Zakładając hipotetycznie, że napiszesz rewelacyjną książkę (czego całym sercem życzę), którą wyda dobre wydawnictwo i książka odniesie sukces, to Ty zadecydujesz o tym jak bardzo będziesz chciał wyjść do ludzi.
Tym samym odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.