Harry Potter :)
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 09:38
Co sądzicie o serii książek J.K. Rowling, opowiadających o przygodach młodego czarodzieja? Czy Heniek :) należy do Waszych ulubionych bohaterów książkowych? Co podobało Wam się w całej serii najbardziej? A może ktoś z Was w ogóle nie czytał perypetii Harry'ego? Piszcie co o tym myślicie.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 29-08-2008 09:48
Jestem właśnie w trakcie czytania ostatniej czesci. HP nie jest moze moim ulubionym bohaterem, ale miło i z zainteresowaniem czytałam kolejne części. Ma coś w sobie, zagadki, tajemnice, szybka akcja i zaskakujące zakończenie. Wbrew pozorom nie sądze, żeby te książki przeznaczone były tylko i wyłącznie dla dzieci. Myślę, że każdy znajdzie tam cos dla siebie. Jeśli o mnie chodzi najbardziej podobała mi się III częśc. :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 09:50
Zgadzam się z tobą. Nie jest to książka wyłącznie dla dzieci. I wiem, że jeszcze często do niej wrócę.
III część rzeczywiście była świetna :) niezły kryminał :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 29-08-2008 09:53
Najbardziej teraz intryguje mnie zakończenie 7 częsci, a szczegolnie ostatni rozdział, który toczy się 19 lat pozniej :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 09:58
Moim zdaniem 7 część pozostawia niestety wiele do życzenia. Myślałem, że okaże się lepsza. Nieco mnie rozczarowała, co oczywiście nie oznacza, że nie podobała mi się.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 29-08-2008 10:04
Coz ja jeszcze nie moge do konca ocenic, ale i tak najbardziej lubię te, których akcja toczyla sie w Hogwarcie :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 10:13
Tak, w sumie te momenty były najlepsze :) Jak dla mnie w ogóle seria świetna :) Nie jest bosko napisana jeśli chodzi o warsztat, jest dobra. Ale ma w sobie coś takiego świetnego :) Wciąga :) Bardzo się wczuwałem jak czytałem wszystie części :) A po przeczytaniu każdej z nich czułem tak, jakby jej bohaterowie naprawdę istnieli i żyli gdzieś :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 29-08-2008 10:19
I to jest wlasnie w książkach najfajniejsze. Kiedys przeczytalam taki artykul, w którym była mowa o tym, ze ten kto czyta przezywa zycie kilkakrotnie, no bo przeciez czytając niejako wchodzimy w świat bohaterow książki :)
A HP ma to do siebie, ze nie trzeba wysilac zbyt mocno wyobraźni, ona sama pracuje na pełnych obrotach :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 10:23
Racja :) Ostatni tom przeczytałem w 2 dni :)
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 29-08-2008 10:37
Ja nie czytałem tego, ale dochodzą mnie ostatnio słuchy, że wcale ta książka nie jest taka zła, jak to przedstawia wiele osób. Ponoć i treść jest fajna i opisano to wszystko bardzo dobrze. Myślę, że wkrótce skuszę się na pierwszy tom i sam ocenię.

To co piszecie o tutaj:
Cytat:
Ale ma w sobie coś takiego świetnego Wciąga Bardzo się wczuwałem jak czytałem wszystie części A po przeczytaniu każdej z nich czułem tak, jakby jej bohaterowie naprawdę istnieli i żyli gdzieś


Cytat:
A HP ma to do siebie, ze nie trzeba wysilac zbyt mocno wyobraźni, ona sama pracuje na pełnych obrotach


Cytat:
Ostatni tom przeczytałem w 2 dni

stoi w sprzeczności do:
Cytat:
Nie jest bosko napisana jeśli chodzi o warsztat


Myślę, że nie potrzebna jest ta asekuracja, bo jeśli ta książka tak działa na człowieka jak opisaliście to JEST świetnie napisana. Nie ma bata. I nie ma co się wstydzić o tym głośno mówić.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 29-08-2008 10:52
Harry Potter jest lewacką propagandą!
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 11:18
turpizm, dekadentyzm i libertynizm? :D
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 29-08-2008 11:54
Dzizas, Natalka pisz lepiej te bajki, mówię Ci. Tych bajek za kilka lat nie będziesz się wstydzić, a ta chora propaganda Ci wyjdzie bokiem, zobaczysz. Wstydu sobie oszczędź, kobietko.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Harry Potter :)
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 29-08-2008 11:58
W mojej hierarchii wartości 1 miejsce zajmuje Ideologia. Nie potrafiłabym zrezygnować z tego, co jest dla mnie najważniejsze.
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 12:02

Harrego Pottera czytałam, nie wszystkie części, ale podobał mi się. Książka wciąga, ma w sobie sporo magii i przygody, da się odczuć klimat. No i zazdroszczę Pani Rowling reklamy medialnej, też bym chciała tak zarabiać. :D
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 12:06
i stałaś się libertyńsko-dekadencką propagatorką lewicowych kłamstw?... a miała to być książka dla dzieci i młodzieży ;)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 12:22
Mam też w domu "Sierotkę Marysię". To też grzech? :D
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 12:53
Lewacka propaganda, omg :) dobre, dobre :) Valdens ma rację, zaoszczędź sobie wstydu.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 29-08-2008 13:14
Pierwszą część Harrego Pottera kupił mój brat, bo kupowali wszyscy - ot, uległ reklamie, że to takie boskie. Zaczął czytać po południu. Ja zabrałem wieczorem z ciekawości, oddałem... nad ranem, gdy przewróciłem ostatnią książkę. Dlaczego? Nie wiem, ale po prostu czytałem i nie mogłem skończyć. Z żadną - ŻADNĄ (i piszę to z całą odpowiedzialnością) inną książką tak mi się nie stało, mimo że wciągały, w pewnym momencie trzeba było zasnąć ;). Jak na razie przeczytałem wszystkie części poza najnowszą i w sumie... Nie jest ulubionym. Ale traktuję to jak odskocznię od innych książek.
Do góry
Autor
RE: Harry Potter :)
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 29-08-2008 13:23
Cała seria strasznie mnie wciągnęła, i żałuję że to już koniec...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]